Snímka Shrek 2 posiela Shreka, Oslíka a princeznú Fionu za novými dobrodružstvami, v sprievode zábavných rozprávkových bytostí. Shrek, po boji s dračicou, ktorej z tlamy šľahali plamene, a zlým lordom Farquaadom, nad ktorým v súboji vyhral ruku princeznej Fiony, teraz čelí najhoršiemu nepriateľovi zo všetkých – Fioniným príbuzným. Shrek a princezná Fiona sa vracajú zo svadobnej cesty domov a tam nachádzajú pozvanie na návštevu Fioniných rodičov – kráľa Harolda a kráľovnej Lillian, ktorí panujú v Kráľovstve za siedmimi horami. Mladomanželia sa rozhodnú ich navštíviť a odchádzajú spolu s verným Oslíkom. Všetci obyvatelia kráľovstva v napätí a s radosťou v srdci očakávajú návrat princeznej a jej rodičia sú zvedaví na svoju dcéru a jej princa, ktorého privedie. Lenže nikto ich neupozornil na to, aký vzhľad má ich nový zať, ani na to, ako sa, povedzme, zmenila ich dcéra... Priam k nepoznaniu! Shrek a Fiona netušia, že svojou svadbou zmarili veľkolepé rodičovské plány, ktoré sa týkali dcérinej budúcnosti. Teraz musí kráľ získať podporu mocnej rozprávkovej Víly Kmotričky, princa zvaného Krasoň a slávneho zabijaka zlobrov Kocúra v čižmách, aby sa mohla naplniť očakávaná fráza „a žili spolu šťastne až do smrti“. (TV JOJ)

rublik05

Druhý Shrek je opět plný naprosto exkluzivního humoru a vtipných hlášek, které jsou díky povedenému českému dabingu naprosto geniální. Uvolněná atmosféra, nádherná animace, sympatické postavy, vše se tvůrcům opět povedlo na jedničku. Moc se mi líbil i mírně parodický nádech, různé narážky a kousavé poznámky. Shrekovi nemám prakticky co vytknout, dvojka mě vždy pobaví stejně tak dobře, jako jednička. Velká škoda, že ostatní pokračování už za moc nestojí. 10/10. ()

Nix

Tak jako se slibuje u pokračování, pořád je to zábavná jízda zlobra, který se může chlubit skvělými postavami a zpracováním. Já se pořád zasmál a bavil. ()

aik

Skvelé pokračování skvělého prvního dílu. Opravdu jedno z mála pokračování, které neztrácí kvalitu a možná ji i trochu přidává. Už se těším na SHREKA 3 a 4. (To jsem raději neměl psát :-( ) ()

KillerZeli

Super, bomba, jupiiiiii . .. .. . . . Shrek 1 me prilis nechytla a tak jsem na dvojku skoro ani nesel.... Jeste ze me kamosi premluvili - jeste ted se smeju . . . BOMBA ()

Wolf

Mě se pokračovaní této skvělé komedie líbilo víc, než první díl, bylo v něm víc humoru a i když jsem se na něj díval po třetí téměř celý film jsem se smál, ani na chvíli jsem nezaváhal při rozdávání hvězdiček a dostává ode mě zasloužených 5* ()

SharpChick

Všechno sqělé z jedničky se ještě o stupeň zvedlo nahoru... Navíc jeden z mála animáku, který si rozhodně víc užijí ti starší, než childrenové - a tohle já prostě musím ocenit... 99% ()

DjMetal

Prva cast bola lepsia,ale tato druha tiez nema chybu, aj tak ma bolela sanka od smiechu ked som to dopozeral. Oslik zase boduje. Cakal som na to ako male decko,kym to vyjde a nesklamalo ma to....Som zvedavy na dalsie pokracovanie. ()

sornilka

Přiznávám, že jako u každého pokračování, jsem počítala stím, že druhý díl již nebude tak dobrý.¨Ale k mému milému překvapení se tak nestalo :o)...i dvojka je prostě výborná :o))) ()

Alojs

Něco mezi 3* a 4*. Jak tady padlo už nesčetněkrát - není to už ono. Chybí tomu nejen "ono poprvé", ale všeobecně svěžejší přístup. Dvojka jako taková však stále obstává, aniž by si divák říkal: "A stačilo." Jiné je to s trojkou. Čeho si však na Shrekovi cením - dějově se příliš neopakuje. ()

Ogrb

Pro mě o dost lepší než vychvalovaná jednička. Ta nebyla špatná, ale ten nával parádních gagů ve dvojce a ještě navíc kocor v botách (kam se hrabe osel) mě totálně odrovnal. Rozhodně jeden z nejlepších animáků. 9/10 ()

MRPitivier

Rád jsem viděl Shreka, byl to něco nového, hezkého, krasně animovaného, vtipného! Tento díl nic nového nepřinesl a ani neubral, drží se v předem nalinkovaných kolejí prvního díly! Jsou tu pořád ty samé postavičky, akorát jiný příběh! Znovu se pobavíte! Ale jak už jsem psal, nejsem milovník Shreka! Určitě neurazí jako pokračování některých jiných snímků! ()

movemat

Najlepšia časť zo série Shrek. Výborný príbeh a dej filmu. Častejší a oveľa lepší humor a to najmä v hláškach. Tiež veľmi dobre zmáknutá posledná 20-minútovka, no hlavne, môj najobľúbenejší, neohrozený, odvážny a nebojácny španielsky bandita, kocúr v čižmách. ()

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

27.02.2019

Režisér Bob Persichetti má za sebou dobrý týden. V neděli jeho snímek Spider-Man: Paralelní světy vyhrál Oscara za nejlepší animovaný film, a dnes se upsal režii další lukrativní značky – tentokrát… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz