Tom Ripley je ctižiadostivý mladý muž. Na záhradnej párty sa náhodou zoznámi so starším bohatým mužom a, vycítiac príležitosť, predstiera, že pozná jeho syna, svojho rovesníka. Čoskoro dostane ponuku za 1000 dolárov odcestovať do Talianska a priviesť mladého Dickieho Greenleafa späť domov. V Taliansku sa pripojí k Dickiemu a jeho krásnej priateľke a užíva si s nimi život v prepychu a bez práce. A nezastaví sa pred ničím, aby pre seba získal všetko, čo má Dickie Greenleaf a on nie...Film vznikol podľa slávneho románu Patricie Higsmithovej a bol nominovaný na 5 Oscarov. (STV)

borsalino

Pro mě osobně velké zklamání, propracovaný americký remake rozhodně v žádném směru nepřekonal francouzskou verzi z šedesátých let s Alainem Delonem. Snímek je jistě propracovanější, výprava byla bezpochyby náročnější a dražší, ale to není všechno. Nový kabátek z filmu udělal celkem tuctový thriller, jen s určitým specifickým zabarvením daného příběhu. Tom je líčen téměř jako programový vrah, úplně se vytratila poetika příběhu. Možná, že kdybych viděl tuhle americkou verzi dřív, hodnotil bych jinak, ale takhle jsem se jen ztěží přemluvil ke dvěma hvězdičkám. ()

902 10

ctyrprocentni nuda. navic ma hlavni geroj ponekud "sporne" povahove vlastnosti, coz by jeden mozna neskous. a kupodivu mu to vsechno prochazi, i kdyz se porad nepochopitelne mota kolem mista cinu. film je mozna lehce preceneny, kazdopadne vyborna hudba a herci. tak mozna proto...mu to proslo. ()

Sawy

Moc zajímavý film.Kdyby mě tak strašně neštval ten Jude Law a trochu rozvláčné tempo,šel bych možná i na pět.Na tyhle dvě věci jsem si ale v Minghellových filmech už zvyknul.Gwyneth Paltrow i Cate Blanchett jsou překrásné.Skvělý je Jack Davenport i Philip Seymour Hoffman.Prostě kvalitní film,podruhé se na něj ale asi nepodívám.80 % ()

Katullka

U toho filmu jsem měla obrovský problém ze začátku. Člověk než do něho najede a dostane se do bodu dění, je to doslova mor. Když ale začne Jude Lawa člověk pohřbívat nastanou lepší obraty a člověk nemůže odtrhnout oči. škoda ten začátek. Jinak výborné kostýmy:) ()

jhrasko

Nevidel som zatiaľ TRULY, MADLY, DEEPLY, ale odhliadnuc od toho ostáva pán Ripley najrafinovanejším videným kúskom vo filmografii A.Minghellu. Toma Ripleyho mi bolo ľúto, štval ma, obdivoval som ho, nenávidel - a táto zvláštna ambivalentnosť je tak príťažlivá a filmársky zaujímavá, že každým jedným pozretím objavím vo filme niečo nové - a to mi príde ako obrovský kompliment smerom práve k režisérovi. Mimochodom, dokazom, že menej vie byť viacej, je herecký priestor a prejav G.Paltrow vs.C.Blanchett. Katka je jednoducho dokonalá. Na všetky zmysly zaberajúca vecička. ()

ScarPoul

Ja celkom chápem, že točiť v Taliansku a hrať akúsi prapodivnú, sexuálne podfarbenú hru na mačku a myš mohlo byť na konci 90. rokov zaujímavé. Minghella má cit pre vykreslenie prostredia a istou rukou vedie charaktery ku každému jednému zvratu alebo komplikácií. Tie v rámci samotného príbehu fungujú a tým, že sa tam neustále niečo deje to má prímes žánrovej funkčnosti. Potešil skvelý Hoffman. Bohužiaľ mi tu Matt Damon strašne liezol na nervy. Mám obrovský problém stotožniť sa s nesympatickou postavou, ktorá má len šťastie. Viem, že je to účel, ale toto ma skrátka nechytilo. Posledných dvadsať minút mi už bolo celkom jedno, čo sa stane. Hoci stále oceňujem tých pár posledných scén. ()

BoPo

Pri pohľade na obsadenie začnete dúfať, že si predsa všetci nemohli naraz vybrať ten istý zlý scenár. A výsledok prekonáva očakávania. Po všetkých stránkach výborný film. Narazil som naňho náhodou a o to viac ma prekvapil. Keď človek nič nehľadá, o to viac nájde. ()

Tommassi3

"Ať uděláš cokoliv, cokoliv hrozného, cokoliv bolestného, tobě to dává smysl.. Ve své hlavě nepotkáš nikoho, kdo by si myslel, že jsi zlý.." ()

Lacike

Famozna studia o jednom seriovom vrahovi, ktory zabija tak nejak zhodou nestastnych okolnosti. Ani neviem co skôr vynachvalit. Ten film nema skoro ziadnu chybu. Az ma to prekvapuje vzhladom na to, ze ziadny dalsi Minghellov film ma nebavil. Film ma uchvatnu retro atmosferu, ktoru podtrhuje skvela hudba. A aj ked jazz bezne nemusim, tak pri cisle v ktorom Law spieva sa mam chut k nemu pridat. Damon tu podava najlepsi vykon svojej kariery. Na jednej strane sa z neho postupne stava seriovy vrah, ale kedze vrazdi rozmaznanych zbohatlikov, tak mu tak nejak drzite palce. Este lepsi je ale Law ako rozmaznany playboy. Film dokonale sprostredkoval to, ze ked Lawovu postavu zaujmete, tak sa citite jak v nebi ale akonahle ho prestanete bavit, tak vam strasne ublizi. Takze jeho osud si o to viac vychutnate. Gore sceny su prvotriedne. Zaroven neskutocne stavnate a zaroven pôsobia az umelecky. Z dalsich postav zaujmu protivny Philip Seymour Hoffman alebo trpitelka Gwyneth Paltrow. Snad jedinu vytku by som mal k urcitej prekombinovanosti v druhej polovici filmu behom ktorej Ripleymu tie vrazdy prechadzaju vdaka rôznym stastnym nahodam a totalnej neschopnosti policie. Ale nad tym sa daju prizmurit oci. Vzdy som si prial vidiet dalsie osudy Ripleovej postavy v Damonovom podani. Snad sa niekedy dockam. 9/10. ()

Hwaelos

Mrazivě skvělý Damon, vynikající scénář, vyvážená režie a naprosto fenomenální kamera. Závěr filmu je velice zvláštní a působivý... ()

Terva

Podle románu spisovatelky Patricie Higsmithové vznikl v režii Anthonyho Minghelly napínavý thriller s Mattem Damonem v hlavní roli. Ocenění: Oscar 1999 - nominace: vedlejší herec (J. Law), výprava, kostýmy, hudba, adaptovaný scénář Zlaté glóby - nominace: režie, film (drama), hudba, herec v dramatu (M. Damon), vedlejší herec (J. Law) BAFTA - vedlejší herec (J. Law); nominace: cena Anthonyho Asquitha za hudbu, kamera, film vedlejší herečka (C. Blanchett), adaptovaný scénář, cena Davida Leana za režii MFF Berlín - nominace na Zlatého medvěda Blockbuster Entertainment Awards - vedlejší herec (J. Law) Broadcast Film Critics Association Awards - hudba National Board of Review - režie, vedlejší herec (P. S. Hoffman také za film Magnolia) Santa Fe Film Critics Circle Awards - adaptovaný scénář, vedlejší herec (J. Law) ()

corpsy

Ničím výnimočným ma táto priemerná dráma nezaujala. Ani hereckými výkonmi, ani technickou stránkou filmárčiny. Nie zlé, ale nie nadpriemerné. ()

prsvl

Za mě film sráží scénář, který je až moc postavený na náhodě - náhodou se všichni američané, kteří se ve filmu potkají v Itálii znají, náhodou se potkají vždy zrovna v ten nejméně (nebo naopak nejvíce) vhodný moment a náhodou cestují vždy na ta stejná místa. Jestli je něco ukázkou "deus ex machina", tak je to právě tenhle film. Stejně tak zaslepenost určitých postav (otec Dickeho) např. je až do očí bijící a neuvěřitelná. Jo a rozhodně nesouzním s tím, že postavě Toma Ripleyho musíte fandit. ()

curunir

Začiatok ,,Talentovaného pána Ripleyho" som videl niekoľko krát, no muselo prejsť viacero repríz, aby som si ho pozrel v jeho celej kráse, pričom dovtedajšie projekcie mi boli zakaždým znemožnené nejakým rušivým vplyvom, brániacim mi sledovať film ďalej napriek tomu, akým pútavým samotný príbeh je. Ripley je pravdepodobne Damonova životná rola a pre neznalosť pôvodného filmu si nedokážem predstaviť, ako by mohol túto úlohu stvárniť charakterovo úplne odlišný Alain Delon. Výborné obsadenie, skvelá dramatická Yaredova hudba a emocionálne zdrvujúci Petrov záverečný monológ. Akademikom absolútne nepovšimnutá ostala skvelá farbistá kamera prehlbujúca atmosféru filmu a istá pochvala patrí aj maskérom, kde sa vďaka reklame na ,,Max Factor" dostal film do môjho povedomia už pred mnohými rokmi. (96xx hodnotenie, 309. komentár k filmu) ()

pivo

SKvelo natočený film od oscarového režiséra. Matt Damon je vynikajúci. Na začiatku milý, dobrý a pomaličky sledujeme jeho premenu v totálneho hajzla. Aj napriek si však stále zachováva svoje čaro. Jude Law by si zaslúžil za svoj výkon Oscara a nie len nomináciu. Moja najobľúbenejšia Cate Blanchet je milá postava na doplnenie a je mi ľúto, že nehrá viac. Výborná hudba, ktorá skvelo podfarbuje napínavý thriller. Skvelá práca s kamerou a režisérsky kvalitný film. Toto jednoducho musíte vidieť. ()

schizmo

Pro mě jeden z těch nudnějších Damonových filmů. Matt se do této záporné role vyloženě nehodil (herecký um mu upřít rozhodně nejde, ale v tomhle snímku pomyslně vítězí Jude Law) a nesmyslně natahovaná stopáž tomu také moc nepomohla. Nakonec žádná vélká pointa a já mohu říct, že tohle si určitě podruhé nepustím. ()

Rybizek

Vskutku nápaditý thriller, ale nějak na mě nefungovalo jeho velmi pomalé tempo a Matt Damon v roli psychopatického zabijáka mi také moc neseděl. Každopádně mě příběh zas tak nenudil, do poslední chvíle jsem byla zvědavá, jak to s "Mattíkem" teda nakonec dopadne. Kdyby stopáž filmu byla o půl hodiny kratší, věřím, že s hodnocením půjdu výše než na 66%. ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

Andrew Scott je nový pan Ripley

26.09.2019

Hvězda seriálů Sherlock (Moriarty) a Potvora (sexy kněz) Andrew Scott získal hlavní roli v připravované seriálové adaptaci slavné série knih o známém zloději, podvodníkovi a sériovém vrahovi Tomu… (viac)

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

23.07.2012

Law a Minghella opět spolu

Law a Minghella opět spolu

28.02.2005

Jude Law si s největší pravděpodobností zahraje v BREAKING AND ENTERING, pro Miramax Films. Lawova role se má jmenovat Will a je to londýnský architekt, momentálně se nacházející v osobní i… (viac)