Paul Newman v hlavní roli slušného policajta, jenž hlídkuje ve čtvrti zdecimované drogami, násilím a gangy. Tahle část města je na mapách známá jako Bronx, ovšem její obyvatelé jí říkají Pevnost Apačů. Newman se snaží udržet podstatu své lidskosti a nakládat i s těmi největšími chudáky důstojně. Snaží se také přesvědčit své nadřízené, že slepá brutalita rozhodně není odpovědí, avšak marně. Když je svědkem, jak jeho kolega Danny Aiello chladnokrevně zavraždí podezřelého, je Newmanovi doporučeno, aby na celou záležitost zapomněl. On však odmítne a stane se tak pro své kolegy "persona non grata". Ed Asner si po boku Newmana zahrál kapitána, který už dávno vzdal jakékoli zacházení v rukavičkách a svou práci považuje za nutné zlo. A nechybí ani láska, Newmanovou vyvolenou je tentokrát Rachel Ticotin. (HBO GO)

paascha

Pamatuju si, jak byl tenhle kousek vláčen Rudým právem jako typický příklad americké společnosti a ják já v té době začal přemýšlet o lásce k USA ()

Ruut

No mě ten napudrovaný a nagelovaný Paul Newman zas tak realistický nepřišel. Celkem povedená kriminalka s výbornou roličkou pro Pam Grierovou. Jinak doporučuju spíš sáhnout po Přepadení okrsku 13. To má mnohem větší grády. ()

Snorlax

Bývaly doby. kdy ani Američané k natočení dramatického filmu z policejního prostředí nepotřebovali několikero stovek nákladních vlaků naložených kečupem. Byly to krásné doby a vznikaly tehdy i krásné filmy jako Pevnost Apačů v Bronxu. Když se k tomu přidá báječný český dabing, je o úchvatný zážitek postaráno raz dva. ()

Šakal

Tak trochu jiný příběh z Bronxu, než ten Bobbyho De Nira. Film vostrej jak žiletka Pam Grier. Znásilnění jedenáctileté dívky, atlet s leteckou kuklou z první světové války přepadávající postarší ženy, vražda dvou policistů, zfetovaná prostitutka, předávkovaná zdravotní sestřička....nikoliv jídelní lístek restaurace se smyslem pro (černý) humor , ale pestrý to obyčejný den policajta v Bronxu. Nekompromisní sonda na odvrácenou stranu (tvář) New Yorku, kde když píchnete gumu, je lepší dojet na ráfku. V opačném případě budete hrozně rádi, pokud ještě někdy v životě nasadíte. Syrové, naturalistické, bez nejmenší snahy o přikrášlení resp. zalíbení se, nepostrádající však osobitý humor a dobře (nejen frajerem Paulem) zahrané. K úplné spokojenosti (mi) snad už pouze chyběl dřívější závěr, tj; P. Newman v detailu, kráčející zaslíbeným to Bronxem. A pokud by to bylo za tónů pověstného chrapláku F. Sinatry a jeho hitu New York, New York, iluze by nabyla dokonalosti. Na druhou stranu mám pochopení i pro závěrečný sprint, zakončený tarzaním skokem aneb to, co máš dosavadním životem hluboko vepsané resp.zažrané a v krvi, jen těžko (z)měníš. 88% ()

Anderton

Pevnosť apačov v Bronxe začína ako klasický policajný film, kde je jasne stanovená zápletka. Zdá sa, že budeme hľadať vraha dvoch policajtov. Lenže postupne sa pribaľujú ďalšie zápletky, aby sme na tie predchádzajúce museli na čas zabudnúť, jednoducho preto, že život policajtov je raz taký. Množstvo chaosu, neodhadnutie situácie, problémy svedomia a niečo ako láska v pekle. Pozeráme sa na realisticky natočené zábery z Bronxu, ktoré určite nepôsobia dojmom reklamy cestovnej kancelárie. Natáčanie prinieslo tvorcom veľké problémy, vďaka zdanlivému rasizmu v scenári prebiehali podobné protesty, aké vidíme vo filme. Chápem, že mnohí budú zmatení zo stavby scenára a z jeho cynického vyústenia, ale vďaka jeho prekvapivosti vo viacerých momentoch u mňa boduje na plnej čiare. Je škoda, že tento film nie je na našich obrazovkách frekventovaný podobne, ako napríklad Francúzska spojka. ()

Kothy

Drsný snímek z prostředí newyorského Bronxu v hlavní roli s Paulem Newmanem. Film se zaměřuje na policajty a kriminalitu v této oblasti. Nemají to tu vůbec lehké a grázlové si tu dělají téměř, co chtějí. Policajti se taky nepředřou a nový kapitán tomu chce udělat přítrž. Vše odstartuje vražda dvou nových policistů. Vraha nikdo nemůže najít, a tak začne velké zatýkání. Vše se vyhrotí až v nepokoje a přestřelku. Míchají se do toho i osobní problémy a vše se ta nějak protkne. Ani policejní sbor není bez poskvrny a náš dilema čelí morálnímu dilematu. Je to dost neuhlazené. "Pusťte bratry domů!" ()

nascendi

Pevnosť ma zaujala pri premiére, zaujala ma aj teraz. Nie je zasa až tak veľa realistických filmov, ktoré v zhustenej forme poskytujú obraz toho, v čom sa každodenne pohybujú policajti v známej štvrti New Yorku. Film nemá súvislý dej, skladá sa z mozaiky epizód, ktoré sa skladajú do obrazu miesta, kde by nechcel nikto z nás žiť. A predsa tam žijú ľudia, z ktorých nie všetci patria k spodine, a s nimi policajti, ktorí nie vždy sú poctivými strážcami zákona. Paul Newman opätovne rozohral celú paletu svojich hereckých schopností a prispel k tomu, že ani po mnohých rokoch nemením nič na svojom pôvodnom hodnotení. A keď na nič iné si diváci po rokoch nespomenú, tak na fascinujúcu Pam Grier určite. ()

PetrPan

Mnoho dějových kliček a zákrutů a na konci nečekejte žádné rozuzlení. Přistoupíte-li tak jako já na tuto hru, bude vás to bavit. Kdo má rád happyendy nebo finálová zadostiučinění tak ruce pryč, tohle je prostě sakra reálnej pohled na život v jedný špinavý čtvrti. ()

Rocky62

Další bolestivé zklamání, které budu rozdýchávat asi dlouho. Sympatické období, skvělý námět a skvělý hlavní herec a výsledek? Skvělá sračka, kterou doporučím svému dědovi, až nebude moci usnout. Pokud by tahle nuda s velkým N neobsahovala cca 3 cool scény, byl by to, i přes mou úctu k Newmanovi odpad jak vyšitej. Nezazlívám filmu, že chtěl pouze zobrazit chod každodenního amerického zločinu, i takové zpracování může být kulervoucím filmem, jenže když to režisér vše znázornil tak nevídaně nudnou formou, až se mi chtělo zvracet, tak se zkrátka nedá nic dělat. Kvůli počinům, jako je tento by se měl vytvořit na csfd i žebříček nejnudnějších filmů a je dost pravděpodobné, že Pevnost Apačů v Bronxu by figurovala možná mezi první dvacítkou. Proč bych tě měl zatýkat? Měl bych tě rovnou zastřelit, nasedni do auta, vypadni a cestou domu to napal do stromu. ()

dopitak

Třetinu hvězd si přidejte za práci Filmového studia Barrandov Dabing, r. 1983 a všechny vzpomínané pany Herce a Herečky. Klobouk dolů před dialogy Jiřího Křižana, protože podle anglických titulků, co na DVD mám, je 80 % dialogů vedených úplně jinak (slang, americký okecávání ničeho), takže jak on to dokázal přebásnit do "čtivého" jazyka, všechna čest. ()

Chrustyn

Nepříliš známý ale velice kvalitní film snažící se co nejreálněji ukázat život newyorských policajtů. Nejedná se tedy o žádnou akční jízdu ale o pomalý film zaměřující se hlavně na postavy a na jejich život. Paul Newman je jako vždy skvělý stejně jako atmosféra. ()

classic

Kto je to DANIEL PETRIE?Tento pre mňa doposiaľ neznámy rejža,ktorý si prizval na pomoc kameramana Johna Alcotta(môj obľúbený kameraman,pretože spolupracoval so Stanley Kubrickom) vytvárajú doslova REÁLNY OBRAZ do new yorskej štvrte BRONX,v ktorej sa prevažne nachádza rôzna skupina obyvateľov,dvaja policajti MURPHY a CORELLI sa musia každý deň pozerať na kriminálnikov,štetky,pasákov,drogovo závislých,s ktorými sú v každodennom strese,a tak Murphy sa musí trošku odreagovať pri jeho novej frajerke,zdravotnej sestre ISABELLE(Mladá RACHEL TICOTIN mi pripomínala EVU MENDES,sympatická herečka,ktorej táto postava mala jednu chybičku krásy,ktorú nebudem prezrádzať,aby som nevyzradil POINTU). Ešte je tu jedna babenka PAM GRIER ako Charlotte,miestna kur.ička,ktorá sa zameriava na ŽILETKU,s ktorou naháňa hrôzu policajtom... Nespomenul som postavu Murphyho,t.j PAUL NEWMAN je ako obyčajne fantastický,nevidím výraznejšie chyby,jeho výkon je proste zásadný v tom,ako ja ho vidím,t.j obyčajný chlapík,policajt,ktorý dbá na zákon a poriadok,drží sa pravdy a spravodlivosti,niektorí kolegovia s tým budú mať problém... Inak takto nejak to môže v Bronxe fungovať,nebol som tam a po pravde,asi by som sa tam bál ísť,New York:To nie je len noblesný bohatý Manhattan,ale aj jeho štvrte,ako sú BROOKLYN,či QUEENS,ktoré ponúkajú oveľa viac zážitkov. ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA (Trikrát s ... Paul Newman): ČST 1 = 15.10.1985 + R: ČST 1 = 16.1.1987, réžia českého znenia = MARIE FRONKOVÁ (ÚPF) - Vzhľadom na to, že kultová hláška "PUSŤTE BRATRY DOMÚ!" sa u nás používa dodnes, je jasné, že táto sonda do života radových NY policajtov v 80-tych rokoch v ČSSR naozaj zarezonovala. A po včerajšej repríze (a s pôvodným českým dabingom) na JOJ, možem povedať, že nestratila nič zo svojej sociálnokritickej naliehavosti. (7.4.2009) ()

Listeroman

Fort Apache hodně věrohodně zachycuje dobu a notorickou atmosféru v Bronxu v 70. letech. Příběh se částečně podobá Serpicovi (1973) a působí trochu jako protipól k Příběhu z Bronxu (1993). To zlé, na čem De Niro paradoxně našel dobro, je zde vyjeveno hodně naturalisticky. Je to příběh obyčejného poldy, který ovšem nepůsobí jako žádný hrdina. John Murphy naopak zapadá do špínou prolezlé společnosti, kterou ovládá drogová mafie. ()

Caszidy

Zajímavá kriminálka o policejní práci v opravdu neutěšené sociální situaci Bronxu let minulých. John Murphy(Paul Newman) trousí sarkastické hlášky jednu za druhou a váhá mezi rezigancí, nebo pokračováním "boje s větrnými mlýny". Poměrně netradiční je i konstrukce jednotlivých příběhových linek. ()

Padme_Anakin

Drsná kriminálka z Bronxu, kde existuje jen jedno bezpečné místo.. Když jsem viděla tento snímek poprvé, dost se mnou zamával, druhé kouknutí mi sedlo podstatně lépe.. Pam Grierová je nezapomenutelná, tu její fetlou šlápotu s žiletkou jsem si pamatovala dokonale a zahrála to bravurně, sympaťák Paul Newman jako obyčejný a poctivý polda báječný, no a nahlédnutí do téhle čtvrti je opravdu nepříjemné (násilí, drogy, prostituce, zloději, pomatenci), tam bych nechtěla být ani den.. ()

NinonL

Policejní okrsek ve zločinecké díře spolu s příběhy jednotlivých policajtů. Nejlepším a nejcharakternějším se zdá velmi šarmantní Paul Newman. Ale nakonec ani ten není bez chyb. Dobrá klasika, krimoška, jaké se dnes už netočí, ale jakých bylo v 70./80. letech hodně. ()