Chaplin filmovým hercom

• Česko Chaplin filmovým hercem (viac)

Chaplin sa ocitá pri natáčaní filmu. Keď sa snaží pomôcť herečke, prerušuje tým natáčanie. Groteska s jednoduchou dejovou líniou, v ktorej Chaplin vyvolá zmätok a chaos, do ktorého sa zapoja všetci zúčastnení. (Diazbros)

tomtomtoma

Upraveno v říjnu 2019. Jeho nová práce je prvním filmem Charlieho Chaplina pro studio Essanay. Finanční výtěžek bývá v mladším věku upřednostňovanou prioritou, byť díky tomu získal i mnohem větší příděl umělecké svobody. Jeho nová práce potěší svým neuctivým sarkasmem vlastní profesi i k minulému zaměstnavateli, ale stimulující prostředky humoru zde stále vychází ze sadistického násilí a brutální destrukce. Kromě Charlieho upoutá pozornost neúspěšný a Charliem systematicky týraný neúspěšný uchazeč o herecké místo (Ben Turpin), hlavní ženská filmová hvězda (Charlotte Mineau), starý nahluchlý vedoucí studia (Robert Bolder), vznětlivě poskakující režisér (Charles J. Stine), Charliem mučený kulisák a tesař (Arthur W. Bates), či natáčející kameraman (Jess Robbins). Jeho nová práce aneb Chaplin filmovým hercem je dějovým příslibem do budoucnosti, ale setrvává nesměle v poloze zuřivosti cirkusového klauna. ()

D.Moore

Charlie Chaplin ničí filmování a filmaře. Na můj vkus by to mohl dělat lépe nebo alespoň v kratší době, ale několik dobrých momentů (včetně zběsilého pobíhání na závěr) mu neupřu. ()

eraserhead666

Tohle je takové nudné a jaksi bez nápadu. Chaplin párkrát zaperlí (ale jenom párkrát) a tím to všechno hasne. Na nízkou frekvenci humorných scének je to až moc dlouhé. ()

Ilicka

První Chaplin u Essanay, opět opakuju, že se s raným Chaplinem moc nemusíme. Ačkoli malé plus uznávám za prostředí, ve kterém se groteska odehrává. ()

Sandiego

Rané chaplinovské filmy mají dost zásadní problém s rytmem, kadencí a nepříliš velkou škálou gagů, nezřízenou improvizací, která kašle na sevřenější strukturu a pohyb zápletky vpřed. Chaplin filmovým hercem se tak rozpadá do řady izolovaných situací bez výraznější spojovací linky a ani nevede k uspokojivé pointě. Přesto Chaplinův posun k typu potrhlého a vlezlého nešiky nabízí přeci jen přijatelnější zábavu než jeho ryze negativní poloha agresivního a samolibého houmlesák, kterého se za žádnou cenu nelze zbavit. ()

mortak

Jak nazvat první grotesku u Essanay? Charlie má novou práci a vnáší i jako herec, i jako tesař chaos do chodu studia. Bohužel jde spíše o improvizaci inspirovanou prostředím - Charlie jde skladiště, najde sifon, postříká šéfa a pak láhev zase vrátí na místo. Jediné, co tuto grotesku odlišuje od záplavy tehdejších fackovaček (slapstick comedies), je scéna, ve které Chaplin paroduje filmové vyznání lásky. A taky otázka zoufalého šéfa odhalující podstatu komika: To musíte všechnu práci zkazit? ()

filmmovier

Jedna z těch slabších Chaplinových grotesek, ale rozhodně ne špatná, ba právě naopak, pořád je ohromně vysoko. Chaplin pořád zakopává, boří kulisy, naráží do ostatních... je to fajn, ale ne tolik jako v jiných groteskách s podobným schématem. Nejlepší byl začátek, ke konci už to jelo trochu na setrvačnost... I tak ale pořád super zábava, která je skvělá i dnes. 70%. ()

pursulus

První kroky Ch. Chaplina.¬         Rok 1914 byl úvodním rokem Chaplinovy tvorby filmové. Na třicet pět krátko- případně středometrážních grotesek plus jeden dlouhometrážní snímek ve směs postrádaly větší kvalitu, žertéřství rovnalo se sotva tak jednomu a půl míčku artisty, místy bylo až rozpačitě trapné. Je zřejmé, že společnost "Keystone Studios", s níž měl Chaplin uzavřenu roční smlouvu, si spíš než na kvalitu potrpěla na množství.¬                 Podobně tomu bylo i následujícího roku a počátkem roku 1916, kdy Chaplin pod hollywoodskou společností "Essaney" natočil svých dalších patnáct krátko- příp. středometrážních snímků. Ač v té době už znám a oblíben natolik, že mohl diktovati podmínky producentům a vybírati z nich, nebyla úroveň Ch. snímků ve směs vysoká, ze jména hledíme-li na ně nedobovýma očima.¬                 Není však třeba odsunouti tyto první filmové krůčky a kroky někam do zapomnění, svou kvalitou spolu s vkusností se vyrovnají řadě nynějších zábavných pořadů tak jistě, jako že Ch. Chaplin natočil později taková díla jako "Moderní doba" či "Diktátor".¬                 [Zdroje: 1. Wikipedie, English (en.wikipedia.org/). 2. Filmová databáze IMDb (imdb.com/)] ()

Autogram

Predbiehať pri čakaní sa nesmie, nikto to nemá rád, a Chaplin si to len tak nenechá, to je tá lepšia úvodná časť. Pri filmovom natáčaní je to už menej zábavné, dobré fóry sa objavujú len sporadicky. Hoci s jednoduchým príbehom, je to trochu slabšia chaplinovka. ()

Sdoom

Je vidět, že se jedná o ranou Chaplinovu tvorbu, kde ještě hledal, jak zaujmout publikum. V tehdejší době to asi bylo super, nicméně tenhle kraťas už dnes bohužel dost zestárnul. Není tam žádný obsah, přesah, jen sled gagů, kde ty alespoň trochu povedené spočítám na prstech jedné ruky. (Blu-ray, orig.) ()

Arkanoid

Charlie Chaplin tentokrát rozosmieva pri práci vo filmovom štúdiu. Pri bitkách a nehodách v tejto groteske sú použité dosť brutálne spôsoby, či už ide o pílenie zadku alebo báchanie kladivom po hlave. Pri hraní kociek atmosféra vtipnosti trochu opadá, inak ide o výborný zážitok kvality, na akú je divák u Charlieho zvyknutý. ()

duddek

Žádný zázrak to (ani s ohledem na rok vzniku) podle mě není. Zasmál jsem se jen jednou – to když se Chaplin s pilou v ruce postavil k tomu prknu. :) A co mě ještě zaujalo, je ten cantonovský kop ve stylu kung-fu ze závěrečné bitky. Jinak spíš nuda... ()

Rozjimatel

"You are hired."     Krátka groteska z druhého Chaplinoveho obdobia (v štúdiu Essanay), ktorá upúta zaujímavou zápletkou s uchádzaním sa o prácu vo filmovom štúdiu. Charlie síce uspeje a získa vytúženú prácu, lenže potom funguje ako rušivý element (ustavične narúša filmovanie) a pri akejkoľvek zverenej úlohe pobabre, čo len môže. Škuľavý Ben Turpin je ešte väčší chumaj, akým bol Chaplin na začiatku svojej kariéry v štúdiu Keystone a to už je čo povedať (snaha spraviť z týchto dvoch dvojicu proste nemohla byť úspešná). Vtipnosť snímky dosť kolíše. Skôr nevtipné mi pripadajú všetky tie šarvátky medzi Charliem a Benom (okrem úvodnej bitky, kto z nich sa prvý dostane na konkurz), či scéna s kockami, na druhej strane vydarené sú viaceré gagy počas nakrúcania, ako sú problémy s mečmi (najvtipnejšia scéna je zrejme tá, v ktorej sa konečne podarí Charliemu vložiť sa do role, až napokon povalí stĺp). Videná verzia s výbornou klavírnou hudbou Erica Jamesa (1999).     "He's driving me mad!" ()

fantomas19

His New Job - Charlie Chaplin hercom. Charlie Chaplin získava úlohu vo filme, konkurent (Ben Turpin) dostáva tiež šancu, Režisér si na "originalitu" nového herca nemôže sťažovať. ()

ostravak30

Film je zajímavý především několika momenty. V první řadě mě zaujalo, že v roce patnáct sahá Chaplin soše do rozkroku a chlápkovi na zadek. Také můžeme slavného komika vidět v kozácké uniformě. Jinak je to ale klasická přehlídka kopanců a pádů přesně ve stylu tehdejších let. Nic průlomového ani nic nadprůměrného. ()