Paul Newman v hlavní roli slušného policajta, jenž hlídkuje ve čtvrti zdecimované drogami, násilím a gangy. Tahle část města je na mapách známá jako Bronx, ovšem její obyvatelé jí říkají Pevnost Apačů. Newman se snaží udržet podstatu své lidskosti a nakládat i s těmi největšími chudáky důstojně. Snaží se také přesvědčit své nadřízené, že slepá brutalita rozhodně není odpovědí, avšak marně. Když je svědkem, jak jeho kolega Danny Aiello chladnokrevně zavraždí podezřelého, je Newmanovi doporučeno, aby na celou záležitost zapomněl. On však odmítne a stane se tak pro své kolegy "persona non grata". Ed Asner si po boku Newmana zahrál kapitána, který už dávno vzdal jakékoli zacházení v rukavičkách a svou práci považuje za nutné zlo. A nechybí ani láska, Newmanovou vyvolenou je tentokrát Rachel Ticotin. (HBO GO)

Vojcl

Opravdový příběh ze života... Brilantní snímek s nezapomenutelnou atmosférou, kterému domiuje herecký výkon Paula Newmana, ale neztrácejí se ani další, třeba dokonalá Pam Grier v úloze vraždící prostitutky... ()

Freemind

Některými fanoušky hodně přeceňovaný a vlastně právem zapomenutý film, který si hraje na stylovku. Tohoto hodnocení je mi líto o to víc, že z každého záběru čpí poslední závany atmosféry 70tých let - auta, oblečení, hudba, ulice Velkého Jablka ... Chjo, krása. Pod tou tenkou slupkou se ale skrývá zoufale unavené drámo, které prakticky postrádá jakýkoliv kloudný scénář - ba, co víc, je to snad jeden z nejhorších scénářů, jaké jsem kdy viděl. Lidi se smějou filmu "The Room", tady je to ale úplně stejné - nulový vývoj, trapné, utahané dialogy plné slovní vaty, nesmyslné dějové zvraty. Dramatických prvků je spousta, k ničemu ale nevedou - všechny vyznívají do prázdna a nemají prakticky žádný vliv na samotný děj (vraždící prostitutka, pouliční nepokoje, dealeři, nakonec i samotný milostný vztah hlavních hrdinů). Rozpačitý film s rozpačitým koncem. Škoda. ()

blackrain

Ta lehká děva s žiletkou mezi rtíky byla Pam Grier? Já na její jméno mezi herci civěla jako tele na nová vrata. No, nic. Tuhle perfektní kriminálku s frajerem Paulem Newmanem jsem si doslova užívala a hltala každý jeho pohyb, gesto a samozřejmě slova, které zprostředkoval Luděk Munzar. Ze začátku mi jeho hlas trošku vadil, protože jsem ho pořád viděla před sebou. Pak ale ten hlas splynul s postavou a já se nechala unášet drsným příběhem ze staré školy. Proto dávám bez jakéhokoliv zaváhání pět hvězd. ()

kaylin

Dobrý snímek s dobrými hereckými výkony a zajímavým pohledem do ulic. Paul Newman je klasicky dobrý, Pam Grier je krásně šílená, ale snímek je přece jen takový trochu moc pomalý, je to spíše dokument, který není dost dobře vygradovaný na to, aby dokázal strhnout. Škoda, protože to začínalo dost slibně. ()

Maq

Podle data vzniku ne úplně přesně, ale tohle je typický produkt 70. let. Tenkrát když film nebyl "sociálně kritický", tak neměl šanci být brán vážně. Každá doba má něco do sebe, ale tahle mi utkvěla v paměti jako politicky mimořádně pitomá, celosvětově. Onen hippícký "angažovaný" postoj znamenal globální ochabnutí vůle bojovat se vším zlem, od drogové kriminality po komunismus. --- Ve filmech zatížených tímto paradigmatem je těžké očekávat nějaký dobrý příběh. I tento je naivní a zcela postrádá smysl pro realitu. Horuje pro nápravu něčeho co prostě nechápe. Uf! ()

YURAyura

10/10 Nemuzu si pomoct, ale tento druh filmu se radi spolu se Serpicem a Assault on Precinct 13 to spada presne do kategorie, pro kterou mam od mala opravdovou slabost. Noumen v policejni roli na miru. Super! ()

Derek

celkom slušný a hlavne realistický film zobrazujúci prácu policajtov, určite stojí za zhliadnutie (už kvôli newmanovi a svojej autentickosti). ()

TominoLa

O proti tomuhle působí Street Kings a Hrdost a sláva jako pohádka pro děti. Tohle policejní drama s jako vždy excelentním Paulem Newmanem je hold jiná liga. ()

fmash

„Pusťte bratry domů!!“ :) Nemůžu nevzpomenout, jak se uvaděč pořadu (pravda, už je to pár let) v televizi tetelil blahem, že nám může sdělit, jak to v té prohnilé Americe vypadá bledě. ()

kinderman

Po hodně dlouhé době jsem si znovu pustil film, který v 80. letech naši soudruzi milovali, protože ilustroval jejich teze o ekonomickém a morálním rozkladu té prohnilé Ameriky. "Pusťte bratry domů!" jsme jako kluci skandovali při každé vhodné příležitosti, spolužák propadlý z vyššího ročníku (zdravím, Petře) nosil v ústech žiletku a spíš než Paul Newman nás fascinoval ten zloděj v letecké kukle. Tyhle časy se už nevrátí, ale Pevnost Apačů v Bronxu zůstává stále velice působivým a syrovým bijákem. ()

Martin741

Presne takto to mam rad, New York zobrazeny nie z tej nablyskanej strany , Murova Ulica alebo cesky Ulica Zdi .... ale spina, prostitutky, zlodeji , pasaci, drogy, nasilie, vrazdy, lupeze ... este aj blato, bahno, kaluze .... proste svet New Yorku z uhla pohladu lumpenproletariatu. Takto to mam rad, k tomu este slusny herec Palo Novomuz /Frajer Luke, Butch Cassidy a Sundance Kid/ a vyborny Ken Wahl /Race for the Yankee Zephyr/ ako jeho partak. Nad absolutoriom ani rozmyslat nemusim : 100 % ()

MrPierc

Pohled na policajta, který každý den pracuje v Bronxu jako policajt. Každý den doslova bojuje o život a je nešťastný z nespravedlnosti a krutosti kolem sebe. Výborný Paul Newman + příběh bez cenzury dělá tento film vyčnívající mezi ostatními policejními dramaty. ()

C0r0ner

Pocta každodenní policejní práci, což chválím, nicméně dějově se tam vlastně nic nestalo, a zůstalo jenom u toho epizodického popisu bez jakéhokoli hlubšího příběhu. Přitom se z toho dalo vytřískat mnohem víc, jak naznačila hned první scéna, ale bohužel. 35% ()

destroy83

Kvalitní snímek z prostředí drsné čtvrti New Yorku hemžící se pasáky, kurvami, zkorumpovanými policajty, drogami a chudobou - špinavého Bronxu. Ústřední postavou dílka je zásadový policajt Murphy, který je se svým parťákem jeden z mnoha polišů sloužící v Pevnosti Apačů, jak místní nazývají policejní stanici, na kterou nastupuje kromě problémů způsobených ve vlastních řadách také nový šéf. Ve společnosti Murphyho nabízí tvůrci divákovi projížďku hlídkovým vozem čtvrtí špíny a beznaděje, řešení několika případů, pár zlomových životních rozhodnutí a různé epizodky ze života tamějších obyvatel, které bezútěšné prostředí stejně jednou semele, ač dodržují zákon či se pohybují mimo něj. Dílko stojí především na skvělé postavě Murphyho, ale za zmínku stojí také role vražedné kurvy s žiletkou, které se zhostila Pam Grier. Dále divák zajisté ocení dobře vystavěný příběh s decentním množstvím akce a spoustou kvalitních dialogů, které jej drží přes dvě hodiny z dosahu nudy. Přes všechny vyřčené klady mi ovšem ve snímku něco scházelo, možná vice dramatičnosti a méně komediálně vyznívajících scén či více syrovosti a krvavosti. Ale i tak je FORT APACHE THE BRONX kvalitním a hlavně netuctovým snímkem z policejního prostředí, který s přehledem dosahuje na čtyři poctivé hvězdy. ()

MJMilan

Skvělý především thriller, i když pro mě ne moc příjemné prostředí a tím myslím především prostředí drog. Vedle skvělého Paula Newmana se tu objevily hned dvě půvabné dámy. Film je opravdu pro silné žaludky, ale rozhodně stojí zato. ()