Student medicíny David je zpočátku štěstím bez sebe, když je přijat jako laboratorní asistent proslulého hadího experta – doktora Stonera. Brzy ale zjišťuje, že za zavřenými dveřmi ordinace se odehrávají prapodivné experimenty, jejichž cílem je přeměnit člověka ve vládce hadů – kobru královskou. A Davidovi rychle dochází, kdo má být další obětí šílené vědcovy mysli. Pod režijní taktovkou velezkušeného režiséra Bernarda L. Kowalského (hlavní tvůrce seriálů Mission: Impossible, Wild Wild West a Columbo) a v produkci oscarového Richarda D. Zanucka (Čelisti, Rozsudek, Planeta opic) vznikl sci-fi horor, který patří ke kultovním kouskům daného žánru. (Řitka video)

bulawaio

klasický příběh o mutovaní v nějaký jiný objekt, tady jde konkrétně o hada. Hady já rád a tady jich bylo opravdu dostatek a reálných. Horší však byly masky, ty vypadají víceméně usměvně a hadího muže bych si představoval jinak, naž jako přerostou vybledlou okurku. No nic. ještě bych vyzvihl kvalitně zpracovanou hororovou hudbu, ale bát se teda rozhodně nebudete. ()

Chrustyn

Pod stylovým názvem se skrývá celkem slušný ekohoror, který uskopojí všechny plazofily (není to odborný název ale určitě je dost výstižný). Avšak nejedná se o klasický horor kde skupina hadů utočí na nebohé civilisty a popravdě se ani moc nejedná o horor jelikož nápínavých scén je zde minimum. Film pojednává o vědci, který zkouší přeměnit člověka v plaza a čas od času se pomuchluje s nějakým tím jedovatým plazem např. kobrou královskou což je mimochodem nejlepší scéna z filmu i když dělá docela zvláštní zvuky. Takže horor to bude jen pro ty kdo mají panický strach z plazů jelikož těch je ve fimu nepřeberné množství. Kdo má rád hady bude z filmu jak v sedmém nebi a kdo se jich bojí tak se na film nepodívá. Prosssssssté ale já se docela bavil. ()

moviefan4

Frankenstein trochu inak. Dej filmu je čistá prerábka Frankensteina do hadieho prostredia. Prácu s hadmi cením a uznavam lebo ja by som sa hada nechytil nikdy. Herci boli fajn, kamera priemer lenže tento film ma u mňa jednk velké mínus a to to že je strašne nudný a zdĺhavý. Radšej by som si tento film prečítal ako poviedku než aby som sa naň znova pozeral. ()

Kangax

Nikdy by som nehľadal atmosféru u zvieracích hororov... Jednoducho sa ani nedá navodiť, a preto tento druh hororu ide akosi mimo mňa. Každopádne tento film so zvláštnym názvom má celkom dobrý scenár, a spolu s obstojnými hereckými výkonmi patrí k tomu lepšiemu čo som v danom žánri videl. (opakujem že zvieracím hororom sa vyhýbam, takže ich moc nemám napozeraných!) ()

honajz2

Další z těch filmů, co jsem chtěl vidět jako malý. Překvapivě celkem slušný body horor o studentu medicíny Davidovi, který jede dělat asistenta jednomu doktorovi, co se specializuje na hady. Jenže on pan doktor je, tak trochu hodně, magor a kdo ví, co za typ filmů jsou body horory, tak mu bude jasné, že na Davida nečeká nic hezkého. A Sssssss má překvapivě slušnou atmosféru, je napínavé a člověka zajímá, co z toho vypadne. Osobně mě film skoro ani nenudil. Bohužel mu podráží nohy jiné věci a ta hlavní je postava Davida. Už když do něj ten doktor píchá nějakou "vakcínu" po které mu je blbě a spí několik dní, už tehdy mu mělo dojít, že je tady něco špatně. Ale ono ne, David úplně v klidu čeká, jako by se nic nedělo a to, že se mu třeba odlupuje kůže, mu připadá jenom jako vedlejší účinek oné "vakcíny". A nepokusí se zdrhnout ani, když už nevypadá zrovna dobře. Těžko uvěřit, že někdo takový by mohl kdy studovat medicínu... No, navzdory tomu, co jsem tu před chvílí psal musím citlivě povahy uklidnit, že krev tu vůbec není, i ta proměna proběhne bez nějakých gore scén. A i tak působí, hlavně v závěru, docela znepokojivě, když uvážíme rok vzniku a že je to béčko. Bohužel úplný konec se moc nepovedl. I tak ale musím uznat, že to byl celkem slušný horor, i když na víc jak 3* bohužel nemá, třeba herci zde bůhvíjaký výkone nepředvedli. 3* ()

• Filmový debut Reba Browna. (ČSFD)
  • Všichni jedovatí hadi ve filmu jsou skuteční a herci s nimi museli pracovat. Pouze v záběru, kde doktor Stoner (Strother Martin) chytne hlavu kobry, byl použit umělý had. (ČSFD)
  • Krajta použitá ve filmu byla přivezena ze Singapuru. (ČSFD)