Batman

• USA Batman: The Animated Series (viac)
USA, (1992–1995), 31 h 10 min (Minutáž: 22 min)

Predloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), Jerry Robinson (komiks) (viac)

Kevin Conroy, Efrem Zimbalist Jr., Loren Lester, Robert Costanzo, Mark Hamill, Richard Moll, Lloyd Bochner, John Vernon, Adrienne Barbeau, Brock Peters (viac)

Bruce Wayne přísahá, že pomstí vraždu svých rodičů, a celý život bojuje proti zločincům v Gotham City. (HBO Max)

Bube1

Rozhodně nejlepší kreslený seriálový Batman, co kdy vznikl. Je to chytré, svižné, temné a má to velmi podmanivý audio-vizuál. Jako komiksový fanda nemám co vytknout. ()

Petike

Legenda, ktorá nežije len z nostalgie divákov. Takto sa majú robiť animované adaptácie komiksových hrdinov ! Lepší animovaný film noir už hádam nikdy nevznikne. Fakt, že do toho tvorcovia boli ochotní zasadiť toľko úprimnej snahy a šarmantného štýlu, len tak hreje pri srdci. Pre mňa osobne definitívna adaptácia Batmana a celej gothamskej chásky. :-) ()

HarveyDent

Zeptám se, jaká je pohádka vašeho dětství????????????????? Moje je tahle, ja jsem jako 8-letý proseděl celé dny před tímto seriálem a pak taky nad Burtonovými adaptacemi. A vždy když někde uslyším tu úvodní znělku tak mi zahřeje u srdce. 95% ()

spawnxp

"Jsem Pomsta, jsem Noc, jsem Batman!" (epizoda Nothing to Fear). Inu až tak temný to celý (bohužel) není, ale jde o vynikající animák, samozřejmě se všemi cnostmi i nectnostmi seriálu. Technicky a výtvarně je to přesně na hraně toho co se mi líbí, standardně skvěla úvodní sekvence před titulkama. Plná palba, pět bodů. ()

mr.twizta

Ano, par epizod je slabsich a zmena animace uprostred nepomaha, ale komplexnejsi antologii aby clovek pohledal. Plus tenhle serial dal svetu Harley! Pravem se BTAS stal bibli pro fanousky Detektiva. Conroy a Hamill budou navzdy v mem srdci zapsani jako hlasy Batse a Jokera. ()

ondra.p

Pro mě asi na pořád nejlepší animovaný seriál ever. Neskutečně zpracovaný Batman, pamatuji si, jak jsem se u některých dílů jako malý kluk bál. Atmosféra přesně taková, jakou jí chceme u Batmana mít. 95% jak vyšitých! ()

Lady Marcy

Nejlepší jsou díly s Harley, Jokerem, Poison Ivy a Catwoman taky není špatná :) Ovšem u některých dílů běz těhle postav jsem se docela nudila, hlavně tam kde se vyskytuje Robin a Batgirl, proto tři hvězdičky ... ()

KapitanKuraz

No toto som, ako decko na prvom stupni ZŠ žral, jediný dôvod, chodiť domov pred večierkov, teda aj tak som meškal, lebo ako sopliak som mal večierku o 19:00, ale toto išlo 19:30, tak som to furt hnal na hranu;?) ()

MoziMedve

I po 30ti letech je za mě tohle dosud nejlepší stvárnění postavy. Kevin Conroy je definitivní Batman a Mark Hamill je definitivní Joker. TEČKA. ()

CheeseFigure

Kým som sa dostal k tomuto seriálu, tak som na neho počul samú chválu. A po pozretí všetkých štyroch sérií sa k ospevovaniu môžem len a len pripojiť. Kde začať? Vizuál i animácia mi sadli. Páči sa mi Gotham, ktorý má príjemnú atmosféru starých gangsteriek, čomu dopomáha aj to, že gangstri chodia v dlhých kabátoch a nosia thompsony. Ale poďme na to hlavné a to postavy, lebo na nich to celé stojí. Batman je skvelý drsný hrdina, ktorý má ale svoje traumy. A práve tie najsilnejšie epizódy sa na tieto traumy zameriavajú. A nezabudnime na jeho príjemný hlas, ktorý mu prepožičal Kevin Conroy. Čo sa týka záporákov, tak tu máme klasických zlosynov z komiksu. Čo ale treba oceniť, tak autori často pracujú aj s ich ľudskou stránkou, takže často sa nejedná o zlých ľudí, ale skôr o utrápené duše (až na Jokera. Ten je proste zlý. A zábavný.). Ďalej sa tu nájdu epizódy zamerané na rôzne iné postavy, obyvateľov Gothamu, ktorí sa nejako pripletú Batmanovi pod nohy. Ešte pochválim hudobnú stránku (Shirley Walker zložila dokonalý bat-soundtrack) a úvodné titulky. Samozrejme mám pár výčitiek, niekedy kvôli dĺžke epizódy musí byť dej skratkovitý, čo je celkom škoda. A taktiež sa nájdu aj niektoré slabšie epizódy, nie je ich ale nejak veľa. Inak som ale spokojný, jedná sa o vážne dokonalý superhrdinský animák. ()

dikmoreon

presne presne, najlepsi animovany serial, vtedy som si batmana proste zamiloval, a doteraz ma to nepustilo. Podla mna lepsie nez vsetky filmy s batmanom ktore doteraz natocili.. parada.. len skoda ze sa k tomu uz asi nedostanem, ziadna tv to uz nema zaradene vo svojom programe.. ()

Icewalker

Skvělé příběhy, soundtrack a věčně šílený Joker k občasnému odlehčení. Tento animák je tak skvělý a dospělý, že by v dnešní době "juniorizace" možná již ani nevznikl. ()

Welington

Tenhle Batman je dnes již klasickou záležitostí a jako takový je prostě mojí nejoblíbenější vzpomínkou na dětská léta. Seriál, který to u mě vše vlastně započal, má za následek i můj převeliký zájem o podobná díla a komiksy. A doteď je to u mé maličkosti ten nejoblíbenější Batman, jaký se kdy objevil v kreslené podobě. ()

dendev

Jeden z tých seriálov, ktoré sú určené pre deti, no i tak ho ale budú milovať aj dospelí... Temná atmosféra, legendárny dabing (Conroy, Hamill), vyspelá, nadčasová animácia a geniálny Paul Dini (tvorca postavy Harley Quinn)... to bolo všetko, čo Warner Bros. pre tento hit potrebovali... CELKOVÉ HODNOTENIE SERIÁLU = 80% + Zaraďujem do Svojej TOP 10 ()

Tvůrce The Haunting má nápad na komiksovku

Tvůrce The Haunting má nápad na komiksovku

14.01.2021

Režisér a scenárista Mike Flanagan (The Haunting, Doktor Spánek) se až doteď soustředil převážně na horory, když se ho ale jeden z fanoušků nedávno zeptal, jestli by nechtěl natočit taky nějaký film… (viac)