Rambo II

• Československo Rambo II (viac)

Tri roky po nešťastných udalostiach v americkom provinčnom mestečku Hope sedí traumatizovaný vojnový veterán John J. Rambo (Sylvester Stallone) vo federálnom väzení bez akýchkoľvek vyhliadok na „krajšie zajtrajšky“... Našťastie má však jeho bývalý veliteľ, plukovník Samuel Trautman (Richard Crenna), mäkké srdce – a dôležitú úlohu: Rambo má v jeho mene a na jeho zodpovednosť odletieť do Vietnamu a pokúsiť sa nájsť nezvestných amerických vojakov! Ibaže... Ono sa to ľahko povie, ale ťažko vykoná! Zakrátko po príchode do Vietnamu totiž Rambo síce nájde trestanecký tábor, v ktorom sú hrdinskí dôstojníci väzení... No problémy na seba nenechajú dlho čakať: keďže sa totiž vojna oficiálne skončila, americkí politici odmietajú o jeho misii čokoľvek vedieť, nieto sa v nej nebodaj ešte aj angažovať, a tak Ramba nechajú v štichu! Preto asi veľmi neprekvapí, že cestu späť domov si drsný veterán bude musieť prestrieľať úplne sám! (TV Markíza)

O´Neill

I druhý díl Ramba řadím mezi TOPovky, jelikož leč není tak originální jako první díl, rozhodně se při jeho sledování nenudím. Jerry Goldsmith opět naservíroval úžasný soundtrack, Sly jako už tradičně předvádí perfektní výkon, a režisér se nebojí bezstarostně odhodit PG13 a předhazuje nám krvavé orgie. Plný počet kvůli nostalgie, tak kvůli výše uvedeného. Naposledy sledováno 7.4.2012 v rámci 6ti hodinového maratonu s kamarádem (uživatel Rayl). ()

joker.george

Je škoda, že se opustilo od hlubšího podtextu a postava Ramba zde prošla minimálním vývojem. Zbyla tak jen parádní akce, která drží celý snímek nad vodou, ještě aby ne, když je na ní postaven celý film. Chyběl mi jen nějaký pořádný protivník, který by se Rambovi dokázal vyrovnat... ()

bourec

Jo, jo, Cosmatose mám taky rád. Je sice už tam nahoře, ale zanechal tady docela slušný kousky. Pro dnešní bukvy to asi moc nebude, ale na to sere bílej tesák. Jiný než první Rambo, ale pořád slušný. 80%. ()

starbrejkr

Jako menší jsem to žral, jak by ne, když to byla jedno z nejlepších stříleček jaká může vůbec bejt. Ale dneska už jsem z toho nějak vyrost....přesto klasika ()

Amroth666

Chtěl bych napsat něco o Rambovi(opět). On je nezničetelný! Navíc - nepřekonatelný akční hrdina, voják a herec ala Stallone. To ale doufám každý ví. Druhý díl neměl takový přirozený příběh jako první díl. Tohle byla sice nepřipravená akce, ale prostě to nešlo tak nečekaně. Rambo v tomhle období měl konkurenci Rockyho, Kobry a dalších, ale vždycky si v tomhle období dokáže konkurovat jenom Sylvester Stallone sám. Dobrá béčková hudba, polovičně shitová kamera a samozřejmě akční scény, které v téhle době už nemají tak ráznou ruku. To je charakteristika Ramba II. Akční filmy jsou nejlepší se Stallonovou rolí. Trochu očekávaný konec filmu potvrdil, že film chce být slavný, kultovní, ale že nechce být nejvíce výdělečný. To by se mu asi nikdy stejně nepovedlo. ____ Murdocku, jdu si pro tebe ty hajzle! ____ ()

humanbeing

Po letech opět zhlédnuto a musím tu napsat, že překvapivě i dnes je to velmi, velmi, velmi povedená záležitost. S přehledem nejlepší ryze akční film osmdesátých let. ()

C0r0ner

Jednička byla zaprvé špičkový akční film a zadruhé měla obrovský podpovrchový podtext, který zážitek jenom umocňoval. Na dvojce je jednoznačně vidět, že je dělaná kvůli úspěchu prvního Ramba a tudíž postrádá tu tvrdou údernost. Dá se na to v pohodě koukat, ale mrzí mě, když se točí filmy vyloženě pro peníze a nic převratného nepřinášejí. 70% ()

Phos4rus

Driv bych dal dve, jako blbost, ale nedavno jsem to shlidnul znovu a zjistil sem, ze sou tady docela drsny hlasky u kterejch sem se fakt nasmal. Kdyz se na ten film divate s ironii, jako ze rambo je taaakhle statecnej a ze je taaakhle ferovej, tak je to cool akce, jinak je to (dnes) blbosticka ()

MarekT

Určitě lepší než první díl, protože tento již plně splňuje účel a je čistokrevným akčním snímkem pro nenáročné chvilky, zatímco předchozí část měla v sobě i určitou myšlenku (zde je nahrazena americkým patriotismem) a Stallone tam musel z kapes kromě zbraní vytáhnout i kus herectví. Pravda, průběh je trošku pohádkový a situace jednotvárnější, přesto pod čtyři hvězdy nejdu kvůli tomu, co jsem psal na začátku. ()

gabin(a)

Náhodou docela dobrý!Poprvé jsem to viděla na kazetě s polským jednohlasým nedabingem. Obličeje nebyly skoro vidět, to bylo pak překvapení, když jsem to viděla později v kvalitnější kopii, že lidi mají oči. No a teď to tátovi nahrávám z TV na DVD i s DR (debilníma reklamama, ale on si je vystříhá:-)). I když musím říct, že debilní reklamy zhlédnuté po létech docela pobaví (Vizír nebo bezdomovec, který si dojede do banky šalinou a vyleze s kufříkem peněz oholený a oháknutý dle představ rádobyrežižéra o úspěšném podnikateli, jen si vzpomeňte:-) No a samozřejmě si teď nemůžu nepřipomínat různé scény ze Žhavých výstřelů II. ()

Venkovan

Kdyby U.S. Army měla jednoho takového Ramba, možná by ten "Vietnam" Američané vyhráli. Jako malý jsem snad i věřil, že takto to může ve válce vážně vypadat, kdy se jeden voják vyrovná celé armádě. ()

Juto

Pokračovanie je dobre urobený béčkový film. Je škoda, že vzali pútavú komplikovanú postavu a urobili z nej karikatúru. 6/10 ()

Martrix

Stejně jako je potřeba k některým filmům dospět, dozrát a získat životní lekce, funguje to i naopak. A že těch kousků, které u mě dnes neobstojí, není málo. Nostalgie totiž v případě akčních výplachů nepomáhá, takže Rambo II je pro mě jeden z nejnudnějších akčních filmů, jaké jsem viděl. A podobného přehodnocení se postupně dočkají i další malomyslnosti pro vygumované střílečkofily. Jediné dobro bylo lehké poodkrytí vnímání vietnamské války a politiky USA. Než aby zaplatily válečné reparace, budou se tvářit, že to jejich válka nebyla. Že dělal scénář Stallone s Cameronem mi příjde úsměvné, protože takový škvár dnes a denně odkapavá z pera každého druhého, béčkového písaře. ()