Hugo s Charliem prohrabávají Sawyerovi stan, když k nim přijde Desmond a žádá je, aby ho následovali. Dojdou v džungli k Lockovi a Sayidovi a ti jim sdělí, že našli Eka, který je mrtvý. Najednou se Desmond splaší a sprintuje na pláž, kde skočí do moře, aby zachránil topící se Claire. Charliemu není jasné, jak z džungle, kde před tím byli, mohl vidět až na pláž. Hugo si vzpomene, jak Desmonda potkal nahého, po tom výbuchu stanice, kde zadávali čísla, a říká Charliemu, že Desmond vidí do budoucnosti. Charlie navrhuje Hugovi, aby Desmonda opili a dostali z něj, jak je to možné. Když se ho Charlie neomaleně ptá, tak se na něj Desmond vrhne, křičí a chce vědět, co prožil, když otočil klíčem a resetoval stanici.
Ve flashbacku vidíme Desmonda, jak žádá o ruku Penny. Jde za jejím otcem, ten ho ale poníží. Když spadne ze štaflí poté, co maloval, tak si myslí, že má slabý otřes mozku. Od té doby zažívá totiž déjà vu. Netuší ale, že to jsou záblesky budoucnosti. Když jde koupit snubní prsten, tak mu prodavačka vylíčí, jaká šílená budoucnost na něj čeká a nechce mu prsten prodat. (PROCESOR)

Arkanoid

Skutočne výnimočná epizóda, akoby z iného seriálu. Po béčkovej akcii a predvídateľnosti minulej epizódy som nebol pripravený na taký klenot, ale za toto prekvapenie som veľmi rád. Fenomén déjà vu podaný cez asi tú najkvalitnejšiu postavu, akú seriál doteraz mal. Mrkanie na diváka funguje až do záveru, kedy sa mierne šokujúco odhalí pointa konania hlavného predstaviteľa epizódy. ()