Tom Ripley je ctižiadostivý mladý muž. Na záhradnej párty sa náhodou zoznámi so starším bohatým mužom a, vycítiac príležitosť, predstiera, že pozná jeho syna, svojho rovesníka. Čoskoro dostane ponuku za 1000 dolárov odcestovať do Talianska a priviesť mladého Dickieho Greenleafa späť domov. V Taliansku sa pripojí k Dickiemu a jeho krásnej priateľke a užíva si s nimi život v prepychu a bez práce. A nezastaví sa pred ničím, aby pre seba získal všetko, čo má Dickie Greenleaf a on nie...Film vznikol podľa slávneho románu Patricie Higsmithovej a bol nominovaný na 5 Oscarov. (STV)

spoock

Hrdina filmu nema s knizni predlohou mnoho spolecneho, ze socialniho chameleona s asexualne homo orientaci je ve filmu nula, ktera je o dve tridy nesnesitelnejsi. ()

Kytarka

Při pročítání komentářů ostatních uživatelů se cítím trochu jako černá ovce, protože se mi u sledování talentovaného pana sedmilháře podařilo asi dvakrát usnout a nedokázala jsem se vžít do postav ani do děje. Nemám k tomu co víc dodat a dvě hvězdičky jsou, myslím, tak akorát. ()

eMeMko

Skvělý thriller, s perfektními hereckými výkony, povedeným příběhem a neotřelou zápletkou. Matt Damon exceluje a myslím, že jsem ho už nikdy neviděl v takové kondici, jako v tomto snímku. Skvěle mu sekundují i ostatní herci, v čele s Judem Law, kterého jsem s vlasy málem nepoznal, a samozřejmě obě hlavní ženské postavy s tváří Cate Blanchett respektive Gwyneth Paltrow. Děj je celkem napínavý, divák si užívá každou minutu, přesto bych tento film po druhé vidět netoužil. Něco na něm nebylo úplně v pořádku a postupem času měl stále větší a větší problém udržet moji pozornost. Přesto se však jedná o dílo, které stojí za to vidět - aspoň jednou. ()

]V[()Rt

Film, kde nic a nikdo nehraje druhé housle. Naprosto všechno jako by bylo stejně důležité. Herci, hudba, exteriéry. Jmenujte cokoli. Každý záběr a vše v něm obsažené je tady v hlavní roli. ()

peeteno78

Výborný thriller, na kterém především oceňuji herecký výkon mého oblíbence Jude Lawa. A ani Matt Damon nebyl špatný. Překvapivě mi ani nevadila Gwyneth, kterou normálně moc nemusím. Toto je jeden z nejlépe natočených thrillerů. ()

zzzzzjjjjj

Ripleyho věřte nevěřte! Matt Damon mi tu trochu připomněl svoji tichou zákeřností a opakovanou lží mého bývalého spolužáka. 😀 Uměl skvěle napodobit jiné lidi nebo něco zfalšovat. Poslední dobou si hledám samé lépe hodnocené thrillery, tento mezi ně bezpochyby i u mě patří. Hodně se teda ve filmu mluví, ale tak je to skoro v každém dobrém thrilleru. Včera jsem film dokoukal a minutu na to zjistím, že ho začínají vysílat v televizi. 😂 Nevadí, je lepší si ho užít myslím i bez reklam. 👍 Skvělá Gwyneth Paltrow, známější asi ze špičkového thrilleru "Sedm". I herec Jude Law, proslulý třeba filmem "Sherlock Holmes", mi zde poměrně jeho působností sednul. Není divu, když byl za svůj výkon odměněn Baftou, přestože film byl nominován (nejen) i na několik Oscarů a Zlatých Glóbů a to i v jiných rozmezích. Taky tomu ještě v mých očích spousta k dokonalosti chyběla. Vidím to na 4* a zaokrouhlených 70%. 😁👌 ()

Nonna

Jedna hvězda za výběr a kvalitní výkony herců, druhá za atmosféru Itálie. Jinak ale pro mě dost značné zklamání. Určitě by mě zajímalo, jak by se mi film líbil, kdybych předtím neviděla první zpracování s Delonem. Možná ano, nejsem schopna posoudit. Takto mi ale přišlo, že film naprosto postrádá logiku. Proč by Ripley trénoval všechny nápodoby své budoucí oběti Dicka, písmo, pohyby, vyjadřování, kdyby neměl v úmyslu, ho nahradit? A on evidentně neměl. Vždyť vše byla vlastně blbá neplánovaná náhoda? Nerozumím tomu. Dál mi velice vadil homosexuální podtext celého filmu. Mám dojem, že film tím přišel o ono napětí, které z prvního zpracování doslova v plném slunci sálalo. Aby to nevyznělo mylně - proti homosexuálům rozhodně nic nemám, mám mezi nimi spoustu přátel, ale sem se to prostě uměle našroubovalo, nehodilo. Nakonec mi přišlo, že postava Ripleyho zde vlastně není oním ziskuchtivým asociálem, ale nešťastným chudým homosexuálem uraženým a zklamaným ve své lásce. ()

Vito_LePour

Wow. Příběh plný lží, které postupně vytváří spirálu, ze které se dá dostat pouze na úkor ztráty vlastní identity a zdravého rozumu. Pomalu se rozjíždějící film, který graduje a graduje až do hořkého konce. ()

TotalFilm

Námět filmu vychází z románu Patricie Hingsmith, mimo jiné autorky knižní předlohy k Hitchcockovým Cizincům ve vlaku. Román Talentovaný pan Ripley už jednou zfilmoval v roce 1960 René Clement a hlavní roli tehdy hrál Alain Delon. Ústřední postavou knihy i obou filmů je vysoce inteligentní, ale zároveň velmi amorální Tom Ripley. Mezi jeho hlavní nadání patří padělání podpisů, lhaní a napodobování lidí. Na rozdíl od Delona, který Ripleyho ztělesnil jako chladného a krutého manipulátora, je Damonův hrdina ke svým činům vlastně donucen okolnostmi. Jeden zkrat v jeho chování vede k celé řadě dalších následků a spirála se začíná roztáčet čím dál tím rychleji. Matt Damon ale téměř po celý film působí jako zakřiknutý a nesmělý mladíček. Pouze v několika okamžicích z něj můžeme skutečně cítit nějakou vnitřní sílu a charisma. Na tuhle postavu zkrátka moc nestačí. Naproti tomu pro mě dosud skoro neznámý Jude Law podává jako Dickie solidní výkon, a nemohu se zbavit dojmu, že právě on by byl mnohem lepším Ripleye než Damon. Sympatická Gwyneth Paltrow se sice v roli Dickieho přítelkyně Marge snaží, seč jí síly stačí ,ale se svou nevýraznou rolí toho stejně moc udělat nemůže. Talentovaný pan Ripley vypadá už na první pohled velmi atraktivně. Film se odehrává v Itálii padesátých let a dobové reálie jsou skutečně věrohodné. Kamera klouže po nádherných exteriérech Říma nebo Benátek a z plátna na vás doslova dýchá dekadence jazzových klubů poválečné Evropy. Zpočátku slušná atmosféra ale postupem času vyprchává, a ke konci se na plátno pomalu ale jistě vkrádá nuda. Někdo by zkrátka měl Minghellovi konečně vysvětlit, že sebelepší práce s kamerou, velkorysá výprava a lákavé herecké obsazení mu nebudou stačit, pokaždé se nenaučí střihat filmy na únosnou délku a hodlá i nadále diváky trápit svými natahovanými, dvouapulhodinovými opusy. ()

old salt

Velmi dobrý film. i když Damona nemusím, v tomto filmu mi nevadil. Dobrá režie. A hudba !!! A samozřejmě příběh - o tom to je ... ()

Nerajohn

Můj šálek kávy. Velmi hodně věcí se mi líbilo. Hlavně obraz a barevnost Itálie, postupně budované napětí, Cate Blanchett. Na druhou stranu mi ale pár věcí vadí. Stejně dám za 5, ale moc mi nesedla G.Paltrow ( nějak ji stejně nemám rád ), Ripleymu to nějak moc vychází a pak si všimněte jednoho momentu. V Benátkách na kolonádě mluví Ripley s otcem Dickeyho a hraje tam fousatý saxofonista. Jenom se mihne a mě napadlo, že je to Dick a že bude mít film velké finále. Až do konce jsem na to čekal, ale nic. Ale zase se zavřela 13.komnata. ()

xylobrno

dokonalý výkon jednoho z nejtalentovanějších hollywoodských herců mladé generace: matta damona. nádherná kamera. úžasné obsazení (už zmiňovaný matt damon, gwyneth paltrow, kate blanchett(!), jude law...). miluji scénu, kdy vyplavává mrtvá dívka z moře a zároveň se potápí soška panny marie. ()

Martyyn

Celkem povedený thriller, ale na Matta Demona v takovémto provedení nejsem zvyklý, i když to zahrál dobře. Spíše 3 hvězdičky a půl. ()

`barocco

Tento film ma dostal nie len pri prvom pozreti. Matt Damon je skutocne talentovany. A nie len on aj aj Gwyneth Paltrow ci Jude Law. Majstrovsky kusok Anthony Minghella na ktory sa len tak lahko nezabuda a ostava dlho v pamati.... ()

Tejca

Tak naivní, tak stylové, tak precizní, ze začátku neočekávané, místy nechtěně úsměvné a v neposlední řadě také výborně herecky obsazené. O výkonech herců nemluvě. Damonův Ripley je děsivě děsivý a všichni mu to věříme. Má to všechny předpoklady, které by měl mít - pro mě - dobrý film. ()

krachman

To že byl film chvílema nudný přičítám snaze vtáhnout diváka do nudného nitra Toma Ripleye. Každopádně si troufám říct, že pan Ripley je jeden z top psychopatů filmové historie. Doporučuju!! ()

Venceslao90

Vynikající thriller! Skvěle natočené, skvěle vymyšlené. Plné hodnocení nedávám jen kvůli několika hluchým místům v druhé polovině filmu, ty ale výsledný dojem nezkazí. ()

Mukl007

Mat Damon nepatří mezi mé oblíbené herce, ale v tomhle díle před ním musím smeknout. Opravdu mistrně (ne jen od něj, ale i od režiséra a scénáristy) vyvedené dílo, při kterém mě kolikrát mrazilo v zádech. ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

Andrew Scott je nový pan Ripley

26.09.2019

Hvězda seriálů Sherlock (Moriarty) a Potvora (sexy kněz) Andrew Scott získal hlavní roli v připravované seriálové adaptaci slavné série knih o známém zloději, podvodníkovi a sériovém vrahovi Tomu… (viac)

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

23.07.2012

Law a Minghella opět spolu

Law a Minghella opět spolu

28.02.2005

Jude Law si s největší pravděpodobností zahraje v BREAKING AND ENTERING, pro Miramax Films. Lawova role se má jmenovat Will a je to londýnský architekt, momentálně se nacházející v osobní i… (viac)