Tom Ripley je ctižiadostivý mladý muž. Na záhradnej párty sa náhodou zoznámi so starším bohatým mužom a, vycítiac príležitosť, predstiera, že pozná jeho syna, svojho rovesníka. Čoskoro dostane ponuku za 1000 dolárov odcestovať do Talianska a priviesť mladého Dickieho Greenleafa späť domov. V Taliansku sa pripojí k Dickiemu a jeho krásnej priateľke a užíva si s nimi život v prepychu a bez práce. A nezastaví sa pred ničím, aby pre seba získal všetko, čo má Dickie Greenleaf a on nie...Film vznikol podľa slávneho románu Patricie Higsmithovej a bol nominovaný na 5 Oscarov. (STV)

looose

Ze začátku mi přišlo, že kdybych se díval z okna a film jen poslouchal; stačilo by to. Od půlky se něco změnilo a stálo to za to. Ideální film na dva večery - na jeden je to příliš dlouhéééé. ()

kodwin

Moc dobrý a trochu rozčilující thriller. Má to šťávu, dobrý scénář a výborné herecké obsazení. Taky se mi líbily lokace. Určitě se podívám ještě jednou, abych buď ještě docenil genialitu nebo naopak objevil něco, co srazí mé po prvním shlédnutí plné hodnocení. ()

krchopetra

Jednoducho ma to dostalo! Žiadna zbytočná scéna, zaujímavý beh udalostí aj vyústenie. Vtiahlo ma prostredie, herecké výkony, aj ten divno mrazivý pocit už od prvej minúty, že niečo s týmto chlapom teda vôbec nieje v poriadku. ()

Bogrant

Talent, ktorý preukázal a našiel v sebe pán Ripley bol aspoň pre mňa dosť nečakaný. Hlavne po scéne na člne. Od toho momentu sa rozbehol kolotoč klamstiev a únikov, ktorý napokon vyvrcholil v precízne finále, ktoré však akosi nevystihlo podstatu predchádzajúcich dvoch hodín. ()

Feacher

Hodně dobře vymyšlený příběh o, z mého pohledu, geniálním, ale psychicky narušeném člověku. Přemýšlel jsem jako jiní o šťastnosti volby Matta Damona do hlavní role a musím dát za pravdu, že by se možná na tento typ role hodilo x lidí lépe, ale i tak si myslím, že to bylo ze všech stran zahrané dobře. Baví celou dobu, super film! ()

Cesty timem

Pustil jsem si to pro srovnání s filmem "V plném slunci". Podruhé si pustím jen ten s Delonem. Ne že by Talentovaný... nebyl talentovaný a film byl špatný, to ne a na remaky, na které jsme zvyklí je povedený. Ale prostě "V plném slunci" beru jako originál, viděl jsem ho jako první, což někdy je tomu druhému naškodu, ale prostě A. Delon je prostě Delon a celkově mi přišel mému srdci o dost bližší. Tak možná i o 1,5*, ale nechci to tady moc kazit a zas V plném slunci jsem dal 4*, protože jesou ještě lepší kousky třeba i s Delonem. ()

Flashheart

Bylo to dobrý, ale jako by tomu chyběla nejmíň první šestina a nejmíň poslední třetina, takovej výstřižek filmu je jako celek k ničemu ()

injoy

Po 16ti letech jsem si to dal znovu. Neuvěřitelné jak některé kousky nestárnou, ba hravě strčí do kapsy dnešní sra*ky. ()

Zabriskie

Film s velmi zvláštní znepokojující a zasněnou atmosférou, na které má nemalou zásluhu skvělá hudba. Tom Ripley je výborně napsaná i zahraná postava, nikdy u ní nejde dopředu ohdadnout, co na základě svých geniálních a zároveň šílenách myšlenkových pochodů udělá, je to psychopat bez jakéhokoliv svědomí a při tom navenek působí zcela obyčejně. ()

V-TECH

Než jsem tenhle film viděl, nevěděl jsem o něm vůbec nic. Nakonec se to zvrhlo v pěkně ulítlej kousek. Damon zahrál na výbornou - byl opravdu "divnej". Hvězdičku navíc dávám za to, že mě film opravdu překvapil. Čekal jsem (pro mě) nezajímavej nasládlej filmeček a vylezlo z toho tohle... ()

mirakk

Parádní psycho thriller, skvělí herci a nad tím vším dominuje Matt Damon, z kterého jde opravdu strach. Jen škoda, že konec filmu je otevřený. ()

paranoid82

Výborné drama s neobvyklým námětem Skvělé herecké výkony. Matt Damon, ač ho dvakrát nemusim, hraje opravdu dobře. Jude Law jakbysmet, zdárně jim sekundují Palthrow, Blanchett a Hoffman. Příběh má tak akorát vyvážené tempo, které na jednu stranu nenudí, na druhou stranu netlačí na pilu. Při prvním shlédnutí jsem doslova hltal každou scénu a tešil se, jak příběh nakonec skončí. Čekal jsem klasický americký happyend, ten se tentokrát, k mé radosti, nekonal. Jen škoda přeškoda, že Anthony Minghella už žádný další skvělý snímek nenatočí. Za 5 hvězdiček ()

Ludva

[2010-04-09] * Dramata s podobnými náměty mne spíše nudí a do problémů hlavního hrdiny se neumím vcítit. Ripley je ale jiná káva, možná kvůli nostalgické vzpomínce na pražskou premiéru, možná kvůli Mignhellově režii, ale úplně nejspíš kvůli výkonům Lawa a Damona. Vlastně bych rád viděl pokračování a možná si jednou i přečtu knížku (knížky)... ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

Andrew Scott je nový pan Ripley

26.09.2019

Hvězda seriálů Sherlock (Moriarty) a Potvora (sexy kněz) Andrew Scott získal hlavní roli v připravované seriálové adaptaci slavné série knih o známém zloději, podvodníkovi a sériovém vrahovi Tomu… (viac)

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

23.07.2012

Law a Minghella opět spolu

Law a Minghella opět spolu

28.02.2005

Jude Law si s největší pravděpodobností zahraje v BREAKING AND ENTERING, pro Miramax Films. Lawova role se má jmenovat Will a je to londýnský architekt, momentálně se nacházející v osobní i… (viac)