Tom Ripley je ctižiadostivý mladý muž. Na záhradnej párty sa náhodou zoznámi so starším bohatým mužom a, vycítiac príležitosť, predstiera, že pozná jeho syna, svojho rovesníka. Čoskoro dostane ponuku za 1000 dolárov odcestovať do Talianska a priviesť mladého Dickieho Greenleafa späť domov. V Taliansku sa pripojí k Dickiemu a jeho krásnej priateľke a užíva si s nimi život v prepychu a bez práce. A nezastaví sa pred ničím, aby pre seba získal všetko, čo má Dickie Greenleaf a on nie...Film vznikol podľa slávneho románu Patricie Higsmithovej a bol nominovaný na 5 Oscarov. (STV)

Mat21

„Talentovaný pan Ripley“ – při hledání správné vlastnosti hlavního představitele tohoto filmu bych opravdu tápal, kterou vlastnost mu nejlépe přisoudit. Působil na mě, že se v průběhu filmu jeho osobnost výraznou měrou měnila. Od prosťáčka pozvolna přechází k ryzímu přátelství svých nových přátel, poté se začne objevovat ambice a závist mít peníze, úspěch, životní volnost, bezstarostnost a krásnou ženu. Po hádce s nepříčetným Dickem a následné „nehodě“, tedy v momentu, kdy se v polovině stopáže film mění ze zcela nudného na docela zajímavý, rozehrává vražednou hru na příliš tenkém ledě. Od mnoha jiných vražedných postav, jejichž uvažování a promyšlenost následných kroků bych označil za brilantní, Tomovo chování je velmi naivní. Jen souhrou náhod, štěstí a liknavé policii uniká pozornosti a obvinění. ║2.11.2008║ ()

melloun

Tajemný a záhadný to film. Stejně jako Tom Ripley sám. A co teprve jeho 13. komnata, do které se uzavíral se svojí minulostí, a ze které sám nakonec nemohl ven. Byl jako v začarovaném kruhu. Ani už nevěděl za koho se vydává, zda-li za Dickieho nebo Toma. Chvílemi jsem z něj měl divný pocit, ba se ho dokonce i bál. To však nic nemění na tom, že je opravdu velmi nadaný ten... Matt Damon, jak už celému světu několikrát dokázal. 139 minut parádního pokoukání, nabytého skvělými hereckými výkony. Hvězdné obsazení už samo o sobě zaručuje zajímavou podívanou a skvělé výkony Gwyneth Paltrow, Jude Law, Cate Blanchett to jen a jen potvrzují. ()

Flagg

Tenhle film má jednu jedinou chybu, kterou tady popsal golfista - Damon prostě na toho hajzla nesedí. Jinak spokojenost po všech stránkách :) ()

Košoun

Nemám slov, naprosto dokonalý film se skvělým scénářem. Přesně takové filmy jsou můj šálek čaje. V hlavní roli antihrdina s dokonale promyšleným plánem. Jen jsem na konci čekal nějaký větší zvrat, trošku mi nezapadl do celkového obrazu poslední Tomův čin, ale při posledním záběru zamrazilo... Matt Damon mě už po několikáté přesvědčil, že dokáže zahrát opravdu široké spektrum rolí a Tom patří mezi jeho nejlepší. Jude Law byl skvělý zhýralý zbohatlík a Gwyneth Paltrow také nezůstávala za pány s herectvím daleko. Z obsazení ještě zaujal Jack Davenport (Peter). Moc dobrá kamera a hudební podkres, zkrátka u tohoto filmu nemám co vytknout. Žádné pompézní vizuální efekty, ale čistá filmařina s hereckými výkony a nosným dějem. Více takových filmů i v 21. století! ()

Mlle

Nejhorší byl pocit znovu zažitého, deja vu. Děsil mě do té doby, než jsem s úlevou zjistila, že jsem v dětství shlédla předchůdce filmu s Alainem Delonem (V plném slunci, 1960). Ten mě už tehdy pronásledoval ve snech. Vynikající provedení, skvělí herci, jemnocitná produkce, pěla bych jen samou chválu. Z toho nejlepšího zmíním Cate Blanchett v netradiční roli poblouzněné naivky – jakoby jí ani neseděla, ale zhostila se jí nadmíru přitažlivě, a Jacka Davenporta, ztvárňujícího okouzlujícím způsobem zamilovaného homosexuála. Tíživost psychohororu je znásobena pečlivým, pozvolným stoupáním po zhušťujících se vrstevnicích manipulace, iluze a sociopatické lži loutkářského mistra, do jehož osidel nevědomky padá každý pocestný, aby vlastním štěstím i životem vykoupil cizí psychické vyšinutí a jednu prostou, ukřivděnou narcistní bolístku. ()

Gastovski

Původní verze s Delonem byla o krapet lepší, jelikož mi Damon vůbec nesedl do role bezcharakterního hajzla. Jednoduše jsem mu to nežral. Navíc chvílemi to ztrácí dech a ten kolotoč neustálých setkání je už dost přitažený za vlasy. Celkově se tedy jedná o hvězdně obsazený thrillerový průměr. ()

Kochanski

Opět problém konce. Velmi chytře natočený příběh s výborným M . Damonem, ale ten konec mi k němu prostě nesedl. Proč zabil na konci toho chlapa?! Měl přece peníze, lásku... Já myslím, že režisér prostě Damonově postavě nechtěl tolik toho štěstí dopřát. Bez konce bych dala i 5*, takhle ale pouhé 4! ()

bery71

Ze začátku jsem si myslel, že půjde o pohodový romantický filmeček o přátelství a nevěře, ale byl jsem překvapen. Mile. V jednu chvíli se film promění na thriller a tím zůstane až do konce. Film si i přes svoji délku udržuje napětí. Režie je celkem obstojná, ve scénáři jsou mezery, které jsou ke konci dost znát. Ale i díky přesvědčivým hereckým výkonům je to zajímavá podívaná. ()

Smejdik

V několika chvílích jsem Ripleyho miloval, v několika nenáviděl z hloubi duše. Ale celý film pro mě Tom Ripley byl záhadou. A tom Ripley skutečně není nikým, Tom Ripley je všemi. Atmosféru filmu navodí od první chvíle úžasná píseň Sinéad O'Connor a ta se nese celý filmem stejně jako ona píseň. Chvílemi mě vážně mrazilo v zádech... ()

*Colorado

To herecké obsazení je excelentní a odráží se to i na hereckých výkonech, které snesou ta nejpřísnější měřítka. Zprvu jsem měl potíže uvěřit Damonovi toho hajzla, ale nakonec jsem nad tím přimhouřil oko. Řekl bych, že je to jen zbytečně dlouhé, některé nudnější pasáže bych vynechal. A po tom úvodním monologu jsem čekal úplně jiný konec :) ()

mrtvej pes

Bylo to zdlouhavé a zároveň to bylo precizní a nemohla jsem se odpoutat. Herci se snad sešli pro potěchu mého oka, jinak si tu souhru a příjemnost všech (i nepříjemných) charakterů nedovedu vysvětlit. Jazz je zde osvěžující. Zápletka až děsivě dobrá. Brzy se začnu bát svých vlastních přátel. ()

mourinho

Má to sice trošku rozvláčný začátek, ale po scéně ve člunu se to zvrhne v excelentní psychologické drama, ve kterém mě slizoun Damon pil krev takovým způsobem, až jsem mu musel v duchu zatleskat. Ono vlastně ve všech podstatných rolích hrají prvotřídní herci, což je velkou devízou tohoto filmu. A pak taky lahůdkový scénář (i když souhlasím s uživatelem J*A*S*M, že těch náhod je tam zbytečně moc), který si svoji pozornost prostě vynutí a dlouhá stopáž najednou není překážkou. Přesto si myslím, že RIPLEYHO HRA s nepřekonatelným Malkovichem je ještě malinko lepší, ale to jen tak na okraj. ()

klar3

Hlavní postava Ripleyho mě iritovala natolik, že i kdyby bylo zpracovaní sebelepší, film s takovým příběhem pro mě prostě bude utrpení... ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

Andrew Scott je nový pan Ripley

26.09.2019

Hvězda seriálů Sherlock (Moriarty) a Potvora (sexy kněz) Andrew Scott získal hlavní roli v připravované seriálové adaptaci slavné série knih o známém zloději, podvodníkovi a sériovém vrahovi Tomu… (viac)

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

23.07.2012

Law a Minghella opět spolu

Law a Minghella opět spolu

28.02.2005

Jude Law si s největší pravděpodobností zahraje v BREAKING AND ENTERING, pro Miramax Films. Lawova role se má jmenovat Will a je to londýnský architekt, momentálně se nacházející v osobní i… (viac)