Už siedmy mesiac trvá krutá vojna vo východoázijskom Shadaloo City. Psychopatický diktátor generál M. Bison (Raul Julia) okrem svetovládnych ambícií s obľubou láme nepohodlným ľuďom väz. Veliteľ miestnych jednotiek Zjednotených národov plukovník William F. Guile (Jean-Claude Van Damme) má len sedemdesiatdva hodín na to, aby sa pokúsil o nemožné: infiltrovať shadalooské podsvetie, preniknúť do tajnej Bisonovej pevnosti, odkiaľ chce ovládnuť svet, zlikvidovať patologického tyrana v jeho pevnosti a oslobodiť desiatky rukojemníkov, čím ušetrí nerozhodným Zjednoteným národom mnoho starostí a nezanedbateľných dvadsať miliárd dolárov výkupného. V jeho úsilí mu pomáhajú Ken Masters (Damian Chapa), Ryu Hoshi (Byron Mann) a snaživá novinárka Chun-Li Zangová (Ming Na), poháňaná túžbou po pomste a snahou získať od Guilea exkluzívne interview. Kým Bison sníva o svojom megameste Bisonopolis a vo svojom genetickom laboratóriu pretvára bezmocného zajatca na vražedné monštrum, na bojových člnoch sa k jeho ochrannému mínovému poľu rúti na všetko odhodlaná jednotka, na čele s plukovníkom Guileom... (TV Markíza)

ArnoldJ odpad!

SF - moje oblíbená hra. Když jsem slyšel, že se bude natáčet film, navíc s JCVD, nemohl jsem se dočkat. Kéž bych se nikdy nedočkal. ()

eraserhead666

Hru jsem tuším nikdy nehrál a tohle vlastně bylo spíše jen ohlédnutí za vzpomínkovou oponu mých mládežnických kinonávštěv (kdy jsme nešli ani tak na Van Damma, jako spíše na prdelku Kylie Minogue, kterou já tehdy měl hrozně rád jako zpěvačku). Škoda, že na souboje se čeká tak zbytečně hodně dlouho. Je to jednoduché, prosté, v podstatě až tupé, ale i přes tu dlouhou stopáž to baví, humorem, kýčovitou stylizací. Neskutečně pobavil velmi vtipný odkaz na Gojiru. Ten nám před třiadvaceti lety v kině ještě nic neříkal. ()

902 10

tak co, vy jste asi moc na automatech nesjizdeli paradni bojovku street fighter, ze? nejvetsi zapor vidim v barve kenovych vlasu, jinak tenhle film ma vsechno, co od mozeknezatezujici vidoherni predelavky vyzaduji. pohodove tempo, nadsazka, charismaticky badguy (posledni role vynikajiciho herce raula julii, R.I.P.) a rada sympatickych postav, ktere kazdy zna ze hry - vega, blanca, segat, chun-li ...jeste neco? ()

Bauer

Tento film je velmi , velmi zabávný.Nechápu jak může být mezi 200 nejhoršíma filmama.Asi to bude tím , že vy odsoudíte film už jen kvůli tomu , že v něm hraje Jean Claude Van Damme.Je to zábavný , akční a fantasy film.Když sem byl malý tak sem to fakt žral a žeru i teď jen o trochu méně.Van Damme je dobrej herec - až na pár filmů , které se mu fakt nepovedli - a v tomto filmu podává dobrý výkon ale trošku komický , hlavně ty jeho hlášky!! Takže , já se u filmu bavil a dávám spíše 3,5 *. ()

matestlust

Veliký propadák.Jako veliký fanoušek hry Street fighter sem byl hodně zklamanej. Nepomohl ani Van Damme, který zde jediný pořádně vyniká... ()

becki_tu

Jako parodie bondovek by to možná s menšími úpravami obstálo. Takhle je to jen zábavné céčko, které těží z popularity stejnojmenného videoherního titulu a momentální fyzické formy Van Dammea. A to, že se i čistá videoherní bojovka dá napsat a natočit slušným způsobem, potvrdil třeba první Mortal Kombat nebo před pár lety Tekken. ()

Lacike

Spracovat videohru zalozenu na subojoch ako tradicny akcny film s minimom bitiek bola velka chyba, ktoru som nikdy nepochopil. Par bitiek sa dockame az v samotnom finale a ani jedna z nich nie je v nijakom ohlade nadpriemerna. Pritom choreografiu mal na starosti legendarny Benny Urquidez, takze fakt neviem, preco je tu bitiek tak malo a su tak mizerne. Najhorsie dopadla bitka Van Damme vs. Raul Julia. Julia nie je bitkar a uz bol na tom zdravotne dost blbo, takze neprekvapi, ze nic zaujimave nepredvedie, ale ze tu po bojovej stranke vyzera tak uboho aj Van Damme to teda fakt prekvapi. Asi je fakt pravda, ze v tej dobe vyrazne drogoval a o nic sa nesnazil. Ani ostatne akcne sceny nenadchnu. Sice na prvy pohlad vyzeraju vdaka stedremu rozpoctu velkolepo, ale brzdi ich PG-13 rating a tak neustale po sebe niekto striela, ale nikto nic netrafi a sem tam niekto padne na zem. Proste nuda. Samotny pribeh ma tiez zvlastnu az parodicku atmosferu s detskymi vtipmi. Cely ten film na mna svojim infantilnym stylom pôsobi ako celovecerna verzia Power Rangers akurat bez bitiek. Takze za nieco stoji len Raul Julia, ktory si svojho zaporaka poriadne uzil a par vydarenych vtipov. Zvysok celkom hviezdneho castingu vratane Van Damma je absolutne nevyuzity. Vysledkom je miestami celkom zabavny predrazeny trash s mizernou akciou. 3/10. ()

Tommassi3

"Identifikujte se !!" - "Agentura na vymáhání dluhů, Bisone !! Tvůj kejhák propadl už dávno, jdu si pro něj !!" ;) Stejně jako v případě Mortal Kombat se jedná o velmi povedené převedení kultovní herní záležitosti na film, které však vsadilo na ultimátní béčkovost, fůru geniálních hlášek, spoustu odkazů směrem ke svému hernímu předobrazu, v tom já se prostě vyžívám, a s infantilní radostí tak salutuje všem geekům, kteří se nebojí zasmát sami sobě, také všechna ta seberexfexe a monstrózní nadsázka potvrzuje, jak nesmírně inteligentní film Steven E. de Souza vlastně stvořil, ačkoliv tomu tedy hodnocení ani ohlasy diváků příliš nenasvědčují !! Jean-Claude Van Damme předvádí jeden ze svých nejlepších "hereckých" výkonů ve své asi nejslušivější roli, je vidět, že si natáčení vyloženě užíval stejně jako všichni ostatní, na Kylie se vždy krásně kouká, snad jen Raul Julia s těma vyvalenýma očima naopak jede opravdu nadoraz a v některých scénách se dostává až za hranice únosnosti, byť si myslím, že hrál přesně to, co po něm režisér de Souza chtěl, svojí přemírou karikování postavy generála Bisona na úkor nějaké slušivější bojové scény, což vnímám jako jediný nedostatek tohoto bizarního dílka !! Zejména posledních dvacet minut stojí za to, byť tedy ten finální střet se příliš nepovedl, i když Street Fighter rozhodně ani tak nenudí, především díky nedostatku hluchých míst, údernému soundtracku béčkového rutinéra Greama Revella i svižné kameře Williama A. Frakera, přes svoje stáří má stále coby pionýr mezi videoherními adaptacemi co nabídnout, a zejména za to velmi nečekané a netradiční uchopení snímku v rámci žánru je třeba de Souzovi za jeho progresivnost zatleskat !! Jistě skalní fandové gamesy i fanoušci belgické star museli v rámci svých očekávání pořádně valit oči, zde mě napadá zřejmá souvislost s kultovním Flashem Gordonem, kde šli tvůrci také naprosto jinou cestou, než by se dalo čekat, nebo lépe než očekávali diváci, v jistém smyslu se tak jedná o dva z nejvíce nedoceněných bijáků vůbec !! Chápu, že tímhle svým snímkem se zavděčí jen velmi úzkému okruhu běžného diváctva, což se odrazilo i v celosvětových tržbách Street Fightera, nicméně i společnost Capcom jako producent filmu byla výsledkem, alespoň zprvu, než došlo na kalkulačku, nadšena, za mě prostě a jednoduše Street Fighter platí za nejlepší a nejzábavnější "vandammovku" vůbec !! ()

st.ranger

Zvláštní, že v roce 1994 je takový film považován za splácanou zhovadilost a pak vstoupí v roce 2012 do kin Avengers a slaví úspěch. ()

Terva

Ocenění - Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films - Saturn '95 ( USA ): Nominace na ceny za nejlepší sci-fi film a pro herce ve vedlejší roli ( Raul Julia ). ()

M.Macho

Převedení hry do filmu proběhlo naprosto dokonale!!! Akorát se obávám, že to nebyl Street fighter, ale Command&Conquery, které jsem spatřoval - mezinárodní vojenské síly jasně připomínaly GDI a naopak Bisonovi legrační legionáři vypadali jak příslušníci NOD - sám Bison pak svými velikášskými kecy spodobňoval velkého Kanea. Celý příběh rámcovalo mnoho rozličných frakcí a je to dobře! Některé situace šli předvídat a někkteré mě prostě bavili - například scény jedoucích člunů. Výtvarně nedostižné dílo plné chyb a dokonalého účesu Kylie Minogue!!! Bože to muselo stát majland...:D ()

Expendable

Musím přiznat že jsem tento film stáhl pouze proto, že v něm hraje Jean-Claude Van Damme.Je to vskutku nejhorší film co jsem s ním kdy viděl ale nemůžu dát odpad.Přeci jenom to bylo tak hloupé až jsem se i rozesmál, třeba rozhovor mezi Van Dammem a tím s tou páskou přes oko- "Tohle je moje město" a Van Damme na to "Ber mě jako exekutora, tady jsi skončil"A navíc films mojí oblíbenou zpěvačkou Kylie Minogue a oblíbeným hercem Jean_Claudem Van Dammem si odpad nezaslouží,2 body za herce. ()

Falcor odpad!

PC hra ušla, protože tam jste mohli hlavní hrdiny alespoň ovládat, měli dokonce i určitou míru naprogramované inteligence. Ale co s takovým Van Dammem? ()

corpsy

Priemerná videoherná akčná bublanina so super sladučkou Kylie a úderným Van Dammom. Film mal na viac, de Souza je však lepší scenárista ako režisér. ()

ConanVJ

Hrozný úlet, co se týče filmu podle hry a i zařazení do termínu Martial Art filmů. Film má špatnou choreografii a i příběhem moc nezaujme. Někdy je až trapný, ale co na tom. Není to nic, na co bych musel koukat věčně, ale zas si to jednou za čas rád pustím jako kulisu k nějaké jiné činnosti. Prostě jen tak z nostalgie. Obsazen to není špatný, ale i Van Damme je zde spíš úsměvný. Za mě 60% :) ()

Korbitch

Dammova scéna, kdy vjede s transportérem do stodoly, kde právě probíhají nelegální bitky a pak zahlásí všichni ste zatčeni mě cuká s koutkem dodnes. Ta druhá je za hru, u které jsem strávil nejeden víkend. ()