Paul Newman v hlavní roli slušného policajta, jenž hlídkuje ve čtvrti zdecimované drogami, násilím a gangy. Tahle část města je na mapách známá jako Bronx, ovšem její obyvatelé jí říkají Pevnost Apačů. Newman se snaží udržet podstatu své lidskosti a nakládat i s těmi největšími chudáky důstojně. Snaží se také přesvědčit své nadřízené, že slepá brutalita rozhodně není odpovědí, avšak marně. Když je svědkem, jak jeho kolega Danny Aiello chladnokrevně zavraždí podezřelého, je Newmanovi doporučeno, aby na celou záležitost zapomněl. On však odmítne a stane se tak pro své kolegy "persona non grata". Ed Asner si po boku Newmana zahrál kapitána, který už dávno vzdal jakékoli zacházení v rukavičkách a svou práci považuje za nutné zlo. A nechybí ani láska, Newmanovou vyvolenou je tentokrát Rachel Ticotin. (HBO GO)

Pitryx

Slušný film, ale scény mimo policejní službu jsou zbytečně dlouhé a nudné. Dobří herci, pár zajímavých okamžiků. Nedělal bych z tohoto filmu zase kór nějakou vědu či umění. 20120817 11941/12331 ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,7/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 86%, Audience Score - 66% | FDb.cz - 82,7% | Velmi dobrá klasická kriminálka s tradičně výborným sympaťákem Newmanem, která dobově ukazuje špínu a život v chudinském a zavšiveném Bronxu. Možná by neškodilo trochu prostříhat a film zkrátit o několik zbytečných scén, přesto se v době vzniku bezpochyby jednalo o odvážný a nadčasový filmík. No a úplný závěr, kdy nastane "zvrat" a poté se kamera zastaví - to bylo tehdy v módě a my to tuze rádi :) 75% ()

Pete

Nemůžu si pomoct, ale klasika to úplně není, i když k tomu má blízko, a určitě nastavuje zrcadlo. Slabší stránka je tentokrát fádní režie plná hluchých míst. Scénář se skvělými dialogy, který na nit kolem postav policistů navléká jednu civilní příhodu za druhou, je naopak výborný. Prostředí Bronxu 70.let se povedlo, ústřední morální dilema funguje, a samotného Newmana netřeba komantovat - je vždycky radost vidět tuhle legendu v akci. ()

JosefTomas

Krutý a realistický pohled do míst, kde zákony a morálka nejdou dohromady a kde Newman exceluje svým pohledem zhrzeného policajta, co toho má hodně za sebou. Dlouho jsem tento film ignoroval a po dnešním shlédnutí se za to stydím. Tohle jsem měl vidět už dávno, protože takhle kvalitní řemeslo se jen tak nevidí. ()

donnovann

Dokonale vykreslená atmosféra New Yorku na přelomu 70 a 80 let. Film nemá nikterak zásadní příběh, za to má vynikajícího herce v hlavní roli. Filmů kde hraje Paul Newman jsem zatím moc neviděl ale zatím se mi ve všech zatraceně líbil. Pan herec. ()

reypal

Tak tohle je kultovní záležitost, i když asi jen pro ty, co vyrůstali v 80.letech jako já. Tehdy se drazí soudruzi zřejmě rozhodli “nastavit zrcadlo prohnilé kapitalistické společnosti“ a ukázat veškerou špínu, korupci a zločinnost obřích rozměrů made in USA s jasným cílem: vystrašit nebohého socialistického člověka natolik, aby ho přešli roupy “vycestovat“ a vážil si bezpečí a klidu našeho lidově-demokratického zřízení. Jinak si nedovedu vysvětlit jeho odvysílání v tehdejší televizi a nutno podotknout, že alespoň mě, dítko do této doby šokované max. smrtí Vinetua :( se jim ohromit podařilo. A nejenom mě, jak hned druhý den vyplynulo z nekonečných diskusí se spolužáky. Nešťastníkům, kteří ho nemohli sledovat jsme museli donekonečna vyprávět o prostitutce s břitvou, o chlápkovi, co pořád utíkal v letecké kukle, o drsnejch poldech co nejdou pro ránu (pěstí nebo z pistole) nikdy daleko - prostě byli jsme okouzleni, skutečně jsme objevili AMERIKU ! Proto tento film pro mě zůstane tou nejlepší kriminálkou všech dob a společně s hojně užívanou hláškou : PUSŤTE BRATRY DOMŮ !! PUSŤTE BRATRY DOMŮ !! na něj nikdy nezapomenu, ovšem s podmínkou, že už ho nikdy neuvidím, protože to " kouzlo POPRVÉ" by bylo nenávratně pryč.. ()

worm14

Určitě stojí za to vidět, protože něco takového se dneska už nevidí. Syrovost, toje typický rys tohodle filmu. Když vydíte začátek, myslíte si že jsou to záběry z nějakého špinavého velkoměsta v Bangladéši, a pak v dálce nad horizontem z odpadků a trosek vidíte dvojčata. Je vám jasné, že jste v Bronxu... Ten kontrast je až šokující, a kdo film neviděl, nedokáže si to vůbec představit. Policejní práce je prezentovaná taky naprosto bez příkras. Viz scéna, kdy policisté zavraždí nevinného černocha na střeše. Stejně jako hláška "Měls mu to napálit do zad a říct, že měl nůž." Rozdíl mezi policisty a těmi druhými se v tomto filmu tak trochu stírá. Nemocniční personál, který hledá únik v heroinu je prezentován taky podobně. Dnes už bronx rozhodně nevipadá tak, jako v tomhle filmu. Když ale uvidíte tenhle film, tak se budete pak koukat na New York trochu jinak. Tenhle film totiž rozhodně není výstavní síní New Yorku a nikdy nebude... ()

psychohippo

Nuda? Kde, proboha? Že je to jen takový obyčejný skoro dokument o policajtech, životě v ghetu a lůze? No jo, that's live... "Pusťte bratry domů!" byl i mým bojovým pokřikem při zákrocích VB na bigbítových akcích před rokem 89 a už jen za to tomu filmu děkuju... Nemluvě o žiletkové a automobilové scéně s lehkou děvou - Dvorana slávy kinematografie. ()

Palisander

Už zhruba v polovici filmu je jasné, že tento príbeh sa nemôže skončiť dobre. Čudný pocit, pozerať sa na ľudí, o ktorých som presvedčený, že ich v každom nasledujúcom zábere môžem vidieť naposledy. Našťastie sa autori nenechali zlákať na cestu totálnej deštrukcie. To filmu pridáva na realizme. A záver? Jednoducho, nech sa deje čo sa deje, život ide ďalej. Aj tak škoda tej sestričky. Mohla hrať v dvojke ;-). ()

calculus

Skvělý film. Naturalistická atmosféra v "ne zrovna reprezentativní" čtvrti New Yorku. Policajti, co si služební "rutinou" vydělávají na chleba a přitom také chtějí vyváznout se zdravou kůží. Výborný Paul Newman, i v tom neskutečném bordelu lidský. Jednu hvězdičku navíc dávám z nostalgie, takové filmy dnes už nikdo netočí. ()

Víteček

Celkem rozumím, proč tady má film ta vysoké hodnocení. V 83, kdy se tu film objevil, asi nic moc podobného nebylo a prakticky žádná normalizační tvorba se s tím nedá srovnat. Zároveň moc dobře chápu, proč se to ČSSR objevilo. Takovéto zobrazení "ráje západní civilizace" s absolutně zpustlým a bezútěšným zobrazením světa, působí jako vyrobené na objednávku pro pohlaváry východního bloku. Problém však je, že to ve skutečnosti není moc dobrý film. Je to v mnoha ohledech béčko, které není ani moc kvalitně natočené, ani nemá dostatečně dobře udělaný příběh. Český dabing pak přidává další ránu, protože dost tahá za uši a obzvlášť na začátku působí jak amatérský rychlodabing porna z přelomu 80. a 90. let. Zajímavé je, že v původní verzi byly zřejmě některé scény vystřižené, protože nyní, při sledování dabované verze na HBO, byly některé pasáže v původním znění bez dabingu. 45 %. ()

DonBraso

Nemůžu si pomoct, ale zas taková surovost z filmu přímo nečiší. Co musím říct, že jsem se i pousmál. Měl puštěno s českým dabingem, který je přímo luxusní. Taková ta klasika, kdy slyšíte i hlas u někoho jiného. Jen na HBO nevím jestli byla ta kompletní verze či ne. Ve scéně v autě, kdy na něj vyybafne Corelli začnou normálně mluvit úplně jiným hlasem, Murphy to stejný. Je to docela raritní verze. Film je rozdělený na novýho kapitána, kde se dějí čistky po ulicích, pak docela zbytečná romantika dvouch parťáků, pak ty drogy a to vyšetřování jde úplně na jinou kolej. Paul Newman super role, která mu fakt sedla. Bronx a plno nigga sedí, jen tu chybí to, co jsem malinko očekával a za co je snímek chválen. 75% ()

MartinReno

No musim sa priznat,ze moje ocakavania boli zrejme privysoke.Film je to znamy a nepochybne dejovo zaujimavy,akurat podaktore sceny mi prisli akesi serialove a Paul Newman akoby hral nejak nasilu.Mozno som ako pri jeho mnohych filmoch cakal zase nieco extra.Neviem...mam na ten film rozpacity nazor a urcite tomu nieco chybalo. ()

Marek_23

Tento filmový snímok zobrazuje každodenný život newyorských policajtov v štvrti Bronx. Títo strážcovia zákona sú vykreslení ako reálni ľudia bez super schopností. Policajti nie sú vybavení tou najmodernejšou technikou a laboratóriami, ktoré dokážu v minúte zistiť všetko z ničoho, ale film zobrazuje reálne problémy každodenného života v policajnom zbore, ktoré sa vo výbuchoch všetkých vizuálnych efektov moderných krimi filmov akosi strácajú. Ťažisko deja je postavené na boji hlavného hrdinu s vlastným svedomím, ktorý chce byť lojálny k svojim kolegom no zároveň vie, že nemôže nechať behať na slobode vrahov, ktorí sa skrývajú za policajný odznak. Film ponúka možno všedný, ale pútavo spracovaný príbeh s dobrými hereckými výkonmi na čele s Paulom Newmanom. ()

milhouse86

Drsná kriminálka zo starej školy v štýle sedemdesiatych rokov. Filmu síce chýba akási hlavná dejová línia či zápletka, ide vlastne len o niekoľko nie až tak súvisiacich epizódiek, z ktorých niektoré ostanú neuzavreté. Väčšina tých epizódiek je ale vynikajúca a film ani na chvíľu nestráca gule. ()