Červená planéta

Země je již natolik znečištěna, že lidstvo hledá útočiště na Marsu. Po prvních pokusech s vysazením řas tam však začne klesat hladina kyslíku. V roce 2025 se vydává k rudé planetě vesmírná loď Mars 1 se šestičlennou posádkou, jíž velí první pilot Kate Bowmanová. S sebou si veze i robotického univerzálního průzkumníka Amee. Druhým pilotem je poručík Ted Santen a údržbářem lodi inženýr Robby Gallagher. Posádku tvoří i bioinženýři Quinn Burchenal a Bud Chantilas a Chip Pettengill, expert na umělý růst rostlin. Před přistáním na Marsu je vesmírná loď vystavena masivnímu solárnímu záření, které ji porouchá. Bowmanová zůstává na lodi, aby se ji pokusila opravit, a ostatní s potížemi přistanou v modulu na neznámém místě rudé planety. Robot Amee a vědecký balíček museli při přistávání odhodit. Chantilas je těžce zraněn. Rozhodne se zůstat v místě přistání, kde ho čeká jistá smrt, a pošle ostatní čtyři muže, aby misi dokončili. Muži však najdou základnu zcela zničenou. Robot Amee se sice vzpamatuje a lokalizuje je, ale náraz o povrch ho přivedl do vojenského režimu a začne muže ohrožovat. Posádka nenalezne ani řasy, které tam byly vysazeny, ani zásoby kyslíku. Čeká ji smrt udušením. Santen s Pettengillem se vzdálí a pohádají se. Během rvačky se Santen zabije pádem do propasti a Pettengill ostatním řekne, že Santen spáchal sebevraždu. Jako první se začne dusit Gallagher. Strhne si skafandr a zjistí, že může volně dýchat. Kate Bowmanové se podaří opravit loď, a protože nemůže svou posádku vysílačkou ani detektory najít, je přesvědčena, že jsou všichni mrtví. Vesmírné středisko v Houstonu jí nařídí, aby se přichystala k odletu na Zem. Mužům se mezitím podaří najít starou radiovou vysílačku a zprovoznit ji. Spojí se s Houstonem na padesát let nepoužívané frekvenci. Houston poté sdělí Kate, že jsou muži naživu, a ona se rozhodne je zachránit. (oficiálny text distribútora)

moviepill

Ak si odmyslím krívajúci scenár, tak za Carrie-Anne Moss, Toma Sizemorea a pekné zábery na planétu Mars z pohľadu kozmickej lode dávam tri hviezdičky. Ale z takého námetu sa dalo vyťažiť viac. Oveľa viac. Škoda preškoda. ()

MartyMcFly89

Logické nesrovnalosti ? Několik jich bylo, ale o tom dobrý film není. Působilo to na mě přesvědčivě, herci podaly dobré výkony (Moss, Sizemore, Kilmer, bez chyby), odvíjelo se to svižně, ()

Anworon

Netvrdím, že tenhle film není plný nesmyslů, ale na ty už jsme si ve sci-fi filmech zvykli. Rozhodně je ale poutavý, napínavý, technicky skvělý a i dobře obsazený. ()

djbarrel

Tak nějak průměrné sci-fi. Největší problém je, že to až tak sci-fi není. Planeta umírá a kolem roku 2050 se lidstvo snaží podrobit si Mars. Na cestě dojde k nehodě a pár komplikacím a nakonec pár lidí umře a někdo se zachrání. Vcelku se dá říct, že nebýt robota Aimee a nějakých krvežíznivých hlístů tak by to byla jen nuda. Dá se na to koukat, ale pořádné sci-fi to není. 62 % ()

route60 odpad!

Chcete prožít nudu? Ruda planeta je toho zářným příkladem, herci dělají co mohou ale film je doslova nechtěná nudná komedie plná tuposti a lidé co se o vesmír zajimají asi buď padli do kolen nebo mdlob, zaloužený propadák a krásně to napsal Lima, opravdu výborný komentář. ()

LordMack

Klasický hloupoučký sci-fi, jakých je na světě mraky. Hlavně Vypnout mozek a jede se, potom tam najdete i pár lepších momentů. ()

Cyberboy

Sci-fi, které je koukatelné, ale není určeno pro "hard sci-fi" fandy. Nerespektování přírodních zákonů, slabší promyšlenost chování hlavních hrdinů a nevychytané trikové podání sráží celkový dojem. Výber herců naopak dopadl poměrně dobře a jejich výkony se dají zařadit do nadprůměru. (5/10) ()

Hruskovice

Když jsem to viděl znovu v roce 2014, tak mě několik záběrů připomnělo film Gravitace i příběhem žena - muž, vzájemné sympatie, uvěznění ve vesmíru, řešení technicky nemožných úkolu, hepijent i přes mrtvoly důležitých postav. Hm hm jen takové domněnky :) Každopádně hodnocení nechápu u mě 3,5/5 ()

Eywa11

Ako fandom vesmíru, ktorý majú aspoň minimálne poznatky z fyziky atď.... vám v určitých momentoch odumrú mozgové bunky z nereálnosti niektorých situácií. Keď už sa tvorcovia rozhodli natočiť podobný film, mohli aspoň trochu nadrtiť čo to o Marse, vesmíre.... už len tie atmosferické podmienky mi prišli tak naivné ( a teraz nemyslím ten fakt, že tak bol vzduch), že nechápem samu seba, že som dala 3 hviezdičky. Asi skôr hodnotí moje 10 ročné ja, ktorému sa film voľakedy páčil, a keď nad tým tak uvažujem, ani teraz ma až tak nenudil aj napriek všetkej tej tuposti. ()

papuchalk

Jako zábava na jeden večer namísto obvyklých youtube videjí všeho druhu, proč ne. Anne Moss ve sprše a potom ve spodním prádle opravdu zvedá vizuál tohoto snímku do horních příček. Tehdy byla v top formě, tedy co se týče vzhledu, herecky to žádná sláva není :D Film nejde brát příliš seriozně, těch pitomostí je tam až moc. Na druhou stranu, ve star wars se to podobnými nesmysly taky jen hemží, a nikomu to nevadí. Takže asi jen úhel pohledu, a jaký typ zábavy od toho kdo čeká. Zajímavý je, že od tý doby ten režisér už nic dalšího nenatočil :D ()

cici24

Trochu se divím, že to dostalo tak málo..Asi možná, že se tam toho tolik zase neděje, ale je to celkem dobré scifi s vystupňouvanou atmosférou strachu jak s ohrožení života robotem, tak z cizího prostředí..... ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore