Snímka Shrek 2 posiela Shreka, Oslíka a princeznú Fionu za novými dobrodružstvami, v sprievode zábavných rozprávkových bytostí. Shrek, po boji s dračicou, ktorej z tlamy šľahali plamene, a zlým lordom Farquaadom, nad ktorým v súboji vyhral ruku princeznej Fiony, teraz čelí najhoršiemu nepriateľovi zo všetkých – Fioniným príbuzným. Shrek a princezná Fiona sa vracajú zo svadobnej cesty domov a tam nachádzajú pozvanie na návštevu Fioniných rodičov – kráľa Harolda a kráľovnej Lillian, ktorí panujú v Kráľovstve za siedmimi horami. Mladomanželia sa rozhodnú ich navštíviť a odchádzajú spolu s verným Oslíkom. Všetci obyvatelia kráľovstva v napätí a s radosťou v srdci očakávajú návrat princeznej a jej rodičia sú zvedaví na svoju dcéru a jej princa, ktorého privedie. Lenže nikto ich neupozornil na to, aký vzhľad má ich nový zať, ani na to, ako sa, povedzme, zmenila ich dcéra... Priam k nepoznaniu! Shrek a Fiona netušia, že svojou svadbou zmarili veľkolepé rodičovské plány, ktoré sa týkali dcérinej budúcnosti. Teraz musí kráľ získať podporu mocnej rozprávkovej Víly Kmotričky, princa zvaného Krasoň a slávneho zabijaka zlobrov Kocúra v čižmách, aby sa mohla naplniť očakávaná fráza „a žili spolu šťastne až do smrti“. (TV JOJ)

jasanka

První díl dokonalý, dvojka na něj nemá. Ale i tak nadprůměrný animák, opět sympatické postavičky, jak staré známé, tak zbrusu nové. ()

CiPR

Nářez, nic jiného se na to asi říct nedá. Shrek pokračuje a je to furt ta samá zábava, jako u prvního dílu. Oslík se stává hlavním tahounem filmu. Vtipné paáže, excelentní doplnění hudby do určitých scén, kdy přesně zapadne do dané scénky. Tento film byl trhákem roku 2004, a i dnes se na něj každý rád podívá, aby se opět pobavil u tohoto filmu v krušných časech. 92%. ()

gumbo

Film se už utápí v hromadách klišé a příběh je příliš zmatený. Také už tam není moc pohádkovosti - pohádkové království jako Hollywood - hrozná představa. Kdyby to nebyl Shrek, tak to možná dopadne hůř. - 60% , doufám, že trojka bude bližší jedničce než dvojce ()

Amplifier

Bývá to pravidlem že druhé pokračování bývá často už pouze odvar, ale u Shreka tomu tak určitě není zase výborná rodinná komedie se skvělým dějem a výborným kocourem v botách(Antonio Banderas) ()

Adm.Nelson

Ešte lepšie ako jednotka, ak by som mal vypichnúť aspoň tri najlepšie gagy, tak spomeniem odkaz na Votrelca, Pinocchiovo zatĺkanie že nenosí dámske gaťky a chytenie Shreka, oslíka (teda už krásneho bieleho tátoša) a kocúra políciou, to bol neskutočný nárez pre moju bránicu:) 9/10 ()

optimus0s

Ani ve snu by mě nenapadlo, že se ve shrekově světě najde další skvělý, mluvící zvíře. Kocour v botách je ještě lepší než oslík, a i příběch je lepší než první díl. ()

Wargoo

Málo kedy sa stane, že pokračovanie je minimálne rovnako dobré ako prvý diel. U rozprávok si dovolím tvrdiť, že to platí duplom... Ale Shrek je svetlá výnimka, ktorá nás rozosmeje asi toľko krát ako jednotka... Kultová a legendárna - taká sa dá dať vlastnosť Shrekovi, ako jednému z naj anim. rozprávok. 5***** a 81,033% ()

merigieren

První film který mě dokázal uspat, že jsem se probudil až po jeho konci. Zároveň se to stalo někdy kolem 20:??, takže jde vlastně o zázrak :-) Je to jedna velká opičárna dělající si srandu z mnoha filmů a měst, prostě všeho z čeho to jde. Občas to proloží nějakou písní, díky níž film dostane spád, jakoby šlo o videoklip. Ty odkazy jinam mě nerozesmály, spíš odpoutávaly mou pozornost od samotného filmu. Smích byl vyvolán jen jednou, a to nárazem holuba do zdi. ()

SidneyP

Bude to vypadat dost hloupě, když tu nenapíšu nějaký dlouhý názor, ale místo toho řeknu, že to bylo prostě perfektní? 90%. ()

char_t

Děti to možná nedocení, ale dospělce neustálé narážky na popkulturu a holywoodský styl rozhodně potěší. Tahle dvojka je jen o chloupek horší než jednička, objevují se první hluchá místa, ale pořád to ještě na pět z pěti stačí. S odřenýma ušima. ()

Hapretor

Tenhle zelenej tlusťoch mi už začíná lízt krkem! To nestačila ta jednička? Ta byla ok. Ale oni to musej vždycky natáhnout, ždímat prachy a tím zmrvit! ()

Heroine

Tak dvojka mi přijde ještě lepší než první díl. Je tu víc postav, víc konkrétních citací, víc prostoru pro některé postavičky, a skoro i víc humoru samotného. Některé vtipy tu považuji za zcela geniální. Shrek je zábava pro malé děti i pro úplně dospělé. Je to prostě sranda, ale je to i skutečný příběh o někom, kdo je tak trochu jiný než ostatní. ()

Fawkes

Shrek 2 předvedl příklad toho, že ve fantazii se meze nekladou. Druhé pokračování o zeleném zlobrovi a princezne Fioně se mi líbil snad ještě víc, než první díl. Ikdyž ten je nepostradatelný, jelikož děj na sebe navazuje. Určitě se zde najde mnohem víc scén, které mi zůstanou v hlavě dlouho, ale nemá cenu je tu rozepisovat, to se prostě musí vidět. Závěr filmu je podpořen bezva hudbou, která dodává filmu dynamiku. Samá chvála směřuje opět k hudebnímu doprovodu, ztvárnění animací a samozřejmě výřečnému oslíkovi, který Shreka povznáší nahoru a dělá tak celý film zábavným. Ikdyž oslíkovi tentokrát konkuroval kocour v botách, který mi se svou šavličkou připomínal narniového Ripčípa. Dobře vybrali Aleše Procházku v českém znění. Užil jsem si to a na řadě je Shrek třetí. (94%) ()

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

27.02.2019

Režisér Bob Persichetti má za sebou dobrý týden. V neděli jeho snímek Spider-Man: Paralelní světy vyhrál Oscara za nejlepší animovaný film, a dnes se upsal režii další lukrativní značky – tentokrát… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz