James Bond: Žiť a nechať zomrieť

• Česko Žít a nechat zemřít (viac)
Ukážka z filmu

Vražda v sídle OSN privádza Bonda do USA. Stopy vedú do Orleansu, kde sídli gang priekupníkov drog. Odtiaľ sa agent 007 presúva na ostrov San Monique v Karibskom mori, ovládanom kultom Voodoo. Nebol by prvým belochom, ktorý by zomrel mysterióznou smrťou ak by sa pokúsil odhaliť tajomstvo maskovaných plantáží, vďaka ktorým môže získať doktor Kananga tony heroínu. (RTVS)

Akana

Roger Moore se uvedl na úrovni a možná po omylu s Lazenbym a epizodním Conneryho návratu zachránil celou sérii. V pozdějších dílech a s přibývajícím věkem se z něho stával takový pelichající strejda, ale tady je ještě svěží a noblesní. Líbí se mi jednotná fazóna filmu. V bondovkách často agent 007 procestuje půlku zeměkoule a někdy se jen těžko hledá nějaká spojující nit. Tady jí obstarává všudypřítomné kouzlo voodoo a bizarní černošské figury, které ho vzývají. Je to laciné, ale pro Bonda to stačí. Možná se dalo přitlačit v gradaci. Film plyne sice hladce, ale bez výraznějších vzepětí. Jane Seymourová bez výhrad. ()

MickeyStuma

Osmá bondovka je opět ve znamení velké změny, a to na dlouhá léta. Sean Connery definitivně opustil roli Jamese Bonda a po něm žezlo převzal Roger Moore. A nevede si zrovna špatně. Seanovi nechce udělat ostudu a tak se snaží nejslavnějšího agenta všech dob zahrát zcela stejně, což se mu daří. Dokonce i jako on hláškuje. Navíc se v tomto snímku pokračuje v excelentních honičkách, které započal George Lazemby. Tentokrát to bylo na motorových člunech. Dnes už víme, že se takováto scéna opět později použila. V tomto příběhu se Bond setkává s Woodoo. Temná atmosféra se však nekoná. Buď to byl záměr, aby byla zachována thrillerová dramatizace, anebo se to prostě nepovedlo. Těžko říct. Nakonec, ani té akčnosti se tu nelze nedočkat. Zkrátka a dobře, tentokrát je to více konverzační. A tak započala éra: jiný Bond, jiné vyznění filmu. Pro někoho možná zklamání, ale tak už to většinou bývá. Špatný Mooreův nástup to v žádném případě není. Conneryovu nastavenou laťku, zatím nedosáhl, ale s rolí se popral obstojně. ()

Nerd4Dreaming

Moore si s rolí anglického gentlemana poradil na výbornou. Když jsem to kdysi viděl, utkvěly mi v hlavě úvodní vraždy, a asi tam budou i dál, protože se jim povedly! Trademark týhle Bondovky jsou ale černoši, je tady totálně přečernochováno, a nebejt jednoho nebo dvou Bondovejch pohunků, tak si tvůrci říkaj o průser. Ale to asi byla jiná doba no :)) ()

helloween93

Premiéra Rogera Moora, který převzal důstojně štafetu po Connerym. Sérii absence závěrečné natahované mega bitvy rozhodně prospěla. Za zmíňku určitě stojí honička na lodích a lokaj Mr. Big s železnou rukou.Záporák byl sice trochu nevýrazný, ale bondovka mi sedla. "Vždycky mi přišel nafoukaný." 4* ()

RedDuck

Asi zatím nejlepší bondovka, i když samotný příběh je zde zcela nepodstatný. Je tu však skvělá atmosféra, styl, nadsázka i špetka napětí ve vynikajícím tempu. Konspirační černošská komunita, vražedné pohřební průvody, nejhezčí Bondgirl, voodoo, Harlem, New Orleans, Karibik, prohánění na silnici v doubledeckeru, na letišti v letadle, na člunech po Bayou, žraloci s krokodýli... I ten Bond se tentokrát nechová úplně dementně. No ale jsou tu i věci, které film kazí. Trochu podivný buranský šerif, u kterého nevíte jestli má být vtipný nebo to byla nějaká kritika rasismu. Padouši opět vymýšlej komplikovaná zabití, aby potom odešli a čekali, až se Bond osvobodí a sejme je. Ale to je holt Bond kolorit jako Bondovo sukničkářství nebo technické hračky. ()

kkarx

Jako děcku se mi tenhle díl strašně líbil, zvlášť pak padouch s hákem místo ruky. To bylo něco, co mě jako kluka pohltilo a napínalo. Měním na pět. V českému dabingu s Brabcem je to větší sranda, :-) ()

Besyn

První bondovka s Rogerem Moorem a velmi vydařena.Na rozdíl od těch dnešních s Brosnanem,které ač jsou rozhodně kvalitní,ale všechny podle stejné šablony, tu najdeme spoustu tvůrčích nápadů a zejména určitou mysterioznost postav a děje,takže se nakonec jedná o velmi netradiční a originální bondovku. ()

Barak

(8) Moore měl těžkou pozici, když měl po Connerym (btw, jednoznačně nejlepší herec, který se kdy zhostil role 007) převzít štafetu, ale vthrl do toho se vším co měl a povedlo se. Je tu však hodně nevýrazný záporák a téměř nulová zápletka.. jako dá se u toho bavit díky svižným a někdy i velmi napínavým akčním scénám, ale co se týče děje, tak je to prázdné a vlastně o ničem - příběh někam unikl.... 7/10 ()

Don Carlos

Nuda ruku v ruce s největší koncentrací černošských zloduchů v Bondově historii. Stupidní příběh a škrobený Moore. Jediné, co drží tenhle film nad vodou, je Jane Seymour a povedená hudba. I ta pitomá honička na člunech je totiž tak dlouhá, že už v půlce přestává bavit :( ()

Torgal

Prvá Moorovka a osobne jedna z najslabších bondoviek. Zápletka s priekupníkmi drog mi príde na Bonda príliš obyčajná a zasadenie príbehu do New Orleansu a voodoo ostrov mi vôbec nesadlo. Vo vážnych pasážach ma to moc nebralo a tých humorných je tu ešte pomerne málo. Vďaka bohu za šerifa Peppera, ktorý krásne oživil inak celkom fádnu naháňačku na člnoch. 6/10 ()

Jakubik

Ano, první bondovka, která si u mě zaslouží konečně čtyři hvězdy…né, že by byl Connery v roli Bonda nějak špatný nebo se do role nehodil ale George Moore je pro mě (a to můžu říct, protože pár nových bondovek jsem viděl) asi druhý nejlepší Bond. Lepší režie, parádní akce a napětí. Zlepšil se taky hudební doprovod a Bond si konečně našel ten správný směr a vypadá dobře… ()

Stíba

"V tajné službe Jejího veličenstva" ani "Diamanty jsou věčné" nebyly zrovna zářivé Bondovky ale tenhle "nářez" je ještě bohužel předčil. Špatný příběh, akce, prázdné až trapné hlášky a ani Bondovo charisma tu nenajdete. Takřka se slzou v oku musím u Bonda sáhnout po 2*. ()

Zemřel herec Yaphet Kotto

Zemřel herec Yaphet Kotto

16.03.2021

Ve věku 81 let zemřel na Filipínách americký herec Yaphet Kotto. Informaci prostřednictvím sociálních médií zveřejnila jeho žena Tessie Sinahon a později ji potvrdil i hercův agent Ryan Goldhar.… (viac)