Paul Newman v hlavní roli slušného policajta, jenž hlídkuje ve čtvrti zdecimované drogami, násilím a gangy. Tahle část města je na mapách známá jako Bronx, ovšem její obyvatelé jí říkají Pevnost Apačů. Newman se snaží udržet podstatu své lidskosti a nakládat i s těmi největšími chudáky důstojně. Snaží se také přesvědčit své nadřízené, že slepá brutalita rozhodně není odpovědí, avšak marně. Když je svědkem, jak jeho kolega Danny Aiello chladnokrevně zavraždí podezřelého, je Newmanovi doporučeno, aby na celou záležitost zapomněl. On však odmítne a stane se tak pro své kolegy "persona non grata". Ed Asner si po boku Newmana zahrál kapitána, který už dávno vzdal jakékoli zacházení v rukavičkách a svou práci považuje za nutné zlo. A nechybí ani láska, Newmanovou vyvolenou je tentokrát Rachel Ticotin. (HBO GO)

kleopatra

Super film, který v porovnání s dnešními filmy o policajtech, kde je všechno "cool" a "hustý" a hlavně na efekt opravdu naturalisticky a bez servítků vypovídá o každodenní policajtské rutině s žaludečními vředy, rozvrácenými rodinami, úplatky a bordelem ve vlastních řadách. A koho by napadlo, že kultovní scéna "kurva s žiletkou" patří do filmografie Pam Grier, budoucí Jackie Brownové. ()

Malarkey

Tímto filmem jsem si uvědomil, jakou Paul Newman musel být v té době postavou v Hollywoodu. Dobrému hodnocení také přispívá fakt, že film jsem viděl v tehdá ještě vělice kvalitním dabingu a nemohl jsem si na samotné herce postěžovat. Nejvíce se mi ale líbí to, že film vlastně žádný zásadní příběh nemá. Obsahuje jen pár velkých herců, kteří hrají velké herecké role a hrají je s grácií sobě vlastní. To mě vlastně k radosti naprosto stačí. A fakt, že je film vlastně takovým výtahem do života policejní stanice v Bronxu mě už tolik nezajímá. Užívám si dvě hodiny tak, jako kdyby to byly moje poslední dvě hodiny a přemýšlím, jestli se někdy ještě takovéhle krimi gangsterky natočí, ale po chvíli přemýšlení pochybuju, protože v dnešní době lidi dávají především na akci a dialogy jdou stranou. Kde jsou tak ty časy, kdy se divák díval na film a řikal si, ty bláho tahle scéna je drsná, Paul Newman mluví tak drsně, že z toho mám zimnici. Přiznám se, že se mi to za poslední tak dva roky stalo jednou jedinkrát. A to když si Leonardo diCaprio užíval svojí poslední scénu v Prokletém ostrově. Nikde jinde jsem se s tím nesetkal. Tady to máte vše jako na stříbrném podnose. Dialogy geniální, kombinují humor s vážností a i ve chvílích kde byste to nečekali dokážou překvapit. Tak to má být. Jenže komu to člověk v dnešní době má ještě cpát. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $29,200,000Tržby Celosvetovo $65,200,000║ Dobre natočený film zo sympaťákom Paulom Newmanom, kde citeľne chýbajú nejaké silnejšie momentky, čo by dej niekam vyzdvihli. Takto sa to po celý čas nesie v rovnakom tempe s občasným záchvevom nejakej vypätej scénky či napätia ale škoda že nepríde na gradáciu, hustejšiu dramatickosť. /70%/ ()

DaViD´82

Rázovitost Bohem zapomenutého sedmdesátkového (jakkoli to vzniklo až počátkem osmdesátek) Bronxu, jehož značně svébytné genius loci je tu tím hlavním protagonistou, servírovaná skrze nepřikrášlenou každodenní rutinu pochůzkářů tělem i duší, kteří chtějí jen dělat svou práci; bez pruzení ze strany vedení i od chátry na ulicích. I po několika dekádách jde o film, ze kterého vycházejí veškeré filmy a seriály, které pracují s drsnou a špinavou poetikou práce i osobního života řadových policistů. A i proto (ovšem zdaleka nejen proto) jde o žánrovou klasiku, která si svůj status plně zaslouží a která svými kvalitami bezezbytku dostojí dobrému jménu, které si vybudovala. ()

dO_od

// Au, až takovou podpásovku s Newmanem v hl. roli jsem v téhle zahořklé a ani trochu sladké policejní story z Bronxu nečekal. Epesní scénář, ve kterém případy vražd nemají řešení, osudovým tragédiím nejde zabránit a jediná správná věc široko daleko člověka zaručeně dostane na to největší dno. Desítková nádhera. ()

Slasher

Rozpadající se starý Bronx, sympatický strážník Newman, policejní morální dilema a škoda, že až příliš uvolněný styl. Dokážu si představit fakt drsnou bad-ass kriminálku, tohle působí spíš jako dokumentární sonda do městské části v shitu ("the real villain is 70's New York") a dějově jde trošku do ztracena. ()

movie

Kdyby tohle byl film s Charlesem Bronsonem, docela bych to chápal, ale proč Paul Newman svolil asistovat na tomhle průměrném béčku nechápu. Asi se mu líbilo, že může v průběhu natáčení nonstop kouřit, popíjet a plácat po prdeli tu portorikánskou sestřičku, jinak fakt nevím. Už dlouho sem neviděl něco tak neuceléneho jako je FORT APACHE THE BRONX. Skoro to na mě působí dojmem, že původní myšlenka byla udělat seriál, protože na hranici dvou hodin se tu toho událo tolik, že sem nevěděl, kde mi hlava stojí. Dokonce tu policajt Paul Newman asistuje u porodu! Samostatná zápletka s vraždící kurvou Pam Grier vyjde na prázdno. Scénář je fakt bída, režie a kamera taky nic moc, je to vlastně až iritující jak nízké jsou technické kvality tohohle filmu, trochu jako DEATH WIH 3. Docela mě překvapuje vysoké hodnocení tady. Jako fakt? ()

Jara.Cimrman.jr

"Když kdekoli jinde zabijou policajta, netrhnou se telefony. Ale tady nic." Takže se bude zatýkat, protestovat a nastavovat zrcadlo prohnilé západní společnosti. Já jsem měl Apače z Bronxu rád tehdy a mám je rád pořád. Nechtění poldové v okrsku, ve kterém nikdo nechce sloužit, jsou prostě fajn. Vždyť kde jinde se dá hrát si ve službě na debila, rodit nebo sníst podezřelému řidičák? Mě tedy bavilo zejména duo vtipálek Murphy a hezoun Corelli, dále byl jedinečný cynik seržant Pantuzzi či rozčílený kapitán Dugan. A zapomenout na štětku s žiletkou v puse prostě nejde. Takže chlapci hlavně nepouštějte těch 50.000 zadržených bratrů domů a stále mě bavte. ()

EdaS

Žádný příběh, jen epizody ze života policajtů v Bronxu, ale stejně jsem se ani chvíli nenudil. Skvělé obsazení s dokonale zapadajícím Newmanem, syrovost patřící ještě do sedmdesátek. Moc fajn. ()

dobytek

Spojení tradičně výbornýho Paula Newmana a nechvalně známýho béčkaře Kena Wahla, kterýho nemam zrovna v oblibě, dopadlo překvapivě dobře. Ze začátku jsem si řikal, že tahle dvojice nemůže fungovat, ale Ken Wahl mi nějak nevadil a zřejmě tady ze sebe vypotil svůj životní výkon. Trochu mi vadilo, že film poněkud postrádá nějakou hlavní dějovou linku a určitě by snes prostříhat tak na 90-100 minut. Třeba zápletka s nějakou zdravotní sestrou tam byla poněkud navíc a dost mě nudila. Ale jinak dobrý. Za zmínku stojí ještě Pam Grier jako vraždící kurva. 75% ()

choze

"Tohle není policejní stanice, je to pevnost v nepřátelském území." Poldové z Hill Street: The Movie. Policejní drama v realistickém, sociálněkritickém sedmdesátkovém stylu a s přímo hmatatelným pocitem bezvýchodnosti, kde je hranice mezi Dobrem a Zlem zatraceně rozostřená a spravedlnost je slepá a často jen dílem náhody. ()

Psema

Koncept realismu, v němž se vše hezky tutlá, podplácí a v případě osobního života nefunguje, okolo 2/3 začne filmu shazovat řetěz a finále ve špitále je konstrukt jako prase, ale správňák Newman v ozvěnách syrových 70. let je v kombinaci s absencí většiny klišé policejních filmů stejně balzám na moderním Hollywoodem zmoženou duši. Díky Ponrepu za projekci z pásu. ()

genetique

Mravný pohľad do policajného zákulisia, kde sa pri hlavnej myšlienke vyvíja množstvo vedľajších epizódiek, ktoré zachraňujú film pred úplným priemerom. Nepokoje a výtržnosti v jednej z najobávanejších štvrtí a čiastočne psychologický pohľad do života dvoch policajtov predchádzajú veľkému zvratu, po ktorom sa film uchýli len do akejsi veľmi pomaly plynúcej krimi drámy, v ktorej po zvyšok deja Murphy (Newman) len hľadá v sebe odpoveď na určitú základnú otázku, ktorá ho zožiera. Dovtedy sa totiž jednalo o sympatickú akčný drsný príbeh starej školy, ktorému ten prerod vôbec nesadol, inak by som šiel hodnotením možno aj vyššie. 70%. ()

sud

Neskutečně realistické a syrové policejní drama o životě Newyorských pochůzkářů. Bez sebemenších příkras zobrazuje tvrdou realitu policejní práce a vy přímo cítíte tu atmosféru špinavých ulic, děvek, pasáků, kapsářů, vrahů a úchyláků, policejní svět plný silných kafí z automatu, stohů hlášení a popisů pachatelů, žaludečních vředů, rozvrácených manželství a obav, že za rohem číhá někdo, kdo vám vrazí kudlu do břicha. Paul Newman podal (jak už mnohokrát) perfektní výkon, férový polda Murphy mu sedl dokonale. Ovšem k zahození nebyli ani ostatní, zvláště Ken Wahl či Danny Aiello. Moderní policejní dramata ("Training Day") tomuto majstrštyku nesahají ani po paty. 100%. ()

ClintEastwood

Vrazi, lupiči, děvky, pasáci, drogoví dealeři, narkomani a podobní otrapové. Přesně mezi touto sebrankou si musí denně vydělávat na chleba policista Murphy (Newman) a jeho kolegové, kteří se zde protloukají životem. Pevnost Apačů nemá nějaký souvislejší děj či silný příběh, je spíš poslepována ze spousty scén, které jsou ovšem velmi zajímavé a dokonale poodhalují divákům odvrácenou stranu New Yorku a život v ulicích, do kterých se člověk bojí vkročit i za bílého dne. Všem vévodí asi závěrečná sekvence v nemocnici, policejní teror nevinného muže na střeše domu či Pam Grier a její vražedné metody. Film je dobře natočen, ani chvilku nenudí a Newman zde předvádí svůj typický nadstandard. Už jsem si myslel, že mám všechny jeho klasické snímky zhlédnuté, ale stále ještě ne. Pevnost Apačů v Bronxu totiž mezi klasiku patří a až do dnešního dne mi z neznámých důvodů unikala. Kvalita. ()

pepo

Dobove End of Watch. Tradicny pribeh chyba a sledujeme epizodky z kazdodenneho sveta policajtov. Spina New Yorku je zachytena velmi posobivo (aj ked nie az tak ako v Taxikarovi, Polnocnom kovbojovi alebo Francuzskej spojke) a problematickejsie miesta zachranuje skvely Paul Newman. Vyborny prispevok k titulom odzkadlujucim odvratenu stranu Ameriky. Verim, ze nasi distribori museli kvoli vzniku filmu od radosti skakat meter dvadsat a cenzori ho velmi ochotne pustili nasim divakom 8/10 ()

cheyene

Je to v Bronxu útulné, že? Díky tomuto snímku se nám nabízí pěkně syrový pohled do ulic plných prostitutek, drog, násilí, špíny, vražd, ale také poctivých lidí. Paul Newman opět předvádí parádní představení a hraje svoji postavu neskutečně působivě, zejména na konci filmu. Trochu váhám, zda jde o snímek na 3* nebo na 4*, ale asi se přikloním k vyššímu číslu skrz konec. Takto nějak to totiž v životě, ve společnosti a v práci policistů chodí. Všude není neohrožený Cordell Walker či neomylný Columbo a ne vždy se vše vyřeší. Drsné, syrové drama s mnoha vtipnými scénami, které trochu "očišťují" onu špínu z prostředí Bronxu. ()

LiVentura

Šílený pohled na reálný život obyčejných policistů v jedné z nejhorších čtvrtí v USA.. sešlost policajtů, otupělost, neuspokojení z vlastní práce a dokonce i vražda spáchaná policisty a drogy. To vše je všední svět . ()