Paul Newman v hlavní roli slušného policajta, jenž hlídkuje ve čtvrti zdecimované drogami, násilím a gangy. Tahle část města je na mapách známá jako Bronx, ovšem její obyvatelé jí říkají Pevnost Apačů. Newman se snaží udržet podstatu své lidskosti a nakládat i s těmi největšími chudáky důstojně. Snaží se také přesvědčit své nadřízené, že slepá brutalita rozhodně není odpovědí, avšak marně. Když je svědkem, jak jeho kolega Danny Aiello chladnokrevně zavraždí podezřelého, je Newmanovi doporučeno, aby na celou záležitost zapomněl. On však odmítne a stane se tak pro své kolegy "persona non grata". Ed Asner si po boku Newmana zahrál kapitána, který už dávno vzdal jakékoli zacházení v rukavičkách a svou práci považuje za nutné zlo. A nechybí ani láska, Newmanovou vyvolenou je tentokrát Rachel Ticotin. (HBO GO)

Mol

YOU'RE A GOOD COP, MURPHY. BUT I DON'T THINK YOU'D BE MUCH GOOD AT ANYTHING ELSE! I'M GONNA RUN FOR PRESIDENT. WHAT DO YOU CARE? Špinavý, barbarský a krutý to svět staré čtvrti Bronx! Heroin a metamfetamin se dají koupit na každém rohu, tak jako krabička cigaret a děvky prolezlé všemi chorobami lákají všechno a všechny, jen aby odvedly pasákovy v kožichu jeho díl. Paul spolu s Kenem tvoří skvělou partu a i sestřička bylo moc sympatická. Tahle čtvrť ovšem dobré konce nepřináší. ()

maxxxim

80 roky v najsevernejšej časti New Yorku boli bez pochýb búrlivé, olej do ohňa prilievala aj samotná polícia skorumpovaná až za ušami, keďže sa neštítila zo situácie profitovať. Jeden policajt však praktiky kolegov moc neuznáva a správa sa presne opačne ako zvyšok NYPD. Jeho pracovné metódy sú niekedy až komické, ale v konečnom dôsledku vždy veľmi účinné a presvedčivé. Atmosféra dýchajúca z každého zákutia mesta, aj keď v niektorých záberoch budete mať pocit, že sa nachádzate v mestečku Emelle v štáte Alabama. Dva zábery sú síce obstarávané cez automat na šišky, ale to sa dá prepáčiť vzhľadom na vek snímky. Celkový dojem je určite hodný 5 hviezd. ()

Motinski

Drsný pohľad na ulice Bronxu zabalený do rôznych epizódnych príbehov. Štruktúrou jednoduché, no cítiť špinavosť, emócie aj vzťah k potavám. Jeden z tých filmov čo veľa ľudí ani nepozná no o to väčšie prekvapenie ide. Paul Newman zachraňuje slabšie miesta a k dokonalosti mi chýbalo iba pár vyhrotenejšich scén ktoré by celý príbeh nejak ucelili. Ajtak je to ale jedno z tých lepších pohľadov do zákulisia policajného zboru bez nejakých prikrášlení a cool momentov ktorými by film stratil na realnosti. ()

noriaki

Bezútěšností a kritikou společnosti se Pevnost Apačů v Bronxu od Drsného Harryho liší jen v drobnostech, přestože je dělí celých deset let. Policajti sloužící na 41. okrsku ovšem nejsou žádní elitní detektivové. Jsou to běžní pochůzkáři, zvolna podléhající deziluzi. Jedním z nich je Murphy, stárnoucí polda se zkrachovalou kariérou a s dávno zapomenutým smyslem pro čest. Režisér měl vystříhal dvacet minut zbytečného děje a zapracoval na gradaci. S trochou péče by natočil špičkový temný thriller. Takhle jde o velmi kvalitní žánrovku se syrovou atmosférou a výborným Paulem Newmanem. ()

JohnSmith

Naprosto dokonalé drama o NYPD. Skvělý Newman,mladičká Ticotin a štětka Grier. Film,který byl u nás často uváděn v televizi, ale ne bohužel kvůli svým kvalitám. ()

Pecival

Slušná sonda mezi pasáky, děvky, feťáky, dealery, uplacné policajty a všemožnou další verběž. Takový optimistický snímek, sice trochu přepálený (bez úhony je snad jenom ústřední duo), ale aspoň ten kontrast více vynikne. ()

vitekpe

Tenhle film mam moc rad. Je tam vytecna sedmdesatkova atmosfera, vybornej Newman, atd. Zadna zabijacka story, ale kouka se na to prijemne. A ta nestastna laska s tou prima holkou (Rachel Ticotin), to je teda taky neco... P.S.: Ziletka pod jazykem Pam Grier je vec, kterou si pamatuju od detstvi. :-) 4+ ()

klúčik

Paul Newman je môj obľúbený herec, tento film je dosť drsný. Je omnoho lepší ako filmy čo dávajú dnes v TV. Na mňa najviac zapôsobila tá prostitútka s tou žiletkou, to je naozaj sila!! 75%. ()

Han22

Pův. komentář 28.2.2009: Troufám si říct, že Pevnost Apačů v Bronxu je jedním z nejlepších policajtských filmů a že jsem jich viděl. Vznikl v roce 1981, kdy ještě žánru vládli tvrdí ostřílení borci z ulice a nechybí mu žádné klišé, ale svoji syrovostí, realističností a všedností práce jde daleko za ně. Paul Newman jako unavený polda Murphy stojí proti zločinu v Bronxu. Už dávno si zvykl přehlížet drobné zločiny, s nástupem nového kapitána má být však vše jinak. Ve filmu je pár scén které se jen tak nezapomínají - obléhání policejní stanice je super, při chladnokrevné vraždě mladého kluka mi zatrnulo - tak zbytečnou smrt jsem dlouho nikde neviděl. Následný konflikt se svědomím je perfektní, stejně jako celý vztah Murphyho s mladou ošetřovatelkou. Nedá mi to a postesknu si - Pevnost je film z doby, kdy se ještě točily pořádné policajtské filmy, který člověk bez problémů uvěřil, i když byly pravděpodobně nereálné. Nejsou tu žádné filtry, zpomalovačky, střihy, cool zvraty, ultra záporáci. Jen pár policajtů a zločinců, kteří dělají svůj byznys. A tak se mi to přesně líbí. PS: A ještě si rejpnu. Zajímalo by mě, jak dlouho by v tomhle světě vydrželi dnešní CSI "cool detektivové". Chachá. EDIT 2024: Není moc co dodat. Syrový, hnusný, reálný, plný mrazivých scén, příšerně smutný. Před 15 lety jsem na to koukal z filmovýho hlediska, dnes si říkám, že by to takhle nikdo nenatočil, nebylo by to politicky korektní. Na druhou stranu se nedivím, že to pustili komunisti u nás, to se to nastavovalo zrcadlo. Pusťte bratry domů... dopředu mě bylo jasné, že to bude krimi/thriller roku 1981. ()

Romario

Takže reypal to vystihl moc hezky, vzpomínám si ještě i na to, že soudružka učitelka si dokonce zapisovala jména těch, co se na film dívali, když se nás napřed "kamarádsky" zeptala, kdo viděl ten zajímavý film.Ano, soudruzi nám chtěli ukázat, že náš obdiv ke všemu "západnímu" je scestný.No... moc se jim to stejně nepovedlo.Jako na žáka asi šesté sedmé třídy na mne film opravdu dost zapůsobil. ()

cab

Nekteri prekypuji nadsenim, ale ja byl jen spokojen z celkovym vysledkem dramatu z policejni stanice, kde mistni chlapi maji tezkou praci najit rovnovahu ve svem okresku bez znamky slusneho chovani. Samozrejme (Paul Newman) je excelentni. 65% ()

Ještěřák

Jestli byl ten film kdy dobrej, tak pěkně rychle zestárnul. Takhle je zralej na nůžky - fik šmik a prošmikat se do rozumnějších řekněme 80ti minut. Ňůmenek pořád dokolečka rokuje cosi o policejní morálce nebo apaticky hřaduje v policejním kurníku, ale bůhví jakým omylem to nemá ani razanci, ani sílu - až jsem byl překvapenej. Holt nuda a bída v Bronxu s jednou, dvěma "wow, WTF" scénama. ()

Rozjimatel

Veľmi pohodová kriminálna dráma z 80. rokov. O autentickom vykreslení kriminálneho prostredia a policajnej práce by som až si netrúfal hovoriť, na to je to mierne naivné. Ale práve tá mierna naivita a odľahčenosť zvyšuje zábavnosť celého filmu. Má pútavý príbeh vo forme epizód zo života policajta, ktorý ťahá hlavne skvelý Paul Newman s nesmiernou charizmou, ale skvele mu sekunduje výborná Rachel Ticotin ako pôvabná sestrička a desivá Pam Grier ako šľapka so žiletkou. Veľmi ma bavili dialógy okorenené výborným humorom. Napriek istej odľahčenosti film prináša aj niekoľko veľmi silných a poriadne drsných scén. Zrejme tu čerpali inšpiráciu tvorcovia výborného filmu Patrola (End of Watch, 2012), tých spoločných prvkov je tam až podozrivo veľa. ()

Chřástal

Bronx má černou duši a Petrieho film má duši „sedmdesátek“. Nechvalně proslulá čtvrť se tu představuje jako místo, kterému nikdo „zvenku“ nerozumí a taky vám nepomůže, ostatně za jeho hranice se žádná z postav v průběhu děje nepodívá. Přestože film ve druhé polovině ztrácí tempo, převáží to nejenom několika silnými scénami, ale hlavně celkovým dojmem a svou, řekl bych, důsledností. A závěr je jednoduše skvělý ()

Mikino00

Neustále se tam něco děje, ale přitom to působí nesourodě a je to jako by násilně k sobě přidané. Určitě zajímavý snímek stojící za zhlédnutí. ()

bolan

Jeden z řady vynikajících filmů, svojí atmosférou patřící do zlatého fondu amerických krimošek 70-tých let, které dýchají svojí autentickou atmosférou špinavých předměstí. Takové filmy už se nikdy točit nebudou. Je v nich totiž zachycen obraz doby, který i přes moderní technologie nikdo už tak věrohodně zachytit nemůže. Ke všem těmto dílům cítím obrovskou nostalgii a proto je mám tak rád. ()

petikacka

Tohle je klasika všech klasik. Geniální Paul Newman v roli obyčejného policajta, který se musí spolu s kolegy a civilisty zabarikádovat na služebně v Bronxu, aby se ochránili před šíleným davem. To co se dnes natáčí, tak velice sofistikovaně a s ohledem na gender a rasovou superkorektnost je zde ukázáno v průzračně čisté realitě. A od té doby se změnilo akorát to, že nikdo nesmí říct nic rasistického a všechno natáčí kamery hlavně těch parchantů, kteří dělají bordel a nedejbože, že hajzlovi řeknete "ty černej ksindle" a už jdete k soudu. Jooo, tenkrát to bylo normální, dnes se divím, že ještě někdo k policii vůbec jde. Za mě 100% ()