Tom Ripley je ctižiadostivý mladý muž. Na záhradnej párty sa náhodou zoznámi so starším bohatým mužom a, vycítiac príležitosť, predstiera, že pozná jeho syna, svojho rovesníka. Čoskoro dostane ponuku za 1000 dolárov odcestovať do Talianska a priviesť mladého Dickieho Greenleafa späť domov. V Taliansku sa pripojí k Dickiemu a jeho krásnej priateľke a užíva si s nimi život v prepychu a bez práce. A nezastaví sa pred ničím, aby pre seba získal všetko, čo má Dickie Greenleaf a on nie...Film vznikol podľa slávneho románu Patricie Higsmithovej a bol nominovaný na 5 Oscarov. (STV)

Doudis19

Odporný Matt Damon, jako mistr intrik a lží v dvou a půl hodinovém filmu, který se skládá v podstatě jen z dialogů. To už je samo o sobě dostatečné varování, že Ripley není šálek kávy pro každého. A ani té Itálie si moc neužijete.. ()

andrii

V plném slunci leští osobní iluzi. Jak třpytivá je. Drží číši. Posla R.I.P. Po skle teče zl/at/á krev. Vytočil si  cyankáli charakter. Démonický "mučedník" v ruletě. Teď má závratě. Závětí temna vykonavatel. ()

Lachtaan

Matt Damon skvěle přesvědčivý ve své pravděpodobně nejslizštější roli. K tomu výborně nepříjemný Jude Law a krásné Gwyneth Paltrow a Cate Blanchett. Aspekty, které dotvářejí hutnou atmosféru solidního thrilleru, který ke své smůle nechává jisté věci vyšumět do ztracena a tím si ubírá na svém kouzlu. Hlavně od konce jsem čekal větší zadostiučinění. [viděno na Prime Video 15.10.2022] ()

lennyd

Tom Ripley (Matt Damon) je velice chytrý mladý muž. Má skvělou paměť a schopnost kohokoliv napodobit. Od bohatého pana Greenleafa, dostává úkol přivést z Italie zpět jeho syna, Dickieho (Jude Law) (ovšem za pěknou odměnu). Tom se s Dickiem a jeho přítelkyní Maggie (Gwyneth Palthrow) spřátelí, a vlastně se stane členem jejich rodiny. Od starého pana Greenleafa dostávájí pěkné penízky, takže se jim nežije nejhůř. Než se Dickie rozhodne s Tomem rozloučit. A to si Tom nemůže nechat líbit. Začínají umírat první lidé, a všechny stopy ukazují na Dickieho.... Mrazivý thriler Anthonyho Minghelly, v hlavní roli se skvělým Mattem Damonem (Talentovaný pan Damon), kterému skvěle sekundují další známí herci - Jude Law, Gwyneth, Palthrow, Cate Blanchet nebo Philip Seymour Hoffman. Škoda, že v druhé části film trošicku zpomalil... ()

Elví

Starý známý problém zvaný filmová adaptace literárního díla. Kniha opět lepší než film, režisér běžně hollywoodsky změnil ošklivou, ukňouranou a tlustou Marge v milou Gwyneth Paltrow, z Toma Ripleyho jakožto chladného vypočítavého vraha udělal chudáčka zmateného homosexuála.....Výsledný celek zachraňují jen vynikající Jude Law v roli bohatého synka Dickieho Greenleafa a P. S. Hoffman alias Freddie Miles. ()

July

Skvělý film podle neméně skvělé předlohy. Všichni hrají výborně, především Matt Damon, a obzvlášť v druhé polovině příběh nabírá obrátky a ten, kdo dříve nečetl knihu, je jistě překvapen mnohými náhlými zvraty. Už je to přes dva roky, co jsem ji četla, tak si nepamatuji všechny detaily, ale nějak už si nevzpomínám, jestli bylo finále stejné nebo jiné. Mám dojem, že to skončilo trochu jinak. I proto jsem jednu věc nečekala - ach jo, nejsympatičtější postavy vždycky končívají smutně... P.S.: Lullaby for Cain je krásná písnička - a jako stvořená na úvod takového filmu. I po celé hudební stránce byl ostatně vynikající. ()

neoBlast

Je vlastně s podivem kolik filmů existuje, kde se podvodníček vydává za někoho kým není. Mistrem je samozřejmě Matt Damon a Talentovaný pan Ripley je královskou podívanou v subžánru "deception movies". Bohužel je snímek snad až příliš znepokojivý (těžko fandit vrahovi...) a i když je tak trochu zvráceně zábavné sledovat úlisného Damona jak se prokousává jednou lží za druhou, akademická režie Anthonyho Minghelly mi nikdy moc neseděla. Přetažená stopáž nepomáhá. 60 % ()

venison

Tak jsem se rozhodla po dlouhé době připomenout tento film a dokonce se mi zdá ještě větší hodnoty, než tehdy, když jsem ho viděla poprvé.. Tenkrát jsem objevila Juda Lawa a na nějaký čas si zhnusila Matta Damona (smozřejmě díky své maximální přesvědčivosti).. Skvělé obsazení, zdrcující příběh a dokonalá muzika.. ()

Pavlínka9

Film si pamatuji z roku 99 jako velkofilm, z kterého jsem byla ohromně nadšená :) :) Pořád a pořád dokola vidím Matta Damona v těch kulatých obroučkách a od té doby ho mám zasazeného do této role :) Film je opravdu bravurně obsazen a celou dobu jsem jen čekala, zdali se "Ripley" do svých spletitých lží zaplete ještě více a více až ho nakonec dopadnou...Jude Law zde vypadá přímo překrásně - z práce maskérské je tu pro mě v jeho kariéře zatím nejkrásnější :) Celá atmosféra konce 50tých let v Itálii, všude ty skútry, úžasný životní styl, obrovské domy s vysokýmy stropy a několikrát zmiňováno, že opovrhují penězi...(bodejt by ne, když je mají).... Je to skvělé. Je to precizní, je to napínavé a dechberoucí...Pan Ripley je mistr podvodu, švindlu a Seymour Hoffman v podobě postavy, která mu jeho plány narušila byl skvělý :) Hudba jen umocňuje veškeré "silné" okamžiky a výprava je úchvatná :) Jeden z mých oblíbených filmů, který všem vřele doporučuji a jen mě mrzí, že nedosáhl na Oscara :( ()

Yoshimitsu

Matt tady vystupuje jako nenápadný, sladký mladík, ale ve skutečnosti to je vychytralý, prolhaný hajzl ze kterého šel místy strach. Škoda, že tam Jude Law nebyl déle. Dávám 65% ()

TerezD

Nejsem zvyklá vidět dobráckou tvářičku M. Damona v záporácké roli, ale změna to byla překvapivě příjemná, chladnokrevný pan Ripley je jeden z nejvýraznějších antihrdinů, kterým nelze nefandit. Ve výsledku z toho vzešel opravdu inteligentní thriller s kvalitně napsanými postavami, který stojí za to vidět. ()

YumiOkami

tom ripley v new yorku potkává bohatého herberta greenleafa. ten věří tomu, že jeho syn dickie chodil s tomem na stejnou školu a tak ho požádá, aby syna přiměl odjet z itálie a vrátit se domů. tom ve skutečnosti jeho syna nezná a na žádnou školu s ním nechodil, avšak do itálie se stejně tak vydá. ihned se vetře do dickieho života; je jím posedlý a pomalu si přivlastňuje jeho identitu. už nechce být nikdo - chce být NĚKDO. postupně se zamotává do pavučiny lží, vražd a podvodů… — už dlouho jsem se na tenhle film chtěla podívat a teď jsem si konečně udělala čas. a mooc se mi to líbilo! // životní motto: 𝐛𝐞 𝐠𝐚𝐲, 𝐝𝐨 𝐜𝐫𝐢𝐦𝐞. ❤️‍🔥 ()

noriaki

Takže jak? Byl takový už od počátku, nebo se jen zapletl do pavučiny lží z níž nemohl vycouvat? Skvělý výkon Matta Damona drží naživu obě varianty, a především díky němu je postupná proměna lehce ospalého letního příběhu do mrazivého thrilleru tak působivá. Filmu strašlivě pomáhá, že v době natáčení byli všichni na vrcholu tvůrčních sil. Jude Law zrovna zažíval raketový vzestup, Gwyneth Paltrow toho roku vyhrála Cenu akademie, a Cate Blanchett ji vyhrát měla. Oscar Antonyho Minghelly ještě nestihl na poličce nachytat prach, a ten Damonův byl ještě mladší. Vynikající film, s perfektní mrazivou pointou. ()

OHI

Po Anglickém pacientovi- zklamání. Minghella natočil zvláštní, neotřelý film, Damon je ve své roli opravdu dobrý, ale vše to až příliš zavání nepravděpodobností. ()

Sany33

Ako ľahko sa človek dokáže vzdať vlastnej identyti, iba aby si splnil svoje sny a vyšvihol sa na vrchol z toho nechutného spoločenského bahna. Aj o tom je príbeh pána Toma Ripleyho. Ktorý sa vďaka klamstvám prepracoval až na vrchol potravinového reťazca americkej smotánky. Klamal ženám, klamal mužom a všetci ho aj napriek evidentnému zapieraniu milovali. Jediné čo mi vadilo bol nejasný koniec, ale pochopil som to tak, že realizačný team dáva voľný priechod pokračovaniu. Matt Damon sa mi do úlohy elitného psychopata náramne hodil, tí čo si myslia niečo iné skúste si predstaviť že vás ten Adolf v okuliaroch s predkusom jak kôň v noci vytrhne zo spánku. Na prvý pohľad psycháč. Ale v podstate som sa celkom bavil. A je tu ešte jedna vec, ktorú by som rád vyzdvihol a tou je Jude Law a jeho bravúrne vcítenie sa do ľahkovážneho milionárskeho synčeka, ktorý nevie čo od dobroty, jednoducho bravisimo!! 65% ()

zdenny

Atraktivní film, kterých se točí velká menšina. Takový film, který uvízne hluboko ve vás, protože je výjimečný, prostě jiný než ostatní. Nebudu mluvit o skvělém hereckém obsazení. Nemusím vychvalovat, tam je to jasné. Co ale bylo atraktivní, tak prostředí italského přímořského městečka padesátých let. To bylo naprosto úchvatné. Navíc bylo podpořeno bezstarostným životním stylem mladých lidí. A hlavní "hrdina"? Tak ten stojí za malý psychologický rozbor. Jeho příběh mi připomíná některé příběhy Woodyho Allena. Tedy vražda pro lepší zajištění si lepší budoucnosti, která ale zákonitě přináší vraždy další. Postava prezentovaná Mattem Damonem byla nesebevědomým mladíkem, který nebyl moc zběhlý v navazování sociálních kontaktů. Když už ale s někým přátelský vztah vybudoval, zhlédl se ve svém protějšku a protože byl onen "vzor" velice přátelský, oblíbený a milovaný, chtěl jím být také. Prostě si tak moc vsugeroval možnost, že je někým jiným, až musel být originál odstraněn. A na tom je založený příběh talentovaného pana Ripleyho. ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

Andrew Scott je nový pan Ripley

26.09.2019

Hvězda seriálů Sherlock (Moriarty) a Potvora (sexy kněz) Andrew Scott získal hlavní roli v připravované seriálové adaptaci slavné série knih o známém zloději, podvodníkovi a sériovém vrahovi Tomu… (viac)

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

23.07.2012

Law a Minghella opět spolu

Law a Minghella opět spolu

28.02.2005

Jude Law si s největší pravděpodobností zahraje v BREAKING AND ENTERING, pro Miramax Films. Lawova role se má jmenovat Will a je to londýnský architekt, momentálně se nacházející v osobní i… (viac)