Batman

• USA Batman: The Animated Series (viac)
USA, (1992–1995), 31 h 10 min (Minutáž: 22 min)

Predloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), Jerry Robinson (komiks) (viac)

Kevin Conroy, Efrem Zimbalist Jr., Loren Lester, Robert Costanzo, Mark Hamill, Richard Moll, Lloyd Bochner, John Vernon, Adrienne Barbeau, Brock Peters (viac)

Bruce Wayne přísahá, že pomstí vraždu svých rodičů, a celý život bojuje proti zločincům v Gotham City. (HBO Max)

Recenzie používateľa helloween93 k tomuto seriálu (19)

The Cat and the Claw: Part I (1992) (S01E01)

Solidní úvod do tohoto již kultovního animovaného seriálu, je tu Catwoman a teroristka Red Claw, která byla jen v tomto animovaném seriálu. 3* ()

On Leather Wings (1992) (S01E02)

Origin Man-Bata a jeho první souboj s Batmanem, poprvé se v sérii objevuje i poručík Bullock. ()

Heart of Ice (1992) (S01E03)

Epizoda s nešťastným Freezovým osudem a jeho touhou po pomstě. Tenhle díl má atmosféru, super motiv i komplikovaného záporáka se srdcem z ledu. 5* ()

Feat of Clay: Part I (1992) (S01E04)

Parádní epizoda s originem Clayface, kterého jsem znal spíš v jeho jílové podobě, než jako znetvořeného herce. První část příběhu končí zatčením Bruce Wayna, který se stane terčem machinací při pokusu převzít jeho firmu. ()

Feat of Clay: Part II (1992) (S01E05)

Dokončení příběhu s Clayfacem a kosmetickým magnátem Ronaldem Daggartem. Tvůrci se v tomto díle utrhli celkem ze řetězu a bitky s Clayfacem jsou i animačně na tu dobu velmi slušné. Ten creepy smích v závěru epizody by mi asi jako dítě nenechal spát. ()

It's Never Too Late (1992) (S01E06)

Civilněji pojatá epizoda, ačkoliv je o mafiánovi, který má ovšem na poměry animovaného seriálu zajímavé backstory. 4* ()

Joker's Favor (1992) (S01E07)

Joker nastupuje na scénu, kdy vydírá obyčejného občana Charlieho, aby spáchal atentát na komisaře Gordona. Scénáristicky zajímavý nápad s ďábelským voice actingem Marka Hamilla. K úplné dokonalosti však něco málo chybí, možná lepší final fight. 4* ()

The Cat and the Claw: Part II (1992) (S01E08)

Dokončení příběhu s Catwoman a Red Claw, zápletka s chemickou zbraní je trochu overkill a trošku tomu chybí pořádný závěrečný souboj. Fun fact - ačkoliv šlo o druhou část první epizody, byl díl uveden až jako osmý v pořadí. 3* ()

Pretty Poison (1992) (S01E09)

Nikdy jsem moc nemusel postavu Poison Ivy. ()

Nothing to Fear (1992) (S01E10)

Scarecrow se mstí univerzitě, která ho vyhodila kvůli jeho pokusům na lidech. Pěkná akce, creepy Scarecrow, který se zjevně neobjevuje v seriálu naposledy. ()

Be a Clown (1992) (S01E11)

Šílený Joker ve své plné parádě, druhá polovina epizody z lunaparku je super. Nechybí ani nápaditý final fight na horské dráze a nejasný Jokerův osud. 5* ()

Appointment in Crime Alley (1992) (S01E12)

Daggert chce zničit Crime Alley a vybudovat tam developerský projekt bez ohledu na lidi co tam žijí, ale znovu mu zkříží plány Batman a opět ho zastaví, ale ani tentokrát ho nedokáže dostat před soud. Crime alley je samozřejmě místo, kde byli zavražděni Bruceovi rodiče při cestě z divadla. 4* ()

P.O.V. (1992) (S01E13)

Tři policajti vypráví svojí verzi zátahu na gang druhořadých gangsterů. Žádný velký padouch se tu neobjeví. Zajímavé jsou postavy detektiva Bullocka, který je zaujatý vůči Batmanovi a policistky Montoyové, jenž Batmanovi pomáhá. 3* ()

The Clock King (1992) (S01E14)

Zajímavá epizoda, kde se z chlápka, který má obsesi na čas, stane Clock King, posedlý zabitím starosty Hilla, kterého viní ze špatné rady a krachu firmy. 4* ()

The Last Laugh (1992) (S01E15)

Joker na apríla distribuuje plyn po Gothamu, po kterém se všichni nekontrolovatelně smějí. Zajímavý je tu Batmanův souboj s Jokerovým kyborgem a pak s Jokerem samotným. 4* ()

Eternal Youth (1992) (S01E16)

Nemám moc rád Poison Ivy ani její ekoteroristické plány, proto pouze za 3. ()

Two-Face: Part I (1992) (S01E17)

Epizoda, kde se z Harveyho Denta zásluhou mobstera Thorna stane Two-Face. Líbilo se mi, že je tu nastíněno, že Dent i před nehodou bojoval s rozdvojenou osobností a snažil se jí léčit. 5* ()

Two-Face: Part II (1992) (S01E18)

Pomsta Two-Face vůči Thornovi začíná, tvůrci se snažili k jednomu z klasických záporáků přistupovat celkem racionálně, kdy sice veškeré jeho konání rozhoduje hod mincí, ale stále bojuje s tou svojí světlou stránkou, především v podobě vztahu ke snoubence Grace. ()

Fear of Victory (1992) (S01E19)

Scarecrow unikl z Arkhamu a v inkognito intoxikuje sportovce a sází na zápasy proti nim. 4* ()

Tvůrce The Haunting má nápad na komiksovku

Tvůrce The Haunting má nápad na komiksovku

14.01.2021

Režisér a scenárista Mike Flanagan (The Haunting, Doktor Spánek) se až doteď soustředil převážně na horory, když se ho ale jeden z fanoušků nedávno zeptal, jestli by nechtěl natočit taky nějaký film… (viac)