James Bond: Muž so zlatou zbraňou

• Česko Muž se zlatou zbraní (viac)

Nazývajú ho „Mužom so zlatou zbraňou“. Svoje obete zo zásady usmrcuje guľkami zo zlata zo svojej zlatej zbrane. James Bond (Roger Moore) už vie, že tento sadistický vrah sa volá Francisco Scaramanga (Christopher Lee) a jeho najnovšie plány sa sústreďujú na získanie najničivejšej zbrane sveta, ktoru chce ohroziť život. Na jeho privátnom ostrove, v labyrinte ovládanom neľútostným trpaslíkom, sa odohrá kľúčový boj. V hre je naviac aj život Bondovho spojenca, agentky Mary Goodnightovej (Britt Ekland)... (RTVS)

noriaki

Zajímavý a charismatický záporák, spousta skvělých scén a Roger Moore našel způsob jak vtisknout Bondovi svou vlastní tvář. Všechny tyhle klady vyvažují mizerný scénář a jakási těžko popsatelná béčkovost filmu. Některé pasáže vyznívají vyloženě jako špatná parodie - především ty s vidláckým šerifem, některé naopak působí, jako kdyby vypadly z úplně jiného příběhu. Tak třeba Scaramanga. Jeho osobnost nemá žádnou chybu. Navenek se Bondovi v mnohém podobá, ale v nitru nemůže být odlišnější. Ovšem všechen tento pracně vybudovaný obraz shodil jeho světovládný plán, který se k jeho postavě nehodil. Prostá přízemní touha zabít proslulého agenta Jejího veličenstva by posloužila stejně a byla by mnohem uvěřitelnější. Britt Ekland mi moc nesedla. Hezká je, to jo. Ale hrát s prominutím neumí. ()

haj

Roger Moore nezklamal ani podruhé, Christopher Lee je jako Scaramanga vynikající, salto v autě přes řeku neuvěřitelné, ale i tak jedna z nejslabších bondovek (rozhodně nejslabší je pro mě pak Die another day). 6/10 ()

JohnSmith

Moore vs Lee. Moore totálně propadá. Kam se podělo jeho charizma z Žít a nechat zemřít?Zdá se,že to s Moorem nebyla zas tak dobrá volba.Asi jako jednooký mezi slepými králem ()

hroubek

Ani na podruhé mě to příliš nezaujalo.A to přesto, že začátek je hodně dobrý.Problém je jako u spousty bondovek z tohoto období a to ve příběhu.Slabá zápletka se zajímavým záporákem v podání Christophera Lee.Roger Moore jako Bond není špatný, ale pořád mi tam u něho něco chybí.Akce je slušná, jen jsem měl při sledování dojem, že se vše odehrává podle určitých bodů a ty se následně odškrtávají, jako splněné.Muž se zlatou zbraní není nejhorší bondovka, ale ani taky nejlepší. ()

Sany33

Tento diel Jamesa Bonda som si rozdelil na klady a zápory. Medzi klady by som jednoznačne zaradil úspešné nájdenie obstojného protivníka pre Agenta 007 menom Scaramanga v podaní božského lotra Christophera Leeho. Ďalej kladne hodnotím uveriteľnosť príbehu a celkové vyváženie akcie a logiky. Keby nebol v hlavnej úlohe Roger Moore ale napríklad Connery určite by diel "Muž so železnou" patril medzi moje najobľúbenejšie. A tým sa dostávam k záporom. Najväčší zapor je určite hned úvodná scéna s detailným záberom na trojbradavkového chuja. To ma skoro zabilo a skoro som film pochoval ešte ani poriadne nezačal. Ďalšia scéna ktorá mi moc nevoňala je scéna, kde Bond udrie ženu, čomu som sa dosť divil ale predýchal som to. A na základe toho, že klady prevládajú nad zápormi som sa rozhodol pre štedré hodnotenie 82% ()

lykan9

Názor na Moorea v roli Bonda se u mě nijak nezměnil, ale oproti Žít a nechat zemřít je vše zase tak jak má a jen kvůli Mooreovi snižovat hodnocení nebudu. ()

fabecc1222

Ačkoliv tu máme mistra záporných rolí Christophera Lee, tak po hříchu jedna z těch horších bondovek, kterou stáží prapodivný scénář, který nedokáže využít potenciálu zajímavého duelového souboje, či obecně pointy duelu dvou zabijáků, který je jinak velmi zajímavý. Poprvé tu máme takový ten sklon k humoru, který provází Bondovky s Moorem. Šerif Pepper, minule vtipný, je tady mnohdy za hranicí snesitelnosti, a scénky s dalším záporákem, liliputánem, působí z nějakého důvodu jako výchova v rámci vztahu otec - syn někde z rodinné komedie. Občas však dokáže pobavit povedená hláška ("Dala jsem ho zmrazit"). Co se však velmi posunulo kupředu, je technická stránka filmu, tady jsme opravdu na špičkové úrovni, a i mnohé dnešní filmy se mohou jít zahrabat. ()

J-o-k-e-r

Live and Let die bylo o poznání lepší. Ale i přesto, je Muž se zlatou zbraní slušná podívaná. R. Moore opět nezklamal, děj byl o něco slabší, nicméně nutno podotknout, že Ch. Lee byl jeden z nej protivníků (dokonce i se svým trpasličím sluhou), a jeho vykonávání práce ve velkém stylu vypadalo opravdu působivě! ()

KarKulA

Christopher Lee má úroveň od začátku do konce a rozhodně ho lze zařadit do TOP 10 bondovských zlosinů. Bezesporu jedna z těch lepších bondovek. ()

R1CH1E

Byl jsem nadšený, když jsem zjistil, že můj 1000. hodnocený film tady na čsfd bude Bondovka, ale jsem zklamaný, že zrovna tato, protože oproti dokonalé předešlé bondovce Žít a nechat zemřít tady chybí ta správná akční atmosféra, všechno je to takové klidné a utahané, ale i přesto to neztrácí kvality i vady bondovky. Krásné 4 hvězdy. ()

Autogram

Viac ako dookola opakovaný, tentokrát trochu japonsky orientovaný hlavný príbeh, ma upútali Bondove pletky so ženami. Znovu sa prejavili jeho sadistické sklony a ako súčasť zvádzania ženu najskôr zbije, aby neskôr postúpil k ďalšiemu kroku. Samozrejme úspešne a to ho v skrini ešte čaká nemenej zvodná záloha. Hranie sa na karate kida, sumo súboj a pár ďalších trápnych scén by som celkom oželel. –––– Miluju ženy v bikinách. Nemohou ukrýt zbraň. ()

vyfuk

Další Bond s Moorem byl o mnoha vydařenější než jeho debut v roli agenta 007. Nevím proč, ale tato bondovka na mne činila dojem už v dávných letech a byla to asi jedna z prvních, kterou jsem viděl. To asi zapříčinilo to, že Moora beru bez problému jako Jamese Bonda. Na rozdíl od jiných herců. Skvělý záporák jakožto mistr Lee a dokonale propracovaný film. Jedna z nejlepších bondovek! ()

m.a.t.o.

„Kde sú kľúče?" – „Ja ich nemám." Po dlhšom čase opäť podarená bondovka. Jednoduchý príbeh, kvalitná akcia (vývrtkový skok autom sa zapísal do dejín filmárskej kaskadérčiny), ale čo oceňujem najviac, je humor. Proste sa to neberie úplne vážne, a tak to má byť. 70 % ()

Kaja

Nemám opravdu moc ráda ty starší bondovky,hlavně ty s Rogerem Moorem. Navíc z tohohle dílu by šla spíše udělat nějaká komedie nebo rovnou parodie,tak to něco zoufale postrádalo. ()

Pit

Toto sú tie Bondovky na ktoré sa všetci tak radi pozeráme a snívame o tom ako by sme chceli byť v ich koži už len kvôli autám a ženám !!! ()

Liqid

Po žít a nechat zemřít příjemná změna v podobě úbytku černochů, kteří do světa 007 nezapadají, asiati dejme tomu, ale čenoši vážně ne. ()

Christopher Lee 1922 - 2015

Christopher Lee 1922 - 2015

11.06.2015

Kdekdo si možná myslel, že tu s námi Christopher Lee bude věčně, ale tahle přání se bohužel nevyplní. Britská herecká legenda totiž zemřela v neděli 7. června v londýnské nemocnici Chelsea and… (viac)