Starnúci boxerský tréner Frankie Dunn (Clint Eastwood) sa pokúša zmieriť so svojou dcérou, nedarí sa mu to však. Jeho jediným priateľom je Eddie (Morgan Freeman), bývalý boxer, ktorý mu pomáha okolo ringu. Jedného dňa sa v telocvični objaví Maggie Fitzgerald (Hilary Swank). Dunn nechce trénovať ženu a tak sa Meggie dohodne s Eddiem. Postupne si však svojou húževnatosťou získava aj Frankieho. Začnú pracovať na spoločnom sne... (RTVS)

swamp

Filmy Clinta Eastwooda pro mne většinou nejsou tím pravým ořechovým. Million dollar baby je ovšem výjimkou..a to zásadní! Komorně a minimalisticky laděný snímek je natočen tak zručně, že mě mrazilo v zádech i při obyčejných rozhovorech v tělocvičně, kde si hra stínů a světel hraje s celkovou atmosférou. Clint Eastwood svou roli zatrpklého mentora zmákl naprosto dokonale, to samé platí i pro Morgana Freemana. Ovšem Hilary Swank..její "boxerský" vývoj je zachycen zcela dokonale. Vidíte přibývat její svalovou hmotu den po dni, její zručnost a pohyby jsou čím dál tím víc svižnější a při zápasech působí opravdovým dojmem. A dramatická koncovka celého filmu vám téměř vyrazí dech. Smekám.. "'They took my leg, boss.' 'It's gonna be allright, you hear?' 'I always hear your voice, boss.'" ()

dex2man

Eastwood už to vážně přehání.. na stará kolena trénuje box a káže o úctě k soupeři, aby vám dal vzápětí podpásovku, kterou jen tak někdo neustojí. Přesto, že tušíte, kam sled událostí směřuje, budete jako opaření, když se tak stane. Ač je do nás hra na city pumpována bez obalu, její působení je tak silné, že se prostě ubránit nedá a po dokoukání ve vás ještě pěkně dlouho zůstane nepříjemná pachut' prohry. ()

meave

Nie som športový fanda a box mi nehovorí skutočne nič. Ale tento film ma dorazil. Neviem, čo som čakala, ale dostala som viac. ()

mil@n.fanatik

Milion Dollar Baby je výborný film. Skvělý příběh. Film napinavý a dramatický. Bohužel se smutný koncem... Dobrý herecký výkon C.Eastwooda. Moc se mi to líbilo. 92% ()

nascendi

Zaujímavý film, ktorý od piatich hviezdičiek zachránilo iba to, že šport, osobitne box a absolútne ženský box nemajú celoživotne u mňa šancu. Ale aj s touto výhradou sa bolo na čo dívať a nad čím sa zamýšľať. Napríklad aj nad tým, že niekomu k šťastiu stačí, aby jeho prezývku volali diváci v niekoľkých svetových metropolách. Aj keď tí istí diváci budú onedlho volať s rovnakým zanietením iné mená a iné prezývky. ()

Slartibarkfast

Čekal jsem cokoli, ale tohle ne. Dlouho jsem se na tenhle snímek díval skepticky a s opovržením a odmítal jsem si ho pustit, ale udělal jsem velikou chybu. Místo popelky, vyloupnuté ze skořápky oříšku, či jiných kýčovitých dílek o splněných snech, nám tu Clint Eastwood opravdu sáhl na nejniternější city a dokázal, že je jak skvělým hercem, tak řežisérem. Jednoduchý námět, ale o to víc procítěné herecké výkony a vrtkavý osud. Jedno z největších překvapení, které mě poslední dobou potkalo a snad i dojalo. Nedivím se Oscarové nadílce, protože tohle je film, ke kterému se budu rád vracet. 90% ()

PetrPan

Tak nebrečel jsem a ani neměl slzy na krajíčku, defacto mě to vůbec nedojalo a stejně si mě to naprosto získalo, možná to bylo jen starým dobrým Clintem, já tomu drsňákovi prostě žeru asi všechno, možná to bylo tím pohodovým způsobem vyprávění, možná to bylo i během filmu krásnějící Hillary ( opravdu, ze začátku šedá myš mi ke konci přišla jako kost, asi kouzlo nebo co:) a možná to bylo něčím úplně jiným, ale rozhodně to nebylo koncem, jehož "dopad" mnou jen profičel a zůstala právě jen ten příjemný pocit z výborně odvyprávěného příběhu. ()

Slarque

Clint Eastwood zraje jako víno: takovýhle herecký výkon nepředvedl za celou svou kariéru, ale jako režisér je ještě lepší. Jeho režie nesází na efekt, je „jen“ dokonalým prostředkem k odvyprávění příběhu (a totéž by se dalo říci i o hudbě). Hilary Swank vzala tuhle výzvu za svou s nasazením své filmové hrdinky (a přípravu vzala podle vzoru Roberta De Nira taky naplno) a jen kvůli těmhle dvěma si ten film pět hvězdiček zaslouží. (Morgan Freeman je už jen tou pověstnou třešničkou navíc.) Nejlepším boxerským filmem dál zůstává Zuřící býk, ale je to vítězství daleko těsnější, než jsem čekal. ()

Arsenal83

Nadštandardne dobré dielko, ktoré sa od ľahkého boxového žánru dostane až k veľmi silným etickým otázkam. V podstate prelom filmu, ktorý tu nemožno zverejniť, je viac menej šokom pre diváka, ktorý sa rozhodol sadnúť si k tomuto filmu po prvý krát. S prichádzajúcim záverom je koniec čoraz predvídateľnejší, ale nič to nemení na to, že je to dráma ako hrom. Oscary vo všetkých kategóriách sú maximálne zaslúžené. ()

Rocky62

Nejcharakternější manager, nejkrásnější ženská duše, nejcharismatičtější uklízeč. Dokonalý film neexistuje, ale Million Dollar Baby se k dokonalosti blíží na milimetry a nejen proto, že je hvězdně obsazený nebo proto, že emocionální stránka filmu je procítěná, upřímná a natočená od srdce, ale jde tu především o nezlomnost lidské osobnosti a o touhu zachovat si čest a slávu i kdyby to znamenalo zemřít. ()

Bachy

Všichni víme, že Clint Eastwood je největší drsňák a frajer na světě. Všichní víme, že když vypráví Morgan Freeman, drží se klapačka a tají dech. Všichni víme, že Clint umí točit filmy a je to režisér, který dokáže přidat i trošku klišé a filmu to nijak neuškodí. Nerozbrečelo mě to a ani mě to nijak šíleně nedojalo, ale přesto tvrdím, že tenhle film zaslouží 100%, protože je v něm absolutně všechno úžasné. Mám občas problém, že mi dlouho trvá než se do snímku pořádně zažeru, abych si ho mohl plnohodnotně užívat. Zde byl problém zničen prvním záběrem. Dokud Maggie boxovala, tak jsem jen zíral, jak Clint umí točit. Po dlouhé době film z první dvoustovky, kde jsem ani minutu nepochyboval o jeho umístění. ()

FrodoF

Clint je prostě frajer, jeho talent je opravdu úžasný (geniální režisér, herec, dobrý hudební skladatel) a dokazuje to i svým novým majstrštykem MDB. Natočil si ho hezky po staru, ale přesto velice moderně. Dokáže výborně vyprávět silný příběh, skvěle proreslit psychologii postav, vložit do filmu i odlehčující vtipné dialogy (popichování Clinta s Freemanem, jenom ten Danger mi moc nesedl a přišlo mi že se tam trochu nehodil). Trochu jsem se bál že film bude klasický sportovní film o vzestupu outsidera na vrchol, ale po těch 4 oscarech mi bylo jasné že v tom bude něco víc a přesto že sem čekal co se stane, nebyl jsem o zážitek z filmu ochuzen. Neříkám že mě ten konec vyloženě sejmul, ale líbil se mi moc. Něco mi ale přeci jenom chybělo (něco nezapomenutelného za co bych mohl dát 5*), také to bylo trochu předvídatelné. Takže lepší 4*. ()

Chrustyn

Jeden z nejlepších boxerských filmů, které se vyrovná i klasikám jako "Rocky" nebo "Zuřící býk". Skvělí herci, skvělá režie a vůbec takřka všechno je ve filmu skvělé a krásně se na to kouká. A navíc film nejednou překvapí. Eastwood je rozený vypravěč a já mu hltal každý slovo. ()

iamek

Eastwood prostě umí hrát na city. Což dokázal jak před, tak po Million dollar baby. Snímek není ani tak o boxu jako o naplnění životního snu jedné průměrné američanky ze špatné rodiny. Hilary Swank jsem měl jako průměrnou herečku, ale tahle role ji sedla. Morgen Freeman nám taky zraje jako víno. Čím starší tím lepší. Clint Easwood taky nezahrál špatně, ale jako režisér je už prostě lepší. ()

korbitch22

Děsivá tlačenka na city, předurčená k tomu aby posbírala co nejvíc Oscarů a přesně v tom duchu je i točená, uměle a vykalkulovaně.Přesně tak, aby to akademici i diváci sežrali i s navijákem, což 88% mile dokazuje.Nejsem ovečka, nemám rád kalkul, odmítám jít s davem.Bože lidstvo, filme, tvůrci...proberte se.20%. ()

classic

„Milión dolárové dieťa” je už dávno tou profesionálnou boxerkou, Američankou, Mary Margaret "Maggie" Fitzgerald, ktorá je vyzývateľkou v červenom rohu, keď zrovna do toho modrého, hodlá vkročiť i nevyspytateľná podrazáčka, zároveň majsterka sveta WBA vo welterovej váhe - Billie The Blue Bear, čiže zápas o titul sa môže tým pádom hneď začať... To ju už všetci športoví diváci v hľadisku poznajú pod prezývkou « Mo Cuishle » , a tak na arénu v Las Vegas bude nakoniec v dobrom spomínať, ako na totálne vrcholovú, pre úplne každého športovca... , tak by to predsa malo byť, však... ? V podstate, teraz dosť predbieham udalosti, keďže sa musela najprv vypracovať, aby mohla vôbec stáť v takomto, lukratívnom ringu, čo je maximálny strop. Patrí sa taktiež spomenúť, že sa všetko začalo pred 18. mesiacmi, keď prišla do telocvične HIT PIT, kde raz požiadala Frankieho Dunna, alias, boxového kouča, či by ju náhodou nemohol začať pilne trénovať, až do závratných výšin samého úspechu... ? Dlhoročný boxer "Big" Willie Little , ktorého trénoval, a ktorý vyhrával, mu akurát dal navždy zbohom, t. j. prešiel ku konkurencii, a tak mu už teda nič nebráni, aby sa mohol naplno venovať tejto „mladej ženštine” ? Zo začiatku ju najprv neustále odmietal, keď sa jej aspoň ujal Eddie "Scrap-Iron" Dupris, bývalý boxer, teraz vskutku Dunnov asistent, čiže je už iba otázkou času, kedy konečne prelomia medzi sebou bariéru, ktorá mu bránila, ujať sa potenciálnej šampiónky. Samozrejme, že závratná kariéra sa postupne dostaví, že už čašníčkou nemusí byť, či trebárs ešte mame kúpila veľký byt, ktorý si môže dovoliť, lepšie povedané dom. Šťastie na seba nenechalo dlho čakať, však ? No, rýchloposuvom sa vraciam opäť na úvod, teda vo filme už za väčšiu polovicu, kde potom, čo vlastne prichádza po kľúčovom zápase ? Ďalší v poradí, alebo či ho vonkoncom dohrá, to je dobrá otázka ? Ako osud karty zamieša, to si musíte pozrieť najradšej sami... ? / Million Dollar Baby je podľa mňa o malý „CHLP” vyspelejšie, než Unforgiven, i keď majú obidva filmové trháky - zhodne po štyroch Oscarov, až tu Clint Eastwood dozrel, ako víno, konečne dospel na pozoruhodného režiséra ! Nakrútil veľmi pomalý počin, i napriek tomu, že boxerské sekvencie plynú strašne dynamicky a rýchlo, súčasne si odtiaľ priviezol svojho kamaráta Morgana Freemana. Čo mi naopak trochu vadilo pri včerajšej projekcii „Mystickej rieky” , t. j. vedľajší herec (Robbins) mierne „zatienil” toho hlavného (Penn), je tentokrát presne opačne, čiže Hillary Swank si ukradla celý film iba sama pre seba, no náramne jej zručne sekundoval aj Clint pred kamerou, kde podáva neuveriteľne strhujúci výkon, hodný ceny Akadémie ! Herecký koncert ! 2 roky po sebe vytvoril - dve rôzne, existenciálne drámy, ktoré si ma získali. Majstrovský film. ()

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

28.12.2010

Smysl života v dopisech

Smysl života v dopisech

26.05.2006

Dvojnásobná držitelka Oscara za herecký výkon ve filmech Kluci nepláčou a Million Dollar Baby, Hillary Swank, opět spojí své síly s režisérem Richardem LaGravenesem v snímku P.S. I LOVE YOU. Adaptace… (viac)

Eastwood dobyje japonský ostrov

Eastwood dobyje japonský ostrov

07.07.2005

Po komornej, Oscarmi ovešanej boxérskej dráme Million Dollar Baby sa Clint Eastwood vrhne na nakrúcanie snímky FLAGS OF OUR FATHERS. Pôjde o vojnovú drámu podľa knihy Jamesa Bradleyho, ktorú pre… (viac)