Harry Potter a Tajomná komnata

• Česko Harry Potter a Tajemná komnata (viac)

Harry Potter (Daniel Radcliffe) sa po prázdninách vracia do Bradavíc a nastupuje do druhého ročníka. A to i napriek varovaniu domáceho škriatka Dobbyho, podľa ktorého mu v Bradaviciach hrozí smrť. V škole kúziel a mágie sa však skutočne začnú diať čudné udalosti. Na stenách sa objavujú neznáme nápisy a niektorí študenti sú prepadávaní tajomným prízrakom. Čo s tým má spoločné Tajomná komnata? Stojí za spiknutím opäť Voldemort? Záhadu sa Harry vydáva rozlúštiť spoločne so svojimi priateľmi - Ronom (Rupert Grint) a Hermionou (Emma Watsonová). (TV Markíza)

Neuge

V podstatě obdobný případ prvního dílu. Povrchní a dětské, což jako celek ostře kontrastuje s několika případy rádoby filozofických mouder, jenž jsou naprosto nevěrohodně interpretovány 12letými pre-teenagery - zkrátka film se sem tam snaží být trochu dospělejší, nicméně to v obsazení ještě stále velmi mladých představitelů vyznívá docela směšně. Po technické stránce opět bez výhrad - pěkně se na to kouká a i přes dlouhou stopáž to celkem odsejpá. ()

Bezda22

Je to už promakanější než Kámen mudrců. Konečně je tam nějaká ta zápletka. A už je jasně vidět, že to neni prdel bejt Harry Potter. Ale na 5* to neni. ()

ANTYCHRYST

Druhé pokračování čarodějnického učně udrželo vysokou laťku první dílu a znovu se můžeme nechat vtáhnout do pohádkového světa a kouzelné školy v Bradavicích. Perfektní hudební kulisa, pavouci, Fénix, bazilišek, uječená mandragora a mnohem více :) nás čeká v této dobrodružné podívané pro diváky všech věkovejch kategorií. 95 % ()

papadoce

A žiadne zlepšenie neprichádza. Skôr naopak. Všetko sa tu zbytočne naťahuje a je to ešte o čosi nudnejšie ako jednotka. Naopak triky sú o dosť lepšie, takže to sa navzájom zrovná a ide sa s čistým štítom ďalej. Stále chcem veriť, že príde časť z ktorej odpadnem. ()

1mArc0

Réžiou nie až tak, skvelá ako jednotka, újde to. Najdôležitejšie na tom je, že sa dozvedáme najbližšie informácie o hlavnom sokovi celého príbehu. Kenneth Branagh fenomenálny. /80 %/ ()

Scraffy

Oproti jednotke oveľa lepší diel, ktorý začína mať už temnejšiu atmosféru a celkovo baví viac. Problémom je, že Chris Columbus vie robiť len rodinné filmy, takže z toho nedokáže urobiť moc temnú atmosféru. Ale to v podstate nevadí, pretože Harry ešte nie je moc veľký a zatiaľ nech rieši len také "malé" prípady. Dobré ale je, že Columbus Pottera opustil v pravý čas, aby sa mohli filmy čoraz viac otemnievať. ()

SONY_

Druhý ročník na škole byl dokonce lepší, než ten první. Pravda, nemohl jsem projít s Ronem na nástupiště, málem nás zabila mlátící vrba, málem jsme byli vyloučeni, ale Minerva byla hodná a nechala nás. Díky tomu jsem se naučil, jak přesazovat Mandragory, setkal jsem se s ufňukanou Uršulou a stihl jsem i být po škole se Zlatoslavem, zážitek. No, celkově to bylo moc fajn a na závěrečnou scénu s Tomem Riddlem nezapomenu. A skřítek Dobby je moc milej. Tenhle školní rok se povedl. Expelliarmus! /100%/ ()

movemat

Moja najobľúbenejšia časť z HP. Spolu s jednotkou je to pre mňa jedna z najväčších filmových nostalgií, no prednosť dávam dvojke pre jej temnejšiu atmosféru. ()

valkil

Lepší než Kámen mudrců, má větší spád, mladí herci hrají již přece jen lépe. Skvělý je Branagh, jemuž role padla jako ulitá. ()

HanSolo

Výrazně temnější, herecky i režisérsky vyzrálější a efektně lepší než jednička, takže mi nezbývá nic jiného než dát čtyři hvězdičky. ()

Ethano

Mno, nemůžu si pomoct, ale tohle mi nepřišlo zdaleka tak hrozný, jako jednička. Ale objektivně to nějak zdůvodnit nedokážu - možná jsem prostě jenom vyměknul... ()

vitac.

13. 11. 2009 (pátek třináctého, to je skoro drzost psát komentář:)) - Druhý Harry Potter se hodně podobá prvnímu dílu, řekl bych ale, že je o fous lepší. Příjemná podívaná pro celou rodinu. Lepší tři. ()

Fanak

HP 1 a HP 2 jsou si podobní jako vejce vejci, a to bohužel nemyslím jako pochvalu. Nuda, schématičnost, naprostá absence vypravěčského umění, až se neznalec knihy diví, co že na ní všichni tak obdivují. Režisérovu neschopnost pak ještě zřetelněji zvýrazní shlédnutí třetího dílu, který ukáže, že talentovaný režisér odvyprávypráví poutavě i jízdní řád. ()

Cortesz

Druhé pokračování je naprosto stejné jako předchozí. Což je i nevýhoda, protože se drží naprosto totožného schématu jako Kámen Mudrců, možná je to tím, že Columbus zůstal na postu režiséra. Nevím jak je to věrné předloze, ale při sledování jsem měl pocit jako bych koukal na první díl s menšími změnami. Žádné výrazné posunutí v ději zde také není. K hercům se přidal famózní Kenneth Branagh, který zahrál skvěle svou postavu a postaral se o jediné vtipné momenty ve filmu. Musím ubrat jednu hvězdu za tu totožnost s prvním dílem a za přehnanou stopáž, která sice v prvním díle nebyla na obtíž, zde bohužel je, protože jsem se chvílema nudil. Ovšem pořád jde o neskutečně zábavnou podívanou. ()

HarveyDent

Naprosto stejné jak jednička, bez inovace či něčeho tomu podobnému. Pohádka jen a jen pro děti, sice s malým nádechem thrilleru, který to tu aspoň trochu "osvěžuje", přesto jen těsně nad průměrem. 75% ()

Joe16210

Druhý film ze série o Harry Potterovi neztrácí na kvalitě. Objevují se nám zde nové zápletky, nové postavy (Lucius Malfoy, Zlatoslav Lockhart, Dobby...) a již zde začíná platit "potterovské pravidlo": s dalším dílem je série čím dál více temnější. Ale to by nebyla "pohádka", aby to vše nakonec nedopadlo dobře... ()

Wabia

Je znát jistý posun. Tak jako knihy se s každým dalším díolem stávají dospělejší, film tímto vývojem prochází taktéž. To je jen dobře. Ale kniha je kniha. ()

Mire

Po výbornej jedničke ľahký ústup z pozícií. Tento diel už tak nešokuje a neprekvapuje ako predošlý, ale solídne pozeranie je to aj tak. ()

Marvel urval další rekord

Marvel urval další rekord

23.10.2015

7 let, 12 filmů... 9 miliard dolarů. Marvelácký filmový vesmír je zjevením, které se momentálně snaží zkopírovat celý Hollywood. Každý chce mít svoji provázanou značku nehledě na to, jak velký to… (viac)