KGB má nový ďábelský plán: Série atentátů se podle něj stává osudnou pro agenty nepřátelských tajných služeb. Jméno Jamese Bonda v tomto seznamu smrti nechybí. Agent 007 však zařídí v Bratislavě útěk generála KGB Koskova, který ve skutečnosti pracuje pro britskou tajnou službu. Koskov obviní z úkladů svého protivníka Puškina, ale vzápětí je unesen sovětskými agenty. Bond se nyní musí Puškina zbavit a Koskova zachránit. Timothy Dalton je James Bond osmdesátých let. Nové příběhy Agenta 007 díky němu získaly tempo akčních filmů. Bratislavu musel za totality natočit John Glen především ve Vídni. (Warner Home Video CZ)

jjemi

Daltonovi se vyčítalo, že byl příliš vážný a drsný, ale i lidský ve srovnání s Mooreovým Bondem. Zajímavé, že přesně to se později žádalo po Craigovi. Škoda, že nenatočili ještě další 2-3 díly a neschovali pro dnešek!!! Dnes by byl evidentně oceněn. Daltonův Bond prostě nastoupil ve špatný čas. Komentář lesumíra a woodyho! ()

Turtle

Timoty Dalton je můj bezesporu nejoblíbenější Bond a tohle je u mě nejlepší Bondovka. Po Moorovi se vrací agent 007 bližší nemilsordnému hraničnímu alkoholikovi jakého jsme se my čtenáři knižní předlohy naučili milovat. Stejně tak nádherná Maryam d'Abo je u mě asi nejkrásnější holka jaká kdy byla v Bondovce k vidění. Kolem a kolem terno. ()

J.Bonnie

Po hrůzných dílech s R. Moorem, který pro mě prostě 007 nikdy nebude (stejně jako Daniel Craig) jsem si Dech života s okouzlujícím T. Daltonem opět užívala. Po Seanu Connerym je právě díky Daltonovi Bond opět koukatelný, zábavný, sexy, ale i tak nějak přirozeně lidský. Každopádně Dech života určitě patří do těch povedenějších dílů. Lezla mi zde na nervy jen hlavní hrdinka, která by dnes suverénně dostala nálepku "po-uši-zamilovaná-s-růžovými-brýlemi-blbka". ()

PORTER44

Další bondovka tentokrát v podání nového představitele Bonda T.Daltona.Opět nechybí spousta propracovaných akčních scén ,nejdříve ruský mlýkař s mléčnými bombami pak honička se slovenskou policijí na horách a jízda na ledě,bojová scéna v Afgánistánu,volný pád letadlem a pak fanatický prodejce zbraní s vlastním muzeem světových bitev a figurín válečných vojevůdců.Scéna Slovenských policajtů v žigulíku jak honí Bonda byla dobře komická. ()

topol999

Tak v tomhle filmu byl Timothy Dalton nedostižný a možná, kdyby nenatočil Povolení zabíjet, tak by to byl nejlepší James Bond, byť jen s jedním filmem. Daltonův Bond je svižný, drsný a velmi akční, což je pro mě super kombinace... Stejně jako Moore, tak i on hláškuje, což dokáže i tyto akčňáky dost slušně odlehčit. Ta scéna s mlíkařem mi vybavila dětská léta, ach jo... Skvělý Bond, který už opravdu potřeboval vyměnit, protože pokud si porovnáme Vyhlídka na vraždu a toto, tak v poměru akce Dech Života vítězí na plné čáře.... Jedna z nejlepších bondovek.... 95% ()

cien

Příjemná změna oproti Moorovi, ale pořád je to takový průměr, akce, lotr i bondgirl, která chvílemi byla dost otravná, ale příjemné je, že se tvůrci vrátili k Astonu Martinu :-) ()

padawan88

Když je Bond (Timothy Dalton) na záchodě, a prohlíží si kufr, v němž je sniper violistky Kara Milovy, je na vložené kartě napsáno (mimo jiné) BRATISLAVIA. ()

SNCIS

"Jak říkají Rusové, srdce a žaludek dělají soudruhy." V pořadí 15 bondovka! Moore a Connery šli do důchodu, tak je střídá Timothy Dalton. Dalton je mlaďoch, ale nemá to kouzlo jako předchůdci, avšak špatný není. 007 je tady takový drsňák bez emocí, alspoň tak na mne Dalton působil. Příběhově je to hodně zamotané a jde o špionážní thriller, když to napíšu zjednodušeně. "Dobrý zprávy. Ráno tě nepověsíme. Zastřelíme tě." - "Je to omyl. Nic jsem neukradl." - "To si vykládej Alláhovi, až ho uvidíš." Bondgirl se mi vůbec nelíbila a byla dost otravná. Jinak je to natočené perfektně, ale není se čemu divit, už to přeci jen je 4 Glenova bondovka. Plný počet nemohu dát, kvůli Bondgirl a pomalu se rozvíjejícímu příběhu. - 70%. ()

padlar

Nástup nového Bonda se nese v hodně akčním duchu. Plusem je, že Dalton v akčních scénách působí mnohem věrohodněji než Moore. On celý tento film působí realističtějším dojmem než předchozí bondovky (ale výjimky se samozřejmě najdou – viz auto přepůlené laserem). Přišlo mi, že Dalton postavě Bonda vrátil takovou tu dravost a nebezpečnost, která z Bonda čišela v prvních filmech s Connerym. A třešničkou na dortu jsou reálie z tehdejšího Československa – auta VB, nápisy ve slovenštině a asi nejlepší nadávka v celém filmu – Ty somár taký sprostý (zajímalo by mě, jestli to bylo i v anglickém originále). ()

BigJohn02

Velké oživení série se skvělým Daltonem. Reálie údajné Bratislavy včetně různých pravopisných chyb jsou neskutečně zábavné. ()

A_Shearer

Bond je nakonec vždy o Bondovi a o příběhu. Zatímco to druhé je obstojné, Dalton u mě vítězí na celé čáře, je to přesně ten drsňák a zároveň klukovský rošťák, kterého musíte mít rádi. Za mě i ve zpětném pohledu nejlepší Bond po Craigovi, oproti topornému Brosnanovi je dostatečně živoucí a hravej, oproti Connerymu se nebere tak vážně. Za mě to funguje, nemluvě o té roztomilé blondýnce s mikádem... ()

Puxxx

Pôvodne som chcel dať za štyri, ale malo to švih, akciu a Dalton je ako Bond vynikajúci. Len ten zemepis autorov filmu je na pováženie. U nás by som im nedovolil skončiť základnú školu. Kde nabrali tie veľhory, cez ktoré Bond prchal z Blavy do Viedne, to mi do smrti ostane záhadou. Američania si nikdy veľké starosti s Európou nerobili (Angličania tam asi tak veľké slovo nemali - aj keď John Glen je Angličan - inak by asi nechali Bonda prchať s Popradu do Poľska alebo by to celé situavali inam). Rozhodne si neviem predstaviť podobné nevedomosi nášho stredoškoláka o podobných siítuáciach v USA. Aj keď dnes by už možno takú slaboduchosť nevypotili. To je ten dôvod, prečo som pôvodne chcel dať za štyri. ()

gggggg

Timothy Dalton síce nie je playboy, ale tým ako pojal rolu Jamesa Bonda ho pre mňa prakticky vzkriesil. Chladné vystupovanie, aké predvádza aktuálne v roli 007 aj Daniel Craig, v tej dobe medzi divákmi sympatie nezískalo, moje však áno. ()

Foltest

Dech života je rozhodně jednou z mých pěti nejoblíbenějších bondovek. Především s povděkem kvituji, že se dá říct, že tak trochu navazuje na Srdečné pozdravy z Ruska, a to především značně "špiónským" dějem. Začátek filmu se zběhnutím sovětského generála je dokonce přímo výborný. Člověk také nesmí zapomínat, že bondgirl je vlastně Čechoslovenka, což také, alespoň pro mě, přidává kladné body. Akce je taktéž povedená a lokace jsou ve své rozmanitosti vpravdě působivé. Rád bych také vypíchl skvěle pojaté dění okolo falešného atentátu, kdy Bondův dialog se sovětským pohlavárem patří k nejlepším, které se v celé sérii objevily. Věta "Musím zemřít" je prostě úžasná. Fajn také je, že filmaři věnovali dostatek prostoru rozvíjení vztahu Bonda s jeho Bondgirl, a ten tak, na rozdíl od některých předcházejících dílů série, nepůsobí strojeně, ale přirozeně a v čase se vyvíjí. Rozhodně tak skvělý Dech života doporučuji ke zhlédnutí. ()

opatstviolov

Timothy Dalton se zhostil role Jamese Bonda na výbornou. První část v Československu byla skvělá, ta druhá v Afghánistánu už byla horší. Celkově docela povedená bondovka. 8/10 ()