Street Fighter: Assassin's Fist

Séria spájajúca viacero dejových línií spracúva kľúčové udalosti v živote Ryu a Kena, žijúcich tradičným životom bojovníkov v odľahlých končinách Japonska. Chlapci však nevedia, že sú v skutočnosti poslednými, ktorí ovládajú staroveký bojový štýl známy ako „Vrahova päsť" (Ansatsuken). V jednotlivých epizódach sa postupne dozvedajú podrobnosti o záhadnej minulosti ich majstra Gokena a tragickom, temnom dedičstve bojového štýlu, ktorý praktizujú. Dokážu využiť svoje výnimočné schopnosti a zmeniť vlastný osud, alebo sa história zopakuje? (Incantator)

mr.twizta

Klidně vyspoileruju, že kromě Ryu a Kena se divák dalších postav z legendární dvojky nedočká. Jako příslib něčeho většího Assassin's Fist funguje, ačkoliv neustálé flashbackování jej bohužel sráží na úroveň Tancharoenova Mortal Kombatu - funkční v detailech, kostrbatý jako celek. Chci ale vidět více? Neasi! ()

Vykuk

Tak jednu hvězdu jen z nostalgie a že to není přímo trapárna (teda smál jsem se, když jim mistr poprvé předvedl shoryuken a vyletěl do vzduchu, jak opičí král v jednom hooodně starém seriálu pro děti:)). Jen je to děsně nudné, na začátku jeden soubojek, pak se dlouho nic neděje, pak se zase nic neděje a ke konci jsem to ani nevydržel. Bída. ()

verbal odpad!

Kysličníková buznička Ken a jeho věrný druh, ňuňuňavý homoo-pičák Ryu, spolu celý film strašně žužu trénují balet. V kimonkách jako od Prádíka do svých tělíček dvě a půl hodinečky cukrouškovsky bušínkují pěstičkami na roztomiloučké plážičce, až jim z toho rozverňoučce poletují vlásky, které neudrželo ani to pětečkové tužidýlko „Landn luk – kluk jak buk.“ A co teprve, když sem tam u toho udělali to ťuťavoučké hopy-hop. No Ježyššš!!! Z toho plijé holce vždycky až poskočil ohryzeček, stáhl se análek a romanticky zacukalo v šulínku. Bylo to prosté bóžžžo, akorát jsem byla mocinky rozpačitá, komu fandínkovat. Keník byl bez sáčččka šššýýýleně šššukézní a hned bych se od něj nechala vypěstičkovat, ťamánek měl zase rozkokošnější modré koule. A tak jsem jen roztomiloučce plácala ručičkama a volala: „Ho-šššy do to-ho, ho-šššy do to-ho!!“, až jsem si je pak hned musela nakrémovat, aby mi nerozpraskala kůžžžyčka. ()

SeanLSD

Charakter tohoto nezložitého, no krásne prepracovaného diela vytvára úžasnú atmosféru iného, uzavretého sveta z dávnych dôb a vzdialených miest, kedy platili iné hodnoty, čas mal iné rozmery a život človeka sa riadil pevnými a nemennými zákonitosťami, kedy bolo na svete iba málo ľudí a tí tak boli blízki bohom a démonom. Obklopení divou prírodou uvedomovali si svoju odlišnosť od nej, že sú nielen telom, ale aj duchom, a že oboje je potreba trénovať, aby sa uhájila výnimočnosť ich prepojenia. Stáročiami zbierania vedomostí z toho vzišla uvedomelá tradícia istého životného štýlu a systém pravidiel, ktoré vedú k cieľu, (ktorým je cesta samotná), ale nijako sa nedajú obísť ani oklamať. Každodenný tréning a prostota, to pomalé, ale isté napredovanie k múdrosti a majstrovstvu, prenesené do základnej stavby deja, čo všetkých násilníckych slintalov tak znechutili, mňa absolútne vtiahlo a uchvátilo. Pretože o tom je bojové umenie, ovládanie tela i ducha, či skôr tela skrze ducha, v najčistšom poňatí viac filozofia než telesné cvičenie. A vďaka týmto zložkám, z ktorých bol ten jednoduchý príbeh vystavaný, z neho prúdil silný pocit blízky fatalizmu starých eposov. Pretože tak sa koleso osudu neprestajne otáča - a príbehy vznikajú... a opakujú sa... A že je to podľa nejakej hry, na ktorej sa niekto hodiny a dni a týždne honcoval, a preto by to malo byť "nejaké"... - tak na to ja zvysoka seriem. ()

j0nathan

Původně jsem myslel, že si pouštím film a brečel jsem u něj, že se děsně vleče a až po zhlédnutí jsem zjistil, že je to původně seriál spojený do jednoho celku. Street Fightera jsem za mlada sice hrál, ale jeho fanoušek jsem nikdy nebyl. Herci byli průměrní, možná lehce podprůměrní, efekty pamatují Žižku s oběma očima a celkově jsem se u toho dost nudil a mačkal forward. Nejlepší byl zrod Akumy, za který dávám jednu hvězdu. ()

• Choreografiu bojových scén majú okrem iných na svedomí Joey Ansah a Christian Howard, ktorí dlhý čas študovali herné pohyby, aby ich následne previedli do skutočnosti. (Sufferer)