Už siedmy mesiac trvá krutá vojna vo východoázijskom Shadaloo City. Psychopatický diktátor generál M. Bison (Raul Julia) okrem svetovládnych ambícií s obľubou láme nepohodlným ľuďom väz. Veliteľ miestnych jednotiek Zjednotených národov plukovník William F. Guile (Jean-Claude Van Damme) má len sedemdesiatdva hodín na to, aby sa pokúsil o nemožné: infiltrovať shadalooské podsvetie, preniknúť do tajnej Bisonovej pevnosti, odkiaľ chce ovládnuť svet, zlikvidovať patologického tyrana v jeho pevnosti a oslobodiť desiatky rukojemníkov, čím ušetrí nerozhodným Zjednoteným národom mnoho starostí a nezanedbateľných dvadsať miliárd dolárov výkupného. V jeho úsilí mu pomáhajú Ken Masters (Damian Chapa), Ryu Hoshi (Byron Mann) a snaživá novinárka Chun-Li Zangová (Ming Na), poháňaná túžbou po pomste a snahou získať od Guilea exkluzívne interview. Kým Bison sníva o svojom megameste Bisonopolis a vo svojom genetickom laboratóriu pretvára bezmocného zajatca na vražedné monštrum, na bojových člnoch sa k jeho ochrannému mínovému poľu rúti na všetko odhodlaná jednotka, na čele s plukovníkom Guileom... (TV Markíza)

Wacoslav1 odpad!

CHA CHA CHA!! retardovane zabavny filmy mi nevadi ale tenhle namet na zabiti 100 minut zivota+ par mrtvych mozkovych bunek navic uz nemusim nikdy videt pan trapka JCVD ukazal svoje moznosti a filmy podle her ukazali jakym smerem se budou ubirat bohuzel... ()

Xmilden

Van Damme je rozjetý jako parniválec a 101 kasovních miliónů z Timecopa mu našeptává do ucha, že si může dovolit naprosto vše. Takže tady máme POKUS o herní adaptaci. V roce 2017 už dávno víme, že ani o 23 let později po Street Fighterovi jsme kloudnou zfilmovanou počítačovou hru na plátnech neviděli. Street Figter ve své době byl těžká sračka a dneska už je jen sračka. Skoro přemýšlím jestli Agent WC40 s Leslie Nielsenem parodoval tohle nebo Figter parodoval Agenta. Ty filmy jsou si totiž svým finále neskutečně podobné. Raula Juliu jsem nikdy neobdivoval a pokud někoho napadlo postavit jej jako záporáka proti Van Dammovi, tak to považuju za hodně bláznivý nápad. Divák se prakticky okamžitě mohl rozloučit s nějakou choreografií soubojů. U spousty filmů bych dokázal napsat. Akce stojí za prd, ale máme zde ucházející děj. Tohle ovšem nemohu tak zcela říci. Dějem nemůžu nazvat něco co vypotilo 5leté dítě. Jediné plus filmu beru v tom, že určitě při jeho natáčení panovala skvělá nálada a snímek ani sám sebe nebere vůbec vážně. Snímek sice vytáhne z diváků 99 mega, ty to ovšem, podobně jako mě, ovlivní a na příští VanDammovku už nebudou stát fronty u pokladen. Pojedeme tedy z kopce. 35% ()

Divočák

Moje dětství. Videohru zbožňuju a vidět všechny ty postavičky, se kterými kombujete a cedíte krev, jak běhají po obrazovce a hláškují s tváří Kylie Minogue nebo Van Damma, to opravdu stojí za to;). Navíc Van Damme s vytetovanou americkou vlaječkou na bicepsu je opravdu cool. ()

Shakers

Nech si hovorí kto chce, čo chce, mne sa tu ľúbilo. Vyrastal som na tejto "Vandamovke" a za čias VHSiek som tuto kazetu častým prehrávaním zodral. No a znova ma to bavilo aj po rokoch. Street Fighter som hrával spolu s Mortal Kombatom často aj na počítači a tak som sa rozhodol, že pri takomto podhodnotenom hodnotení dám s nostalgie aj tu štvrtú. Steven E. de Souza možno nie je najlepší a najšikovnejší režisér, ale dobre postavy a hlášky písať vie (Die Hard alebo Komando je toho dôkazom). Čo sa týka samotného filmu, tak rozpočet je tam vidno, nevyzerá to lacno, tak isto akcie a aj kostýmy vyzerajú aj dnes stále dobre. Postavy majú plný zásobník hlášok aj nábojov a každý dostane svoj priestor, tak ako Žán Klod svoj frajerský a legendárny kop s otočky. Obľúbený soundtrack: The Aftermath. 75% - 4* ()

JohnnyD

Čo si budeme nahovárať - je to béčko. Teraz máme vyjasnené veci okolo "skvelých hercov" a tak podobne. Ak to niekto nechápe, ak nechápe, že sa pozerá na béčkový blábol - je mi ho ľúto (a následne vyzerajú aj hodnotenia). Teraz k filmu. Dej o ničom, snaží sa len vyprovokovať dostatok akcie. A tu je ten problém - AKCIA! Tá je strašná, asi ani jeden súboj nemá dobrú choreografiu, akcia je nudne nakrútená a nezaujímavá. Film je občas úsmevne zlý (motivačný prejav rulezzz) k čomu dopomáhajú aj herci (hlavne Kylie je straš ... ehm smiešna ;)). Van Damme je otrasný herec, ale na druhej strane je Raul Julia, ktorý si úlohu užíva a je najlepšou vecou na filme. Azda asi ako jediný pochopil, že točí stupídne béčko a vidieť to. Jeho výraz tváre, gestikulácia, mimika, pohyby i slová - GENIÁLNE! Je sympatickejší ako klaďas Jean Claude "Aha aké mám svaly!" Van Damme a jeho Bison by si zaslúžil aspoň nejaký otvorený koniec a nie takú potupnú smrť. Každopádne Street Fighter je príjemná béčková zábava so skvostnou postavou Bisona a otrasným zvyškom ... ()

HAL

Jako malého prcka mě obal VHSky ve videopůjčovně lákal nesmírně, ale nikdy jsem se nedostal k tomu se na Street Fightera podívat. Tento velký rest jsem dohnal až dnes, a ponaučení je z toho jediné: Některé resty, by vážně neměly být doháněny. Amatérskost a hloupost všeho ve filmu je až tak velká, že už ani nebolí. Jen unavuje, a trochu konsternuje. Jednak tím že ani všudypřítomný sklon k záměrné sebeparodičnosti stejně není zábavný, ale obzvlášť tím, jak snadno si Street Fightera o rok později Mortal Kombat přehnul přes koleno, a nařezal mu jak malému harantovi. 2/10 ()

mzss1

Sakra, to teda byl poslední boj. Tahle VanDammovka mi po dlouhou dobu unikala. Jasně jsem už před tím tušil, že to nebude nic velkého. Ale, že to bude taková ptákovina, to jsem teda netušil. Na to, že tenhle film byl natočen v době, kdy vznikaly nejlepší filmy s Van Dammem jsem čekal něco většího. Aspoň průměr, ale i to jsem bohužel nedostal. Je to horší než podprůmerný film. Těžko se mi bude popisovat tento brak. Tak začnu nějak postupně. Třeba tím, upřesnit si žánr. Akční. Jo ? Ano, akční scény a nějaké ty fighty zde rozhodně nalezneme. Ale je to všechno, akční ? Ne, k tomu chybí žánr sci-fi a řekl bych, že i lehké fantasy. K tomu všemu trapná komedie. Některé scény byly trapné, ale zase jsem se alespoň jim zasmál. Takže příběh není nic moc. Fajn, jdeme dál. Akční scény. No ze začátku a i do první hodiny filmu zde pár kousků najdeme. V této první hodině filmu je tu pár přestřelek, pár malinkých soubojů a nějaký malý výbuch - vše lacině pojato, takže nezáživná první hodina, repsektivě 2/3 filmu. V této části se zde Van Damme nějak neprojeví. Jeho postava má celkem dobré hlášky, ale i mi přijde trošku Van Damme zde ujetej. Nepíše se mi to snadno, Van Damme má téměř vždy vážné, skvělé role, ale tohle mu ani herecky moc nevyšlo. Herecké obsazení je na tom mizerně. Když už ani ten Van Damme (coby můj velký filmový akční hrdina) se nepředvedl, tak nemá cenu popisovat ostatní hvězdy. Hlavní záporák ? Hm, ani neměl respekt, takže trapák no. Hudba průměr, šlo to. Takže nyní se přesuneme do poslední půlhodinky filmu, respektive budeme nyní trochu pitvat třetí třetinu. Takže 3/3 snímku má nabitou akcí, což už mě trochu vyzdvihlo, neboť první 2/3 snímku bylo na odpad! Nejvíc mě zaujal fight Van Damma proti hlavnímu záporákovi. I pár přestřelek a výbuchl se zde našlo, třeba speciálně upravená plavidla, kde se střílelo, to dokázalo zaujmout. Ale co se dělo pak v laboratoři, kdy geneticky upravili člověka tak, že celý zezelenal, takže připomněl trochu Neuvěřitelnýho Hulka a dokonce mu zoranžověly vlasy !!! No to bylo příšerný ! :-) Ale zasmál jsem se, to ano. Sumo, držící těžké dveře, další trpaní záporáci. No prostě tenhle konec filmu už byl moc přepracovaný, moc kombinovaný a moc ujeťácký. Takže alespoň zde byla nějaká akce, nějaké souboje. Námět nemá film špatný, je ale jen strašně nevyužitý, potenciál to mělo. Takže ve výsledku staršná hovadina no. Odpad nedám, hrál tu Van Damme, něco dobrýho zde bylo, ale moc se toho zde nenašlo. Výsledný dojem z filmu: Příšerný, ale zasmál jsem se ke konci, hlavně tomu zelenýmu bubákovi s oranžovými vlasy. Takže celkově hodnotím jen na 15% = * ()

kingik

Asi jeden z nejméně povedených filmů od JCVD v době kdy byl ještě na vrcholu. Vůbec nic tu nefunguje a všechno je jeden velký dějový zmatek. Velkým omylem bylo rovněž obsazení zpěvačky Kylie Minogue. Mělo to velké ambice, ale hrubé nedostatky ve scénáři a režii, tento film úplně položily. ()

Sobis87

Tak já vám nevím lidi...mysleli to vážně, nemysleli to vážně? Pokaděnej filmovej pás by byl možná umělecky hodnotnější, přesto jsem se při sledování tohohle hov*a královsky bavil...sice ne tak, jak tvůrci asi zamýšleli, ale to je jedno...Street Fighter je takový hov*o s buřinkou. ()

LION-MR.T

Hru jsem nehrál,tak nevím. Film je spíše určen pro mladšího diváka,boje no boje jen kopání a pěstní údery,halda barevných postav. Ftipy dokáží místy i děj odhlechčit,film se spíše snaží parodovat akční filmy a nebo je dělán opravdu pro děti. ()

klerik

Nehorázne zle natočená Van Dammovka, ktorej najhoršie scény sú tie, čo chcú poukázať na hru. Pár scén na začiatku je však na dobrej úrovni... ()

SeBig

Vypadá to sice dobře a drsně ale nenechte se mílit jde o film který v sobě nemá ani trochu brutality ano pár dobrých rvaček ale to je asi tak všechno Mortal Combat je mnohem lepší.. ()

korbitch22

Parádní béčko,které se nebere moc vážně,oplývá skvělým humorem a skvělou akcí.Jean Claude tu skvěle přehrává a Raul Julia je pekelnej psychouš,plus ultra blbej Zangief :-D Tohle dílko neodmyslitelně patří k mému mládí a i v dospělosti,se na to rád mrknu.Film byl neskutečný komerční trhák a tady ho bohužel strhala parta blbečků...klasika. ()

Oktavianus

Nádherně hravá úplná ptákovina s (tehdy ještě) nádhernou Kylie a stoprocentním nehercem Van Dammem. Podívaná ale stojí za to, s kostýmy si taky vyhráli - třeba uniforma, co má na sobě Raul Julia (přesně tak jsem si představoval, že jsou padouši oblečený, když mi bylo deset). K tomu laboratoře na supervojáky, vlastní peníze...to je prostě klukovská hra. A kluci si mají hrát. ()

Dr.film odpad!

Film natočený podle video hry (mimochodem mé oblíbené bojovky, díky které jsem kdysi velice zdatně využíval své Nintendo :), který totálně propadá už od samého scénáře. ()

anais odpad!

Je smutné, že právě tento film zakončil kariéru Raula Julii, a nese tak na konci věnování, jemu určené. Výkony jsou přesně takové, jako bychom mohli od filmu s van Dammem očekávat. Toporné. To, na čem film skutečně troskotá, jsou ale souboje. Fanoušci videohry si tady jaksi nepřijdou na své. Samotný Jean Claude si svůj jediný významější rozbroj užije až na konci filmu, a to v natolik nevydařené scéně, že lepší ani nezmiňovat. Bohužel nic jiného za zmínku nestojí...Snad jen snaha včlenit příběh do prostředí "reálného" konfliktu v zemi ovládané diktátorem. Je skutečně nevšedním zážitkem sledovat úvodní titulky, které navozují atmosféru autentických televizních záběrů, a hned po nich se zjevuje komixově vyhlížející Van Damme, který svým tvrďáckým výrazem jakékoliv zajímavější nápady umlčí. Jestli chcete zažít atmosféru videohry Street figher v nejlepším možném provedení, sežeňte si film Jackiho Chana City hunter - na hru odkazuje jedna scéna, která však hravě Street fightera strčí do kapsy. ()