Rozhovor

• Česko Rozhovor (viac)

Záhadné drama Francise Forda Coppoly zkoumá morální hodnoty soukromí. V hlavní roli se představí Gene Hackman jako Harry Caul, expert na bezpečnost a dohled. Jeho každodenní práce, odposlech, se změní v noční můru, ve které Harry stále slyší něco, co jej ruší v nahrávání mladého páru v parku. Začíná se obávat toho, že by nahrávka mohla být zneužita. Postupně se zaplétá do labyrintu tajemství a vražd. (oficiálny text distribútora)

jerry12

80%. Předně je třeba říct, že postklasický Hollywood obdivuji a patří k mým nejoblíbenějším filmovým obdobím vůbec. The Conversation je novohollywoodský snímek se vším všudy a je obrovská škoda, že ten pasivně-agresivní náladový styl, kterým filmaři chytali diváky za srdce v šedesátých a sedmdesátých letech, je definitivně ta tam. Ale k věci. The Conversation se rozjíždí velmi, velmi pomalu. Nicméně ne vždy je to na škodu, zvlášť pak v případě, že připravujete půdu pro atmosferický masakr, který přišel v druhé části snímku; pak si lehké počáteční zaváhání můžete dovolit, ba naopak je velmi žádoucí, tím spíš, jste-li uprostřed natáčení patrně nejvýznamnější trilogie všech dob, jako byl Francis Ford Coppola v době vzniku tohoto snímku. Dle zmiňovaného je tedy třeba vydržet a nevzdat to. Důvodná paranoia provázaná s postavou Harryho Caula (která splňuje všechny předpoklady pro to stát se jednou kultovní) vytváří velmi zlehka a postupně neuvěřitelné aroma, které vás od začátku drží a nepouští ani přesto, že v první půl až tři čtvrtě hodině se zdánlivě vůbec nic zásadního neděje, vlastně naopak přímo úměrně s ubíhající stopáží se napětí konstantně zvyšuje. Paranoický komplex se pak dostává do plných otáček někdy krátce po polovině a sofistikované peripetie vás nutí otevřít ústa a až do závěrečných titulků je nechat pootevřená na důkaz toho, že se Coppolovi podařil výjimečný kousek, a sice v komorních podmínkách vytvořit neopakovatelnou estetickou a emocionální atmosféru končící Caulovou finální sebereflexí jakožto dokonalým zakončením něčeho, co se povrchně tváří jako jemné, decentní drama, avšak skrývá v sobě obrovský potenciál - jak bylo řečeno - stát se jednou, pro svůj šarm a svědomitost, kultovním. Škoda, že bylo The Conversation zastíněno nejen kmotrovskou ságou, ale dalšími špičkovými snímky v kvalitativně velmi plodném období (Chinatown, Murder on the Orient Express, The Sting, Amarcord; ačkoli poslední jmenovaný byl doceněn až později). Špičková práce. ()

ScarPoul

Svet Paranoika. Sprievodca - Gene. Výsledok - v pohode. V rámci postupného podávania informácií, určitej atmosféry a aj dobre napísaného scenára pomerne slušné dielko. Nechalo ma ale počas celého príbehu chladným. Mám rád divné postavy rovnako ako ktokoľvek iný, ale nazrieť pod opar tajomstiev musí byť podľa môjho názoru omnoho brilantnejší, alebo depresívnejší. Jazzík je v pohode, keď si roztrieskate byt a finálne myšlienka, mnohé zachraňuje, pretože pôsobí ucelene a účelovo. Nie sme na pochybách čo chcel Coppola tým všetkým povedať, pretože to hovorí dobre. Mladý Ford núti k pousmiatiu a celé sa to nesie v dobre zvolenom duchu. Ale naozaj som čakal niečo omnoho silnejšie. Niečo čo ma prinúti vytvoriť si k postave silnejší vzťah, než ten, že mu trochu šibe na majáku a preto je pomerne ľahké sa mu dostať do hlavy, aj keď si možno myslí opak. Ak už Coppolu tak asi Draculu a Apocalypsu. ()

5150

Coppola dobře buduje atmosféru, můj oblíbený Gene Hackman v hlavní roli je tradičně skvělý a srovnání s Antonioniho ZVĚTŠENINOU je zcela namístě. Nicméně z těch ranných Coppolový filmů, které uvedla tv, se mi přeci jen líbili malinko víc LIDÉ DEŠTĚ. // hodnocení 3,5* ()

BoPo

Pre pozretie tohto filmu som mal netradičný dôvod. Čítal som knihu, kde hlavný hrdina tvrdil, že Rozhovor je najlepší film od F. F. Coppolu. Keďže kniha bola výborná, tak som nevedel odolať nepriamemu odporúčaniu. Teraz môžem konštatovať len to, že Harry Hole nemal pravdu. ()

liquido26

3,5 Jeden z těch sedmdesátkových thrillerů, které jsou sice kvalitní, nenudí, mají dobrou pointu, ale působí na mě strašně divně ... i když se nenudím, tak mě úplně nedokážou vtáhnout, nedokážu si vytvořit vztah k postavám a pořádně ani nevím, jak je ohodnotit nebo jestli si ho někdy budu chtít pustit znovu. Takže objektivně dobrý film, ale ... ()

corpsy

Snímok občas pôsobí ako válium, ale je to len jeho pomalou formou. Ináč sa tu toho deje dosť veľa. Stačí sa len naladiť na jeho frekvenciu. ()

DEXTER099

Příběh o muži co špicluje ostatní a sám se dostal do spáru sledování tím,že chce pomoct sledované osobě a trápí ho svědomí.Člověk musí být pořád v pozoru!Akci tu nehledejte,spíš je to film k zamyšlení kde má člověk hranice svého jednání.Finále by se dalo nazvat-s čím člověk zachází.... .Za mě 75 % a čtyři hvězdy. ()

ledzepfan

Chtělo by to být jakousi zvětšeninou pro audioúchyly, ale jde o střelu úplně mimo... Tam kde Zvětšenina rozjíždí (i s divákem) napínavou hru imaginace na základě nejednoznačného obrazu, tam Rozhovor přichází s kompletním a čistým audiozáznamem a jakékoliv následné pochyby se dále odehrávají spíše jen na bázi svědomí, morálky a paranoie hlavní postavy. A já se ptám: A co jako kurva čekal? To po tolika letech praxe najednou začal stihovat z podezření, že ho najali na odposlech rozhovoru, který možná nebyl jen obyčejným blábolením? To až doteď neodposlechnul nic z čeho by někdo vyvodil nějaké následky?... Chápu paranoiu na konci, ale do té doby je to jen 100minut velmi řídkého děje (půlhodinová povídka by byla tak akorát) tlačeného vpřed velmi chabou motivací :/ ()

Cimr

Tak jako je Zvětšenina o vizuálním zážitku, který je schopný člověka dohnat k šílenství, tak je Rozhovor o zážitku audiálním. Osamělý Harry Caul (přesvědčivý Gene Hackman) natočí na pásek kus rozhovoru, který ho dohání k šílenství. To je však jen hemingwayovská špička ledovce - důležité je to, co je skryté pod tímto jednoduchým příběhem: mistrné zobrazení samoty člověka, co celý život zasvětil práci a je zvyklý důvěřovat jen sám sobě, což ho nakonec zradí. Film má velmi zvláštní atmosféru, k čemuž napomáhá skvělá hudba Davida Shirea. Klidný, přesný, čistý, zajímavý - pro mě nejlepší film F.F. Coppoly. ()

kareen

Čekala jsem napínavý mysteriozní thriller, ale tohle je spíš rozvleklé drama, navíc s příšerně otravným a nesympatickým hlavním hrdinou. Z letargie mě dostala až poslední třetina, když se děj konečně přestal soustředit na Harryho osobní život a zaměřil se na detektivní zápletku, ale žádný zázrak to také nebyl...vlastně je div, že jsem to dokoukala do konce. Přitom námět samotný je vlastně dost zajímavý, jenže tady je pohřben neuvěřitelně nudným zpracováním. Nevím, možná se jedná o žánrovou lahůdku, ale tohle mě vážně na míle minulo. ()

Historik

Myslím, že kdyby to bylo o deset minut kratší, bylo by lépe. Některé opakovačky se mi už zdály nadbytečné a natahovací. Jinak to bylo více komorní než jsem čekal, ale nic proti tomu. Hackmana jsem měl spojeného s větší akcí, tady byl v docela jiné poloze. A nezklamal. Dobrá práce. ()

Tayen

Když v přehrávači koukám, kolik procent ještě zbývá do konce filmu s přáním, aby to bylo co nejmenší číslo, není něco v pořádku. A u tohohle filmu jsem se dívala nejméně 4x. Nepopírám, že Gene Hackman je výborný herec, ale tenhle film mi nesedl; je příliš zdlouhavý, s pomalým tempem a napětí jsem také nepociťovala takové, jaké bych od špionážních thrillerů čekala. Ale abych jen nehanila, rozuzlení zápletky je výborné a za povšimnutí stojí i menší role mladého Harrisona Forda. ()

GodComplex

Extremne nezazivna zalezitost, ve ktere FF Coppola jen potvrzuje jak moc nudnym reziserem vlastne je. Clovek se obcas nestaci divit, ze je to stejny clovek, ktery ma na svem konte masterpiecy jako Dracula, nebo Apocalypse Now. Vsechno ostatni, pocinaje Godfatherem, konce veskerou jeho tvorbou za poslednich cca 20 let je proste prepalena, prehodnocena nuda. Jedine co tenhle kus zachranuje jsou vsechny ty nahravaci technicke serepeticky a povedena piano hudba, jinak je to neskutecny vopruz a slabota. 3/10 ()

MikO_NR_1909

Francis Ford Coppola natočil nenápadný, ale zato mimoriadne záhadný a ťažký mysteriózny krimi thriller. Spôsob, akým "rozpráva" tento tajomný "rozhovor" je perfekcionisticky nadčasová záležitosť. Narozdiel od žánrových filmov disponuje Rozhovor množstvom detailných momentiek, ktoré nevstrebete len tak ľahko a vždy vás bude určitým spôsobom priťahovať. Tak, ako chápem divákov, ktorí z toho mali zlý neurčitý pocit, tak chápem tých, ktorí ho ospevujú. The Conversation je vďaka pomalým odpočúvacím metódam, režisérskym majsterštykom, hereckým majstrovstvom a zvukovou dokonalosťou (predovšetkým pri dvoch scénach, ktoré vo mne prebudili hororové šoky) jeden z najpodceňovanejších klenotov. Dá sa dať 4, ale keď si uvedomím, koľko horším filmom dávam rovnaké hodnotenie, musím pridať. Videné opäť : ...tak po znalostiach ďalších detailov som si užíval unikátny zážitok, kde v každej minúte po mne chodili zimomriavky a týmto sa mi Rozhovor premietol ako najlepší Coppolov film http://www.9em.sk/rozhovor-1974-f-f-coppolu-vyvolava-strach-a-zneistenie/ ... ()

Pierre

Není to obyčejnej rozhovor....je tam něco...mezi řádky. Asi tak podobně vnímám celý film. Tajemné, záhadné, fascinující!.  Harry se žíví odposloucháváním na zakázku. Vůbec jsem tedy právě zprvu nechápal proč by měl odposlouchávat  obyčejný rozhovor mladého páru na jakémsi tržišti. U Harryho mi  ale zpočátku přišlo, že je mi úplně jedno, co odposlouchává,  jenom pouze plní svojí prací.  Dokonce napomene svého kolegu, který si stěžuje, že ho nahrávky té dvojice uspávají, že tohle se nedělá pro zábavu (:D). Jenomže možná přesně podobnou otázku jako od začátku divák si postupně začne klast sám Harry:  Co když na těch obyčejných  nahrávkách fakt něco je?? A poté už mu to nedá spát. Napínavý pocitový příběh o muži, který se možná stal svědkem a akterém chystaného zločinu a vzbudilo v něm nutkání pátrat po okolnostech, kvůli kterému možná začne být sledován. Napínavé není ale jenom odhalení, o jaký zločin jde, nebo kdo Harryho pronásleduje, ale i jaký on vlastně je, jeho soukromý život a proč ho zrovna tento případ začal tak zajímat?? Zamiloval se snad coby tajemný samotář, co nerad odpovídá na otázky o sobě, do dívky s nahrávky? Dává mu snad taková záhada do života nějákou náplň nebo naději? Začal pochybovat o morálce svého povolání?   Skvělá napínavá, paranoidní a tajemná jízda ze staré školy se skvělým Genem Hackmanem, která mě hodně bavila. Možná i o tom, že v určitém rozpoložení můžete za každou banalitou cokoli najít. Některé komentáře si stěžují na rozvláčnost a je pravda že pasáž z veletrhu přišla i na mě zdlouháva, ale všechny scény tu mají skvělou atmosféru a dokázaly mě něčím upoutat. Časy jsou jiné, dneska už by nikdo takový Thiller nenatočil, ale mě to zabavilo a ta zvláštní nálada mi sedla. Tohle je poctivá stará škola. A já mám tyto old schoolové Thiillery o obyčejném člověku, který dostane strach, že se dostal do nějaké vyšší hry rád.  Líbily se mi i třeba scény z útulného Harryho samotářského bytu nebo bezeslovné pasáže, které  doprovázel tklivý klavirní doprovod. Úžasná je snová scéna.  Zkrátka za mě velká spokojenost. ()

Vojcl

Výtečné komorní drama o člověku, který se stal obětí vlastního povolání. Nepříliš složitý děj pohání dopředu zejména herecký výkon Gene Hackmana a nápaditá kamera (například úvodní scéna odposlechu na rušném náměstí je přímo legendární). Možná by neuškodilo to trochu sestříhat, jinak klasicky jedinečný snímek, přesně jak jsme od Coppoly zvyklí. ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů