Nezvestní - Série 4

(séria)
všetky plagáty
Dobrodružný / Dráma / Fantasy / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, 2008, 10 h 45 min (Minutáž: 43–84 min)

Matthew Fox, Evangeline Lilly, Josh Holloway, Jorge Garcia, Terry O'Quinn, Naveen Andrews, Yunjin Kim, Daniel Dae Kim, Emilie de Ravin, Dominic Monaghan (viac)

koza3

Pokračují diskomforty předchozí série. Příliš mnoho tajemství, navíc se dostáváme nejen do minulosti, ale i budoucnosti. Však pozor! Budoucnost bude mít několik časových bodů, které nám jsou servírovány napřeskáčku, takže se v tom už moc nedá vyznat. Jako někdy mám ty zamotanosti rád (třeba Westworld), ale tady mi to přijde spletenec bez většího smyslu. Každá cesta to jiného časového pásma se snaží dát nějaké zdůvodnění, ale v tom závalu tajemství už mi to nepřipadá důležité. Navíc mám pocit, že se tam začínají objevovat díry ve scénáři a tak to dává ještě menší smysl. Zatím držím ženu nad hladinou, ale poslední dvě série už dá jenom zdonucení. ()

Arkanoid

Séria porovnateľná kvalitou so sériami 1-3 a 5. Dianie na ostrove je obohatené o prišelcov, ktorí chcú pravdepodobne ostrov zneužívať na mocenské ciele. Niektoré postavy musia zápasiť s poruchou nedobrovoľného cestovania v čase s krvavými následkami. Rozprávanie je tentoraz obohatené o flashforwardy, kde divákovi nie je spočiatku jasné, kedy sa táto dejová línia odohráva. Kvalitná séria, čo vytvára výborný podklad pre kolotoč zaujímavého rozprávania v piatej sérii. ()

agentmiky

Po čtyřech sériích mohu s čistým svědomím říct, že si Ztraceni drží neskutečnou úroveň. Čtvrtý přírůstek je společně s druhou řadou o malinko slabší než kolegové, ale jít níže než pod pět hvězd bych bral za hrdelní zločin :D Budu se tady zase opakovat, ale takto dobře napsané postavy by si všichni tvůrci představovali v těch nejideálnějších snech, paráda to sledovat na vlastní oči. Zase o kousek zamotanější, ale mně osobně nevadí, že si s námi Abrams hraje jako kočka s myší. Ono snažit se z pozice diváka přicházet na kloub všem situacím a nadhozeným otazníkům beru jako plus. A závěr opět boží, Penny s Desmondem, tam ukápla slza štěstěny :) Tak uvidíme, co přinesou poslední dvě řady, v koutku duše vím (když si vzpomenu na to, jak jsem to sledoval jako menší capart), že tam se tvůrci utrhli už dost ze řetězů :D Za mě 9/10 ()

waska

Začíná to být maličko překombinované, paralela s časem je dobrá, ale někdy moc nedává smysl. Když o tom člověk trochu víc přemýšlí, nedává smysl vůbec. Ale nevadí, stále se něco děje, nové postavy jsou doplňované do příběhu ( někdy možná zbytečně ) a dostali jsme odpovědi na některé otázky. Touhle sérií to ale mělo skončit. Oceanic 6 je zachráněn a konec. ()

malylada

Tak tahle série začíná ukazovat tvůrčí neduhy, které se projevují ve zmatečném scénáři. Měl jsem pocit, že si někdo neví rady, jak skvěle rozjetý seriál ukočírovat a jako by studiu někdo odevzdal půlku práce, aniž by měl hotový závěr. Především škodí neustále nabalování nových postav, kdy už v rozjetém vlaku nemají prostor vrýt se pod kůži a naopak se nešikovně manipuluje se stálicemi. John Lock se stává otravnou postavou a zbytek týmu nemá prostor žádný nebo se plácají na místě. Rozhodně je zajímavá paralela s časem, prostorem, byť moc nedává smysl. Přesto se něco neustále chaoticky děje, takže není na přílišnou nudu prostor. Divák musí být zklamaný po tak velkých věcech v prvních dvou sériích a nevím přesně, co si myslet o závěru. Doufám v zázrak v následující sérce a s přivřením všech očích.......7/10 ()

• Po skončení tohto dielu použil Sawyer (Josh Holloway) v seriáli 128 rôznych prezývok. (klayman)
  • Většinu epizod scenáristé plánovali zhruba dva týdny. Příprava na tento díl zabrala pět týdnů. Mohla za to matematika. (3DD!3)
  • Sayid (Naveen Andrews) zavírá mrtvé ženě oči, i když je měla v předešlém záběru již zavřené (01:37). (necisty)