Neúspešný tridsaťročný boxer Rocky Balboa (Sylvester Stallone) pracuje ako výberca dlhov pre úžerníkov, boxuje v pouličných zápasoch a neúspešne sa dvorí Adrian (Talia Shire) - plachej predavačke v obchode so zvieratami. V čase, keď Rockyho vyhodí tréner z telocvične, pretože si myslí, že ako boxer premrhal svoj talent, sa vo Philadelphii konajú prípravy na boj o titul majstra sveta v ťažkej váhe. Keďže vyzývateľ zápasu sa zranil a nemôže nastúpiť, obhajca titulu Apollo Creed (Carl Weathers) vyhlási, že bude boxovať s ktorýmkoľvek pouličným boxerom, aby dokázal, že Amerika je krajinou, kde má každý šancu uspieť. A vyberie si Rockyho, ale len preto, že sa mu páči jeho prezývka Taliansky žrebec, čo sľubuje dobrú publicitu. Začína sa neľútostný tréning, ktorým sa Rocky postupne dostáva do fyzickej aj psychickej kondície a zápas, ktorý mal byť len show ako pre divákov, tak aj pre Apolla, sa môže začať. (TV Markíza)

Krysa SPK

Jediný film, u kterého lituji, že jsem se nestal sportovcem. Při sledování Rockyho mám chuť obléknout si teplákovku, nasadit kulicha a vyběhnout první schody, na které bych narazíl. Nejlepší "sportovní" film a životní Sylvesterova role. ()

Brain-D

Tak tohle je kult nad kulty. Nemám rád Rockyho jen jako boxera, ale i jako člověka. Takový ten skromný, stydlivý, né moc chytrý ale přesto životem zkušený a ví co chce...Film je výborný po obou stránkách a díky němu mám odvahu si jít si zaběhat v zimě...Je to ten typ filmu, co dokáže člověka ovlivnit a pobavit :) Skvělá série (TOP 10) ....update 2012 Nejlepší film všech dob. Zde nepotřebovali efekty, ani umět pořádně box, aby dokázali dojmout a nadchnout. Stallone tu zahrál pro mě nejsympatičtější postavu celé filmografie a skvělého člověka. ()

greghouse

ta tá ta ta tá ta ta tá, ta tá ta ta tá ta ta tá, ta dá tááááááááááá, ta dáááá táááá......nezapomenutelná hudba. Geniální film o rváči, který neoplývá bystrostí, ale zato rychlostí a hbitostí Italského hřebce. ()

Master19

Délka psaní scénáře i samého natáčení dává jasně najevo, že nejde o nějaký kalkul (což už se o dalších dílech říct nedá), ale že je to myšleno vážně a upřímně. Proto se mi to tak líbilo. A nejvíc žeru Rockyho, jak pořád a neustále boxuje... i při rozhovorech s Adrianou. :-) ()

Unnamed

Jako malému se mi film nikdy nepodařilo dodívat až do konce, nevytvořil jsem si k němu takový vztah a možná je to i důvod, proč když jsem mu dal po mnoha letech znovu šanci, moc nadšený jsem z něho nebyl. Je to sice kultovní film, ale snad nikdo nemůže zapřít, že je z něj cítit béčkovost. Kromě toho postava Rockyho není žádný sympaťák, v hlavě toho moc nemá, a to není zrovna kombinace hodná klasických filmových hrdinů. Více jak 3* tomu jednoduše dát nemůžu. ()

VanTom

Přirozeně obyčejný (romantický) příběh o nesmělé lásce a uchopení nečekané životní šance za pačesy. Na "prostého kluka" Rockyho Balbou, toho času vymahače dluhů a oblastní boxerskou nulu "Italského hřebce", se usměje neskutečné štěstí, když si ho zničehonic vybere úřadující šampión jako vyzyvatele k zápasu o titul. Ale jenom o boxu snímek zdaleka není (párminutový závěrečný duel fakt má očekávání neuspokojil), jde hlavně o to naplnění "amerického" snu (ne, že by takovéhle sny nemívali kdekoliv na světě). Jinak Stallone nehraje, ten tuhle postavu "žije". ()

lykan9

Jedna z velkých klasik, která nikdy neomrzí. Připitomělé a omezenější pojetí hlavní postavy vyloženě čiší uvěřitelností a podobně je to i u dalších postav. Každý pojal svou postavu, tak bravurně, že není možné nemít rád jedinou z nich. Když k tomu připočtu nestárnoucí klasiku od Billa Contiho a úžasně dojemný závěr, tak není možné něž dát plný počet. ()

fabecc1222

Už je to více jak 45 let, kdy na plátna kin vlétla největší boxérská legenda filmové historie. A dost možná nejen té filmové. Však pojem Rocky už dávno přesáhl hranice filmového světa a je spojován s mnoha jinými odvětvými. Jednoduchý příběh o klasickém outsiderovi z chudé čtvrti, příběh o tom, jak může i takový člověk dosáhnotu svého snu. Začínající Stallone napínající své herecké i ještě (zřejmě) nesteroidní tělní svaly. Bill Conti, vytahující několik naprosto zlidověných hudebních motivů. Pro mnoho účastníků znamenala účast na Rockym velký milník, který značně ovlivnil jejich kariéru. A vlastně pro celý filmový svět znamenal Rocky jeden z jeho milníků. Přitom si troufám tvrdit, že v produkčních fázích vývoje na to nikdo ani nepomyslel. ()

Spock

Rocky je nejlepším filmem z boxerského prostředí, co jsem zatím měl možnost vidět, moc nevěřím v to, že by se to snad někdy změnilo. Jako malý jsem to vnímal poněkud naivně a hltal zejména tu jeho přípravu a samotný zápas. Říkal jsem si, jestli mě to teď pustí a ono ne. :-) Pořád v tom vidím tu přípravu, zápas a teď už i pár věcí navíc. Možná by se ve filmu dalo najít i nějaké to „herectví“. Hlavní je ale příběh, jeho síla zrodila legendu. ()

KASUGI

Stallone nedal scénář z ruky, dokud mu neslíbili, že postavu Rockyho bude hrát on. a dobře udělal. Jak by ne, když si postavu napsal na tělo. Nádherný lidský příběh, který je jak nejlepším boxerským filmem, tak i skvělým dramatem. Skladba Going the distance v závěrečné montáži podle mě patří k nejlepším "montážním" songům. ()

Hér

Rocky je jeden z mých nejoblíbenějších hlavních hrdinů vůbec spolu s prvním Rambem. Sice nevím jak to Stallone dělá ale i přes to, že tam je hlavně kvůli svým svalům tak mě to jak dřevnatě hraje zaujme. Navíc výborný soundtrack společně s suprovou atmosférou města dodává filmu skvělý náboj. Konec který je na tento druh filmu pojat bez zbytečných sentimentalit. Prostě jasných 5*. ()

drackula

Tento film znamená začiatok dlhej boxerskej série a taktiež začiatok Stalloneho kariéry. Film má síce pomalší rozbeh, ale zachraňujú ho skvelé dialógy a kvalitné vykreslenie prostredia v ktorom Rocky žije. Potom nás začne síce bombardovať idea amerického sna a krajiny neobmedzených možností, kedy sa aj z nuly môže stať šampión, avšak tým, že je film zasadený do športového prostredia som aj toto "patriotistické masírovanie" bez problémov strávil. Skvelá hudba, skvelý Stalloneho výkon a úžasne vygradovaný záver sú len špička ľadovca kvalít tohto filmu. 95 % ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers