Tom Ripley je ctižiadostivý mladý muž. Na záhradnej párty sa náhodou zoznámi so starším bohatým mužom a, vycítiac príležitosť, predstiera, že pozná jeho syna, svojho rovesníka. Čoskoro dostane ponuku za 1000 dolárov odcestovať do Talianska a priviesť mladého Dickieho Greenleafa späť domov. V Taliansku sa pripojí k Dickiemu a jeho krásnej priateľke a užíva si s nimi život v prepychu a bez práce. A nezastaví sa pred ničím, aby pre seba získal všetko, čo má Dickie Greenleaf a on nie...Film vznikol podľa slávneho románu Patricie Higsmithovej a bol nominovaný na 5 Oscarov. (STV)

venca163

Manhattanský uklízeč hajzlů Matt Damon se teda vypracoval na slušnýho hajzla. Nejodpornější postavou byl ovšem PSH, hroznej šikanátor. (70%) ()

Braddy

Film ve kterém jsem se malinko poznal, akorát že já nezabíjím lidi:-) Matt je úžasný a Jude Law jakbysmet. Gwyneth tam hraje spíš druhé (třetí) housle. Jsem zvědavý na "pokračování". ()

solskjaer

Sakra ten Jude Law je prostě dobrej a ať už hraje vojáka či hudebníka zahraje vždy geniálně. Perfektní jazz, silné herecké výkony, dokonalý scénář, ale hlavně neskutečný rytmus. To jsou hlavní atributy tohoto velice povedeného filmu. ()

ethos

Dosť dobrý film, ktorý mi ale prišiel trošku pridlhý. Jeho najväčšou výhodou bola Cate Blanchett, ktorá bola neuveriteľne krásna a preto dávam päť. (Aj keď som chcel dať pôvodne 4) ()

kisha

nějaký pofidérní, jak se z toho vykroutil, až moc často jsem nad tím musela mhouřit oči...a z celýho filmu plyne jasný resumé a ponaučení - ženy mají vždycky pravdu;) ()

lskala

Tenhle film mi nesedl, ani když je z velké části zasazen do mé oblíbené Itálie. Matt Damon je mi velmi nesympatický. 50% - 3*** ()

Markussis

Film je ve svém konceptu bezesporu vynikající. Po technické stránce si dala režie jak vidno také dost záležet. Když budu ovšem srovnávat s filmem Reného Clémenta z roku 1960, tak potom tento film na mne začíná působit zbytečným dojmem. Tedy nic by se nestalo, kdyby nevzniknul-dokonalost se zkrátka dokonalostí nahradit nedá. Jude Law se svým výkonem a také především díky svému charizmatu přiblížil asi nejvíce původní literární postavě Philipovi,mimochodem mi velice připomínal právě původního představitele Philipa Maurice Roneta. Matt Damon je bezezporu hercem, který dokáže zahrát výborně, ovšem pro postavu takovéhoto kalibru nemá zkrátka to osobní charisma, tu osobní mystiku a tajemnost, která vás přímo uhrane-nedokáže být tím tahounem, tím krásným zlým zabijákem jako pan Delon. Myslím si , že Alain Delon bude nejlepším Tomem Ripleyem už navždy. Co se týče ztvárnění a podoby Ripleyho od Damona myslím si, že jsou nevěrohodné a hodně přehnané. Scenář jeho postavy zkrátka tlačí na pilu až příliš a to je tím důvodem. Už jen v konceptu samotného Ripleyho postavy vítězí ten Delonův, není totiž na něm znát známka jakékoli umělosti, což je právě případ Matta Damona-já jsem mu to neuvěřil. On totiž celý film je bohužel takový až moc zdlouhavý a umělý. Těžko se to vysvětluje, to se musí cítit, ale zkrátka to vyjádřím tak, že zatímco film V plném slunci na mne působí naprosto přirozeně, tak Talentovaný pan Ripley bohužel dosti strojeně. A největší rozdíl vůbec je v tom, že byť je úloha Ripleyho v románu záporně pasivní vzhledem k aktivnímu Philipovi, tak právě V plném slunci Alain Delon přesto dokázal být v momentech, kdy jsou oba v záběru současně, tím výraznějším. To ovšem případ Matta Damona ve srovnání Judem Lawem rozhodně nebyl. ()

herr_carter

Po skoro 20 let od premiéry jsem se i já konečně dostal na kobylku tomuto filmu. Psát o tom moc nemá smysl, protože většina přesně ví o co jde. Nezbývá, než konstatovat, že vybrat mladého Damona byl neskutečný majstrštyk, protože s tím svým tehdejším naivním kukučem zapadá do své role novodobého Jekyla a Hydea na 101 %. Jsou filmy, ze kterých je mi lehce zle a tenhle je mezi nimi..myšleno v dobrém samozřejmě.................moje hodnocení = 8 z 10. ()

Sdoom

Má to krásné prostředí, výborné herce, solidní zápletku, ale přesto tomu něco chybí. Je to příliš rozvleklé a od zlomu před polovinou filmu už to zdaleka nemá atmosféru jako na začátku. Lepší 3 hvězdičky. (Blu-ray, orig. + CZ tit.) ()

Evonichna

Báječnej film. Miluji záporáky, kteří nejsou na první pohled záporáci. Dickie byl kouzelný a pohled do duše Toma Ripleyho opravdu stojí za to. ()

Loki_Six

"Well, whatever you do, however terrible, however hurtful, it all makes sense, doesn't it? In your head. You never meet anybody that thinks they're a bad person." ()

Billie777

Nenápadný mladý sympoš s dětskou tvářičkou, který působí, že by mouše neublížil. Ale pozor! Může to být také zakomplexovaný, žarlivý a chladnokrevný vraz bez špetky svědomí. Takový je Tom Ripley v přesvědčivém podání Matta Damona. Záporáke na zabití. ()

iXtr3m3

Veľmi silné ale predsa len tri hviezdy. Človek by očakával ďalšieho Huntinga, ale ten je samozrejme len jeden. Nebolo to zlé, ale popravde som si to od premiéry za posledných 20 rokov už nepustil ani raz. ()

bruceman7

Film zajímavý, stejně tak mě nyní zajímá i původní literární verze. Jen mě mrzí, že jsem to nepřečetl v první řadě - kdybych to věděl, tak bych to tak jistě udělal! Čekal jsem popravdě jiný styl filmu (že to bude o něčem jiném), takže jsem byl překvapen. Povedené! ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

Andrew Scott je nový pan Ripley

26.09.2019

Hvězda seriálů Sherlock (Moriarty) a Potvora (sexy kněz) Andrew Scott získal hlavní roli v připravované seriálové adaptaci slavné série knih o známém zloději, podvodníkovi a sériovém vrahovi Tomu… (viac)

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

23.07.2012

Law a Minghella opět spolu

Law a Minghella opět spolu

28.02.2005

Jude Law si s největší pravděpodobností zahraje v BREAKING AND ENTERING, pro Miramax Films. Lawova role se má jmenovat Will a je to londýnský architekt, momentálně se nacházející v osobní i… (viac)