Tom Ripley je ctižiadostivý mladý muž. Na záhradnej párty sa náhodou zoznámi so starším bohatým mužom a, vycítiac príležitosť, predstiera, že pozná jeho syna, svojho rovesníka. Čoskoro dostane ponuku za 1000 dolárov odcestovať do Talianska a priviesť mladého Dickieho Greenleafa späť domov. V Taliansku sa pripojí k Dickiemu a jeho krásnej priateľke a užíva si s nimi život v prepychu a bez práce. A nezastaví sa pred ničím, aby pre seba získal všetko, čo má Dickie Greenleaf a on nie...Film vznikol podľa slávneho románu Patricie Higsmithovej a bol nominovaný na 5 Oscarov. (STV)

Rybizek

Vskutku nápaditý thriller, ale nějak na mě nefungovalo jeho velmi pomalé tempo a Matt Damon v roli psychopatického zabijáka mi také moc neseděl. Každopádně mě příběh zas tak nenudil, do poslední chvíle jsem byla zvědavá, jak to s "Mattíkem" teda nakonec dopadne. Kdyby stopáž filmu byla o půl hodiny kratší, věřím, že s hodnocením půjdu výše než na 66%. ()

Johanka

Matt Damon nikdy nepatřil a nepatří mezi mé oblíbené herce. V tomto snímku se mi jednoznačně zprotivil díky své záporné roli, brrr. Každopádně ve Willovi Huntingovi byl lepší ()

NinonL

Dokonalé ztvárnění posedlosti jiným člověkem. A také povrchnosti "zlaté" mládeže. Všichni herci hrají skvěle, zejména se mi líbí nejohavnější z ohavných, přezíravý a arogantní Philip Seymour coby Freddie Miles. Jude Law si s ním moc nezadá. Konec naštěstí nic nepokazil. ()

Cimr

Film je jistou zásadní událostí (nebudu spoilerovat, ale až na ni ve filmu dojde, tak určitě pochopíte, kterou jsem myslel) rozdělen skoro přesně na dvě poloviny. A ta první výrazně převyšuje tu druhou. Zpočátku film vypadá velmi nadějně - je výborně vygradovaný a tajuplný stejně jako (Mattem Damonem skvěle ztvárněný) Tom Ripley. V příběhu jsou pořád takové divné podtóny, něco tam tak zvláštně nesedí a divák napjatě čeká... Pak ale přijde onen zlom a film ztrácí kouzlo - stává se trochu natahovaným konvenčním thrillerem. Přijde jeden konec, pak druhý, pak další a pak už mě to vlastně ani nezajímá. I kvůli plánovaným, leč nezrealizovaným dalším dílům nakonec slibný snímek vyšumí do prázdna. ()

agentmiky

Těžko se to porovnáná s NF seriálem. Minghella se totiž vydal jinou cestou. Vsadil na vyobrazení prosluněné Itálie, která hýří každou jednotlivou barvičkou z viditelného spektra a optimismem na každém kroku (ten černobílý formát Zaillianovy verze chvílemi nahánějící až hrůzu budiž zářným příkladem protikladu). Ale obě verze mají své...Tady se mi osobně líbil více Jude Law v roli Dickieho. A také Seymour Hoffman v roli bohéma Freddieho. A Matt Damon? Ten si toho skoro až sociopata střihl na jedničku. Výborný výkon. Jen bych měl jednu výtku, za kterou film ale moc nemůže, což chápu...Ale vypíchnout to musím...Stopáž nabídne přes 2 hodiny, ale místy mi to přišlo dost uspěchané. Kdyby seriál neexistoval (a já tak neměl srovnání), tak bych tohle nikdy nezmínil...Minghella si se svým pojetím Ripleyho odnáší solidních 8/10 ()

Asgy

Pan Ripley mě opravdu dostal. Takový brýlatý sympaťák, kterému ale občas krutě rupnou nervy. Zatím bezkonkurenčně nejlepší role mého oblíbence Matta Damona. Kam se hrabe Will Hunting nebo Bourne, tady Matt prostě všem ukázal, že umí. Bohém Dickie v podání Jude Lawa působí taky hodně přesvědčivě. Celkově jde o výborný film, na který se s radostí podívám znovu. Každý má nějakou tu svou třináctou komnatu, ale tak plnou jako pan Ripley ji má asi málokdo. ()

Lamiczka

Tomu sympatickému blonďákovi by člověk věřil i nos mezi očima a ještě ho za to pochválí. Matt Damon ve své ďábelsky andělské roli září, ovšem neméně oslnivě žhnou i představitelé (a představitelky) ve vedlejších rolích. Trošku víc prostříhat by to chtělo, jinak super film! ()

Baronne odpad!

Néééééééééééééééééééééééééééééééééééé, tohle nemá pět Oscarů . Nemá tyvole nemá . Proč slizkej herec hraje slizkej charakter, ale skoro VŠUDE ! Proč je ten film úplně o ničem takovym způsobem, že je to snad jedinej film kterej sem v poslední třetině celej přetočil ? A proč tady hraje jak Gwyneth tak Galadriel, tak kvalitní herečky ? Kriste pane, Alláhu, Buddho, všichni svatý, Bože, Evo, Adame, Mohamede, matko Terezo, panno Marie, Františku, Václave, Václave, Václave, Karle... Asi si rozbiju hubu o zeď a pak se nechám utopit, tak mě opatrujte. ()

numi

Docela zajímavý děj, který navíc nepostrádá nápady a logické zvraty, kazí herci. Ne že by hráli špatně, ale nějak se prostě nepovedl casting. Ani Matt Damon, ani Gwyneth Paltrow a asi ani Jude Law se do svých rolí vůbec nehodili. Je to škoda, protože film tak hodně ztrácí na atmosféře a s přibývající délkou také zvyšuje nároky na divákovu pozornost. [září 2005] ()

Vojcl

Hodně originální námět. Prvních šedesát minut jsem se sice trochu nudil a chování některých postav mi přišlo nelogické. Avšak poté děj nabere tempo a donutí vás až do závěrečných titulků nespustit oči z obrazovky. Matt Damon tu předvádí patrně nejpozoruhodnější výkon své kariéry. (Pozor, spoiler!) Ta proměna z brýlatého ňoumy na vypočítavou vraždící bestii je přímo dokonalá. A přestože to možná zní zvráceně, i tak jsem mu musel fandit. Ripley by si zasloužil pokračování. ()

Freemind

Zahanbeně přiznávám, že jsem tenhle film poprvé viděl až teď, 15 let od jeho uvedení. Celou dobu jsem zarputile ignoroval vysoká hodnocení a příznivé recenze. Blbý pan Freemind. Teď si sypu popel na hlavu - Minghella natočil opravdu téměř bezchybný žánrový kousek, umně okořeněný retrem a italskou atmosférou. Paráda. ()

slord

Matt Damon predviedol skvelý výkon a v hlavnej roli bol slizký, dokonca až diabolský a chvíľami mi bolo z neho až zle. Prostredie Talianska malo svoje čaro, vedľajšie postavy boli tiež fajn a celý dej filmu ma bavil a nechával v očakávaní ako to celé dopadne a bol som s tým dosť spokojný. Jediné čo môžem dodať: Talented Mr. Damon 8/10 ()

IllIlIlIIl

Na začátku možná dobrá myšlenka, to ano....ale dále jen zdlouhavý příběh, který se opravdu táhne a tempo spíše skomírá. Konec filmu pro mě naprosto nedostačující..... ()

01Zuzana10

Predstava niekoho ako je Tom.. desive. Nielen on vyvolaval ten dojem.. Ale co ta hudba do toho, zabery a pod! Vizualne zaujimavo a relativne pekne spracovany film. Herci vsetko na vysokej urovni. Napadlo ma, ze skoda, ze Piratov Karribiku nakrutili az o 4 roky neskor. Kvoli Jackovi Davenportovi. Boze to je ale chlap:D. Uz som dufala, ze si vyrozpravaju tazive tajomstva 13. komnaty.... a nie. Trosku ma sklamali otvorenym koncom... Vdaka za velmi zajimavy film.. ()

Lucjen

Precízne dielo, krásne zabalené do obalu prostredím, hudbou a predovšetkým hercami. No cez všetok ten obal ma film nepustil, alebo resp. ja som sa nedostala k jadru. Dialógy mi príliš nepomáhali sa zorientovať, skôr všetko iba vrstvili na seba. A keď už som myslela, že sa dostávam k pointe, k vyriešeniu, so 4* hviezdičkami, náhly koniec to znížil na 3*. Možno by si film žiadal druhé pozretie, po ktorom však vôbec netúžim. ()

L_O_U_S

Jak daleko je člověk ochoten zajít, aby byl někým? Zhlédnuto víceméně díky knize Grega Sestera The Disaster Artist, navíc můj první film na blu-ray. (1 175.) ()

salalala

Nadčasová záležitost a brilantní studie sociopata, který se pro úspěch a větší společenské uznání neštítí ničeho. Anthony Minghella od počátku jede v hodně pomalém tempu, v němž má čas na detailní psychologickou propracovanost postav a většinu snímku tvoří dialogy, které jsou ale vesměs zajímavé a nutné pro plné pochopení motivací. Posléze přidává i bezstarostnou a pohodovou atmosféru italského městečka, které je v záměrném velkém kontrastu s temnou zápletkou, která nabírá na obrátkách a pomáhá si i krásnou kamerou, která zabírá všechna malebná zákoutí, jež jsou poměrně romantická. Pochvalu zaslouží i samotný příběh, který bravurně nechává hlavního antihrdinu vylhat se z každé situace tak, že nikdo na nic nepřijde a vše vypadá naprosto důvěryhodně. Vrcholem je skvělé obsazení, jemuž dominuje úžasně slizký a ďábelský Matt Damon, moc nezaostávají ale ani Gwyneth Paltrow, Cate Blanchett a Jude Law, v menší roli potěší i Philip Seymour Hoffman. Jestli něco hodnocení sráží, jsou to zde již několikrát zmiňované velké množství náhod a přetažená délka, která je ve druhé polovině už hodně znát a možná proto není finále tak intenzivní. Menší výtkou možná budiž i to, že s žádnou postavou nelze úplně sympatizovat, to byl ale zřejmě tvůrčí záměr, takže asi není úplně fér to někomu vyčítat. The Talented Mr. Ripley je i po více než dvaceti letech velmi dobrým filmem, jakých se dnes už moc netočí a navíc donutí k určitému zamyšlení o morálce, což je i v dnešní době nezanedbatelný přesah. 75 % ()

Dexter1

Skvelé herecké výkony posúvajú u mňa tento film na 3*. Ináč som celý čas nevedel prísť na chuť pomalému a rozvláčnemu tempu. Avšak prvotný nápad je celkom zaujímavý. Ak by sa to skrátilo tak o 20 min., bolo by to pre mňa pozerateľnejšie. ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

Andrew Scott je nový pan Ripley

26.09.2019

Hvězda seriálů Sherlock (Moriarty) a Potvora (sexy kněz) Andrew Scott získal hlavní roli v připravované seriálové adaptaci slavné série knih o známém zloději, podvodníkovi a sériovém vrahovi Tomu… (viac)

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

23.07.2012

Law a Minghella opět spolu

Law a Minghella opět spolu

28.02.2005

Jude Law si s největší pravděpodobností zahraje v BREAKING AND ENTERING, pro Miramax Films. Lawova role se má jmenovat Will a je to londýnský architekt, momentálně se nacházející v osobní i… (viac)