Harry Potter a Tajomná komnata

• Česko Harry Potter a Tajemná komnata (viac)

Harry Potter (Daniel Radcliffe) sa po prázdninách vracia do Bradavíc a nastupuje do druhého ročníka. A to i napriek varovaniu domáceho škriatka Dobbyho, podľa ktorého mu v Bradaviciach hrozí smrť. V škole kúziel a mágie sa však skutočne začnú diať čudné udalosti. Na stenách sa objavujú neznáme nápisy a niektorí študenti sú prepadávaní tajomným prízrakom. Čo s tým má spoločné Tajomná komnata? Stojí za spiknutím opäť Voldemort? Záhadu sa Harry vydáva rozlúštiť spoločne so svojimi priateľmi - Ronom (Rupert Grint) a Hermionou (Emma Watsonová). (TV Markíza)

K1NGSLAYER

Nevím jak tohle působí na děti, ale já když mi bylo asi 8 jsem se "toho" v tajemné komnatě dost bál :) Ale rozhodně lepší, než první díl! Kamera mi zde už nepřijde jako někde z minulého století. Strašně se mi tady líbí mladý Tom Raddle. Jak již bylo několikrát zmíněno, film by mohl být o něco kratší. Fakt zde bylo pár nudných scén. Jinak nemám co vytknout. ()

ZHODNOTITEL

Po zhlédnutí všech dílů mi na dvojce přišlo škoda, je vlastně stejná jako díl první. Zatímco každý další díl představoval něco jiného. Každopádně to na kvalitu nemá vliv. ()

Leeroy3167

O niečo dospelejší, temnejší a napínavejší, ako jeho predchodca. Tajomná komnata má výhodu, že už nemusí tráviť veľkú časť stopáže predstavovaním čarodejníckeho sveta a môže sa venovať svojmu príbehu. Preto je trochu zarážajúce, že má slabšie tempo a v niektorých miestach vyslovene stojí na mieste. Možno je problém v predlohe, ktorá ma taktiež bavila menej, ako prvý diel. Chris Columbus neponúka nič nové, réžia je sterilná a len variuje štýl jednotky. Mladí herci sa pomaličky posúvajú, ale ešte stále to nie je úplne ono, predovšetkým Daniel Radcliffe má ešte stále veľké medzery. Stále však bol schopný utiahnuť na svojich pleciach finále filmu, takže je vidieť, že pomaly rastie v dôstojného hlavného protagonistu série. V konečnom dôsledku je Tajomná komnata napriek nestabilnému tempu a rutinnej réžii dostatočný nasledovník svojho predchodcu, ku ktorému sa rád kedykoľvek vrátim. ()

blondboss

Druhé pokračovanie Harryho Pottera v zásade nesklamalo, ale ani neprinieslo nič nové. V podstate obohraná pesnička z jednotky s trošku zaujímavejším dejom a viacerými vizuálnymi efektmi, ktoré v tom čase určite stáli za to. Nemôžem si pomôcť, ale celkovo atmosférou aj prostredím mi toto fantasy nejako nesadlo a je to na mňa až príliš detinské. Asi by som od mega blockbusteru očakával trošku viac. Snáď to príde pri ďalších dieloch. 65 % ()

palmovylist

Při prvním sledování byl tenhle díl můj nejoblíbenější, teď už nadšení mírně vyprchalo, ale dojmy stále velmi pozitivní. Děti už trochu vyrostly, zlepšily se herecky. Líbí se mi zápletka tajemné komnaty, celkově větší snaha diváka aspoň trochu postrašit. Občas některé pasáže byly trochu zdlouhavější, ale ono to pomáhá se víc sžít s postavama a nebo představit třeba nějakou postavu nebo informaci do budoucna.....80% ()

koza3

Harry je borec. Všichni se ho bojí a holky od něj chtějí podepsat prsa nebo zadek. Ta to já mu nežeru. Vždyť se furt jedná o kluka, který nic nedokázal a haluzí přežil dotek čaroděje. Tohle wooow it's Harry Potter hypování se mi vůbec nelíbilo. Leč jsem to přečkal a čekal tři hodiny na napínavé finále... Tak napínavé, že hlavní záporák nám to musel všechno polopatě vysvětlit, proč co udělal a že se vlastně chtěl potkat s velkým Harrym. No to už jsem se nasral. Chápu, že na to koukají hlavně děti a ty to nemusí pochopit, ale teda ani animák příšerky s.r.o., který je pro ultra děti se k tomuhle tupému vysvětlování nepropůjčuje a některé otázky mají prostě zůstat nezodpovězeny. No jsem zklamán, ustřihl bych tomu hodinu a herce trošku pobouchal horrorem, aby měli lepší exprese. Každopádně asi vnímám to, že Harry poroste, stejně tak jeho publikum a stejně tak asi i maturita následujících filmů. Očekávám tedy dospělejší následovníky. ()

Kinofil

|| PG || Warner Bros. || Rozpočet: $100 mil. || USA: $262 450 136 - ČR: 62 205 715 Kč - Celkem: $879 601 270 || Dvojka jede ve stejných stopách jako vše-představující jednička. Vysvětlovaček je už méně, ovšem pořád moc. Tentokrát je tu mýtická hrozba pro celé Bradavice, nikoliv jen události na pozadí. Překvapivě nejdelší díl série je ve svém úvodu dost utahaný (3 zkamenělé postavy jsou moc, abychom pochopili hrozbu). Přesto nedokážu říct, kterou část bych dal pryč. Celé mě to baví, akce střídá záhadu, tajemství Zmijozelova dědice, Tom Riddle atd. Přesto je škoda, že Voldemort není až po 4. díl pro Harryho žádnou výzvou ani nebezpečím. Aspoň se konečně přibližujeme k temnějšímu tónu. Scéna s pavouky, vrbou Mlátičkou a Baziliškem jsou tak na hraně pro tehdejší sedmileté děti a nějak podobně by vypadala trojka, kdyby ji dál točil Columbus. Ovšem pořád sráží příběh dětskými vysvětlováním záměrů, které jsou při opětovné zhlédnutím trnem v oku. Daleko zábavnější je odhalovat detaily časem. Štěstí, že Branagh je zábavné sebestředné pako, naopak Jason Isaacs zase slizký Lucius Malfoy důstojným sekundárním záporákem dílu (a zajímavou postavou pro zbytek série). Štěstí, že Dobby není takový průser jako Jar Jar a do tohoto pohádkového dílu pasuje. Tak či tak, Komnata zůstane jedním z nejslabších dílů série. Pořád ale zábava. 80%. ()

Nikolas__

O kus vydařenější než první díl, zábavné, nápadité, pár blbostí se tu najde, ale především ve finále to má dost momentů (odhalení),a tak jsem byl spokojen. ()

Teeis

Co o tom říci, lze o tom říci že to bylo dobré ale bylo to lepší než dobré. Jedním slovem fantastické. V porovnání s knihou mohu říci že to mohlo být horší a že to nebyly takové extrémy. Vše ostatní bylo nádherně zpracované a musím říct že pokaždé cítím jistou sentimentální náladu, ostatně jako u prvního dílu. ()

J.Mayen

Pro mě stejně dobré jako první díl, škola v Bradavicích a 3 výtečníci, kde jsou kouzla, příběh a moc pěkné efekty propletené i s povedeným humorem. Malfoj je grázl a záškodník, který fakt nikdy nezklame :)). ()

wowylgu313

Druhý díl Tajemná Komnata se mi líbil o trošičku více než první díl Kámen Mudrců. Prostě našel ty detailní mezery a doplnil do světa Bradavic a kouzel to co nebylo.  Opět žádné zklamání, herecké výkony, kouzelníci a čarodějnice, mudlové a učitelé. Hudba také zaslouží obdiv. Stále a naposledy jsme v éře "dětské" magie. Hodnocení : 90% ! ()

fiasko

Známka: B+; V roce 2001 se filmová adaptace povedla, Warneři se tedy pochopitelně rozhodli dát zelenou i druhému dílu... Je to o něco lepší než jednička. A surovější než jednička (u scén s Baziliškem se některé děti musely bát). Furt to má ale Columbovsky pohádkový vibe, takže jde pořád o rodinný snímek. Z hereckého ansámblu musím pochválit zejména novou posilu - Kennetha Branagha, který roli namyšleného tupce ztvárnil opravdu bravurně a scény s ním jsou hlavním plusem filmu! Jinak Malfoy je tentokrát ještě větší parchant než v jedničce a člověk má nejednou chuť na něj seslat zlé zaklínadlo, čili pan Felton odvedl též skvělý výkon. Hagrid je prostě Hagrid a finální aplaus si zasloužil. O titulním triu nemusím ani mluvit. Je taky super, že jsme navštívili sídlo Weasleyů, kde nám byla více přiblížena celá zrzavá famílie. Jo a Dursleyovi jsou stále na přesdržku. ()

hrumsrt

Už je to pěkných pár let, co jsem druhý díl, tedy Tajemnou komnatu, viděl poprvé, ale ten film u mě ani po letech neztrácí. Na pokračování jsme v českých kinech nemuseli čekat ani rok, vlastně se k vám mohlo dostat DVD prvního filmu a o pár týdnů později jste si to už plánovali do kin na další díl. Joanne Rowlingová nezahálela a druhá kniha dorazila hned rok po té první, což taky mohlo už při tvorbě prvního filmu jasně napovědět, s čím si tvůrci budou muset následně poradit. Nikdy nebyla diskuse o tom, zda na film dojdou diváci, či zda se zaplatí, jelikož fanouškovská základna už tehdy byla dostatečně silná.. S Tajemnou komnatou to mám trošku jinak, protože jsme doma tenhle díl dlouhou dobu neměli, a to až tak, že jsme měli všech ostatních 7 DVD, ale tohle scházelo.. Proto jsem si druhý díl musel pořád dokola půjčovat a mám ho tak především spojený s dobou nemocí... Kromě rozděleného sedmého dílu, tak první a druhý film jsou si jediné ze série nejvíce podobné. Chris Columbus zkrátka vnímal Harryho jako pohádku pro děti. Ta nejtěžší práce už je za námi, hlavní casting je vybraný a každý, kdo se k sérii dostane jen musí nabrat dobrého scénáristu, aby mu dokázal z knížky vybrat srozumitelný scénář, který zkrátí příběh do zhruba 150ti minutového aktu a přesto neodebere nic podstatného. Samotná druhá knížka mi nepřijde zase tak moc lepší.. Stálé obsazení tak jen doplňuje Zlatoslav Lockhart a především, pro sérii později důležitější, Lucius Malfoy. V případě Zlatoslava Lockharta se zhostil role Kenneth Branagh, který dokazuje, že je skvělý nejen režisér ale i herec a dost možná jeho postava je znakem druhého filmu. V pořadí již druhý učitel obrany proti černé magii, který započal tradici, že s každým dílem série přijde zase nový. Postava Lockharta je možná pro někoho spíše otravná, ale nelze mu upřít vtip a nakonec i vyvolává hned několik otázek k zamyšlení, jako třeba etické problémy s použitím paměťových kouzel, či samotný proces jeho angažování do pozice učitele.. Oproti tomu druhý zmíněný, tedy Lucius Malfoy v podání Jasona Isaacse je možná jednou z nejlepších postav celé série. Především v těch dílech série, kdy jeho Lucius dostává v příběhu větší roli, tak se jasně ukazuje jaké charizma sebou herec nese. Zde slouží jako taková náhrada za Snapeovu postavu, která nemá takový prostor, ale defakto fungují velmi podobně.. Co považuji za vůbec dobrý krok v rámci celé série je postupné krácení prázdninového úvodu, kdy zkrátka Dursleyovi mě tolik netáhnou.. Ovšem nakonec ten největší důvod, proč dostává Tajemná komnata tolika pochvaly je její příběh. Mysteriózní mytologie samotných Bradavic, která se snaží uvědomit si, že divák je o rok starší, a tak mu naděluje o něco méně pohádkovější příběh, který funguje především po svojí až detektivní stránce, a dokonce se několikrát nebojí lehce přitvrdit. Sice pořád připomíná spíše pohádkové motivy a Columbus nezapomíná v čem tkvělo kouzlo jeho předchozího filmu, a tak například nešetří osvědčenými hudebními motivy či poutavým famfrpálem. Ovšem třeba v rámci struktury příběhu jeho opakování již udělaného je malinko ku škodě. Ano, z velké části za tohle může i samotná předloha, kdy si Rowlingová tehdy možná myslela, že může na podobném receptu dojít k stejným chutím.. Proto nechybí třeba pro jedničku naprosto typické falešné podezírání, které o rok dříve odnesl Snape, tady jsme měli uvěřit, že dvanáctiletý arogantní Drako vraždí mudly přímo uvnitř hradu. Nejen, že tahle premise už ze sebe samé moc nefunguje, ale především jsme dvakrát ve stejné řece.. S podezříváním Draca si tvůrci vyzkoušeli jednu z nejlepších linek celého filmu, tedy použití mnoholičného lektvaru, kde z těch jeho dvou goril poprvé a naposled v rámci filmové série stane něco víc než jen herecké křoví.. Ještě unikátní je Tajemná komnata v tom, že jde o jediný případ v rámci série, kdy z ústředního trojlístku je na dlouhou dobu jen mužské duo, které sice úplně netratí, ale absence dynamiky mezi Ronem a Hermionou je nakonec znát.. Ještě jednu pro tenhle díl typickou postavu jsem vynechal, Dobbyho. V jeho případě jde o postavičku, kterou vnímám hodně rozporuplně, jelikož mě po většinu filmu otravuje, ale nakonec s ním se pojí ten nekrásnější moment druhého filmu ("Pán dal Dobbymu ponožku.").. V podstatě druhý film dělá všechno dobře, ale to nemusí každému stačit a při poměrně rozmáchlé stopáži už divákovi pro samotné finále nezbývá moc sil, i proto je možná nakonec asi i nejslabší v rámci všech filmů.. Tajemná komnata je povedená jinak uchopená šablona předchozího filmu, která pořád zvládá upoutat a přijít s pár novými prvky, ale spíš bych se podíval na kterýkoli jiný díl ze série.. "Zatracenej pták, ten Errol!" 85% () (menej) (viac)

Spazz

No podle me je cela potterovska serie o ... . Rowlingova by udelala lip, kdyby nechala jen jeden dil. Je to porad jedno a to same. No..ale film je docela zabavny, az an ten konec, ktery podle me nema vubec zadnou atmosferu a ze by byl nejak efektne natocen se taky rict neda. Mimochodem mi Radcliffe neprijde jako moc dobry herec, narozdil od Grinta, napriklad.... ()

gédé

Columbus to nějak neumí trefit, harrypotterovská jednička byla příšerná nuda a dvojka je zase taková drsárna, že mrňousové v kině brečeli strachy. Ale mně se to docela líbilo. :))) ()

Marvel urval další rekord

Marvel urval další rekord

23.10.2015

7 let, 12 filmů... 9 miliard dolarů. Marvelácký filmový vesmír je zjevením, které se momentálně snaží zkopírovat celý Hollywood. Každý chce mít svoji provázanou značku nehledě na to, jak velký to… (viac)