Obchodník s autami Jerry Lundegaard má finančné problémy, ktoré sa rozhodne riešiť tak, že si najme dvojicu kriminálnikov, aby uniesli jeho ženu kvôli výkupnému, ktoré budú požadovať od jeho bohatého svokra. Tento nápad sa stal začiatkom série zlých rozhodnutí, ktoré priniesli smrť mnohým ľuďom. Dnes už kultový nezávislý thriller, ktorý vyniká typickým coenovským čiernym humorom získal dva Oscary z celkovo siedmych nominácií. (STV)

pornogrind

Od bratrů Coenových už jsem něco viděl ale vyloženě jejich filmy nakoukány nemám. O Fargu jsem si ale myslel, že už jsem ho dávno viděl. Neviděl. Ikdyž o něm vím neskutečně dlouho(to ještě vycházel časopis Total Film). Fargo je krimi/thrillerovou komediální hříčkou, která mě fakt pobavila. ()

kingik

Fargo na mě celou dobu působilo chladně a vykalkulovaně, ostatně jako všechny díla bratří Coenů. Vyzdvihl bych herce a hudbu, jinak to také nemělo daleko k nudě a povrchnosti. 3 hvězdičky dávám z lítosti a také proto, že jsem snímek viděl v době, kdy ještě brutalita ve filmu nebyla v takové míře jako dnes. Teď už bych se na to asi nepodíval, protože bych se neubránil ironickému pousmání, jak dnes v současné produkci působí Fargo zastarale a i směšně. ()

Snorlax

Těšila jsem na Frances MCDormandovou, ale ono jí bylo ve filmu žalostně málo. Stejně jako krveprolití. Ještě že zůstal Coenovský nadhled. ()

Šakal

Geniálně cynické dílko od mých oblíbenců bratří Coenů. Výborně propracovaný scénář vycházející ze skutečné události, parádní kamera, výborná hudba, strohá režie prošpikovaná skvělým černým humorem, výborně prokreslené charaktery jednotlivých postav umocněné parádními hereckými výkony, ať už je to William H. Macy ( v roli podlého ňoumy a smolaře ) jak to umí zahrát pouze on, výtečná Frances McDormand v roli " správňácké" policistky, tak především duo Steve Buscemi a Peter Stormare v roli najatých vyděračů ( zabijáků ) , ti opravdu excelují a je radost je po celý film pozorovat! Atmosféru celého snímku skvěle dokresluje pochmurná nálada zimní zasněžené Minnesoty. Nemám opravdu nic, co bych tomuto snímku vytknul, úžasně jsem se bavil. Dávám hodně poctivých 5*! ()

Webb

Propracovaný výborně napsaný scénář, narážejicí na nesmyslnost života s vynikajicím prokreslením charakterů snad všech postav, zabaleno v zajímavých zimních exteriérech s několika propletenými ději, černým humorem a dobrou režií bratrů Coenů, to zvedá tento snímek z řad průměru. [7/10] (Gramercy, PolyGram, Working Title) (Barevný /// Produkce: Ethan Coen /// Scénář: Joel a Ethan Coenovi /// Kamera: Roger Deakins /// Hudba: Carter Burwell /// Oscar: Ethan Coen, Joel Coen (scénář), Frances McDormand (herečka) /// Nominace na Oscara: Ethan Coen (nejlepší film), Joel Coen (režie), William H. Macy (herec ve vedlejší roli), Roger Deakins (kamera), Ethan Coen, Joel Coen (střih) /// MFF v Cannes: Joel Coen (režie)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE] ()

IQ Tiqe

Mohl to být dobrý krimi-thriller nebo dobrá krimi-komedie, ale Coeni to chtěli po svém, a jejich rádobyhumor mi vtipnej vůbec nepřijde. To přehnaný hodnocení nechápu. Jinak ale dějově v pohodě – plánování, vydírání, atd., to je moje. Škoda, že se všichni vyžívali v tom dementním vidláckým přízvuku. # [monitor, 5.1, EN sub] # příběh *** | hudba *** | humor – | akce * | napětí – | pustil bych si znovu ** ()

Jordan

mrazivé, kruté . . . vynikajúce - majstri čierneho humoru a moji obľúbení bratia coenovci si tentokrát vzali za predlohu ich filmového dobrodružstva skutočný príbeh, aký dokáže vymyslieť jedine bizarný život na depresívnej zamrznutej planine. úžasné výkony všetkých zúčastnených a najviac teda ústrednej štvorice - párik ukážkových gaunerov na pohľadanie - sadistický mĺkvy stormare a ukecaný "funny like" buscemi sú naozaj zábavní na jednej a desiví na sruhej strane, william h. macy ako smoliar, ktorý to chudák celé pohnojil a ktorý má všetky tie krvavé udalosti vo Fargu nechtiac na svedomí a predovšetkým tehotná marge v podaní právom oscarom ocenenej frances macdormand + ďalšie plus pre komisiu udeľujúcu oscary patrí za ohodnotenie scenára. a pre toto ja mám coenovcov tak strašne rád . . . ()

Anderton

Požehnaní nech sú tí šťastní, ktorí majú v svojom okolí milujúcich blížnych. Tí ostatní nech sa klamú, podvádzajú a vraždia. Veď na nich nakoniec dojde. Coenovci na rozdiel od neskoršej Krajiny hrajú aj vo filme plného násilia na satirickú strunu a nie sú až natoľko vážni. Prostredie evokuje škandinávske nezávislé filmy, ako keby bolo Fargo ich remakom. Jeden z najlepších film Coenovcov. Podobný film: Raimiho Jednoduchý plán. Druhé pozretie: ešte o niečo lepší dojem, ako na prvý krát, človek si všimne viac detailov, ale to všetci viete. Na tretí krát to už bude asi dokonalosť. No a vtedy hrala ešte Minnesota North Stars....mam zopár kartičiek s ich hráčmi.... ()

Carol Pifková

Ou já tam a ou já hentam. A já já já.... no myslela som, že mi z toho šibne. Mňa to až tak nebavilo ale sranda ako vie jeden človek zničiť toľkým ľuďom život. Rozhodne to zaujímavé bolo, navyše podľa skutočnej udalosti. Najlepšia scéna asi s tou drtičkou na drevo.... Keď si odmyslím tie vážne creepy tváre hercov a to ako hovorili, tak rozhodne dobré.... pozrela som si to hlavne kvôli seriálu, na ktorý sa chystám tak som zvedavá na Martina, dúfam, že to bude lepšie. EDIT: No tak teraz ma dobre odžubali! Že film v skutočnosti nie je podľa skutočnej udalosti! 2* ()

Frajer42

Docela vtipný snímek o jednom plánovaném únosu, který samozřejmě nevychází úplně podle plánů. Na více karikaturní snímek si ani nevzpomínám. Bohužel ve filmu byl William H. Macy, který zkrátka není herec a ani nic, co by se herci vzdáleně podobalo, a tak mi celý film neskutečně znepříjemňoval. Mírně vše kompenzue zajímavé duo únosců - Buscemi - Stormare. Více rozdílné charaktery společně snad ani pracovat nemohly. Karikatura je skutečně v každičkém zákoutí filmu. A docela to funguje. Film je svým způsobem velmi orginální. Ovšem žádný orgasmický zážitek se rozhodně nedostavil. 3* ()

Kothy

Zvláštní film. Opravdu zajímavá atmosféra. Minesotské prostředí není úplně obvyklé. Na tyhle ujeté filmy jsou bratři Coenovi borci. I herecké obsazení je pestré. Spousta divných tváří. Dominuje jim Steve Buscemi. Celé je to o dohodnutém, ale nepovedeném únosu manželky. A hlavně o výkupné. Všechno se zkomplikuje a pak už mrtví padají jeden za druhým. Takový film se často nevidí. Je to podle skutečné události z roku 1987. "Jak vypadal? Byl takový srandovní." :D Seriál je ještě lepší. :) ()

boshke

Ačkoli se mi ve finále asi více líbilo to seriálové Fargo, to bratrů Coenů oceňuji pro jeho svižnost a hlavně fakt, že se postavy nechovají jako idioti. Nejlepší samozřejmě Steve Buscemi a William H. Macy, Peter Stormare potěšil, ač nám toho moc nepověděl... 80% ()

Dzeyna

Jako pardon, ale Fraces McDormand tady byla úžasná. Taková ta pravá policajtka a ještě manželka až to bolí. A miláček Steve Buscemi zářil jako vždy. ()

nascendi

Letmý pohľad na filmy, ktoré som od Coenov videl napovedá, že patria k mojim obľúbeným tvorcom, i keď žiaden kult to zasa nie je. Fargo patrí k tomu lepšiemu, čo som od nich videl. Obdivoval som vlastne všetko, od krajiny a atmosféry, cez stereotypy správania sa jednotlivých postáv, realistickosť znázornenia, výbornú kameru a ešte lepšiu hudbu až po fakt, že celý nezadržateľný vodopád násilných činov sa spustil aj v skutočnosti. Otázka, prečo potom nedám plný počet hviezdičiek má jedinú odpoveď - Frances McDormand. Nemám proti nej nič ako herečke, ale v tomto filme mi jej postava kombinácie poručíka Colomba a tehotnej ženy v domácnosti jednoducho nesedela. ()

PetrPan

Prý Krimi/thriller/drama ..tak proč jsem se celou dobu (až úchylně:) pochechtával ? Coeni mě opět nezklamali a snad poprvé se musím trochu sofistikovaně podivit nad komentářem jiného uživatele - druhého nejoblíbenějšího na CSFD: Ježiš, to je blábol :) ()

Joker Punx

Děj filmu byl nebyl tak špatnej, ale čekal jsem to teda lepší. Rozhodně nejlepší scény byli se Stevem Buscemim a Peterem Stormarem v rolích padouchů. Stormare hrál dobrýho magora a Buscemi taky skvělej, to co udělá na konci filmu Buscemimu jsem teda nečekal :D Frances McDormand v roli policajtky Marge mě srala od začátku do konce, tý jsem měl chuť dát jí fakt dělo za to chování - Trapný, strašný, k zblití celej její herecký výkon. V tý roli mi byla extrémně nesympatická. To se ty sráči z Akademie asi fakt posrali že jí dali za tohle Oscara - Fakt trapný. Efekty byli dobrý a atmosféra filmu taky ušla. Film mě nenudil i když jsem si sliboval od toho víc. ()

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

18.08.2021

Noir bez předsudků bude stěžejním tématem 9. ročníku Noir Film Festivalu, který se letos stěhuje na nové místo – hrad Český Šternberk, v jehož pěti interiérových sálech a na hradním nádvoří bude od… (viac)

Coeni míří na Netflix

15.10.2016

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

26.05.2016

Letní kino patří k prázdninovým měsícům stejně neodmyslitelně jako slunce nebo koupání a teplé letní večery přímo vybízejí k tomu, užít si nějakou tu filmovou laskominu pod širým nebem a s… (viac)