James Bond: Muž so zlatou zbraňou

• Česko Muž se zlatou zbraní (viac)

Nazývajú ho „Mužom so zlatou zbraňou“. Svoje obete zo zásady usmrcuje guľkami zo zlata zo svojej zlatej zbrane. James Bond (Roger Moore) už vie, že tento sadistický vrah sa volá Francisco Scaramanga (Christopher Lee) a jeho najnovšie plány sa sústreďujú na získanie najničivejšej zbrane sveta, ktoru chce ohroziť život. Na jeho privátnom ostrove, v labyrinte ovládanom neľútostným trpaslíkom, sa odohrá kľúčový boj. V hre je naviac aj život Bondovho spojenca, agentky Mary Goodnightovej (Britt Ekland)... (RTVS)

Ulrich

Jedna z nejslabších bondovek, ale se skvělým Christopherem Lee! K nevíře, že byl znovuobjeven až o skoro 25 let později. Dnes si jako ďábelského padoucha pokročilejšího věku nedokážu nikoho jiného představit... ()

PanPes

Souboj dvou sympaťáků - i tak by se dal označit v pořadí již devátý díl 007. Nebo chcete Bonda ? Jamese Bonda ? V roli všestranného agenta se opět objevil Roger Moore a opět mne nezklamal - s ledovým klidem a šarmem sobě vlastním vyřeší i ty nejzapeklitější situace , které mu do cesty postaví jeho o nic míň sympatický soupěř v podání Christophera Lee. Mimo to mě potěšily scény , kdy se ve filmu objevil známý šerif J. W. Pepper - spolu se svým nechutným žvýkáním tabáku , xichty a věčným pliváním přinesl na plátno i trochu humoru... Konec filmu a hlavně závěrečný souboj se nese v duchu sexy intra , které je tak typické pro novější bondovky - Scaramangovo panoptikum optického šílenství u mě získalo plných 5 * ()

dawe787

Pro mě o moc slabší než ta první s Moorem. Nesympatický liliput a namyšlený střelec Scaramanga a k tomu dvě průměrné honičky s jedním kaskaderským kouskem a podobně létajícím autem jako měl Fantomas. ()

Bozvav

Skvělé honičky, pár vtipných scének, naprosto nesympatický záporák. Slabší scénář, dost zmatečný bez logické návaznosti. Také kvituji s povděkem vsuvku s buranským seržantem Pepprem na dovolené, jeho přístup k akci je velmi svérázný. Za mne 65%. ()

vito_corle

Muž ze zlatou zbraní-devátá Bondovka a Moore je ještě lepší než ve svém prvním filmu. Tato Bondovka, ale sází na jednu věc, a to hlavního záporáka v podání Christophera Lee, který má obrovské charisma a záporáci mu zkrátka sedí. Bondovka není výjimkou. Scaramanga je neuvěřitelný zmetek . Moore jako Bond je hodně dobrý zase nechybí akční scény a pár kaskaderských kousků (auto na rozbitém mostu mě bavil). Kromě Scaramangi mě celkem dostal i jeho sluha skřet-Nick Nack, který byl slizký a strašně ulisný zmetek. Samozřejmě je film nacpaný i vtipem zvláště, když se na scéně ukázal starý známý šerif Pepper a zase chrlil jednu hlášku za druhou. 4 hvězdy za Bonda a Scaramangu (Moore a Lee). ()

bobrux

Devátá bondovka se povedla o poznání více, než její předchůdce. Solidní zápletka, skvělý záporák a pár velmi podařených akčních scén dělá z filmu skvělou zábavu. A těch pár pitomých hlášek a nepovedených vtípků si pak ani nevšimente... ()

strikeman

Muž se zlatou zbraní pokračuje v podobném duchu a na stejné kvalitativní úrovni jako Žít a nechat zemřít. Humor, parodické odkazy (zde zejména na asijské akční filmy), dobrá akce, charismatický záporný hrdina a světák s nadhledem Roger Moore... 80% ()

Akana

Příliš mi nesedí to pouťové bludiště, v němž se odehrává prolog i finále. To je ale asi jediná vážnější výhrada. Naopak oceňuju scénář, který je jaksepatří členitý a přitom soudržný a celé to má jaksi větší švih než předchozí Žít a nechat zemřít. ()

MickeyStuma

V pořadí 9. bondovka je od ostatních jedním detailem jiná. Nepoužívají se tu technické vynálezy pana Q. Oproti tomu si však tvůrci přidali humornou vložku v podobě šerifa Peppera. Ale jo, jako určité odlehčení přijatelné. Jinak se pojetím a výpravou snímek neodlišuje a jede si dál dle nastavených mantinelů. Roger Moore je už s rolí spjatý a bondovsky sympatický. Hlavního padoucha si tentokrát střihl Christopher Lee a jak už se stalo zvykem, nechybí ani jeho monstrózní sídlo. Bohužel ale výsledný dojem kazí scény prezentující bojové umění. Tvůrci zřejmě neměli při natáčení žádného poradce, jinak by to tak špatně nemohlo vypadat. Každopádně se i tak jedná o přijatelnou bondovku. ()

GMVajgl

Sean Connery to v jednom rozhovoru dobře vystihnul - zatímco Seanův Bond se držel reality a humor byl jen vedlejším produktem, Rogerův Bond obětoval pro trochu humoru jak realitu, tak důstojnost. V tomhle díle se Roger Moore jako Bond naprosto odrovnal, když vyjebal s tím klukem, co mu významně pomohl v honičce na lodích. Tam ukázal, že Mooreův Bond nedrží slovo ("A man is only as good as his word"). Jinak je to typicky Mooreovský díl. James Bond to tu má až moc lehký. Záporáci se s ním baví, hostí ho - to už se rovnou před ním můžou předklonit a roztáhnout půlky! ()

sadlokan

Velmi nekorektní Bond.Vrazí facku ženě,vyhodí z loďky dítě a úplně se třese aby mohl sestřelit svého prvního trpajzlíka.A ta zlatá zbraň-to je unikát! ()

Nerd4Dreaming

Hodně netradiční Bondovka, kde 007 nemá žádný vychytávky a jedinej kdo je má, je právě hlavní padouch (že by inspirace Fantomasem?).. Vlastně musím říct, že mi v tomhle díle byl sympatičtější padouch než Bond, Lee to zahrál skvěle a navíc jeho Scaramanga nebyl žádnej hajzl, prostě jenom profík, co měl smůlu že se zapletl právě s Bondem. Jeden z nejlepších záporáků série! ()

helloween93

Vymazlená Bondovka, obě Bond-girl pěkné, návrat seržanta Peppera, skok autem AMC přes řeku. Ale hlavním kladem je bezesporu Christopher Lee jako Scaramanga se zlatou zbraní. Dle mého názoru jeden z nejcharismatičtějších záporáků z bondovské ságy obecně. Nesmím zapomenout ani na Nick Nacka, jako věrného poskoka Scaramangy. Roger Moore je vtipnej a šarmantní zároveň. 4* ()

kkarx

Spolu s Live and Let Die druhá bondovka z chmurné první poloviny 70. let. Výborně vyvážené co se týče vážnosti a komedie. Nejchladnokrevnější Moore v sérii a současně i je to i jeden z těch z nejvtipnějších bond filmů. Jediné, co mi vždycky vadilo, byla hudba v závěru. ()

Besyn

Několik parádních kaskaderkých kousků a skvělý zaporák Christopher Lee.Jinak zde není nic,co by nebylo v bondovkách vidět dříve či později.Z toho důvodu jen za čtyři. ()

Christopher Lee 1922 - 2015

Christopher Lee 1922 - 2015

11.06.2015

Kdekdo si možná myslel, že tu s námi Christopher Lee bude věčně, ale tahle přání se bohužel nevyplní. Britská herecká legenda totiž zemřela v neděli 7. června v londýnské nemocnici Chelsea and… (viac)