Tom Ripley je ctižiadostivý mladý muž. Na záhradnej párty sa náhodou zoznámi so starším bohatým mužom a, vycítiac príležitosť, predstiera, že pozná jeho syna, svojho rovesníka. Čoskoro dostane ponuku za 1000 dolárov odcestovať do Talianska a priviesť mladého Dickieho Greenleafa späť domov. V Taliansku sa pripojí k Dickiemu a jeho krásnej priateľke a užíva si s nimi život v prepychu a bez práce. A nezastaví sa pred ničím, aby pre seba získal všetko, čo má Dickie Greenleaf a on nie...Film vznikol podľa slávneho románu Patricie Higsmithovej a bol nominovaný na 5 Oscarov. (STV)

Wargoo

Démonicky Damon, tak ako ho nepoznám, v zápornej úlohe. Výborne obsadený thriller, kde som vždy čakal, ako sa daná scéna skončí, a kde začne nová. Keď už som v posledných okamihoch myslel, že bude pokoj, príde ešte jedna, záverečná scéna, ktorá mi vzala všetky ilúzie. Ako som povedal, skvelý casting, všetci vynikajúcu, a pokiaľ je to všetko zabalené do kvalitného scenára a réžie, lahôdka je na svete. Silné 4****, 78,821 % ()

lemonova

Takmer dokonalý film! (či úplne? :P) Ani neviem, čo by sa mu dalo vytknúť.. neuveriteľne skvelá herecká zostava, medzi ktorou to len tak iskrí, úžasné scenérie Talianska, perfektná hudba (Tu vuo fa l´Ammericano je fantastické!) a o scenári a réžii ani nehovorím. Pre mňa 100% ()

KHkomiks

K tomuto dílu, jsem se dostal asi před čtyřmi lety a ani jsem neměl potřebu vidět původní verzi Ripleyho s Alain Delonem, abych mohl srovnávat. Jude Law, Gwyneth Paltrow, Philip Seymour Hoffman, Jack Davenport ( Komodor Norrington z pirátů ) jsou tu skvělý, ale nikdo nedokáže zastínit Matta Damona v hlavní roli, tichého a plachého Toma, Tom je ale ďábel, který hraje dokonalou hru se všemi okolo a díky své genialitě a chladnosti vůči ostatním mu vše prochází. Anthonyho Minghella umí točit vynikajicí dramata i křížit drama s dobrodružnými válečnými filmy ( Návrat do Could Mountain ) škoda, že už nežije. ()

Nerd4Dreaming

Nakonec skončím na čtyřech hvězdách. Přeci jenom se to celý trochu vleče. Ale jinak bomba, pomalej rozjezd kterej má spíš blízko ke komedii postupně houstne a přitvrzuje a ke konci člověk prostě valí oči. A tak to má bejt :) ()

Shredo

Sólo hra Matta, v nie moc populárnej role inteligenčného zmrdečka, ktorý vie presne ako čo robiť. Perfektná dráma plná zvratov a nečakaných udalostí. Scenár snáď bez jedinej diery a plný napätia. ()

BOURQUE

Je priamo neskutočný, že po 2 rokoch filmu „G.W.H.“ M. Damon dokázal zahrať takú na sto percent odlišnú osobnosť/postavu. Herecké výkony sú veľkým pilierom filmu. Len možno by to malo byť trošku kratší. Osobné hodnotenie: 79% (***) ()

helloween93

Ripley mi dlouho unikal, potom jsem ho odkládal, až jsem ho nakonec zkouknul zcela spontánně na Primě. Nikdy by mi nenapadlo, že chladnokrevného a nevypočitatelného vraha dokáže Matt Damon odehrát s takovým přehledem. Příběh mě zaujal v podstatě od začátku a s napětím jsem očekával, kam až je Ripley schopen zajít, aby mu vše vyšlo. O knižní předloze a pokračováních jsem neměl potuchy. Pod nablýskanou kritikou mamonského světa se skrývá řezničina bez ladu a skladu. 5* ()

Besyn

Skvěle zahrané a místy skutečně velmi mrazivé.Jedinou výtku bych měl ke scénaři : To,jak to všechno Damonovi procházelo a nakonec i zcela prošlo bylo dosti nereálné a přitažené za vlasy.Ale je to holt adaptace románu,takže to asi tak mělo být. ()

Miki68

No teda... To mě překvapilo! Tomu říkám dobrý námět chycený za pačesy! Tu novelu od Patricie Highsmithový si musím sehnat. A režie! Anthony Minghella mě potěšil už Návratem do Cold Mountain a i tady vše zvládl na jedničku s hvězdičkou! Příběhově je to klasická kriminálka, ale psychologicky je to thriller jak řemen. Hnusnější postavu, nežli tu, ztvárněnou Mattem Damonem, jsem snad ve filmu nezažil. Bylo to opravdu silné. Dávám 4* a přest všechno fakt nevím, jestli bych si film pustil znovu... ()

cerbygerby

Psychologické drama které ve mě nezanechalo takovou stopu jakou jsem čekal od tak dobře herecky obsazeného a hodnoceného filmu. Všichni herci to zahráli dobře, ale něco mi tu chybělo..nebo vadilo(délka filmu, než se to vše rozjelo) Možná jsem čekal i jiné rozuzlení, no nevím.. ale špatný film to nebyl, takže si rozhodně zaslouží 4* ()

truby

Absolutně nesympatický film, s výjimečně nesympatickým antihrdinou Damonem. Kombinace psycho, dramatu, krimi, thilleru v hnusné atmosféře hororu, pryč s tím. ()

shereen

Chvili mi trvalo, nez mi to doslo, ale je to skvely film. Doporucuji v kombinaci s filmem Dobry Will Hunting. Vysledkem bude neutralizace, ze ktere Matt Damon nevyleze ani jako pubertalni genius, ani jako citove vyprazdnene monstrum, ale pouze jako fantasticky herec. ()

Kingjiri

Film bych přejmenoval na "Talentovaný Matt Damon", protože Damon podává skvělej a maximálně uvěřitelnej výkon. K celýmu snímku mám v podstatě jenom dvě větší výtky. První je zbytečně dlouhej úvod. Pro seznámení s postavama, pochopení jejich motivů a úlohy v celym příběhu by místo hodiny bohatě stačila půl hodina. Ve výsledku tak na mě film působí dost nevyrovnanym dojmem, protože po nudný první polovině přichází vynikající polovina druhá. V tý se, hlavně díky výkonu Damona, daří budovat paranoidní a stísněnou atmosféru, která odpovídá tomu, co se nejspíš honí Ripleymu hlavou. Další výtka je už pouze otázkou vkusu diváka, ale osobně bych radši viděl děj zasazenej do současný doby než jeho retro stylizaci. Hlavně kvůli nudnýmu a dlouhýmu úvodu nemůžu dát plnej počet hvězd, jinak však jde o výbornej snímek. ()

anitae

Pro mě opravdu děsivý pan Ripley, pěkný herecký výkon Matta, Gwyneth, Juda i Cate. Ano, Ripley umí dokonale napodobovat všechny a všechno, taky občas někoho zabije, ale celý film se tak nějak vleče, že to na víc jak 3,5* nedotáhne. ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

Andrew Scott je nový pan Ripley

26.09.2019

Hvězda seriálů Sherlock (Moriarty) a Potvora (sexy kněz) Andrew Scott získal hlavní roli v připravované seriálové adaptaci slavné série knih o známém zloději, podvodníkovi a sériovém vrahovi Tomu… (viac)

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

23.07.2012

Law a Minghella opět spolu

Law a Minghella opět spolu

28.02.2005

Jude Law si s největší pravděpodobností zahraje v BREAKING AND ENTERING, pro Miramax Films. Lawova role se má jmenovat Will a je to londýnský architekt, momentálně se nacházející v osobní i… (viac)