Už siedmy mesiac trvá krutá vojna vo východoázijskom Shadaloo City. Psychopatický diktátor generál M. Bison (Raul Julia) okrem svetovládnych ambícií s obľubou láme nepohodlným ľuďom väz. Veliteľ miestnych jednotiek Zjednotených národov plukovník William F. Guile (Jean-Claude Van Damme) má len sedemdesiatdva hodín na to, aby sa pokúsil o nemožné: infiltrovať shadalooské podsvetie, preniknúť do tajnej Bisonovej pevnosti, odkiaľ chce ovládnuť svet, zlikvidovať patologického tyrana v jeho pevnosti a oslobodiť desiatky rukojemníkov, čím ušetrí nerozhodným Zjednoteným národom mnoho starostí a nezanedbateľných dvadsať miliárd dolárov výkupného. V jeho úsilí mu pomáhajú Ken Masters (Damian Chapa), Ryu Hoshi (Byron Mann) a snaživá novinárka Chun-Li Zangová (Ming Na), poháňaná túžbou po pomste a snahou získať od Guilea exkluzívne interview. Kým Bison sníva o svojom megameste Bisonopolis a vo svojom genetickom laboratóriu pretvára bezmocného zajatca na vražedné monštrum, na bojových člnoch sa k jeho ochrannému mínovému poľu rúti na všetko odhodlaná jednotka, na čele s plukovníkom Guileom... (TV Markíza)

Lima odpad!

Víc tomu nedám ani přesto, že se mé chlípné oči popásli na rajcovní Kylie. To si klidně mohu pustit nějaký klip a nemuset přitom čumět na "dammovku", která je filmařsky nezvládnutá a nudná. ()

Gemini

Je to tak a nejinak, oba Streetfightery - hra i film jsou legendou a symbolem zábavy...nebo spíš pobavení, když mluvíme o filmu. Poslední boj bohužel i pro Raula Juliu, čest jeho památce...byl to právě generál Bison, kdo stál za nejlepšími frky (viz scénka s Chun Li), i když ten největší není z jeho dílny a ani se ve filmu neobjevil...Kylie prý za svoje, a pánové mi jistě dají za pravdu, výjimečně vypracované pozadí vděčí mistru Van Dammeovi, protože jí prý prozradil pár cviků, které i on používá na zpevnění jistých problémových partií....že by ten chlap měl problémy s orientací? Kolikrát, že to vlastně byl ženatý??? ()

Superpero

"This war is not about your personal vendetta." "It's about mine!" Aneb Van Damme je tu neuvěřitelný macho, který hláškuje o stošest. Bohužel tu má překvapivě málo prostoru, kvůli spoustě trapných vedlejších postav, z nichž fakt každá mluví s jiným přízvukem. Street Fighter je fakt shitovní záležitost s hypertrapnýma efektama a kulisama, jenže při sledování jsem se nenudil a měl jsem opravdu to správné potěšení z ryzího béčka. ()

Dever

Soundtrack Graeme Revell: 1. Showdown in Shadaloo ,2. Habanero (Vega and Ryu) ,3. Chun-Li Enters the Morgue ,4. Colonel Guile Addresses the Troops ,5. The Circus Tent ,6. General M. Bison ,7. Honda Is Tortured ,8. Bison Troopers Marching Song ,9. Chun Li's Story ,10. Dhalsim Reprograms Blanka ,11. The Stealth Boat Attack ,12. "Game Over" ,13. Chun Li and Bison ,14. Guile Discovers Blanka ,15. "Raise the Chamber" (Guile Attacks) ,16. Clash of the Titans (Honda and Zangief) ,17. Guile Faces Bison ,18. Vega and Sagat vs. Ken and Ryu ,19. Bison Dies ,20. The Aftermath , ()

JFL

Není divu, že se svého času film setkal převážně s nepochopením a opovržením. Příznivci Van Dama čekali akci a fandové hry zase "důstojné" zpracování předlohy. Proto také grandiózně nadsazené a drze sebereflexivní převyprávění Street Fightera do podoby campu pro předpubertální chlapce narazilo. Nejednalo se o zlomyslný výsměch tvůrců - film produkovala sama firma Capcom, která hru stvořila. Film se nabízí chápat jako experiment. Ve stejné době totiž v produkci Capcomu vzniklo i ultra-macho anime "Street Fighter II: The Movie", které je naprostým opakem hraného zpracování. Tržby evidentně ukázaly, že anime směr pryštící testosteronem a patosem je divácky vděčnější. Přitom hraná adaptace ukazuje tolik tvůrčí profesionality a nápaditosti. Obzvláště scénář, který hloupoučké postavy a černobílou naivitu světa videoher adekvátně přetváří do vyprávění nesvázaného tradiční logikou, a výprava, jež láskyplně rozvádí imbecilitu postav (aluze na propagandu doby první a druhé světové války v sídle Bisona, duel v maketě Bisonovy megapole pojatý jako souboj japonských monster ala Godzilla) ukazují tvůrčí nasazení všech zúčasněných. Nemluvě o skvělých videoherních aluzích jako konzolové ovládání ostřelovacích systémů, zmnožení obrazovek a s ním spojená simultaneita vjemů, drzá karikatura debaty po škodlivosti násilí v médiích při transformaci Blanky a především tečka po závěrečných titulcích " World Domination - Replay"). "Street Fighter: Poslední boj" byl nejen jednou z prvních filmových adaptací videoher (předcházely mu pouze "Super Mario Bros" a hongkongští "Future Cops"), ale také byl na svou dobu enormně progresivní. Nuzné americké tržby bohužel postup adpatací videoher stáhly do prostoru snahy podřizovat svobodné hyperstylizované světy "realistickým" prostředím a především klasicky koncipovaným příběhům, z něhož se až po více jak deseti letech odvážilo vykročit teprve duo Neveldine/Taylor s avantgardní sérií "Zastav a nepřežiješ" a v těsném závěsu za nimi Paul W.S. Anderson s "DOA" a "Rallye smrti". ()

B!shop

Muj oblibenej film s Van Dammem. V podstate tu je jen takova jedna vetsi chyba a to, ze tvurci tak nak zapomneli, ze Street Fighter je bojovka a skoro vsechny bitky si nechavaj az do posledni pulhodinky a predtim zadny poradny rubacky nejsou. Ale nutno rict, ze na zaver to rozjede fakt kazdej a to hodne solidne, hlavne Van Damme da i par vostrejch salt. Jediny zklamani je Raul Julia, sice ma plnou hubu kecu, i kdyz dost trapackejch, ale nakonec naprosto nic nepredvede a navic silene prehrava. To ostatni herci se nastesti do zadnejch moc dramatickejch scen nepoustej, takze i kdyz hrajou vselijak, nijak to nerusi. Navic sem tvurci narvali spoustu hlasek a vtipku, ktery jsou obcas fakt vtipny a prijemne dej odlehci. Ja si nemuzu pomoct, samozrejme z filmarskyho hlediska bych moh na filmu hledat chyby celej den, ale ja to proste beru jako super zabavny becko, ktery me vzdy skvele zabavi a ani na minutu nenudi. ()

zputnik odpad!

Ed Wood není mrtev. Ed Wood žije... a nejen to; má se čile k světu. Minimálně to tak aspoň vypadá. Například: v roce 1994 se buď samotný Ed Wood nebo jeho "převtělená podstata" ;o) podepsala pod takový majstrštyk jakým bezesporu je STREET FIGHTER: POSLEDNÍ BOJ. Co k filmu dodat? Nic, toto se musí vidět. Ve filmu to z 99% času vypadá, že tam všichni jedou z posledních sil - herci, režisér, filmový štáb a další. Jen snad ten hudební skladatel se snažil, ale bohužel mu to nevyšlo (viz komentář VanToma). ;o) Shrnuto a podtrženo: Pokud Vám není líto 102 minut... a máte občas "zvrácenou radost" ze sledování takových bezduchostí, tak do tohoto POSLEDNÍHO BOJE určitě jděte. Zjistíte, že pokud za tímto filmem přece jen nestojí sám Ed Wood, pak má velmi "šikovné" následovníky. ;o) ()

igi B.

Komixový mixmaš... :-) O nic lepší ani horší jako většina těchhle áčkobéčkových komixmašin... Prostomyslně zábavné, akčně prostocvičné... Kdysi dávno v kině s hromadou mlaďochů - bavili jsme se. Tak proč hned do odpadu? - - -P.S. To je zvláštní, kvůli takové ptákovině tolik komentářů. Asi samí uživatelé... :-))) ()

Dadel

Velmi naivní zpracování nezpracovatelné počítačové hry. Spousta směšných kostýmů (nemluvě o ději). Jedinou pozitivní stránkou je, že tento film znamenal počátek konce kariéry J.-C. Van Damma ()

choze

První vandammovka a zároveň první zfilmovaná hra, kterou jsem dal v kině a moje velké guilty pleasure. Od začátku se to netají zacílením na dětského diváka, je to plné (často dost blbě natočené a sestříhané) akce, infantilního humoru, totálních béčkovostí jako je neviditelný člun (jehož likvidace padouchem je pojednána jako hraní počítačové hry zakončené výkřikem Game Over!) nebo vytváření dokonalého zabijáka násilnickou televizí ve stylu MECHANICKÉHO POMERANČE, dále super hlášek ("JSTE V POŘÁDKU, PANE?" - "JEN POLOMRTVEJ." - "A BISON?" - "TEN ZCELA.") a úsměvných hereckých výkonů mezinárodního castu. Van Damme hýří svými playboyovskými úsměvy a suchými hláškami, Raul Julia ztvárnil svého oči vyvalujícího padoucha se stejnou chutí a uhrančivým charizmatem jako Christopher Lambert Lorda Raydena v MORTAL KOMBATU a jako třešinka na dortu Kylie Minogue s copánky. Největší pecka je pak poslední záběr, kdy hrdinové v odlesku vybuchující Bisonovy základny zaujmou vítězný postoj z herní animace a vyrazí triumfální ryk. Jóóóóóóóóó!!!!!!!! ()

Gilmour93

Tolik barviček, klaunů, artistů a přitom tak zfušované cirkusové představení. Chtělo by se napsat, že pan šéditel de Souza je pološílený zoufalec, ale ono to na sebe vydělalo a navíc Kylie zpevnila půlky! I should be so lucky, že jo, ale nejde to. Pokoušel jsem se chytit jakéhokoliv stébla, jenže Street Fighterovo pole je jen spálené rumiště a rezavý plukovník Guile z gulama je strašák zapíchnutý v jeho středu.. ()

sniper18

Je to nadpriemerná akčná dobrodružná komédia so Jean-Claude Van Dammom, ktorá je adaptáciou známej videohry. Má pomerne dobrý príbeh odohrávajúci sa vo fiktívnej krajine, v ktorej už dlhší čas prebieha vojna, samozvaný diktátor uniesol ľudí, aby dostal výkupné, chystá sa vytvoriť mocnú ríšu a mierové organizácie sú bezmocné, ale vojenský veliteľ so svojimi vojakmi a novými priateľmi to len tak nenechá. Spracovanie je síce pomerne rozporuplné, ale nemám s tým až taký problém. V prvom rade je dôležité si uvedomiť, že sa jedná o adaptáciu videohry a tak to tvorcovia pojali tým najbéčkovejším spôsobom. Celé je to zámerne prehnané, infantilné a hlúpe, ale takým roztomilým spôsobom, takže keď sa nad to prenesiem a prijmem pravidlá, dá sa na to bez problémov pozerať, tempo je svižné a hluché miesta tu prakticky nie sú. Ale ma mrzí, že práve postava vojenského veliteľa tu nemá až tak moc priestoru, pretože sa rozdeľuje medzi mnoho iných a toto je pre mňa najväčším záporom filmu. Akcie je tu pomerne dosť, ale je iba priemerná. Je až prekvapivo veľkolepá a rozmanitá, navyše je dobre rozmiestnená v priebehu filmu, každú chvíľu prebieha nejaký súboj, prestrelka alebo nejaká doplnková akcia a navyše nechýba veľké finále, ale doplatila práve na to infantilnejšie prevedenie. Súboje sú krátke a s obyčajnou choreografiou, prestrelky sú už dlhšie, ale opäť chýba čokoľvek zaujímavé, celkovo mi tu chýba drsnosť a zvyšná akcia je na tom rovnako. Nechýba ani humor, je síce očakávane detský, ale dve, tri situácie sa aj tak vydarili. Herecké obsadenie je na tom dobre, Jean-Claude Van Damme ako vojenský veliteľ je tu skvelý, celý čas je úplne nad vecou, má dobré repliky a zábavné pohľady a preto škoda, že sa objavuje len sporadicky, k tomu plno známych vedľajších postáv ako Kylie Minoque, Byron Mann alebo Wes Studi a náhodou aj hlavný záporák je v rámci možností dobrý. Réžia a technická stránka sú na tom dobre, film celkovo pôsobí až prekvapivo veľkolepo, či už výpravou, zaujímavými lokáciami alebo množstvom techniky a aj to brakové prevedenie sa podarilo udržať v medziach. Určite sa nejedná o taký brak, ako to na prvý pohľad vyzerá, keďže tento film je taký zámerne a na nič sa nehrá, ale len predsa ja uprednostňujem klasické akčné filmy a tak v rámci tvorby Van Damma sa pre mňa jedná o jeden z tých najzbytočnejších filmov. Ale aj tak sa na to dá pozerať. 61% ()

Le_Chuck

Pametám že som na to išiel do dedinského kina v roztrhaných teplákoch, vo vačku 15 Sk. Mal som dvanásť rokov a hru Street Fighter som žral. A žral som aj Van Damma, no už vtedy som tam tak trochu mrvil a kukal viac okolo seba ako na plátno. Teraz s odstupom času ... no ta jedna * je s nostalgie. ()

Kaka

Je to legenda. Sice tupá až to pěkné není, ale v podstatě jeden z nejznámějších filmů s Van Dammem. Není tu tolik akce kolik by mělo být a keců je tu naopak zase přehršel. Ale ta sebeparodie a několik zajímavých odkazů a pomrkávání občas bude nutit ke zdravému pousmání nad tím, že přece jen všechno tvůrci tak vážně zase nemysleli. Damme navíc ke konci předvádí parádní kopy a salta, takže za to malé plus. ()

castor

Předlohou je bojová videohra, adaptace se ujal autor scénářů k Smrtonosné pasti nebo Komandu, hraje v tom Raul Julia, přesto je to špatně poživatelný guláš. Dějově je to samozřejmě extrém a přehlídka smrtelně vážných dialogů, Steven E. de Souza by zasloužil přes prsty i coby debutující režisér. Z nikoho neteče krev, akce není syrová, natož zapamatovatelná. Celé je to naivní, podivně přepálené a Jean-Claude van Damme na vrcholu svých sil předvádí to, na co jsme zvyklí. Takže nějaká divácká skupina byla toho času určitě spokojená. Jen moc nevím která. ()