Firemný masaker: Hrôza v Maďarsku

• Slovensko Izolácia (viac)

Pracovat od 9 do 5 je skutečně horor, ale teambuilding může být ještě daleko horší. Firemní výlet do hor východní Evropy se stává adrenalinovým, když je skupina objevena bláznivými zabijáky, kteří touží po smrti celého teamu. (oficiálny text distribútora)

zdepapepa

Silné tři hvězdičky. Je vidět, že tvůrci vymáčkli z rozpočtu, co se dalo a místo slavných jmen investovali hlavně do příběhu, kde děsivá scéna střídá komediální a ta střídá akční jako na běžícím páse, ale všechno funguje, scénář i výprava na úrovni. Evropské slashery jsou prostě vždycky na úrovni, tady obzvlášť je vidět ta syrovost a hlavně reálnost, ať už to jsou reakce na požití houbiček nebo partyzáni na stromech. O sympatických hercích i herečkách asi netřeba psát, chválím casting režii stejně jako rekvizitáře, protože je pořád na co se koukat, ať už to jsou zvířátka nebo zbraně všeho druhu. Po Hostelu tak máme další hezkou turistickou reklamu východní Evropě. Ale co. Člověk by se měl umět zasmát i když se ho někdo snaží zabít. Dáme švédskou čtyřku? ()

hous.enka

Dej ženě samopal a ona ti (skoro) ukáže svoje prsa :D No nejsem si jistá, jak moc velká komedie tohle byla - krome pár vtipných záblesků (raketa) a zejména posledních "setkávacích" scén... Mně to celé přišlo zkrátka jen divné. Nemám ráda tyhle teambuilding akce, pavouky, zbraně a pobíhající nahatý holky. Moje chyba. Ale uznavam, ze mít tohle ráda, asi bych se bavila. ()

choze

Nikdy by mě nenapadlo, že dám někdy nějakému hororu víc hvězdiček než obitus a to bych si IZOLACI nikdy nepustil, kdybych věděl, že ji natočil režisér mizerného CREEP s Frankou Potente (pro jednou jsem předvýzkum pěkně odflák a díkybohu zato). Nevím, co se se Smithem za ty dva roky dělící oba filmy stalo, ale velmi příjemně překvapil. Jde mu jak horor tak komedie a i když zamrzí, jak si tu oboje vzájemně podkopává nohy, film aspoň nepřetržitě záměrně baví. No schválně, o kolika vyvražďovačkách z posledních let můžete tohle říct. ()

Malarkey

Chudáci Slováci mají Hostel, který ukázal, kterak to na Slovensku vypadá...s cikány, s životem a s nájemnými zabijáky. Smůla, že se to všecko točilo u nás :) Izolace je ale pro změnu horor, který se odehrává na pomezí Maďarska a Rumunska. Partička zaměstnanců z jedné firmy na výrobu zbraní zde přijede na chatu a jak to tak bývá, nebude to zrovna dvakrát příjemný víkend. Nejlepší na tom všem je, že se film točil v Německu. Ony ty lesy holt vypadají všude stejně. Jak byl ale Hostel zábavou nechtěnou, Izolace v sobě ukrývá plno vtipných scén, záměrně. Proto ten film taky beru daleko líp než ostatní horory, který prostě přijdou, všecko podřežou a pak zase nezajímavě odejdou. ()

MeanWhile

Izolace začala docela dobře, pěkné prostředí, pohodička, ale poté co se objevilo první přímé setkání se zabijákem/zabijáky šlo hodnocení dolu. Samozřejmě jsem čekal zase více komediálních prvků, které vážně nemohl utáhnout sám furt a ten samej cápek, kterej se nám ve filmu trochu počůral. Přemýšlel jsem o čtyřech hvězdách, ale nakonec to jsou tři. Mimochodem, nůž do zadku bych si nenechal zastrčit... ()

• 28. dubna 2009 bylo ve vysílání BBC oznámeno nalezení těla sedmnáctiletého studenta z Norfolku, který byl údajně zabit podle tohoto filmu. V krku měl nalitý benzin, který byl poté zažehnut. (Terva)