V malém americkém městě se množí případy úmrtí na následky hadího uštknutí. Zdá se, že tentokrát jde o neznámý, velmi agresivní druh hada - a nervozita obyvatel se změní v paniku po zjištění, že poušť za městem se těmito novými hady přímo hemží. Pocházejí z tajné vojenské základny, která se pokoušela genetickými mutacemi "vylepšit" hady pro válečné použití. Proti jedu tohoto superhada není obrany. Stejně jako proti bezohlednosti těch, kterým se tajný projekt vymkl z ruky a teď se silou mocí snaží zabránit skandálu. Malé město v poušti se stalo jediným svědkem selhání armádní mašinerie - a má za to být srovnáno se zemí i se svými obyvateli... (oficiálny text distribútora)

Terva

Dost filmů tohoto režiséra je v tmavých barvách a hojně hodnoceno položkou -odpad- a to je pro mne lákadlo. Sehnal jsem si šest filmů a postupně se na ně podívám. První byl film Konec světa, následoval příběh Skleněná past, Superžralok, a Zničující střet, teď Hadí stisk a poté Trosečníci vesmíru. Jsem zvědav, který bude horší nebo lepší. CITÁT - sssss hadi. Ještě to chcete vidět?....... Úvodní scéna je trikově celkem povedená i úvodní titulky dokážou zaujmout. Protože tu není v nebezpečí nějaké letadlo ani obří mravenci nebo žralok, ale jen "hadi" je tento příběh ve své podstatě bez triků. Velká část příběhu leží na dialogu. CITÁT - Dejte je okamžitě do karantény........ Scéna okolo 55 minuty je tedy úžasně trapná a nedomyšlená. Za tuto scénu jedna hvězda méně. CITÁT - Sakra!!!.......... Je tu přeci ještě jedna akční scéna. Honička osobního auta s helikoptérou, ale krom efektního výbuchu to není vůbec adrenalinové. ()

ScreamJay odpad!

Nezklamal! Nezklamal mě. Já už se bál, že by Fred Olen Ray natočil koukatelný film a dokonale se tak "ztrpanil." Ale ono né, zůstal věrný své tradici a zaplnil odpadové hospodářství dalším splaškem. Prvně bych film netituloval hororem, snad pouze v hodnocení, kdy tohle je opravdu horor. Herecké zastoupení nám předvádí širokou škálu béčkových herců včetně takových es jakými jsou soused z Německa Hannes Jaenicke nebo Treat Williams hvězda slátaniny Hurikán. Příběh není nikterak odlišný u klasických filmu s hady, snad jen pokus s epidemií se mu pokouší vtisknout jakous takous formu. Scénář opět jakoby domeček s karet s nímž větřík v podobě Rayových režijních schopností do základu zamete. Máte přísně střeženou nemocnici, kde před vchodem i doktory šacují. Ale klidně se tam dostane chlápek s bouchačkou za pasem. Jiná scéna honičky mi zase nápadně připomíná výbuch auta v jiném hororu Mutant. To se u skutečných hororů tituluje atmosférou, to zde asi budete hledat stejně marně jako tučňáka na Sahaře. A jestli si pan Ray myslí, že klubko hadů a mezi nimi kličkující a kabelkami vyhrožující Williams v gumákách zabere, pak je asi stejně naivní jako malý Pepíček, který chce na prázdniny na Mars. Nenašel sem nic, co by stálo alespoň za tu udřenou jednu hvězdičku. Běž do důchodu Frede! ()

L_O_U_S

Velice slabá a značně vyčpělá kombinace Smrtící epidemie a Chřestýšů. Od začátku je jasné, kdo přežije, kdo se s kým dá dohromady a co v příštích minutách udělá zlý generál. Jediným útokem na klišé je absence obětujícího se černocha. Pokud jde o hady, tak ti sice nejsou pitomě digitální, nicméně ti nehýbající se ubožáci v jeskyni vypadají, jako by byli vyrobeni z píchlých duší. Celé je to hrozně blbé, ale musí se nechat, že se tvůrci ohledně hadích zabijáků drželi při zemi. (576., srpen 2010) ()

Acrobat odpad!

Akú kópiu Smrteľnej epidémie si prosíš? Takú tú tuctovú, nezaujímavú, bezduchú. Olen Ray splnil čo si zadal a nevytvoril absolútne nič, čo by stálo za námahu mozgu vynášať poztivíne súdy na adresu tvorcov, hercov, deja a atmosféry. Veľké množstvo zahodených a utopených postáv v marazme kŕčovitých dialógov, kde hady sú lem statickými dekoráciami, ktoré v slede nudných scén raz položíme po drevo, inokedy do sifónu, potom za riady, a tak ďalej. Armáda, streľba a zrada je nevyhnutné cucanie z prsta, lebo film obrastený bohapustou nudou nič neponúkne a musí sa plaziť hadím tempom k svojmu záveru. Hadí stisk je produkt, ktorý mizne pred očami a zaraduje sa poctivo medzi nekonečné množstvo zámorskej hlúposti. (videné 19.01.2020, Filmplus archív) ()

curunir

,,LEN SA NEBOJ, VONKU JE NAJMENEJ 32 STUPŇOV. BUDÚ SA CHCIEŤ SCHLADIŤ." ,,A ČO POTOM? BUDÚ NA NÁS VYSKAKOVAŤ Z CHLADNIČKY?" __ Klamlivý názov i iné skutočnosti ma odrádzali od toho, že pokiaľ nebude vo filme účinkovať dáky prerastený veľhad pôjde o nezáživné predstavenie, kde sa dočkám akurát tak hadích hryznutí od inak nezaujímavých štrkáčov. Opak je pravdou a film funguje v ,,rámci svojich možností", má dej, spád a dokonca niektoré slušne nakrútené napínavé momenty (pri scéne so žabou som sa dokonca mykol) ako protipóly k zopár (zámerne) vtipným momentom (zostrelenie helikoptéry). Pravda sú tu rôzne - ako inak - tajné vládne machinácie, všelijaké čachre machre na zahladenie stôp, ktoré v istých chvíľach film prehnane zamotávajú, vrátane dvoch generálov, pri ktorých som mal zakaždým problém rozlíšiť a zamrzí tiež nerozvinutie ponúkaných vedľajších dejových odbočiek a konvenčný koniec. Vedel by som si napr. predstaviť vyčínanie hadov počas svadby, ak keď by išlo o nákladnú scénu určenú skôr pre tvorcu typu Jima Wynorského. Hady teda v zásade nesklamali, príliš však ani nehrýzli. (762. hodnotenie, 31. komentár k filmu) ()

• "Směrnice 712", která se používá k příkazu nukleárního výbuchu, aby se zabránilo šíření viru, je již zmíněna ve filmu Kmen Andromeda (1971). (Terva)
  • Natáčení probíhalo v kalifornské Santa Claritě. (Terva)