Kováč Balian (Orlando Bloom) ovdovie, keď sa jeho manželka po smrti ich dieťaťa zabije. Zlomeného mladíka navštívi križiacky veterán Godfrey (Liam Neeson) a prizná sa, že je jeho otec. Pokúša sa so synom zblížiť a ponúkne mu spoluúčasť na križiackej výprave. Balian najprv odmieta, ale napokon sa k otcovi a jeho mužom pridá na ceste do Svätej zeme. Godfreya pri obrane syna zrania a ešte pred príchodom do Jeruzalema zraneniam podľahne. Pred smrťou stihne dať synovi morálne rady a pasuje ho za rytiera. Osirelý Balian prichádza do Svätej zeme, ujíma sa svojho majetku a pôdy po otcovi a spozná krásnu Sibyllu (Eva Greenová). V Jeruzaleme pod panovaním čestného kráľa Balduina (Edward Norton) je obdobie krehkého mieru medzi kresťanmi a moslimskými saracénmi. Ten podkopáva chamtivý Reynald (Brendan Gleeson) spolu s bojovným Guyom de Lusignanom (Marton Csokas). Po smrti Balduina sa práve de Lusignan stáva panovníkom Jeruzalema a vyhlási saracénom vojnu. Tých vedie Saladin (Ghassan Massoud) a s prevahou križiakov na vojnovom poli poráža. Konečným cieľom vojny je dobytie hlavného mesta kresťanov. Posledným obrancom mesta sa stáva Balian... (TV JOJ)

nascendi

Ridley Scott je režisérom, ktorý sa nezľakne úlohy nakrútiť veľkofilm z doby dávno minulej. Nie je to iba príbeh o kováčovi, ktorý sa previní vraždou a chce odčiniť svoj skutok, aby sa po mnohých peripetiách vrátil domov k svojmu remeslu. Je to príbeh mesta, ktoré leží v mieste dotyku rôznych náboženstiev a tak, ako v miestach dotyku tektonických platní vznikajú zemetrasenia, aj toto mesto postihujú zemetrasenia, keď sa vyznávači niektorého z náboženstiev usilujú o dominanciu. Film ukazuje takmer idylickú dobu spolunažívania antagonistických náboženstiev a svetonázorov. Nevyznám sa v histórii a tak nemôžem posúdiť, nakoľko je tento obraz verný. Aj keď neobľubujem historické filmy zaujala ma veľkolepá výprava, výborné herecké výkony aj naturalistické obrázky bojov, v ktorých bojoval muž proti mužovi a nikto nestláčal gombíky, ani nevypúšťal drony. Možno by bolo účelné nejakú štvťhodinku vystrihnúť, ale aj v tejto dĺžke je film dobre pozerateľný. ()

cukorek

Tak tomu hovorím paradox ako sviňa. V prvom prípade neskutočná kvalita, ktorú Scott vložil do oscarového Gladiátora a teraz v druhom prípade neskutočný amaterizmus, to mi absolútne nejde do hlavy. Takéto fatálne zlyhanie som teda nečakal aj keď je to starší film, zmieta sa samou negativitou. Menší výkyv Scottovej práce som postrehol v Prometheusovi, ale toto bolo ako zlý sen. Už po prvom akčnom konflikte si hovorím to čo je? Chlap so napichnutým šípom v krku ďalej bojuje ako keby ho uštipla len včela a o nepriehľadnosti akcie ani nehovorím. Strašne mi vadilo slabé a dokonca miestami žiadne objasňovanie jednotlivých súvislostí a keďže som k filmu nemal žiadny písaný návod musel som si to "cucať z prsta". Percentuálne film radšej nehodnotím, ale silno som uvažoval dať odpad. ()

Slarque

Ridley Scott se už asi nemohl dívat, jak se řada stejně slavných kolegů pokouší natočit historický velkofilm, a udělil jim další lekci. Při srovnání s Gladiátorem je třeba říci, že scénář znovu obsahuje pár podivností v logice, ale celkově je lepší, Orlando Bloom sice není tak dobrý herec jako Russell Crowe, ale film bez problému utáhne, bitevní scény zas působí jako Černý jestřáb aplikovaný na středověk (a srovnání s Návratem krále je na místě), herci ve vedlejších rolích jsou znovu zajímavější: např. Edward Norton a Ghassan Massoud, poselství jasné a srozumitelné, jen ten závěr s Richardem mi přišel zbytečný. Velkorysá výprava, kostýmy, kamera i hudba jen doplňují téměř dokonalý výsledek (90%) a nechávají přeceňovaného Gladiátora za sebou. ()

Arsenal83

Porovnávanie s Gladiátorom sú na mieste čo sa týka spracovania, režisérského rukopisu, ale pre mňa i kvality. Rozdiel je len inšpirácia Kráľovstva nebeského skutočnými udalosťami. Kostýmy sú tu tradične skvelé, hudba o čosi menej výrazná než sme vo výpravných filmoch zvyknutí, ale postačuje. Herecky zvládnuté na výbornú a hoci kritika Orlanda Blooma nemá konca, paradoxne on ako jediný bol ocenený diváckou cenou za svoj výkon. Za najväčší prínos filmu považujem jeho myšlienku náboženskej tolerancie, ktorá sa i v 21. storočí javí ako stále aktuálnejšia téma. ()

jarous

Film mi sedl obsahem, zpracováním, poselstvím a v neposlední řadě i hudbou.  Ámen. A prodloužené verze to ještě víc umocňuje. ()

Happens

Očekával jsem nářez ve formě Statečného srdce nebo Tróji, i Alexandr Makedonský by neuškodil. Leč nic z toho zde nenajdeme. Hlubší myšlenka nesmyslných válek a trochu otazník visící ve vzduchu, jak moc veliký nárok mají Izraelité na svou půdu, všechno však rozplynuto v táhlé polívce nicneříkajícího toku scén. R. Scott velice zklamal. ()

FrodoF

Tak se to Rdleymu přece povedlo, ikdyž mam pár podstaných výhrad, Orlando Bloom je prostě průměrný herec a člověk mu prostě toho Blaiana nevěří (třeba takový Brad Pitt, to by byla jiná káva), také to jak se najednou z kováře starne geniální vojevůdce mi také přišlo řinejmenším dost podivné. Tím končím s výhradami, s ostatním už jsem naprosto spokojen, jak s herci, tak se scénářem (jenom občas jako by ve filmu něco chybělo, bylo nedovysvětlené), kamerou, hudbou, akčními scénami (i když občas dost připomínají Pána prstenů). ()

Chrustyn

Další příklad toho, že propadák neznamená špatný film. Možná je film hodně naivní a v určitých chvílích pomalejší, vše však vynahrazuje dokonale udělaná závěrečná bitva a precizní režie. ()

klerik

ATTILA+JOHANKA Z ARKU Zvláštny film. Výpravný veľkofilm, ktorý má v sebe jednoznačne krásne posolstvo, no má množstvo meších chýb resp. protikladov. Hromadné bitky sa na jednu stranu nesažia byť stredobodom pozornosti, na druhú sú niekedy prekvapivo surové a živočíšne. Bloom sa snaží netlačiť na pílu patetizmu, no vyslovovanie niektorých právd, mu očivide kriví ústa. Krvavosť a brutálnosť zo začiatku poteší, no nehodí sa k celkovej nálade filmu. Eva Green prekvapivo funguje ako femme fatale a medzi ňou a Orlandom to iskrí, len škoda, že divák je nútení spoznávať postavy len podľa toho, čo o nich niekto hovorí. GLADIÁTOR nemal žiadnu myšlieku (dobivačnosť a pomsta hm), mal veľmi jednoduchý scenár, no bol kompaktnejší a paradoxne aj citlivejší a "poetickejší". O to viac zamrzí, že Ridley v Kráľovstve zakopáva aj ako režisér (spomaľovačky, "zvláštne" dávkovanie humoru, klišé mentorské scény...). Nakoniec ma však teší, že film sa aspoň pokúsil povedať, že boj kvôli viere je úplna blbosť... directors cut pôsobí konzistentnejšie a poctivejšie, ale pocitu, že hlavný hrdina získava kráľovu náklonnosť zázračne rýchlo, vás nezbaví... ()

LaciLC

Výborný historický veľkofim, ktorým síce neprekonal svojho staršieho Gladiátora, ale navodil slušnú atmosféru a tie veľkolepé boje tiež stoja za to. ()

korbitch22 odpad!

co jsi to provedl ridley?co???ty jsi v roce 2004-2005 bral nějaké těžké léky?pil jsi?nebo sis jen řekl,hele,ještě nikdy sem nenatočil velkolepou,náboženskou sračku!?!odpornost u které jsem zvracel v křeči. ()

classic

» SIR RIDLEY SCOTT a križiacke výpravy ? « 『 Veď, kto iný by sa mohol vrátiť v čase, ak nie režisér Gladiátora, ktorý sa tentokrát posúva o 1000 rokov do budúcnosti, aby vzkriesil jeruzalemského kráľa Balduina IV. , z 12. storočia ! 』Ale o ňom to nakoniec až tak nie je, aj keď tu na krátko vystupuje, je to o kováčovi Balianovi z Francúzska, z ktorého sa stáva rytier, a odchádza bojovať do Jeruzalema proti moslimovi Saladinovi. _ Asi najlepší filmový pocit som mal z výpravy Arthura Maxa a Sonji Klaus, ktorí dokázali navodiť brilantnú atmosféru danej doby, v ktorej dýcha neopakovateľná atmosféra stredoveku. A k tej sa taktiež hodí i fascinujúca hudba Harryho Gregsona-Williamsa, žiaka nikoho menšieho, ako profáka Hansa Zimmera. _Obsadenie je naprosto ojedinelé, že je sakramentská škoda, že títo vedľajší herci nedostali trochu väčšiu možnosť ukázať, čo sa v nich skrýva, a tak namiesto toho sa dostáva príliš častej i určite zbytočnej pozornosti predstaviteľovi postavy Baliana, čiže Orlandovi Bloomovi, ktorý podľa mňa nie je dostatočne skúsený herec, aby sám utiahol tak veľký film iba na svojich pleciach. Počítajte so mnou : Edward Norton, Liam Neeson, Jeremy Irons, Brendan Gleeson, Marton Csokas, David Thewlis i Eva Green, to je mimochodom až 7 najzaujímavejších postáv, ktoré majú minimum priestoru !!! Scenáristovi Billovi Monahanovi sa to patrilo viacej rozvinúť, keď takáto možnosť síce jestvuje v špeciálnom troj-hodinovom režisérskom zostrihu, kedy postava, ktorú stelesňuje „Eva Zelená” mala syna, a tak sa stáva t-h-e-a-t-r-i-c-a-l c-u-t akýmsi nechceným artiklom ! Aspoň ja to tak vnímam ! Ocenil som dve filmové zložky : Výprava a Hudba = 100 % a to trochu kazí Bloom, a že títo výborní vedľajší herci majú málo filmového pľacu, a vôbec: „Čo ste sa všetci náhle začali opičiť po Pánovi Prsteňov” ? Kópia je iba napodobeninou originálu, vážení ! PS: Pevne verím tomu, že Director's Cut je oveľa hĺbavejším filmovým poznatkom, a tak vtedy by sa moje hodnotenie výrazne navýšilo. ()

raroh

Módní salónně liberální myšlenky amerického střihu zabalené do historického hávu. Ač bych s řadou z nich souhlasil, takto je to jen politická retorika. která nemá z dobou křížových výprav nic do činění. ()

marhoul

Tak tohle nebyl můj šálek čaje. Mě to jednoduše nebavilo. Přes lákavé obsazení, pompézní pojetí, přestože Ridley, 3x jsem to pustila a 3x rychle vypnula. ()

Šandík

Nechci hodnotit herecké výkony, hudbu, režii nebo střih, ale musím napsat, že psychologie jednajících postav je asi tak „středověká“, jako jsou Troškovy Kameňáky vhodným kandidátem na cenu akademie... Smutné na tom je to, že se tvůrci filmu historickou věrností v průběhu natáčení docela vehementně oháněli... ()

Yardak

Kino-verzi jsem měl za 4 hvězdy, ale prodloužený snímek mě přesvědčil o maximálním hodnocení. Director´s cut přidává filmu příběhovou celistvost. Orlando Bloom není špatný, ale ostatní herci ho ještě svými výkony převyšují. Krásné lokace, příběh, myšlenka...to je Království nebeské. Není to taková pecka jako Gladiátor, ale Scott historické velkofilmy prostě umí. ()

sharky

Kdyby se na konci vynořila Sandra Bullock v růžových šatičkách a pronesla, že jediné po čem v životě touží je světový mír, asi bych dal pět *. Ale takhle můžu těžko dát víc než jednu filmu, který má sice pěknou hudbu, je solidně odrežírovaný, ale je to s prominutím velkolepá sračka. Dialogy jako z posledního dílu Esmeraldy (znásilnil jsem tvojí matku, takže jsem tvůj otec), herci asi tak stejně kvalitní (možná když si bloom přečetl scénář, pochopil správně, že ani sebelepší herecký výkon z takovéhle blbosti dobrý film neudělá) a hlavně naprosto nesmyslné zbytečné zabíjení, kdy křižáci na začátku povraždí vlastní vojáky, kteří přišli oprávněně zatknout vraha (já v tom teda vyjádření k Bushově politice nevidím). Příště bych prosil, Ridley, trochu soudnosti. ()

rikitiki

Pro mne důkaz, že umění R. Scotta vyprchává doztracena. Film je přeplácaný blábol, který působí, jakoby scénář dávalo dohromady několik na sobě nezávislých scénáristů a režisér pak namátkou natáčel podle stránek, které tahal z klobouku. Příběh nedrží pohromadě a ještě to zhoršují patetické dialogy. V kuse se na to dívat nedá. /21. 2. 2011/ ()

Darneth

"Do you know what lies in the Holy Land? A new world. A man who, in France, had not a house, is, in the Holy Land, the master of a city. He who was the master of a city begs in the gutter. There, at the end of the world, you are not what you were born, but what you have it in yourself to be." Je třeba zhlédnout režisérskou verzi, jinak se divák ochuzuje o značnou část děje. Pro někoho nudný film o ničem, pro mě osobně má velký význam a po návštěvě Svaté země nabyl dalšího rozměru. ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

26.03.2018

Jste fanoušky děsivých příběhů, ze kterých doslova mrazí v zádech? Tak to si na konci března nenechte ujít premiéru nového seriálu The Terror, při jehož natáčení se nechal režisér Ridley Scott… (viac)

Posily pro Assassin’s Creed

Posily pro Assassin’s Creed

05.10.2015

Filmový příspěvek do herní série Assassin's Creed, na který dohlédne režisér Justin Kurzel (Macbeth), vypadá čím dál tím lépe. Michael Fassbender si v něm zahraje nového hrdinu Calluma Lynche, který… (viac)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze