Seminář

• Švédsko Konferensen (viac)

Nesourodá parta úředníků vyrazí na zdánlivě nevinný teambuilding, který jim ale trochu pokazí vzájemné neshody. A taky krvežíznivý zabiják. (Netflix)

cariada

Takové filmy mám rád kde nic nečekám a dostanu dobrou zábavu. Švédský horory moc často k vidění nejsou. Začátek nic moc, ale pak se to rozjede v pěkný slasher. Vraždy jsou nápaditý občas s nějakým tím humorem. Tady se mě líbí jak na to jde vrah chytře nejdříve to odnese personál hotelu a až pak hosté, na které je to permanentně zaměřené. Za mě opravdu palec nahoru. ()

POMO

Docela zábavná švédská komedie s ne moc líbivými, ale v zápletce dostatečně funkčními postavami. A s mordy, které - vzhledem k tomu že film nemá ani špetku hororové atmosféry - překvapí neúměrnou brutalitou. Chválím přístup, že film první masakry vedlejších postav neukazuje a dynamicky je prostříhává do veselých okamžiků party hlavních postav. Jejich likvidaci pak ukazuje detailněji, což vytváří alespoň nějaký koncept “slasher gradace”. A úplně poslední mord je vysloveně lahůdka. Za něj pevná třetí hvězda. ()

J*A*S*M

Dějově rozhodně nic objevného, jede to zcela nepřekvapivě podle šablony, co se identity a motivace záporáka, i vývoje vztahů mezi postavami týká. Ale škatulku "komediálního slasheru" to za mne naplňuje v podstatě dokonale. Nabízí se srovnání s "Totally Killer", který vyšel před týdnem, a z něj Seminář vychází jako "Totally Winner". Dostatečně prokreslené postavy a fajn chemie mezi nimi, vysoký bodycount a drsné a rozmanité vraždy. A potěšila mě i režijní kreativita, kdy vtip kolikrát nevychází jen z dialogů, ale třeba i ze záběrování nebo střihu. Je to prostě dobře udělané. Asi nejpříjemnější žánrové překvápko tohoto roku (pravda, letos jich moc nebylo). ()

Malarkey

Hodně umírněná verze slasher srandy. Jen s tím rozdílem, že třeba takový norský Dead Snow má o lán víc nápadů. Tady to byla z větší části spíš nuda. A sem tam nějakej ten masakr. Navíc ty lidi byli všichni na totální přesdržkovou. ()

Fr

„A TEĎ SE POJĎME BAVIT! STRÁVÍME SPOLU NĚJAKÝ ČAS A LÉPE SE POZNÁME. SPOJÍME PRÁCI A ZÁBAVU…“  Má to fajn tempo a začátek tou svojí „odlehčeností“ dost navnadí. Ta skupina je totiž taková … absurdní… Škoda, že tak, jako se stupňuje brutalita, se nestupňuje napětí. A že ubejvá i tý ironie. Ale na druhou stranu to fakt celkem odsejpá, páč vrahoun se s tím nesere a těm, co jde o kejhák, se dá i fandit.  /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Film vznikl podle stejnojmenné knihy, kterou v roce 2021 napsal Mats Strandberg. 2.) Thx za titule „Jakub Doležal“. ///                         PŘÍBĚH  ***  HUMOR  *  AKCE  **  NAPĚTÍ  * ()

LIVINGDEAD

Chybělo mi tam napětí. Jinak Teambuilding z práce nenávidím, veškeré pracovní povinné akce... A jet s takovými lidmi, jako byli ve filmu, tak bych je pozabíjel sám.. ()

EvilPhoEniX

Solidní Švédská vybíjená! Překvapení přišlo tam, kde se čekalo nejméně. O Konferenci jsem nevěděl téměř nic, takže jsem šel do filmu nepolíbený a musím říct, že po všech těch nudných a 100x viděných variací na Slasher konečně přišla satisfakce téměř po všech stránkách. Příběh pojednává o team buildingu ve švédských lesích, kde se to zkrátka zvrtne a čeká tam na ně nevítaný host. Oceňuji, že tu nemáme bandu teenagerů, ale normální dospělé lidi, už jen to je relativně vzácnost v žánru a díky tomu to na mě celé působilo dojmem, že by se to klidně mohlo stát. Je tu hromada postav na porážku ( takový bodycount jsem ve slasheru nezažil ani nepamatuji!!). Hodně se mi líbilo, že při tak velkém počtu lidí, je každá vražda originální, kreativní a zábavná ( opět klobouček dolů). Zabiják není nesmrtelný a dostává taky pěkně na frak, což je super. Líbilo se mi, že využívá prostředí ve svůj prospěch a vynalézavost se mu upřít nedá. Využije snad všechny možné myslitelné vražedné zbraně, což opět kvituji. Vraždy jsou krvavé i slušně brutální ( některé mohly být sice více, ale při tak velkém počtu se dá leccos odpustit) Vířivka se sekačkou za mne asi vede a takový šití hlavy bylo taky slušně nepříjemný!. Funguje tu také občasný černý humor, dialogy mezi postavami nejsou špatný a pochválit se musí i výborné řemeslo. Skvělá hudba, která dotváří napětí, parádní kamera a hodně zábavný Střih, který tomu všemu dává pěkný šmrnc. Nevím proč, ale trochu jsem při sledování zavzpomínal na mou oblíbenou Ledovou Smrt, která je také od Seveřanů a styl vraha i provedení vražd mi přišlo hodně podobné. Já vlastně nemám žádné výrazné výhrady, bavil jsem se skvěle ( Být to ještě větší masakr, tak jdu bez přemýšlení na plnéj). Místo v Top 10 seminář letos určitě nemine. 8/10. ()

tron

Trocha to pripomína Izoláciu Christophera Smitha. Gore zvládnuté na vysokej úrovni. Vrahova maska kuriózna. Medzi hercami to iskrí, majú medzi sebou dobrú interakciu a vtipné hlášky, ale samotné postavy sú nejeden raz pramálo sympatické, ba až nesympatické, či dokonca vyslovene „zlé“. ()

Marceloo

Kedysi som si na podobných hororoch ulietal a plieskal som im vysoké hodnotenia, ale tentokrát sa mi tvorcovia netrafili do vkusu. Je pravda, že snaha o kombináciu humoru a krvi im celkom vychádza, ale vôbec mi tu nesadli postavy a vlastne mi už v polovici bolo úplne jedno kto zomrie a kto je vlastne vrah, takže to ako slasher stratilo svoju podstatu. Mrzutá Final Girl tomu príliš nepomohla a nebyť záverečného oskalpovania, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani hoši z Bone Tomahawk, bolo by hodnotenie nižšie. ()

Gilmour93

Skandinávský teamdestroying mezi Chopinem a Dvořákem. Se samotným „rozvíjením dovedností“ není sebemenší problém (netušil jsem, jak srp v hlavě prospěje k přednesu Jednou budem dál), ale co je to platné, když interakce mezi kancelářskými krysami má spíše arsenový efekt. Fanoušci Fassbendera tuší, že vrahem je Frank Siiiidebottom..! ()

castor

Seveřanům thrillery jdou, o tom žádná. Pokud jde ale o horory, upřímně si žádný (a přitom samozřejmě ve velkém vznikly), který by mi utkvěl v paměti, nevybavuju. A tenhle úsměvný slasher se do téhle skupiny naneštěstí zařadí taky. Představuje se nám několik kolegů, kteří pořádají teambuilding v odlehlé, dosud nezkomercializované oblasti, kde se má zanedlouho jejich zásluhou stavět obchodní centrum. Docela dlouho trvá, než se něco semele, ale vůbec to nevadí. Je to totiž pestrá směsice, postavy jsou zajímavé, chemie mezi nimi také. Jenže někdo se zásahem do přírody tak úplně nesouhlasí… Vybíjená začíná, místy je neotřelá. Humor mám rád, ale tady (přitom jinde jo) mi prostě moc neseděl. Potěší vrahova maska, horší je to s jeho identitou. A s napětím. ()

*CARNIFEX*

Pohodovka ktorej sledovanie nijak extra neurazí ani nenadchne. Fakt sa dobre nato pozerá. Rehotať do popokuku sa síce nikto nebude, potoky krvi taktiež netečú, a tak môže byť tento seminár ideálnou voľbou pred spaním. Spokojnosť na hrane medzi 3-štyri. ()

Davies182

Zvláštní film - tolika postavám člověk přeje tu nejhorší smrt a vyloženě se těší, až na ně dojde řada. Z nějakého důvodu navíc všichni zúčastnění museli dostat stejné množství prostoru, i když bych rád upřednostnil jen některé (vlastně jednu). Ale i tak fajn "odpočinkový" krvák. [Netflix] ()

-bad-mad-wolf-

Utahaný, stokrát viděný slasher, který v první půli baví vtipným střihem a předzvěstí masakru, ale v té druhé se kompletně odkope ve své bezradnosti. Zejména poslední dvacetiminutovka vypadá jako něco, co už chtěli mít všichni za sebou (ale nikdo nevěděl, co tam vlastně nacpat). Jinak solidní majstrštryk s postavami. V mnoha jiných filmech je nesnášíte buď proto, že jsou svině (což je dobře), nebo proto, že jsou mizerně napsané (což je špatně). Tady máme mizerně napsané kretény a je bolestivě nesnesitelné jejich klišé zmrdství pozorovat. Škoda. Na poli pseudožánru "vybíjíme korporátní xindl" se už urodily lepší kousky. Druhá hvězda za viselce v ohňostroji a něco málo dalších vizuálních blbůstek. ()

darkrobyk

Vztahové drama šmrncnuté komedií v slasherovém kabátě ctí žánrová pravidla, na mě bylo ale zbytečně dlouhé. Nejzábavnější a nejlepší je poslední třetina, kdy už bojují o život všichni. Vrah je dle pravidel téměř nesmrtelný a přeživší postavu není těžké tipnout. Zda ale zařvou ostatní, to už odhadnout nelze. Vražd je dost, gore ovšem umírněné, a tak řadu chuťovek si musí divák jen domyslet. Že je teambuilding pěkná hovadina, ukázal už kdysi jeden z dílů Vraždy v Midsomeru. Zdejší špičkový tým je klasicky - nahoře huj a vespod fuj. Velmi dobrá kamera a skvělý střih, který napomáhá řadě vtipných momentů. Vraha jsem téměř odhalil - kousek vedle, jen mi chyběla jedna zásadní informace, což mne nakonec potěšilo. Když se v závěru začala rozjíždět pomalá kytara, úplně jsem nejdříve slyšel V stínu kapradiny od J. Kratochvílové - a ne že by sem v ten moment nesedla. Potěšily Dvořákovy Slovanské tance. Na jedno podívání dobré. 3,5* ()

Cappuccino

Konferencia je celkom originálny švédsky slasher, v ktorom nás scenáristi postupne pripravovali na zábavný masaker. Hororovejšie než samotné vraždenie však bolo sledovať toxický teambuilding firmy. Ten môže niektorých divákov nudiť, no mňa osobne vtiahol do deja, o čo viac som si užil akčnú časť filmu. Plusový bod dávam aj za kreatívne prestrihy medzi tímovými hrami a vraždením. ()

pornogrind

Partička z práce je na teambuilding a bude se muset vypořádat s vrahem. Vše je podáno formou hororový komedie. Chtě nechtě si člověk musí vzpomenout na film Severance/Izolace(2006), která měla svýho Dannyho Dyera. Tady mi někdo takovej chyběl. Izolace je za mě minimálně o třídu výš ale tahle jednohubka ze Švédska taky rozhodně není k zahození. Vražd je celkem dost jen je škoda, že se tvůrci trošku víc neodvázali a tak musí divák někdy zapojit i svoji fantazii. I tak pěkný 3hvězdy... Co se tady vlastně stalo? Byli jsme tu rozvíjet dovednosti... ()

Omnibus

Kolektiv tmelený, honěný a vražděný.“ Coby OZ s dvacetiletou praxí, čili člověk od fochu, jsem spokojený a volám: „Bravo!“ Takhle má vypadat správně zorganizovaný a všem přeživším přínosný teambuilding. Vytlemené VYTMELENÉ OKÉNKO: [][] Vedoucí Ingela se povyšovala nad ostatní, proto byla povýšena. ◘ Hloubavá Anette bloumala mezi chatkami i se srpem v hlavě. ◘ Kariérista Jonas si užíval. Ambiciózní „tahoun kolektivu,“ úlisný slizoun s očima psychopata, ve vypjatých chvílích hrající přesilovku i pomocí „naked conversation“. ◘ Mé sympatie měl „uhlíř Sotis“, nelítostný managerorubec a jeho kreativní vyřizování účtů s nadnárodní korporací a jejími slouhy. ◘ Pobavilo, jak vrah podcenil faktor „nasraný důchodce“ a pak couval před rozzuřenou babčou, máchající kosou. [][] Reklamní spot trapný, ale víkendovka vydařená. Ubytování s vířivkou, švédský stůl a adrenalinový sportovní program, jízda na laně přes jezero. A kolik stehů drží Jonasovi skalp na hlavě? Silné tři. Ovšem britský způsob teambuildingu byl o medvědí chlup zábavnější. Edit: V rámci „školení Faustky“ zhlédnuto podruhé, přišívám si skalp i čtvrtým stehem. ()

kingik

Kontroverzní budoucí stavba obchodního domu ve švédském zapadákově je terčem velké kritiky. Při té příležitosti se v rámci semináře na daném místě sejdou všichni ti, co za projektem stáli. A začnou se dít věci. Nejdříve totiž na povrch vyjdou obvinění z korupce. Poté se objeví tajemný zabiják v legrační masce, který začne pracovníky likvidovat. Největší devízou tohoto nordického slasheru jsou početné vraždy na rozličné způsoby. První zabití je ještě krotké, další už mají brutálnější rozměr. Režie se tímto vysekává z průměru, jelikož vztahy pracovníků zajímavě nepůsobí. Z herecké osádky je nejznámější Katia Winter. Nikdo moc sympatií nepobral, takže jejich likvidace je pro diváka hnacím motorem. Odhadnout identitu maskovaného zabijáka není až tak snadné. Je třeba dávat bedlivý pozor, o koho se bude jednat, k odmaskování totiž nedojde. Pomalejší rozjezd také ne každý uvítá. Patrik Eklund si dával záležet, aby do subžánru vnesl nějaké ty novátorské prvky. Podařilo se mu vyhrát si s prostředím, zabiják má parodický rozměr, ale ani trochu netouží být pro legraci, načasování vražd působí svěže a z řad pracovníků se nenadále vyklube psychopat. Slasher evropského stylu docela zabodoval. 7/10 ()

Sobis87

Krásná fúze severské černé komedie a slasheru s maskovaným zabijákem. Zábavná sebranka, povedené mordy, skvělý střih i kamera, napětí taky funguje... vlastně nemám co vytknout. ()