Seminář

• Švédsko Konferensen (viac)

Nesourodá parta úředníků vyrazí na zdánlivě nevinný teambuilding, který jim ale trochu pokazí vzájemné neshody. A taky krvežíznivý zabiják. (Netflix)

Vyhy

Fajn švédský slasher s nádechem komedie, který poměrně kvalitně zaháčkuje. Výtečná atmosféra, místy až k severským detektivkám. Přitom se člověk ale zasměje. Vrah sice lehce uhodnutelný, přesto jeho kreativita bavila a co cením, občas dostal na frak. Finále trochu jiné, než mají ostatní podobně laděné filmy, což vlastně je super. Za mě spokojenost. ()

Flopik

Opäť som márne dúfal v šialenú hororovú komédiu. Zasmial som sa asi raz. Hororovej stránky bolo však pomerne dosť, tým myslím dosť vrážd a miestami celkom pekne krvavé. Postavy sú svojské začo palec hore, páčil sa mi aj koniec, kde si to s hlavným zabijakom rozdajú dvaja dôchodcovia. A áno, síce to znie vtipne, smiešne to ale skoro vôbec nebolo, čo osobne nechápem. V rámci žánru priemer a ja stále dúfam v poriadnu paľbu do tohto žánru. ()

Gilmour93

Skandinávský teamdestroying mezi Chopinem a Dvořákem. Se samotným „rozvíjením dovedností“ není sebemenší problém (netušil jsem, jak srp v hlavě prospěje k přednesu Jednou budem dál), ale co je to platné, když interakce mezi kancelářskými krysami má spíše arsenový efekt. Fanoušci Fassbendera tuší, že vrahem je Frank Siiiidebottom..! ()

claudel

Filmů tohoto typu není nikdy dost a mě asi jen tak neomrzí. Základní schéma je stále velmi jednoduché a pořád stejné, avšak na příkladu Semináře lze poznat odlišnosti od amerických pojetí. Švédové si tam přidali ekologii, až bych film označil takřka za enviromentální horor. Líbil se mi absurdní a černý humor, u hlášky "Ten kuchař se přece musí někdy vrátit, měli jsme večeřet už před hodinou" se směji ještě teď. Parádní halloweenský zážitek. ()

cariada

Takové filmy mám rád kde nic nečekám a dostanu dobrou zábavu. Švédský horory moc často k vidění nejsou. Začátek nic moc, ale pak se to rozjede v pěkný slasher. Vraždy jsou nápaditý občas s nějakým tím humorem. Tady se mě líbí jak na to jde vrah chytře nejdříve to odnese personál hotelu a až pak hosté, na které je to permanentně zaměřené. Za mě opravdu palec nahoru. ()