Anakonda: Krvavá cesta

(TV film)
  • Česko Anakonda 4: Cesta krve (viac)

Na smrť chorý magnát Murdoch (John Rhys-Davies) poverí istého známeho lekára nebezpečným experimentom s regeneratívnym nektárom vzácnych krvavých orchideí na malej anakonde s cieľom nájsť prípadný prevratný, hoci len experimentálny liek na jeho diagnózu – žiadny z na trhu dostupných medikamentov ho totiž neodkáže zachrániť... A stane sa niečo nepredstaviteľné – z malého háďaťa sa za jednu jedinú noc stane obrovitánske monštrum! Také veľké a také nekonečne hladné, že milého doktora zhltne ako jednohubku! A keďže mu to samozrejme nestačí, z laboratória ujde a vydá sa na lov... Atraktívna herpetologička Amanda Hayesová (Crystal Allen), ktorá stála jeho zrode tohto chladnokrvného zabijaka, je odhodlaná ho za každú cenu nájsť a zastaviť, a preto sa spolu s tímom mladých vedcov pokúsi dostať sa ku krvavým orchideám skôr, ako Murdochovi zabijaci i besniaci megahad, a niekam ich bezpečne ukryť. Nanešťastie sa však vražedný plaz zdá byť neporaziteľný – výbuchy a strelné rany ho síce na chvíľu dokážu spomaliť, no zakaždým sa ultrarýchlo zregeneruje a nenásytne hltá všetko živé, čo sa mu postaví do cesty! (TV Markíza)

HonzaMag odpad!

Tak to už je snad úplné dno, kam se tato série mohla dostat. Přiznám se, že bez rychloposunu při přehrávání bych se tentokrát neobešel. Nějak se nám s těmi rumunskými scenériemi roztrhl pytel - asi jejich vláda zareagovala na "finanční pobídky" pro filmaře pružněji než ta naše :-) Na podobné filmy nejsou potřeba žádné ateliéry - postačí pár stromů, jedna až dvě chajdy, digitální kamera, notebook a pár bezdomovců ... ()

Bloody13

Čtvrtý (a doufám že poslední) hřebík do rakve anakondí série. Obří plaz je opět vytvořen hnusnou CGI animací, pro zvýšení efektnosti místo polykání obětí je už rovnou trhá na cáry, a když se mrštně žene podzimním lesem za kořistí, nepohne se za ní ani list. Herci připomínají stádo zbloudilých ovcí, netušíc kam přesně se do záběru postavit, střílejí po sobě místo po nepříteli, a jeden voják se dokonce nechá roztrhat ručním granátem. Jenže tahle scéna byla záměrně vtipná, zbytek už je myšlen zatraceně vážně. Pro partičku kamarádů, co si dělaj prdel ze špatných filmů, by to ale mohla být dobrá volba. ()

castor odpad!

Jednička šla do kin, slušně vydělala, měla pestré osazenstvo lodi včetně Jennifer Lopez i tajemně přitažlivý deštný prales s jedním gigantickým nebezpečím ve vodě. A na pultech videopůjčoven se tehdy moc neohřála. (Asi) čtvrté setkání s digitální hroznýšovitou potvorou je naopak „uměním“ v prošlém prášku, který byl koupený v nějaké hodně zaplivané pojízdné prodejně. Triviální scénář nabízí za přítomnosti neuvěřitelně tupých dialogů nezáživné požírání jedné postavy za druhou, přičemž nápady jako by si tvůrci nechávali v rukávu. Jenže oni vlastně žádné nemají. Tahle Anakonda je pouze nicotným výkřikem a divák u sklenky něčeho ostřejšího může jen přemýšlet, pro koho je to vlastně celé určené. ()

honza7 odpad!

Šílená kravina, na rok 2009 příšerný děj, příšerná animace! Animace jak kdyby ji vytvářeli ve studiu Kamarád. Dále jsem se chytal za hlavu, když Anakonda se objevuje ve Východních Karpatech!! No co to je? Není snad anakonda v džungli? Nicméňe, anakonda se plazí tak, že dokáže stíhat auto (Range rover). Už podle značky auta soudím, že to je auto na těžký povrch a do přírody jak dělaný. Ovšem to, že auto najede na krtinec a převrátí se, neudrželo mé hlasivky ticho a začal se tak hlasitě smát, že jsem vzbudil snad celý dům. Když "anakonda" dostihne auto, lidé začají utíkat. A světe div se nebo ne, ona je nemůže dohonit! Oni nosí těžké batohy, střílí po ni a prostě ne a ne dohnat! A takových debilit je tam víc, takže asi takhle: UŽ NIKDY VÍC!!! ()

Pan.Antonin

Čtvrtá Anakonda nejenže byla lepší než třetí díl, ale dokonce mě to občas dost bavilo, což je u podobných brakových snímků rozhodující faktor v hodnocení. Had vypadá lépe než ve trojice, není tam nikdo vyloženě herecky tragický jak Hasselhoff, a tak tomu dávám těsné 2 hvězdičky, byť ve filmu najdeme nějaký (logický) nesmysl snad každé dvě minuty (ať už v chování postav, nebo jinde). Oproti jedničce a dvojce rozhodně horší, ale mnohem lepší než předchozí díl od stejného režiséra. ()

• Natáčení probíhalou současně s předchozím pokračováním Děti Anakondy (2008). (KucC)
  • Natáčení probíhalo v rumunské Bukurešti a u delty Dunaje. (Terva)