Už při Jackově porodu bylo jasné, že se jedná o mimořádné dítě. Dva měsíce těhotenství mu stačily a zprvu zaskočeným lékařům trvalo jen chvíli, než odhalili zdrcující pravdu. Jack vinou vrozené anomálie stárne čtyřikrát rychleji než ostatní lidé. Uplynulo deset let. Jack s fyziognomií zralého muže tráví dlouhé dny v podkrovním pokoji se svým soukromým učitelem. Milující, ale přehnaně starostlivá matka ho totiž nechce pustit do školy mezi "vrstevníky" a Jack, o jehož existenci kolují městem legendy, je zoufale osamělý. Teprve na nátlak učitele se rodiče odhodlají k odvážnému kroku a muž s duší malého chlapce se konečně ocitne v jedné třídě s desetiletými dětmi. po počátečních problémech se stává platným členem party. Je s ním nejen spousta legrace, ale navíc dokáže před maminkou svého spolužáka zahrát ředitele školy, nebo koupit lechtivý časopis Penthouse. Jack našel ve škole přítele a je konečně šťastný. Ani to ovšem nedokáže zpomalit jeho stárnutí... (oficiálny text distribútora)

Delaney

Pro člověka co nezná Coppolu, nadpůrpměr, pro člověka co zná ba dokonce obdivuje - RUCE PRYČ... Může toho pekelně litovat. Je to jen lehká rodinná komedie, nepříliš se lišící od televizních filmů, dokonce zapadající do vlny americkejch rodinejch komedo-dojáků 90. let... ()

Shredo

Tento film som videl ako malý chlapec, no doteraz si pamätám ako intenzívne som to prežíval. No bol dlho do noci a otec ma poslal lahnúť spať, a ja som bulil v posteli a veľmi sa hneval :) Williams je podľa mňa dosť nedocenený herec, lebo čo on zahrá je fakt unikát ()

Llinwen

Filmu se moc nedaří skloubit tragédii s komediálními prvky, objevuje se pár dost trapných nebo kýčovitých scén (hlavně s Jackovými spolužáky), ale excelentní výkon Robina Williamse (ostatně jako vždy) tomu hodně přidává :) ()

Rathalos

Naozaj velmi pekny film so zaujimavym nametom,ale hlavne skvelym Robinom Williamsom,ktory predvadza svoje herecke umenie v plnej krase,ten clovek bol genialny,v zavere som uz mal slzy na krajicku...:-) ()

Skleni

Ja Robinove filmy proste zbožňujem:) Aj takéto ináč stupídne. ale ten príbeh je ináč zaujímavý a aj tá rozprávkovosť je úžasná. Ja som spokojný. 69% ()

kuces

Ve svých letechkdy jsem to viděl se mi film zdal milý, smutný, vtipný a příjemný... Pán Coppola sice nevytvořil nic co by bořilo zdi, ale stojí za zhlédnutí. ()

Kingjiri

Jedna ze zásadních otázek, kterou si Coppola před natáčenim zjevně nepoložil, byla, zda Jacka natočit jako podivanou pro děti nebo dospělý. Scény mezi dětma byly značně infantilní a málokdy vtipný. Na druhou stranu scéna v baru s kámošovou mámou byla zase "dospěláckou" záležitostí. Bezstarostnýmu období Jackova dětství se věnuje velký množství stopáže, takže na nějaký úvahy o pomíjivosti života nezbývá příliš prostoru. Nebýt Robina Williamse, Diane Lane a Billa Cosbyho, vznikla by velice podprůměrná dramedy a i takhle se vzhledem k nevyužitýmu dobrýmu námětu nejedná o žádnej zázrak, tři slabší hvězdy. ()

Kariya

Normálně bych dal 3 hvězdy. Ten film někde vprostřed byl totální blbost, která byla téměř nesledovatelná (scéna s basketem a kolem ní). Ale protože je to film někdy hodně vtipnej - fakt hodně a někdy zase dost, dost dojemnej, zaslouží si hvězdy 4 - bez diskuzí! ()