Rambo II

• Československo Rambo II (viac)

Tri roky po nešťastných udalostiach v americkom provinčnom mestečku Hope sedí traumatizovaný vojnový veterán John J. Rambo (Sylvester Stallone) vo federálnom väzení bez akýchkoľvek vyhliadok na „krajšie zajtrajšky“... Našťastie má však jeho bývalý veliteľ, plukovník Samuel Trautman (Richard Crenna), mäkké srdce – a dôležitú úlohu: Rambo má v jeho mene a na jeho zodpovednosť odletieť do Vietnamu a pokúsiť sa nájsť nezvestných amerických vojakov! Ibaže... Ono sa to ľahko povie, ale ťažko vykoná! Zakrátko po príchode do Vietnamu totiž Rambo síce nájde trestanecký tábor, v ktorom sú hrdinskí dôstojníci väzení... No problémy na seba nenechajú dlho čakať: keďže sa totiž vojna oficiálne skončila, americkí politici odmietajú o jeho misii čokoľvek vedieť, nieto sa v nej nebodaj ešte aj angažovať, a tak Ramba nechajú v štichu! Preto asi veľmi neprekvapí, že cestu späť domov si drsný veterán bude musieť prestrieľať úplne sám! (TV Markíza)

Armin82

Na filmech se Stallonem moc kvality k vidění není. Nicméně ty jeho holywoodské spektákly vznikaly v době, kdy byla naivita a dobrosrdečnost lidí na maximu. Takže se dalo prodat i ho*no natřený zlatou barvou, stačilo k tomu opravdu málo. Vysekaný tělo, tupej výraz a téma alá trpící nevinní. Pro mě jeho filmy mají velkou nostalgickou hodnotu a asi nebudu sám. Ale kdyby natáčel něco podobnýho dneska, tak si nevydělá ani na suchej chleba. Obdobná kvalita jako u prvního dílu, ale stále se na to podívám s chutí. Možná jsem stále jen naivní kluk. 80% ()

Pavel82

Jednička byla první, ale dvojka je to co udělalo z Ramba, RAMBA. Více svalů, víc Vietnamu, více luků, více mrtvol, víc krve, víc akce, více přitažené za vlasy, zkrátka více Ramba. A hrozně mě baví, jak scénáristi nechtěli, aby byl hlavní hrdina brán jako nějaký němý bezmozek s kulometem, tak mu tam na konci dají "inteligentní" minutu na mluvení. Ta samozřejmě působí nechtěně trapně. A ve dvojce, jak je tomu u pokračování zvykem, ještě víc. ()

Nix

Dvojka je celkem dobrý pokračování, je tam hodně akce, ale je jasný, že na první seznámení to nemá, ale taky se na to dá dívat. ()

dustur

Na rad prišla druhá časť už kultovej série Rambo, pri ktorom sa opäť čudujem , že som to ešte nehodnotil , keďže som aj druhý Rambo x.krát videl. Rambo opäť slušne akčné - výbušné a neposlednom rade skvelý záporak v podaní Stevena Berkoffa ( tiež jeden z mála výborných hercov ktorý si svoju / svoje záporne úlohy užíva ), samozrejme že v menšej úlohe poteší aj Martin Kove. Ale kto tu je excelentný tak samozrejme Sylvester Stallone. Film si určite ešte veľakrát pozriem, a za mňa jednoznačne ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ ()

Baron Noktur

Oproti fantastickej jednotke sa o dosť ubralo na psychológii a na rad sa dostáva akcia a stealth. Už to síce nemá taký punc jedinečnosti ako jednička, ale dvojka nám dáva vedieť a ukazuje, ako Rambo vykonáva svoje vojenské povinnosti priamo tam, kde sa ich aj naučil vykonávať s takou precíznosťou, a to priamo v Vietname. Kulisy sú parádne, film dokonale pretavuje tú vlhkosť miestnych pralesov priamo k divákovi, nechýbajú zvraty, tradičná 80tková "svalnatá" akcia. Proste parádna klasika. ()

TheRay97

Druhé pokračování legendy Ramba změnilo lokalitu a tentokrát můžeme pozorovat krásy zalesněného Vietnamu. Osvobozený Rambo se vydává na misi, která je jeden velký propadák hnedka ze začátku. Ty blbci vůbec neví, koho mají před sebou. No, říkali si o to. Nechápu, jak prostý člověk může přežít tohle všechno. Ale Rambo vlastně není obyčejný člověk, je to "vraždící mašina". Asi je zbytečný zmiňovat, že právě Rambo je jedním z nejlepších postav, která mohla být zapsána do scénáře. ()

neo93

Druhé pokračování o akčním hrdinovi a jeho silných pažích, které si poradí s každým  nepřítelem. Sylvestre Stallone se vrací do Vietnamu, aby zde zachránil zajatce ukryté ve vojenském táboře. A znovu Rambo kosí jednoho protivníka za druhým, nejen Vietnamce ale také sovětské vojáky, všemi různými způsoby, puškami, lukem nebo svým ultra velkým nožem. Tentokrát mu také chvíli vypomáhá pohledná Julia Nickson jako průvodkyně Co, která je  velkým zpestřením do jinak nabušené akční jízdy, která vrcholí závěrečnou pasáží s vrtulníkem. Dvojka je po akční stránce ještě lepší než jednička, i když dějově je to zase dost podobné.  Příběh, v tomto klasickém akčním nářezu z 80. let, však není vůbec podstatný. ()

junxi91

John Rambo byl jako trest za ty brikule, které spáchal v Oregonu, poslán do pracovního tábora. Zde jej navštíví jeho velitel plukovník Trautman a dá mu nabídku, kterou nemůže odmítnout, protože má možnost vrátit se do akce a dostat prezidentskou milost. Ve Vietnamu se pohřešují američtí váleční zajatci a Rambo je má najít. Rambo se tedy dostane na základnu do Thajska, kde se setká s nepříliš důvěryhodným velitelem celé operace jménem Murdock, který se k Rambovi chová přezíravě, a navíc se v některých věcích podezřele plete. Rambovým úkolem je najít tábor se zajatci a pouze jej vyfotit. Rambo je pak vysazen nad džunglí, nejde to moc hladce, ale nakonec se sejde se svou spojkou – krásnou Vietnamkou jménem Co, se kterou si vybuduje hlubší vztah. Objeví tábor se zajatci, ale ten rozhodně není prázdný, je v něm spousta zbídačených Američanů a John se rozhodne porušit rozkaz a prostě je osvobodit. Nejprve osvobodí jednoho, který je přivázán ke kůlu, a chce s ním a s Co odletět helikoptérou, ale ten šmejd Murdock donutí helikoptéru odletět a nechat je tam napospas Vietnamcům a Rusákům. A tak se Rambo opět ocitá ve válce, ve svém přirozeném prostředí, a bude bojovat, dokud nezvítězí, neosvobodí americké zajatce a nevyřídí si to s tím hajzlem Murdockem. Skvělá akční podívaná, střílení v džungli, na řece, ve vzduchu, spousta mrtvých komoušů a Rusáků – to je rozhodně něco pro mě. ()

TomJ

Prvotriedny akcnak. Rambo je skvely a film ziskava minutazov aj napatie. Nelogickost nepopieram, ale na Ramba nikto nema! ()

john.h

Úvodní song naprosto peckovej motiv, kterej zazněl i ve hře na počítač Commodore 64. A vůbec celej soundtrack paráda, nejen u tohoto, ale u všech dílů. Za to jedna hvězdička. Zbylé tři hvězdičky za zbytek. Na těchto filmech jsem prostě vyrůstal. A ve svý době se mi to líbilo víc než jednička, protože se tu víc bojovalo a Rambo měl ten svůj luk, kterej mu v jedničce chyběl. Ale jednička je jednička. Jenže když si vzpomenu na Ramba, vidim ho s tim lukem, který se objevil až ve dvojce. ()

marlon

"Som rád, že som videl Ramba. Teraz viem, čo mám robiť", ako vzdal filmu hold sám Ronald Reagan. Mohol mať film plný násilia a krvi lepšiu reklamu, než akú mu urobil prezident Spojených štátov Amerických - symbolizujúci novú individualistickú a priebojnú Ameriku, ktorý obnovil jej medzinárodnú prestíž a zbavil komplexov? Pokus vyrovnať sa so zložitým a bolestným zranením z Vietnamskej vojny pomocou jednoduchého a ťažko sentimentálneho klišé vyšiel dokonale. Rozpútal dlho potlačované emócie a stal sa zosobnením vtedajších nálad celej Ameriky. Film stvoril Rambov mýtus a pre drvivú väčinu Američanov bol akýmsi zadosťučinením za nie príliš atraktívny námet jeho predchodcu. Je zaujímavé, že napriek svojej neprehliadnuteľnej naivite a amaterizmu výrazným spôsobom prispel do žánru "akcie a krvi". ()

Tiiso

Ačkoliv mou klukovskou část mého já mě kdysi akční scény tohoto filmu velmi rozehřívali, objektivně musím přiznat, že pokračování už má hodně aspektů B kategorie, i když je člověk z toho trochu smutný a přál by si aby i druhý díl byl tak stejně dobrý jako předešlý. ()

astraal

Hm tak k tomuhle jako hlavní věc napíšu: DEBILNÍ ŽHAVÉ VÝSTŘELY!!! Viděl jsem totiž kultovní mikrosérii Žhavé výstřely dříve než Ramba 2. Po tom co mi ZAZ zkazili Top Gun mi totálně zkazili i Ramba. Sakra Sheene ty magore! No nic...Druhý díl Ramba je o poznání připitomělejší než jednička - a to je co říct. Stallone přehrává jako nikdy předtím ani potom, vietnamci jsou slepí a hluší a rusáci mají srandovní uniformy. Béčkové klasice ale míň jak 3 hvězdy dát nemůžu. Musím přiznat, že jsem se bavil ale zřejmě způsobem, jakým to tvůrci zamýšleli. ()

vetsinezobri

Sotva se Robin Hood v pralese zamiluje do Asiatky, musí pomstít její smrt, joo Rambo ten těžkej chleba má... Hudbou z akčních filmů z osmdesátých let se prostě nabažit nejde. ()