Paul Newman v hlavní roli slušného policajta, jenž hlídkuje ve čtvrti zdecimované drogami, násilím a gangy. Tahle část města je na mapách známá jako Bronx, ovšem její obyvatelé jí říkají Pevnost Apačů. Newman se snaží udržet podstatu své lidskosti a nakládat i s těmi největšími chudáky důstojně. Snaží se také přesvědčit své nadřízené, že slepá brutalita rozhodně není odpovědí, avšak marně. Když je svědkem, jak jeho kolega Danny Aiello chladnokrevně zavraždí podezřelého, je Newmanovi doporučeno, aby na celou záležitost zapomněl. On však odmítne a stane se tak pro své kolegy "persona non grata". Ed Asner si po boku Newmana zahrál kapitána, který už dávno vzdal jakékoli zacházení v rukavičkách a svou práci považuje za nutné zlo. A nechybí ani láska, Newmanovou vyvolenou je tentokrát Rachel Ticotin. (HBO GO)

p.a.douch

Klasika s perfektním Newmanem a začínajícím Wahlem. Hnusná práce bejt policajtem v Bronxu, ale někdo to zkrátka dělat musí a přežít se musí. Viděl jsem to asi před dvaceti lety a stále si to pamatuji, takže dost dobrý. ()

WUTEN

Uff.. to byl ale rasový Babylon! Nestačí že tam skáčou schwarcové a indiáni, poldům ještě šéfuje židák s šábesdeklem! To jsem v životě neviděl žida u policie, samozřejmě nebyl v terénu, ani při zatýkání, prostě ruce mu vyrostli ze zadku, s tím se těžko někoho chytá! Jedině v Izraeli bych pochopil žida u policie ale určitě to nebude ortodoxní žid, jim to dokonce zakazuje samotný talmud, vysedávají na podpoře od státu a do armády také nechtějí, něco jako zdejší cikáni akorát s pejzy! Samotný film je takové podprůměrné béčko, co s toho že ukázali švestky v Bronxu, nepoukázali ani na negerskou kriminalitu, ano divák si udělá obrázek sám, vidí tam skoro samé negry ale neřeknou už že negři mají na svědomí největší počet vražd, loupeží a znásilnění po celých Spojených státech! To je statistický fakt! Dneska se takových Bronxů rozrůstá po celé Evropě. Jenže problém je v systému a také v samotných negrech, s nimi se slovy "Dobrý den, pane" nejde, oni rozumí síle! Efekty amatérské, herecké výkony taky žádná sláva, i ta krev ani nebyla rudá, to kečup s obchodu by vypadal reálněji. Jen tam dost akcí, takže nenudíte se úplně. Další plus snad jen za tu tématiku kterou otevřeli divákům, ale jen částečně jí nakousli, nevzali to do hloubky, spousty rádoby vtípků zaznělo, radši kdyby se věnovali problematice negerské kriminality a vůbec celkově kriminalitě v Bronxu, za mě 2*. ()

Horác

Film, který byl v osmdesátých letech velice populární i v naší zemi, neboť se zřejmě pro svou sociální kritičnost probojoval do vysílání Československé televize. Vlastně není špatný dodnes, i když už neoslní, zdá se mi moc výchovný a roztříštený. Holt věci se mění, ani to věčné Newmanovo párátko (nebo co to je) v puse už nepůsobí drsně, spíš směšně. Ale nostalgie vítězí, a já úplně živě i po těch desetiletích slyším, jak se spolužáky voláme - pusťte bratry domů! ()

kolly13

Skvělé drama i na dnešní poměry, zvlášť co se dějových linek a nasazení herců týče (ne třeba rozepisovat Pana herce Newmana). Nenudil jsem se (i přes odlišné tempo vs. dnešní styl), fandil jsem a zároveň se těšil na další vývoj "cop story". Morální soudy jsou akorát, akce slaběji propracována, leč stále mám z filmu i den po shlédnutí velmi dobrý pocit. Dal bych si klidně dvojku. ()

wewrka

Pusťte bratry domů - legendární hláška mého mládí. Ze vzpomínek pět hvězdiček, ale asi si to zopáknu a jsem zvědav, jestli si to udrží. ()

Elleva

Kouzlo tohoto filmu spočívá v tom, jak se člověka pomalu zmocňuje tísnivá atmosféra samotného Bronxu. Ulice poseté odpadky a sutí v divákovi vyvolávají svět prázdnoty a beznaděje. Hlavním nepřítelem ale není šílená šlapka, která vraždí policajty, feťáci, dealeři, pasáci a kapsáři. Ti jsou jen vedlejším efektem společenského prostředí. Nepřítelem je zkorumpovaná společnost, která vyrostla v této prokleté čtvrti a ve stínu všudypřítomných požárů, násilí a chudoby. Vynikající herecký výkon Paula Newmana v roli „obyčejného“ policajta, který dovedně maskuje svoji citlivost pomocí arogance, šarmu a vtipu. Skvělý dabing a nezapomenutelná hláška „Pusťte bratry domů!“ si zaslouží titul kultovního filmu osmdesátých let 20. století tak, jako se stal Pulp Fiction kultovním filmem o dekádu později. ()

Drussus

Hezký film, přes nižší kvalitu ve které jsem to viděl mě zaujala práce s kamerou ale hlavně přístup k filmu. Kdyby natočili naši režiséři film z Chánova, kde 95 procent všech kriminálníků jsou černí, pravdoláskaři by se minimálně připo... vždyť víte co. Přes svou hloubku, přes tragické chvíle se ve filmu díky Murphymu ukáže i malinko načernalý humor. A taky dost surrealistický pohled na ghetto v USA 80 let. ()

Dixie_Cara

Perfektně natočeno. Přes náhodně vypadající začátek se film dostává takřka až ke smutnému zjištění, že všechno "zlé" co se v Bronxu děje je vlastně nevyhnutelnou a běžnou součástí každodenního života. Drsný, syrový příběh krásně doplňuje humor a elegance (a hlavně frajerství) v podání Newmana a krása Rachel Ticotin. ()

xentrixx

Pam Grier coby feťácká šlapka s žiletkou v ústech mě po prvním zhlédnutí filmu jako kluka ještě dlouho děsila. A možná nejenom mě. Přesně o to totiž šlo socialistické televizi, která film v osmdesátých letech v ČSSR pustila na obrazovky, aby divákům ukázala prohnilost a neutěšené životní podmínky amerického velkoměsta. I přes jeho deprimující a odpor vzbuzující atmosféru musel nakonec bolševický cenzor přeci jen trochu zaúřadovat, a tak oproti originálu pár scén v tuzemské verzi chybí a některé dialogy jsou zase velmi, velmi volně přeloženy (např. při scéně Newmana, ležícího na posteli doma u milenky, které vyčítá braní drog, chybí úsek, v němž jí nabízí, že jí přinese trochu matroše, který mají zabavený na služebně a používají ho k uplácení informátorů; ve scéně přebírání úřadu zase kapitán Dugan Connellymu říká, že "bezpečnější by byl někde Bejrútu", přičemž český překlad to nahradil "džunglí" apod .) To jsou ale jen drobné, tvůrci nezaviněné mouchy. Film jsem si skutečně pořádně užil až po mnoha a mnoha letech, kdy se mně poštěstilo navštívit NYC. Byť se město od 80.let radikálně změnilo, pořád má svůj jedinečný genius loci a chcete-li se ho ex-post alespoň trochu zprostředkovaně nadýchat, doporučuji společně s Taxikářem mrknout na tento film . ()

kodwin

Legenda. Scéna se žiletkou a "Pusťte bratry domů!" provázely mé dětství. Shnilost západního světa k nám komunisti pustili a myslím, že neudělali dobře. Paul Newman je totiž frajer! ()

Bogrant

Živelný a pekne špinavý pohľad na prácu policajtov v jednej nehostinnej americkej štvrti. Film, ktorý nič zbytočne a sentimentálne neglorifikuje, skôr naopak - jednoduchým spôsobom podáva túto látku, ktorá má slušnú akciu, sympatického hlavného hrdinu, dávku poctivosti, ale aj skorumpovanosti. Je pravda, že nič také prevratné neukáže, ale to čo ukáže, k spokojnosti úplne stačí. Rozhodne nie nuda. ()

Feacher

Další pěkný film z prostředí Bronxu, občas mi tedy přišlo, že film nemá žádnou moc dějovou linku, ale na konci se vše poměrně dobře vyřešilo. Zahráno určitě dobře, u mě hrana 5*/4*, asi protentokrát dám spíše přednost té nižší mezi. ()

-ETIENNE-

Príbeh o feťákoch, transexuáloch a štetkách môže byť síce zaujímavý ale v tomto filme to všetko pôsobí veľmi sterilne. A keď sa už vo filme spomínajú Apači, tak klasický Vinetou mi príde stokrát zaujímavejší... ()

norionn

"Co na něj máš? - Obnažoval se na veřejnosti. - Zašil bych ho i za to, že obnažuje ten svůj ksicht." Syrový film, který nepostrádá atmosféru, vynikající výkony herců s Paulem Newmanem v čele a i když ten film může někomu dneska připadat jako nuda, protože je tam málo akce, tak kriminálky, co se poslední dobou točí a jsou plné honiček a přestřelek, tomuhle kousku prostě nemůžou konkurovat, protože krimi filmy s takovými dialogy se už zkrátka netočí, což je škoda. A taky nesmím zapomenout na dabing, pan Munzar mi k Paulu Newmanovi sedí nejvíc. Dávám 90%. ()

frawd der

poctivý film. Policisté v bronxu- kraji plném děvek,drog a násilí. Herci hrají první ligu, a celý film je oproti většině dnešní tvorbě realistický, že jsem měl od půlky pocit ,že sleduji dokument. Prostě poctivý film z dobré doby. ()