Dostal nabídku, které nemohl odolat. Jeho souhlas byl ale tím nejhorším rozhodnutím, které kdy v životě udělal.  Harry Barber je propuštěn z vězení a chce si vynahradit dva roky ztraceného života. Nechá se najmout paní Malrouxovou, aby provedl fingovaný únos její nevlastní dcery. Jemu je ale záhy jasné, že pokud neřekne pravdu policii, bude mu hrozit další nedobrovolný pobyt ve věznici, tentokrát však na mnohem delší dobu... (oficiálny text distribútora)

Streeper

Očekávala jsem něco naprosto jiného, takže jsem byla mile překvapená. Moc se mi to líbilo, je to napínavé, občas i vtipné, ale nejlepší na tom všem je rozhodně Elisabeth Shue, která perfektně dokázala použít svoje tělo i sexualitu k tomu, aby dosáhla svého a myslím si, že Woody by zdaleka nebyl jediným, kdo by jejímu kouzlu podlehl. ()

eraserhead666

Až se chce napsat klasická devadesátková zvratovka (trochu ve stylu Nebezpečných her). Hned od začátku víte, že je něco špatně, respektive že to není tak, jak se zdá a jeví. K dobru filmu je třeba říci, že až takhle zamotané jsem to nečekal. Harrelson si devadesátky užíval, zde například s ženami, které se tu kolem něj točí. A nutno říci, že trojice Shue, Gershon a Sevigny je fakt sexy. 3.5* ()

Lacike

Ono to fakt trochu pôsobi ako porno z ktoreho niekto vystrihol eroticke sceny. Hlavny hrdina je tupec, dale tu su hned tri sexi zenske, ktore ho zvadzaju a neraz im podlahne. Akurat tie eroticke sceny ostali po podlahe strizne. Sakra. Dej vzdialene pripomina komedialnu kriminalku Big Lebowski. Ale nie je to ani zdaleka tak pohodove a zabavne. Zapletka je zamotana, ale akonahle ju poznate, tak uz to trochu nudi. Rozhodne to na druhe zhliadnutie nie je lepsie a poriadne si nevychutnate vsetky tie naznaky, ktore ukazuju uz hned od zaciatku o co tu vlastne islo. Herecke obsadenie sa vydarilo. Harrelson je sympaticky blbec, Elisabeth Shue je neuveritelne sexy zvodkyňa, Gina Gershon je prekvapivo puťka v domacnosti, ktora na toho vola Harrelsona neustale caka, Chloë Sevigny je dalsia sexica a Michael Rapaport nenapadny drsniak s este drsnejsim koncom. Pred rokmi ma tento film dost bavil. Dnes to vidim uz len na taky mierny nadpriemer, ale za jedno pozretie to stoji. 6/10. ()

Fiftis

Snímka je určite niečím viac než profesionálne odvedeným thrillerom v štýle čierneho filmu, ktorý je v poslednej dobe opäť v móde. Svoj priestor využívajú hereckí predstavitelia, Woody Harrelson ako otrlý chlapík, ktorý sa však nemôže ubrániť vplyvu okolností, a Elisabeth Shue, Gina Gershonová a mladá Chloe Sevigny v roliach troch odlišných, avšak sexuálne veľmi atraktívnych žien. Medze žánrového priemeru však režisér Volker Schlöndorff prekračuje hlavne v jednej, ironicky pojednanej vrcholnej scéne s kyselinovým "kúpeľom". Je to všetko slušná kulisa pre "film noir", s ospalým barom, kde stratená existencia Harry utápa v lacnom bourbone svoje posledné šance. Môžem len veľmi pozitívne hodnotiť a odporučiť tento misteriózny thriller. ()

Topco

Kastingovo presné (Harrelson ako typický noirový lúzer, Shue ako rajcovná femme fatale) a príbehovo modelovo kľukaté ako správny noir (aj keď ku koncu trošku cítiť tlak na jeden twist za druhým). Ako noiristu ma to "nejako z princípu" bavilo, aj keď to naozaj neprinieslo nič nápadité a už vôbec nič nové. Proste, nemecký režisérsky veterán si chcel vyskúšať nakrútiť noir a výsledok (najmä vďaka hercom) je celkom príjemný, no striktne priemerný. Oproti iným 90tkovým neo-noirom (The Hot-Spot, Red Rock West, U-Turn) s podobnou zápletkou sa nachádza citeľne o level nižšie. ()

• Natáčení probíhalo na Floridě v lokalitách Palmetto, Fort Myers a Sarasota. (Terva)