Tom Ripley je ctižiadostivý mladý muž. Na záhradnej párty sa náhodou zoznámi so starším bohatým mužom a, vycítiac príležitosť, predstiera, že pozná jeho syna, svojho rovesníka. Čoskoro dostane ponuku za 1000 dolárov odcestovať do Talianska a priviesť mladého Dickieho Greenleafa späť domov. V Taliansku sa pripojí k Dickiemu a jeho krásnej priateľke a užíva si s nimi život v prepychu a bez práce. A nezastaví sa pred ničím, aby pre seba získal všetko, čo má Dickie Greenleaf a on nie...Film vznikol podľa slávneho románu Patricie Higsmithovej a bol nominovaný na 5 Oscarov. (STV)

laurence

Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je. ()

Mirasha94

Matt Damon, Jude Law, Gwyneth Paltrow a Cate Blanchett... Docela slibné obsazení, pěkně natočeného filmu. Ale i tak mě tento film vůbec nenadchl. Matta Damona mám velmi ráda, ale někteří herci zrají jako víno a on je jedním z nich. Myslím, že kdyby tuto roli dostat nyní, pojal by to celé úplně jinak. Bohužel, nepřesvědčil mě o tom, že by v tomto filmu byl prvotřídní padouch, kterým umí být... ()

klapqua

Herci skvelý, kamera skvelá, prostredie skvelé, hudba skvelá, obdobie skvelé... čo mi tam len chýbalo? Damon hraje ako démon, Paltrow a Law klasický skvelí tiež, zápletka má ohromný potenciál... Nemôžem to porovnať s predlohou, pretože som ju nikdy nečítala, ale napriek všetkým očividným kladom snímky, nechalo ma to chladnou. Sama nerozumiem prečo, kde sa stala chyba? Najviac ma rozhodil asi ten koniec... Dickieho som chápala a prekúsla, aj Freddyho... ale Peter.... Tak ešte raz, kvalitný film, napínavý do poslednej minúty... ale neviem, či si ho ešte niekedy pozriem... ()

Mojo1968

Nápad a scenár sú výborné. Ale je to celé trochu pridlhé. Charakter postavy Toma Ripleyho nie je sám o sebe taký pútavý, ako by bolo potrebné. Je to tichý, utiahnutý chlapec s okuliarami, súhlasiaci so všetkým. A preto keď z príbehu vypadne Jude Law, dej začína byť trocha nudný. Pochvalu si zaslúžia aj Gwyneth Paltrow, Cate Blanchett, A záver ma donútil pohnúť mozgovými bunkami a popremýšľať ako to vlastne všetko bolo. 6,5/1O ()

tomino28

Prvotní pocity a dojmy ze snímku jsou vesměs kladné a naplní diváka očekáváním velkých věcí příštích. Dostaví se však "pouze" skvělé herecké výkony hlavních protagonistů - ano, především Matt Damon je excelentní - ale to je asi tak vše. Děj se čím dál více zamotává a s ním i hlavní hrdina do snůšky svých lží, a pokud zrovna nefandíte hlavnímu záporákovi, asi budete na konci nevyhnutelně zklamaní tím, jak to celé dopadne. Přidám i svou domněnku, že s o půl hodinu kratší stopáží by byl Pan Ripley alespoň o hvězdičku lepší. ()

LeePriest

V takové nezvyklé roli Matta Damona neznám. Jako agent Jason Bourne, vojín Ryan či Dannyho parťák se mi ale líbí víc, než jako pan Ripley. Tato role mi k němu nesedla. ()

LencaN

Docela dlouho jsem byla zmatená, co se z toho vyklube a lámala si hlavu, co je vlastně Ripleyho cílem. Ale vyplynulo to úplně samo. Stopáž je poněkud delší, hodilo by se zkrácení, ale nedá se upřít, že do sebe všechno zapadá jako kolečka v hodinovém strojku, každá scéna má svůj, třeba i pozdější, důvod. Jen škoda, že je to typ filmů, který vidět znova nechci, jedno zhlédnutí stačí na to, abyste viděli jak to dopadne/nedopadne a tím film ztrácí kouzlo i přes to, že stále jde o perfektně vystavěný scénář, který vede k tomu ...SPOILER... jak se vše na lodi do Atén nakonec stejně pokazí. Damon hrál toho bídáka moc dobře, Law se mi až protivil, jakého hrál namyšleného aristokratického frajírka, který akorát skupuje kotviště, domy, auta aniž by kdy hnul brvou. Pan Ripley byl opravdu talentovaný a nebezpečný lhář a podfukář. ()

Delmondo

Plein Soleil po americku! Ale jaký...vynikající. Viděl jsem to sice dřív než francouzskou verzi ale ta je prostě ještě o kousek lepší, hold na Delona nikdo nemá, ovšem výkon Matta Damona byl též vynikající, ale narozdíl od origoše se mi zde více líbili představitelé vedlejších rolí a to hlavně Jude Law v roli Greenleafa ten tady byl vskutku zparchantělej zbohatlík. ()

v.indruchova

Velmi zajímavé, psychologické drama, za mě tři a půl a za partnera 4, tak to zaokrouhlíme a máme tu slušnou hvězdičku. Doporučuji. Někdy jste jistě zažili to, že tak dlouho lžete, až už nemůžete. Jak si s tím poradit? /Radši to nedělat. ()

jjjerry

Sníměk mě zklamal. Něco tomu chybělo, asi hlavní hrdina, kterého bych si zamiloval, tady jsem nevěděl komu "fandit". Občas nudné scény. Jude Law hraje naprosto famózně a dle mě zastínill Matt Damon. Dobrý gradující thriller, ale jeden z těch co nemáte důvod vidět znovu. ()

silvusaak

Muska se zamotala do pavuciny a uz neni cesty ven. Manipulatorska americka povaha proti sarmantni italske policii. Napinavy a zajimavy navic krasny prostredi, krasni herci, vsechno krasny. Krasny, krasny, krasny! ()

Rendyz

Prva hodina filmu zly homosexualny roman (ta hudba ma zabijala) ... potom sa to zacalo uberat celkom dobrym smerom a hlavne rozuzlenie bolo genialne :) Damon podal viac nez slusny vykon a rezisera treba tiez pochvalit za to ako to vymyslel ()

buchannon

Vynikající schizoidní psychologicky laděný snímek, který se dá popsat jako hra kočky s několika myšmi. Celá tato hra se opírá o standardně dobrý výkon Matta Damona. Je plná momentů, při kterých si člověk řekne, že už asi kočka dostane přes tlapky a někdo jí konečně zastříhne drápky, ale vždy je tento moment oddálen o další chlup dál. Toto balancování na hraně činí tento film opravdu výborným. A navíc takový závěr této hry jsem skutečně nečekal. ()

Veber

V dnešní uspěchané době je film ve velmi pomalém tempu. Na druhou stranu, nevím, kterou část bych vynechala, neboť při celkovém pohledu do sebe vše komplexně zapadá. Působivý přerod z (pro mě) nejistého mladíka v sebevědomého vraha schopného na sebe vzít podobu kohokoliv. ()

PTuranyi

Úžasná psychologická dráma s premysleným scenárom, perfektnou produkciou a výbornými hereckými výkonmi. Film necháva diváka hádať čo je vlastne motiváciou Tomovej roztržky s Dickiem. Možno jeho citové puto bolo hlbšie a nezniesol jeho narušenie a možno sa bál o zdroj svojich peňazí. Nič to však nemení na tom, že dvojitá hra, ktorú odvtedy musí hrať je psychologicky náročná šachová partia, v ktorej idú scenáristi až na hranu uveriteľnosti. No nikdy ju neprekročia. To čo však na konci príbehu z postavy Toma Matt Daemon vytvoril nie je génius schopný kombinovať niekoľko ťahov dopredu, ale psychopat zdeptaný dohnaný svojimi činmi až na okraj priepasti. 90% ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

Andrew Scott je nový pan Ripley

26.09.2019

Hvězda seriálů Sherlock (Moriarty) a Potvora (sexy kněz) Andrew Scott získal hlavní roli v připravované seriálové adaptaci slavné série knih o známém zloději, podvodníkovi a sériovém vrahovi Tomu… (viac)

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

23.07.2012

Law a Minghella opět spolu

Law a Minghella opět spolu

28.02.2005

Jude Law si s největší pravděpodobností zahraje v BREAKING AND ENTERING, pro Miramax Films. Lawova role se má jmenovat Will a je to londýnský architekt, momentálně se nacházející v osobní i… (viac)