Harry Potter a Tajomná komnata

• Česko Harry Potter a Tajemná komnata (viac)

Harry Potter (Daniel Radcliffe) sa po prázdninách vracia do Bradavíc a nastupuje do druhého ročníka. A to i napriek varovaniu domáceho škriatka Dobbyho, podľa ktorého mu v Bradaviciach hrozí smrť. V škole kúziel a mágie sa však skutočne začnú diať čudné udalosti. Na stenách sa objavujú neznáme nápisy a niektorí študenti sú prepadávaní tajomným prízrakom. Čo s tým má spoločné Tajomná komnata? Stojí za spiknutím opäť Voldemort? Záhadu sa Harry vydáva rozlúštiť spoločne so svojimi priateľmi - Ronom (Rupert Grint) a Hermionou (Emma Watsonová). (TV Markíza)

Pecival

Přijde mi to víceméně stejné jako jednička - technicky opět hezké, trochu temnější což je určitě plus, ale s těžce přepálenou stopáži. K dobru filmu rozhodně patří, že jsem se necítíl trapně za což děkuji. Mladí herci si opět šudlají to svoje a tak aspoň potěší Branagh v roli chrabrého bijce. Jo a ten dětskej záporák s vizáží mladého mafiána ze 70. let má šmrnc stejně jako jeho fotr. ()

venca163

Narozdíl od jedničky se rejža naštěstí aspoň trochu odklonil od klasický pohádky a jemně přitvrdil, takže jsem byl o kapku víc spokojen. Jinak teda jsem se hlavně strašně často (stejně jako u jedničky) smál na místech, kde se to asi nehodilo, nebo to tak nebylo myšlený, ale i tak za to přidávam nějaký plusový body (buranská Harryho nevlastní rodina, když mluví trouba Ron (můj oblíbenec č.1) nebo ten druhej zoufalej moula, Malfoj (oblíbenec č.2)). Konečný souboj mně přišel dost odfláklý a málo akční. Ale hodnotim prostě v rámci žánru - dvojka je pořád pohádka, takže 3*. (70%) ()

Elwin1

Ale jo. V době mého mládí jsem jak s knižní předlouhou, tak s filmovou adaptací vyrůstal. Taky jsem stál u knihkupectví a čekal, až jej otevřou. Taky jsem stál mezi dalšími kvanty malých mudlů, kteří čekali, až bude zbývat deset minut do začátku představení. Klasika. ()

Čtec

Skvělý Kenneth Branagh, který postavu Zlatoslava Lockharta oproti předloze vyzdvihl do nadoblačných výšin. Je to nejkouzelnější a nejbudižkničemovatější slávoman, jakého jsem viděl. ()

fiLLthe3DD

Asi tak na úrovni prvního dílu - místy skoro až hororový nádech (zatímco v jedničce byl Voldemort, zde to supluje toulání po chodbách a pavouci), nicméně zaměření na dětského diváka působí neskutečně otravným a rušivým dojmem... Herci v pohodě, výprava fajn ale tenhle svět už mě zkrátka nebere. ()

Darth_AK

Po prvním díle výrazné zlepšení. Nudnější pasáže pořád zůstávají, ale jak je obecně známo, s rostoucím věkem představitelů rostla i dospělost ságy, takže logicky je každý díl vyspělejší. V tomto díle navíc příchází na scénu profesor Zlatovlas Lockhart aka "Držitel Marvinova řádu III. třídy, čestný člen ligy na obranu proti černé magii, a sedminásobný vítěz týdeníku čarodějek o nejkouzelnější úsměv", jehož slizký a odporný charakter mě neskutečně bavil. Už od začátku, při úniku létajícím autem, je jasné, že tohle bude jiná kávička. Pátrání po tajemné komnatě, využívání lektvarů a obecně celkový feeling dílu pro mě obecně dělá mnohem lepší dojem z celého spektáklu, než u toho prvního. Jakmile se na scénu navíc dostanou scény s mladým Voldemortem, film dostane i trochu děsivé vyznění - podobně jako u scény s pavouky. Obecně, velké zlepšení a pěkné tři hvězdy. "Neměl potuchy, že bude odcházet s celými mými..sebranými spisy..zdarma!" ()

solskjaer

Dvojka Pottera mě trošinku nudila, konec tohoto filmu jsem dokoukával na třikrát, neboť byl film na mě dost dlouhý a trošinku nudný, ze třech dílů co zatím jsou je určitě nejnudnější, ale i přesto jde o nadprůměrný snímek. ()

FIBO

Dvojka výborně "navazuje" na jedničku a v x chvílích mi přijde, že je opravdu lepší než první díl. To, co už známe (postavy, zvyky, zápory) se začíná pomalu, ale velmi dobře rozvíjet a naváže se na to, co už známe a ve finále vzniká dokonalá souhra. Ke komentářům LOTRů, nejsem nadšenec do LOTR a stejně jako Vy mám srovnatelný názor na oponenturu. Osobně se podívám rozhodně radši na Pottera než, víte na co :) ()

Maynard.

Druhý díl je pro mě asi nejslabší... Nebo spíše srovnatelný s dílem prvním. Zajímavý byl Harryho pohled do minulosti nebo cesta s Ronem létajícím autem do Bradavic. Pokaždé když se na plátně objeví masochystický skřítek sebetrýznitel(sluha starého Malfoje), tak se musím za břicho popadat :o). Pěkné fantasy, které už pomalu přestává býti pouze pro oči nejmladších diváků. ()

Cejny

Druhý díl byl v podstatě ve stejném kabátě, jako ten první. Režisér Columbus to opět spíše stylizoval dětskému publiku, což vůbec nebylo na škodu a koncipoval ho jako rodinný odpočinkový film, i když je to místy napínavé. ()

Babous

O něco zdlouhavější než jednička, ale důvěrně známí hrdinové okouzlí i tentokrát. Dobrá atmosféra plížícího se zla. ()

Sdoom

Zaujetí seznamováním s kouzelnickým světem z prvního dílu je pryč a pryč je i jedna hvězdička z hodnocení. Ačkoli Tajemná komnata není celkově horší než první díl, ta hvězdička dolů je čistě za jeden moment, který divák nemá šanci bez vysvětlení od někoho znalého knihy pochopit. Mám na mysli zdivočelé auto jako deus ex machina, to mě fakt rozsekalo v tom nejhorším slova smyslu. ()

herr_carter

Děcka dospěla a s nimi se začíná stáčet typově i celá série - zatímco jednička byla na 95 % vyloženě pohádková, tady už se nám objevují prvky bububu a je to jedině dobře..............moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Melios

Harry Potter dva, tak ako to už býva pri pokračovaniach slávnych blockbusteroch mi príde len ako slabý odvar veľmi zábavného prvého dielu. Čo z neho, ale samozrejme nerobí hneď zlý film. V podstate sa dá povedať, že základ neúspechu je vsadený už v knižnej predlohe. Autorka sa už v druhom dieli snažila posununúť knihu pre inakšie publikum a zatiaľ, čo to filmári pochopili, v knihe to stále vyznieva ako detská rozprávka, ktorá to už, ale od prvých stránok viditeľne nie je. No stále je to výborný film plný akcie, zábavy, zaujímavej výpravy a produkcie, ktorá je doteraz špičková. K tomu znovu oprášená kostra pôvodného príbehu pretavená do sequelu rozdielne než predtým zameriavajúc sa na iné aspekty príbehu (hlavne tie slabšie z minulého dielu). Nostalgia síce nepovolí, ale za mňa film lepší ako kniha. Nie každému, ale sadne temná atmosféra, alebo zároreň prílišná rozprávkovosť, kedy je vidieť, ktoré postavy sú čierne, biele a ktoré šedé. Čo sa pozerám tak väčšine divákom to sadlo. Tým pádom sa filmu nedá nič odoprieť (Okrem LORU). Ak to ľudia chvália, znamená, že to spravili naozaj dobre. Len je škoda, že Chris Columbus po Potterovi už nenatočil nič, čo by aspoň trochu dosahovalo kvality jeho staršej režijnej práce. Skrátka Potter bol, je a bude veľmi opozeraný námet na film o chlapcovi, ktorý je niečim výnimočný, no je to ako s filmami Jamesa Bonda. Diel od dielu rovnaká príbehová kostra, no vždy spravená inak a zábavne (a hlavne dobre).... ()

Firebug

Za mě o fous lepší, než Kámen Mudrců. Konečně se našel nějaký prostor pro budování vztahů a hlavní trojka hrdinů nějak funguje jako celek. Herci působí uvěřitelněji a o veškeré dění okolo nich má divák o to vetší zájem. Pořád to je věc pro děcka, kde je každá důležitá informace zopakována tak 2x - 3x, aby se v tom náhodou nikdo neztratil a opět tu je zbytečný a zdlouhavý famfrpál. Jinak solidní pohádkový horror pro celou rodinu. ____ppč.: Český dabing je důvodem, proč jsem to před lety vzdal někdy v první třetině. V češtině kvíkajícího Rona, jsem nebyl schopen fyzicky vstřebat. V původním znění to jde. ()

JADIM

Tieto naťahovačky na Rokforte, kde sa tak mimochodom spomína tá tajná miestnosť, o ktorú v konečnom dôsledku ide celý film a ktorá vôbec nedodala nejaké tajomno a moc ma nezaujímala ma narozdiel od prvého dielu až tak nezaujali. Asi to bude predlohou, ktorá by sa pre príťažlivosť filmu musela trochu zosekať alebo upraviť. 5/10 (Videné 24.1.2021, SK dabing) ()

PALINO

Druhé Harryho dobrodružstvá sa vyznačujú trochu temnejším spracovaním, svoju kúzelnú atmosféru si však film zachoval. Príbeh je o trošičku komplikovanejší, vyžaduje pozornejšie sústredenie a vyzerá to tak, že každým dielom bude naberať na pôsobivosti. Chris Columbus odviedol opäť kvalitnú remeselnú prácu, aj keď z niektorých scén mohol vyťažiť predsa len o čosi viac. Ale na druhej strane klobúk dolu pred Columbusom, ktorý dokázal film takéhoto rozsahu, a k tomu s detskými predstaviteľmi v hlavných úlohách natočiť za necelý rok a ešte aj vizuálne efekty pôsobia paradoxne o triedu lepšie oproti Kameňu Mudrcov. Jednoznačne najslabším, skoro až odpudzujúcim prvkom filmu je umrnčaná Myrta (Uršula), ktorá je spracovaná skutočne protivným spôsobom. Je však jediným slabým článkom. Bezchybné herecké obsadenie z prvého dielu totiž dopĺňajú nemenej vynikajúci K. Branagh a hlavne J. Isaacs ako Lucius Malfoy. A hudobný motív fénixa je proste nádherný ! ()

Marvel urval další rekord

Marvel urval další rekord

23.10.2015

7 let, 12 filmů... 9 miliard dolarů. Marvelácký filmový vesmír je zjevením, které se momentálně snaží zkopírovat celý Hollywood. Každý chce mít svoji provázanou značku nehledě na to, jak velký to… (viac)