Paul Newman v hlavní roli slušného policajta, jenž hlídkuje ve čtvrti zdecimované drogami, násilím a gangy. Tahle část města je na mapách známá jako Bronx, ovšem její obyvatelé jí říkají Pevnost Apačů. Newman se snaží udržet podstatu své lidskosti a nakládat i s těmi největšími chudáky důstojně. Snaží se také přesvědčit své nadřízené, že slepá brutalita rozhodně není odpovědí, avšak marně. Když je svědkem, jak jeho kolega Danny Aiello chladnokrevně zavraždí podezřelého, je Newmanovi doporučeno, aby na celou záležitost zapomněl. On však odmítne a stane se tak pro své kolegy "persona non grata". Ed Asner si po boku Newmana zahrál kapitána, který už dávno vzdal jakékoli zacházení v rukavičkách a svou práci považuje za nutné zlo. A nechybí ani láska, Newmanovou vyvolenou je tentokrát Rachel Ticotin. (HBO GO)

Puchyr

Život policajtů v té nejhoší městké čtvrti na týhle plenetě a možná i vesmíru. Zoufalé činy zoufalých policistů,,, zoufalé činy zoufalých zločinců,,Už jenom Newman tahá film vysoko. Jsou to vlastně takové ""Historky z podsvětí + policejních prostředí"" Příběhy lidí, které se navzájem slepí. " A PUSTĚ BRATRY DOMŮ" Kalsika 80. let.... ()

Vindemiatrix

Smutně vtipné a špinavě poctivé výjevy policejní rutiny a sociálního prostředí Bronxu osmdesátých let. Zpočátku se film tváří jako sled volně propojených epizod, které stereotyp života ve specifické čtvrti zachycují v tak všedních polohách, že začnou působit skutečně stereotypně a trochu nudit. V posledních dvaceti minutách se ale ukáže, že dosavadní děj nebyl zas tak namátkový, jak se zprvu zdálo. Dospěje ke koncentrovanému závěru, v němž vrcholí pocity zmaru a osudové ironie, aniž to kupodivu uzavírá cestu k pozitivnímu vyznění. Zajímavý, drsně optimistický snímek. ()

Xawerius

Blbá doba, blbý místo, blbý události a přes to nad míru sympatický film. Paul Newman je v něm parádně uvěřitelný a já si díky němu film užil. Užil jsem si to jako film, který zachycuje všechny aspekty života policajta a příběh ve stylu akčních filmů s polišema dneska. ()

frantisekly

Berúc do úvahy prostredie, film by mal byť smutný a ponurý, hlavní hrdinovia otrávení – skrátka mala by to byť dráma na entú. Ale nie je. Tak Murphy, ako aj Conally a Isabelle sa dosť často usmievajú. Úprimne usmievajú. Medzi narkomanmi, pasákmi, štetkami, vrahmi a bláznami všetkého možného druhu. Lebo - ešte stále existuje Pevnosť Apačov v Bronxe, veľká policajná stanica. Kde sa na lavičkách rozprávajú dospelí a pomedzi policajtov sa naháňajú deti. Ako povedal strážmajster s jarmulkou, iba tam sa cítia bezpečne. ()

Duston_Movie

Prvý film, ktorý som so žánru blaxploitation videl ma veľmi oslovil. Prostredie Bronxu ma vždy priťahovalo a celý film vyznieva extrémne autenticky. Veľmi zaujímavé každodenné situácie policajtov Na tomto filme nenájdem nič, čo by sa mi nepáčilo. Jeden z najlepších policajných filmov, aký som videl. ()

Ganka

Paul Newman podává jako vždy skvělý výkon. Snímek se zajímavým příběhem, patrně inspiroval desítky dalších filmů. Příjemná podívaná. ()

Sejkorka

Kdysi jsem to viděl v kíně. Pamatuju na černou prostitutku, která měla v puse žiletku a tou vždycky někoho řízla. Jinak asi standard, drogy, krimi, prostě Bronx. PODRUHÉ 4-2-24 (magické datum, dnes má narozeniny moje starší dcera) návrat ke klasice skrzevá Pam Grier (Jackie Brown), která zde hraje onu "hadí ženu", zavražděnou vražedkyni dvou policajtů - nováčků z úvodu filmu. Též je jasné, že nikdo neobjasní pravý důvod předávkování Isabelle, sestřičky, do které se hlavní hrdina (Morgan ?) zamiluje. Zrovna tak není jasné, zda myslí ukončení své policajtské kariéry váženě. Paul Newman v hlavní roli slušného policajta, jenž hlídkuje ve čtvrti zdecimované drogami, násilím a gangy. Tahle část města je na mapách známá jako Bronx, ovšem její obyvatelé jí říkají Pevnost Apačů. ()

horskejvlk

Drsná kriminálka z sociálně vyloučeného Bronxu, lahůdka pro koupi v době ČSSR aby  ukázala dekadentní západní systém. Film je dobrou ukázkou charakteru policistů kteří hájí principiálně zákon nad chaosem. To soudruzi neviděli jen tu mravní a kriminální anarchii. Paul Newman hraje poldu s přehledem, jen jsem nepochopil chybu českého znění, kdy Munzara v pár záběrech vystřídá společně s Trávníčkem někdo jiný, asi se do filmu vrátili původní záběry ()